Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szambo

SFF Small Form Factor

Rekomendowane odpowiedzi

Tytu%C5%82.png

 

Temat jest póki co w budowie. Aktualizacja 11.1.2015 - dodałem listę obudów.

 

Black.png

Podtytu%C5%82%2B1.png

Black.png

 

 

Antec.png

 

 

ANTEC%2BISK%2B600.PNG

 

 

Cooltek.png

 

 

Cooltek%2BUMX1%2BPlus.png

 

 

Fractal%2BDesign.png

 

 

FRACTAL%2BDESIGN%2BNODE%2B304.PNG

 

 

Silentium%2BPC.png

 

 

SilentiumPC%2BGladius%2BQ50.png

 

 

Thermaltake.png

 

 

Thermaltake%2BCore%2BV1.png

 

 

Thermaltake%2BCore%2BX1.png

 

 

----

 

 

COOLER+MASTER+HAF+915F.PNG

 

PHENOM.png

 

PRODIGY.png

 

COLOSSUS.png

 

W1.png

 

Obudowy mITX pozwalające na zamontowanie topowych kart okreslonych producentów i bez mozliwosci zamontowania wysokiego chlodzenia na procesor

 

915R.png

 

ELITE+120.png

 

ELITE+130.png

 

LL+Q18.png

 

CUBITEK+MINI+ICE.png

 

LL+Q25.png

 

SG07.png

 

SG08.png

 

LL+Q35.png

 

LL+Q08.png

 

CUBITEK+MINI+CUBE.png

 

CORSAIR+250D.png

 

LL+Q28.png

 

EVGA+HADRON+AIR.png

 

Obudowy mITX pozwalające zamontować wydajną kartę graficzną przeznaczoną do mITX

 

COOLCUBE.png

 

CUBITEK+MINICENTER.png

 

ELITE+110.png

 

FT03MINI.png

 

LL+Q11.png

 

LL+Q33.png

 

SG05.png

 

SG06.png

 

U2.png

 

XIGMATEK+NEBULA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca wyrzuciłbym pozycje najlepsza karta graficzna i chłodzenie oraz ocena. Listę kompatybilnych coolerów gdzieś już jest na forum i ją bym podczepił do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca wyrzuciłbym pozycje najlepsza karta graficzna i chłodzenie oraz ocena. Listę kompatybilnych coolerów gdzieś już jest na forum i ją bym podczepił do tematu.

Liste coolerów chyba tak, nie znam sie na tym w ogole.

 

A najlepsza karta graficzna... daje to jakis pogląd, bo np. czesc ludzi jak widzi, ze jest 185 cm miejca na karte to drzy, ze nic tam nie wlozy, a jednak sa karty GTX 760 co maja 17 cm dlugosci.

 

A ocena... to jakas tam wypadkowa takich wartosci jak: pojemnosc, dlugosc GPU, maxymalna moc zestawu itd.

Ale zobaczymy jaki bedzie na to poglad.

 

Troche nie jestem obeznany z wstawianiem obrazow. Ten GIF wyszedl slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wywaliłbym propozycję najlepszej karty i zamiast tego podał miejsce ile może zająć (ilość slotów + wysokość). Poza tym good job - oby temat się rozwijał :thumbup:

 

Edit: Spróbuj z *.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powiększ czcionkę, obecna jest ciut za mała.

2. Co to za ocena? Na jakiej podstawie?

3. Gdzie są jednostki? Wszędzie gdzie się da piszemy jednostki jakich używamy, nawet jeżeli są one oczywiste. Inna sprawa to trzymaj się konsekwentnie raz obranej jednostki, bo obecnie masz pomieszane cm i mm.

4. Czemu tylko ITX? Masz budy mATX, które są podobnej/mniejszej pojemności od niektórych bud ITX.

5. Dodał bym też Lian Li Q29.

 

E: Jak zaczynałem pisać nie było jeszcze innych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to temat próbny.

 

Czytam wszystkie uwagi i potem to wszystko powstawiam.

Ocena to:

30% wyniku z pojemnośći (100% to najwieksza buda w zestawieniu 0% to najmniejsza)

30% mocy GPU

10% dlugosc GPU

10% długość chłodzenia CPU

20% zostawilem na rzeczy typu zasilacz/napęd itd.

 

to wszystko jest do poprawienia bez problemu bo dane mam w excelu.

 

Budy mITX... na tym sie opieram tylko i wylacznie. Takie bylo moje zalozenie... pozniej moze to rozszerze, ale chce najpierw domknac ten etap na cycus glancus.

A nie pisze ile slotow, bo wyjsciowo podaje tylko te co maja 2 sloty rozszerzen (pozniej tez moze zajme sie tymi z 1 lub 0 slotami)

 

To moja tabela mocy gpu (najmniejszych w swojej klasie)

1 liczba to dlugosc, 2 to procentowa moc (tutaj moga byc byki, bo to zestawienie z 3 testow z pclab)

GEFORCE GTX 690 (MSI) 280 100

RADEON HD 7990 (ASUS) 305 92

GEFORCE GTX TITAN (EVGA) 267 89

GEFORCE GTX 780TI (EVGA) 267 86

RADEON R9 290X (ASUS) 277 81

GEFORCE GTX 780 (MSI) 266 78

RADEON R9 290 (MSI) 276 78

GEFORCE GTX 770 (GAINWARD) 254 65

RADEON R9 280X (SAPPHIRE) 262 61

GEFORCE GTX 680 (GIGABYTE) 254 60

RADEON HD 7970 (CLUB 3D) 268 57

GEFORCE GTX 670 (ASUS) 171 56

GEFORCE GTX 760 (MSI) 170 54

RADEON HD 7950 (XFX) 236 52

GEFORCE GTX 660TI (ASUS) 210 49

RADEON R9 270X (CLUB 3D) 211 47

RADEON R9 270 (GIGABYTE) 201 44

GEFORCE GTX 660 (GAINWARD) 180 44

RADEON HD 7870 (CLUB 3D) 211 43

GEFORCE GTX 650TI BOOST (GAINWARD) 180 38

RADEON HD 7850 (CLUB 3D) 198 38

RADEON R7 260X (XFX) 177 32

RADEON HD 7790 (MSI) 185 29

GEFORCE GTX 650TI (CLUB 3D) 146 29

RADEON HD 7770 (SAPPHIRE) 155 24

GEFORCE GTX 650 (PALIT) 145 21

RADEON HD 7750 (ASUS) 155 20

GEFORCE GT 640 (ASUS) 145 14

RADEON HD 7730 (SAPPHIRE) 168 13

 

Mam zestawiona dlugosc kart, bo chcialbym, zeby temat dawal odpowiedz od A do Z... co mozna wlozyc. Nie wiem jak to rozwiaze, ale chyba przy tabelce obudowy zaznacze z jakiej puli mozna wybierac karty graficzne.

 

A tu tak dla pokazania pojemnosci obudow w litrach:

 

tabela.GIF

 

Moj Zalman T2 ma 25 litrow, a jest na mATX

 

Co do oceny... to ocena 100 to buda ideal... najmniejsza, najwieksze GPU miesci, Najwiekszy zasilacz, ma mijesce na naped, ktory jest zamaskowany i miesci zasilacz ATX... o dziwo z moich ceferew wyszlo, ze najblizej idealu jest (jesli chodzi o liczby, bo wyglad lezy)

 

Silverstone SG08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić ograniczenie pojemności, np. < 25 L? Taki U3 jest bardziej SFF niż klocek Prodigy ;)

Szkoda wypisywać kart, bo musiał byś ciągle aktualizować temat a z czasem pewnie Ci się odechce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić ograniczenie pojemności, np. < 25 L? Taki U3 jest bardziej SFF niż klocek Prodigy ;)

Szkoda wypisywać kart, bo musiał byś ciągle aktualizować temat a z czasem pewnie Ci się odechce ;)

Generalnie Prodigy to straszny kloc...

Karty graficzne... rzeczywiscie to moze byc zmudne... jesli chodzi o kazdy model. Chociaz zdaje sobie sprawe ze moze to byc pomocne.

A co do tego jaka karta najmniejsza wejdzie do obudowy to mi wyszlo zaskakujaco malo modeli:

obudowy majace wiecej niz 280 cm na karte mieszcza GTX 690

wiecej niz 256 mieszcza GTX 770

a wsztystkie pozostale GTX 670

 

Tez taka prawda, ze od momentu ogarniecia tego jak to powinno wygladac to troche czasu bede potrzebowal na wygenerowanie tabe i ich powstawianie.

 

Ale kolejnosc zachowam Najpierw budy z 2 slotami, potem z 1 i 0 slotami... bez Thin ITX bo chyba poki co to straszna u nas nisza. Tak w ogole to na morelach sa cale 3 plyty glowne ITX pod FM2+... najlepsza platforme pod bude bez slotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanelismy na tym, ze w takiej tabelce/metryczce powinny byc informacje

 

wysokosc

szerokosc

glebokosc

pojemnosc

dlugosc gpu

sloty sledzia gpu

sloty chlodzenia cpu

wysokosc na cpu

standart zasilacza

dlugosc zasilacza

informacja o napedzie optycznym

zalety

wady

cena

backplate

 

cos jeszcze warto nadmienic? dodam, ze kwestie dyskow pomijam... kazda z obudow zmiesci co najmniej 1 ssd i 1 hdd naraz

 

moze po prostu uloze te karty pod katem tego jak silny moze do nich wejsc sprzet... od obudowy z najlepszymi mozliwosciami do budy z najmniejsyzmi mozliwosciami... czy lepiej po wielkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj LL Q06. Długość karty i wysokość coolera cpu = nieskończoność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj LL Q06. Długość karty i wysokość coolera cpu = nieskończoność :)

Własnie widzę.

Świetny worklog.

 

Ale jeśli chodzi o modyfikacje to leże...

 

NOWA METRYCZKA:

 

NODE.GIF

 

Co można poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na razie nie chcesz robić obudowy z matx ale już teraz bym dodał rubryczkę z wielkością płyty głównej (tak na przyszłość) oraz zwiększyłbym czcionkę aby była lepsza widoczność

 

A co do obudów to dodałbym jeszcze NCASE M1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na razie nie chcesz robić obudowy z matx ale już teraz bym dodał rubryczkę z wielkością płyty głównej (tak na przyszłość) oraz zwiększyłbym czcionkę aby była lepsza widoczność

 

A co do obudów to dodałbym jeszcze NCASE M1

Znam ją, buda ideał... ale to można już kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas dają nową partie ale dość trudno je wyrwać :kwasny:

Kosztują też potężną kase.

Ale szczerze... ja bym się cieszył jakby Cubitek Mini Center można było u nas dostać.

Lider w kategorii pojemnośc... 10 litrów równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mój lider tylko nie w tej klasie tylko matx to SilverStone Sugo SG10-niewielka obudowa ze świetnym chłodzenie i dosłownie wszystko tam wejdzie nawet da rade karty graficzne w sli podłączyć. Dodaj ją kiedy weźmiesz się za obudowy matx

 

Ps chociaż mITX też wchodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc

szerokosc

glebokosc

pojemnosc

dlugosc gpu

sloty sledzia gpu sloty na karty rozszerzen :)

sloty chlodzenia cpu co masz na myśli?

wysokosc na cpu

standart zasilacza + obok dodałbym długość zasilacza.

dlugosc zasilacza

informacja o napedzie optycznym

zalety

wady

cena

backplate

Ja bym tak to zrobił.

+ w Twoim wykresie powiększyłbym czcionkę, wszystkiego.

Można by też było obrazek jako odnośnik do strony producenta dać. I jakoś wyróżnić parę modeli np. "najlepsza gamingowa", "najtańsza" coś takiego po prostu o tym wspomnieć :)

Powodzenia w dalszych aktualizacjach :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt:

 

NODE.GIF

 

Z tymi slotami na chłodzenie to prosty fakt... w Q07 od Lian Li mamy miejsce na jedna karte według producenta... jeden slot... czyli niby tylko 7750... ale sa karty co maja 1 slot sledzia i 2 sloty chlodzenia lepsze od 7750 co do Q07 na upartego wejda ;) Pomijam ciecie sledzia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze zapomniałbym, przydałby się jeszcze opis o chłodzeniu,jakiej wielkości wentylatory są zainstalowane oraz gdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze zapomniałbym, przydałby się jeszcze opis o chłodzeniu,jakiej wielkości wentylatory są zainstalowane oraz gdzie :P

To juz jest ciezki temat... bo w tych budach jest pelno zaleznosci... zamontujesz takie PSU to juz wentylatora nie, Takie chlodzenie to juz jakis odpada. Bede staral sie pisac to w zaletach/wadach.

 

Chyba na czymś takim stanie:

 

xigmatek+nebula.GIF

 

Nie wiem czemu png nie chce mi sie ładować, krzyczy forum, ze mam tylko gify wstawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dodać jeszcze uwagi i tam wpisywać różne zależności. Np. Node 304 - gpu do 310 mm ale tylko przy psu < 160 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będe wstawiał metryczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat! Brawo. W końcu ktoś spróbuje ogarnąć temat ITX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza aktualizacja (z wielu)

 

Dodane obudowy, już teraz widzę, że graficznie mogę trochę poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zbieranie danych o obudowa na 1 slot i bez zadnego slotu. Nie wiem co z tym mATX... czy jest sens. Ale i tak bedzie to minimalna ilosc obudow... Zalman T2 np. ktory stoi na moim biurku i jest dosyc kompaktowy... objetosc duzo mniejsza od BitFenix Phenom na mITX.

 

Kategorie z propozycjami dostosowanymi do potrzeb sie pojawia. Oraz troche o bebechach. Generalnie wyjdzie 6 kategorii patrzac na moc zestawu:

 

1. Potrzebuje kompa do neta, filmow hd i troche do starszych gier (obudowy bez slotow na grafike... polecane AMD APU)

2. Komp do gier, ale nie zalezy mi na maxymalnych detalach i FHD (obudowy z 1 slotem... polecane AMD APU plus AMD 7750 jezeli Dual Graphics bedzie dzialal badz zestaw na Intelu z AMD 7750)

3. Komp do gier, w FHD ustawienia wysokie, ale moge obnizyc AA i inne sprzetozerne pierdoly (obudowy z 2 slotami, gdzie jest miejsce ma max MSI 670)

4. Komp do gier, w FHD ustawienia maksymalne (obudowy z 2 slotami co pomieszcza topowe grafiki)

5. Komp do gier pod 4K... (obudowy mATX z 2 kartami graficznymi topowymi)

 

Jakie polecacie obudowy mATX?

 

Co sadzicie o gotowych zestawach chlodzenia wodnego typu Corsair Hydro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...