Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fakeman

Problem z nową klawiaturą - Gigabyte Force K7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z nową klawiaturą, a mianowicie klawisz "L" jest zepsuty tj. zbyt czuły, nie trzeba go klikać, wystarczy palca na nim położyć a literka się już wpisuje, nie da się pisać z tą usterką ponieważ cały czas podczas pisania wkrada się ta literka, bo wystarczy ze palec ledwo się zetknie z klawiszem.

Zrobiłem już zgłoszenie gwarancyjne 3-dniowe, ale może da się jakoś sam uporać z tym problemem? Próbować jakoś wyciągnąć ten klawisz czy zostawić, żeby tego nie zepsuć i anulować sobie gwarancji? Próbowałem wyciągać ale wcale klawisz nie puszcza, to pewnie przez ten mechanizm nożycowy.

 

Miał ktoś z Was taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nożycowych to chyba w wyciąganie bawić się nie powinno... Ot i zagwozdka, jak one takie felerne, to może nie kupować... Sam miałem brać, bo jedyna sensownie wyglądająca, podświetlana w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie skarżył na nią, kwestia jednej sztuki, bierz śmiało tylko nie z moreli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak brać, to nieważne skąd, w sklepie na pewno wszystkich zepsutych nie mają, zresztą to i tak idzie pewnie z jednego magazynu dystrybutora. Nie będę przepłacał 27 zł w Agito.

Pisałem, że jakieś trefne trochę z przymrużeniem oka, w jednej recenzji też wspominali, ze pierwszy egzemplarz dotarł do nich z zepsutym "m". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić nowego tematu. Mam gigabyte k7 force od około miesiąca może więcej. Od jakiegoś czasu klawisze 3EDC po prostu przestają działać. Dodam jeszcze, że klawiaturę przypadkiem zalałem, ale to już było jakiś temu, a ta faza zaczęła się dziać dopiero teraz. Po zalaniu oCzywiśCie wszystko działało do teraz. Powinien ją reklamować? Jak myślicie? Uznają mi gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nową klawiaturą, dzisiaj kupioną.

Mianowice odkryłem ze jak zmieniam siłę podświetlenia to niedziała mi "shift" z np "2" by zrobić "@" albo jak nacisnę 2 razy "shift lewy" to komputer się zamyka. Wystarczy ze lekko ustawie niżej podświetlenie klawiatury przyciski działają normalnie. TO NIE JEST ŻART System win 8.1 ! po południu sprawdzę to na innym komputerze z Linusem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z nową klawiaturą, a mianowicie klawisz "L" jest zepsuty tj. zbyt czuły, nie trzeba go klikać, wystarczy palca na nim położyć a literka się już wpisuje, nie da się pisać z tą usterką ponieważ cały czas podczas pisania wkrada się ta literka, bo wystarczy ze palec ledwo się zetknie z klawiszem.

Zrobiłem już zgłoszenie gwarancyjne 3-dniowe, ale może da się jakoś sam uporać z tym problemem? Próbować jakoś wyciągnąć ten klawisz czy zostawić, żeby tego nie zepsuć i anulować sobie gwarancji? Próbowałem wyciągać ale wcale klawisz nie puszcza, to pewnie przez ten mechanizm nożycowy.

 

Miał ktoś z Was taki problem?

 

Też to miałem... Nie narzekam na Force K7 ale raczej nie kupił bym drugiej. Ja miałem problem z "o" zaraz po wyjęciu z pudełka. Co któryś klik klawisz zostawał w pozycji wciśnietej i musiałem nim ruszać na boki aby odskoczył do pozycji domyślnej. Rozłożyłem go i lekko przypiłowałem ramiona nożyczek. Oczywiscie jedno podczas rozbiórki musiało pęknąć. Złożyłem to wszystko w kupę i użyłem kropli kleju. Działa do tego czasu bez problemu.

 

Jeśli chcesz się bawić w naprawę to robisz to na własną odpowiedzialność. Elementy pod klawiszem są bardzo kruche więc łatwo zrobić z nich puzzle. Ja miałem już doświadczenie w takich klawiaturach bo nie raz grzebałem przy Logitech UltraX. Ale przyznam ze w UltraX nożyczki nie pękały od samego trzymania w dłoniach. Były zdecyodwanie wytrzymalsze.

Szczerze mówiąc to nie wiem co kupie kiedy Force K7 padnie. Używam klawiatury bardzo dużo a działa już około 1,5 roku także pewnie jest koniec jest bliski. A lubię ją bardzo. Cicha, wygodna, antyghosting i co najważniejsze niski profil i skok. Uwielbiam takie klawiatury.

 

Wiadomo możesz bawić się w wymiany. Tylko jak dostaniejsz nową to znów któryś klawisz może nie domagać. Ogólnie K7 jest zawalone w procesie testowania. Nie raz widziałem opinie że klawiatura świetna tylko 1 klawisz nie domaga. Za często, na prawdę za często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na datę postu, klawiaturę odesłałem i po kilku dniach dostałem nową która nie miała już żadnego defektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a miał ktoś z was ten problem co ja ??? Ponieważ niewiem czy reklamować,jak pod linuxem/innym komputerze też to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zero na numerycznej jest zepsute, tzn. trzyma się na zaczepach tylko z jednej strony...

gdyby nie te niedostatki w jakośc, to klawiatura byłaby idealna, cicha, ze średnim, czyli najlepszym skokiem (jak można pisać na mechanikach albo zwykłych membranówkach?! jak ja to robiłem lata temu?! :o) i świetnym, ale nie odpustowym, wyglądem.

 

Niemniej teraz raczej wziąłbym thermaltake'a ze średnim skokiem... chociaż kto wie? zawsze jest gwarancja, a jak się trafi na sprzęt bez wad, to K7 jest suuuper.

co do błędu z podświetleniem - nie mam nic takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zero na numerycznej jest zepsute, tzn. trzyma się na zaczepach tylko z jednej strony...

gdyby nie te niedostatki w jakośc, to klawiatura byłaby idealna, cicha, ze średnim, czyli najlepszym skokiem (jak można pisać na mechanikach albo zwykłych membranówkach?! jak ja to robiłem lata temu?! :o) i świetnym, ale nie odpustowym, wyglądem.

 

Niemniej teraz raczej wziąłbym thermaltake'a ze średnim skokiem... chociaż kto wie? zawsze jest gwarancja, a jak się trafi na sprzęt bez wad, to K7 jest suuuper.

co do błędu z podświetleniem - nie mam nic takiego :)

 

Tak z ciekawości - który TT masz na myśli, w miarę podobny do K7? CHALLENGER GO/Prime? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go oczywiście, że GO. Aczkolwiek cena jest niemal o połowę wyższa niz k7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go oczywiście, że GO. Aczkolwiek cena jest niemal o połowę wyższa niz k7

Właśnie zastanawiam się nad zakupem nowej klawiatury i miałem na celowniku te modele.

Po czym stwierdziłem, że TT GO kosztuje zbyt wiele w stosunku do tego co oferuje (przy okazji brak przycisków nad F'ami + dodatkowe klawisze po prawej - że niy kciukiem mam je wciskać z myszy? xD).

W TT PRIME martwi mnie ten świecący plastik obudowy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...