Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bRave

PCLab.pl artykuł na jednej stronie - rozwiązanie

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: UPDATE 18.04.2018

 

Zahariash również przestał się jakiś czas temu udzielać na forum i linki do plików z jego sygnatury nie działają, toteż zamieszczam zaktualizowany link do jego skryptu służącego do wyświetlania PCLabowych artykułów na jednej stronie:

 

 

 

Po jego zainstalowaniu na dole artykułu, nad spisem treści pojawi się przycisk "[ Wyświetl wszystkie strony artykułu ]". Aby wyłączyć tę funkcję należy wcisnąć przycisk "[ Wyświetlaj po jednej stronie ]" który pojawi się w tym samym miejscu.

 

 

Dodatkowo dorzucam mój prosty skrypt, który ładuje całość treści newsów na stronie z aktualnościami i justuje tekst do obu krawędzi - dzięki temu nie trzeba klikać "więcej" na każdym newsie i przyjemniej się czyta. Poglądowe obrazki przed i po:

 

AktuOrgSm.png _____ AktuSm.png

(kliknij aby powiększyć)

 

Sam skrypt dostępny jest tutaj:

 

 

 

INSTALACJA

 

Najpierw musisz zainstalować rozszerzenie do obsługi skryptów. W przypadku przeglądarki Chrome/Vivaldi/Opera jest to Tampermonkey, a w przypadku Firefoxa: Greasemonkey. Po zainstalowaniu rozszerzenia możesz kliknąć w podany przeze mnie link do skryptu - rozszerzenie się uaktywni, pokaże zawartość skryptu i zapyta czy go zainstalować. Po kliknięciu 'install' skrypt jest aktywny. Można go wyłączyć w każdej chwili klikając na ikonkę rozszerzenia.

 

=-Mav-=

 

 

 

 

 

 

EDIT: UPDATE 29.03.2011

 

Ponieważ bRave od dawna już nie aktualizował swojego skryptu i nie działa on obecnie poprawnie, Zahariash napisał nowy, który działa zarówno pod FireFoxem (wymaga GreaseMonkey) jak i Operą (skrypt należy zapisać na dysku i podać ścieżkę dostępu do katalogu ze skryptami użytkownika w opcjach Opery: preferencje -> zaawansowane -> zawartość -> opcje javascript -> ścieżka do katalogu).

 

Aktualnie najnowszą wersję skryptu Zahariasza można pobrać stąd: http://static.web-fix.net/z/newpclabpl.user.js

 

 

Inne ciekawe skrypty Zahariasha (poprawki forumowej skórki, minusowanie cyrixów na głównej stronie pod artykułami itp.) można znaleźć w jego sygnaturce: http://forum.pclab.pl/user/49467-Zahariash/

 

 

 

 

Mav

 

EDIT: UPDATE 24.04.2012

=-Mav-=, Zahariasz: wielkie dzięki, że przygarnęliście ten wątek i przejeliście pałeczkę. Przepraszam że nie mogłem kontynuować ale stopniowo coraz mniej odwiedzałem PCLaba i w końcu przestałem a potem zapomniałem o tym skrypcie :hmm: . Znikam ponownie w niebyt, do zobaczenia za parę lat ;)

 

bRave

 

PS. Gdyby istniała taka potrzeba i prace były kontynuowane to nie krępujcie się z pełną edycją tego posta i wywaleniem wszystkiego.

------------------- koniec update'u z 24.04.2012

 

 

 

Obecnie skrypt nie działa z nowymi wersjami Greasemonkey, jeżeli bedą zainteresowani to przygotuję poprawioną wersję

 

-------------------

Do tej pory mi podział artykułów nie przeszkadzał , ale przyszedl moment kiedy chciałem sobie jeden wydrukować i pojawił się problem...dlatego narodził się skrypcik.

 

Troszkę go usprawniłem i ucywilizowałem, i stwierdziłem, że w sumie może się komuś przyda.

 

Skrypt działa tylko z Firefoxem wyposażonym w plugin Greasemonkey

(chociaż można go dosyć prosto dostosować do potrzeb np. proxomitrona)

 

Może wpomnę co to jest Greasemonkey - to taki silnik uruchamiający skrypty użytkownika dla wybranych stron umożliwiający ich modyfikację i ulepszanie w locie.

 

Standardowo żaden skrypt się nie instaluje więc bez obawy, że wam coś namiesza.

Wszystko jest, łatwe, lekkie i przyjemne.

 

Procedura instalacyjna:

a) instalacja greasemonkeya

http://greasemonkey.mozdev.org/ tam jest taki duży link Install Greasemonkey.

 

Powinna wam się pojawić w prawym dolnym rogu taka małpka, jak nie to zamknijcie przeglądarke i uruchomcie jeszcze raz (przy okazji, klikając tą małpkę można wyłączyć greasemonkey - czerwona małpka - skrypty działają, szara małpka - skrypty nie działają)

 

b) instalacja skryptu

Otwieramy stronę http://braveant.neostrada.pl/pclabOnePageArt.user.js

I z otwartą stroną wybieramy z menu Firefoxa Tools->Install User Script

Następnie OK, i już.

 

 

Jeśli chodzi o sam skrypt to starałem się go troszkę pokomentować więc można się pobawić we własne przeróbki. Jak ktoś interesuje się JavaScript to wykorzystuję między innymi XMLHttpRequest, xPath, Range i createContextualFragment więc jak ktoś pisze coś swojego i szuka jakiegoś przykładu to może zerkać.

 

Miłego używania, jak jakieś pytania, uwagi, wykryte bugi to nie krępować się i pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a tak konkretnie to wjaki sposób to działa. Tj, po isntalacji GM i skryptu nic się nie dzieje. Nadal jest podział jak był na 12 stron... :/ EIDT: jednak ok, niecierpliwy jestem :) trzeba poczekać kilka sekund(w moim wypadku)

 

EDIT: fajnie by było jakby udało Ci się to przerobić żeby działało z Operowym UserJS :)

 

EDIT2: dwa lata później i działa ;) - patrzeć na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Opery to nie przerobię bo nie używam Opery więc wybaczcie ale nie mam żadnego impulsu żeby sie tym bawić. Natomiast skrypt jest na licencji gpl więc możecie to zrobić sami...jeśli będziecie mieli wątpliwości co do jakiegoś miejsca w skrypcie to chętnie wytłumaczę. Skrypt nie używa żadnych funkcji specyficznych dla Greasemonkey, tylko czysty JS więc nie powinno być dużych problemów z kompatybilnością, napewno będzie trzeba przepisać pare miejsc gdzie korzystam z xpath.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :exclam: I to menu - spis treści w lewym dolnym rogu :thumbup:

Dzięki bRave.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bRave.

 

Nie ma sprawy, cieszę się, że Ci się podoba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota bRave :thumbup:

 

Temat powinien wręcz zostać przypięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde Wieeelkie Piwo się należy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bRave, rozkazuję Ci to natychmiast przepisać pod Operę! :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bRave, rozkazuję Ci to natychmiast przepisać pod Operę! :P;)

 

:Up_to_s: szkoda mi na to po prostu kolejnego dnia, ale jeszcze raz powtarzam przeróbka nie jest taka trudna więc wystarczy troszkę dobrych chęci i jako taka znajomość JS a ja w razie czego chętnie pomogę.

 

I jeszcze raz cieszę się, że komuś się to przydaje ( to do tych wcześniejszych postów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też chcę na operę :cry:

 

OK, mam w takim razie inną sugestię. Z tego co wiem społeczność "Operowa" w Polsce jest całkiem sensowna, kiedyś nawet trafiłem przypadkiem na jakieś ich forum. Wy się zresztą napewno lepiej orientujecie. W każdym razie może poproście o pomoc na tamtym forum, napewno znajdzie się tam parę osób dla których nie będzie problemem przerobić ten skrypt...ja po prostu teraz nie mam na to czasu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bRave WIELKA ROBOTA :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

piwo ci się należy jak nic :beerchug::beerchug::beerchug::beerchug:

DZIĘKUJE

 

porzucam coraz częściej opere na rzecz firefoxa, więcej pluginów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, do informacji użytkowników Opery:

 

Dzisiaj miałem chwilkę i chciałem coś z tym zrobić. Niestety okazało się, że UserJS w Operze jest na razie strasznie dziurawy i po prostu crashuje przeglądarke jak mu się coś nie podoba. Jak już metodą prób i błędów po kilkudziesięciu "Application error" i zamrożeniach Opery (za każdym razem restart przeglądarki) udało mi się stwierdzić, co jej nie odpowiada (w tym wypadku pewna konstrukcja closures) to się okazało, że tym razem Opera się wywala przy próbie odświerzenia strony, za nim jeszcze w ogóle zacznie wykonywać UserJS. Podejrzewam, że albo chodzi o jakieś bugi w implementacji XmlHttpRequest albo wywala się garbage collector. Tak więc na razie sobie dalsze próby odpuszczam, poczekam może na jakąś bardziej stabilną wersje Opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damn, szkoda. [:|]

 

Może nie będzie tak źle, dzisiaj rano dorwałem na ircu jednego człowieka z Opery i przedstawiłem mu problem. Okazało się, że bug był wcześniej nie zgłoszony. Stara się właśnie znaleść jakąś metodę na jego obejście. Tak czy siak bug został potwierdzony, przyznali mu numerek i będą starali się naprawić.

 

Tak więc w najgorszym wypadku będzie trzeba poczekać, aż to naprawią (ale przynajmniej już wiedzą o istnieniu błędu), w najlepszym koleś znajdzie jakąś metodę na jego obejście (ja niestety nie dałem rady) i będzie można uruchomić skrypt wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie będzie tak źle, dzisiaj rano dorwałem na ircu jednego człowieka z Opery i przedstawiłem mu problem. Okazało się, że bug był wcześniej nie zgłoszony. Stara się właśnie znaleść jakąś metodę na jego obejście. Tak czy siak bug został potwierdzony, przyznali mu numerek i będą starali się naprawić.

Tak więc w najgorszym wypadku będzie trzeba poczekać, aż to naprawią (ale przynajmniej już wiedzą o istnieniu błędu), w najlepszym koleś znajdzie jakąś metodę na jego obejście (ja niestety nie dałem rady) i będzie można uruchomić skrypt wcześniej.

No proszę - czy w takim razie PCLab Team nie powinien czym prędzej powyłączać kolejnych funkcji?? Rokuje to znaczący postęp techniczny znanych na całym świecie przeglądarek... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę - czy w takim razie PCLab Team nie powinien czym prędzej powyłączać kolejnych funkcji?? Rokuje to znaczący postęp techniczny znanych na całym świecie przeglądarek...  :)

 

 

:rotfl::goryl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, pewnie uznacie mnie za ciemniaka, ale zainstalowalem ten skrypt i wogole. Ale co on tak w praktyce daje i gdzie go moge uzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, pewnie uznacie mnie za ciemniaka, ale zainstalowalem ten skrypt i wogole. Ale co on tak w praktyce daje i gdzie go moge uzyc ?

 

Wyświetla artykuł Pclaba na jednej stronie...

 

Upewnij się czy w prawym dolnym rogu masz czerwoną małpke i czy skrypt jest faktycznie zainstalowany -> Tools->Manage User Scripts.

 

Jeśli tak to wejdź np. tutaj: http://pclab.pl/art15153.html i poczekaj chwileczke, aż Ci się w lewym dolnym rogu pojawi ikonka spis treści....

 

Cały artykuł Ci się powinien wyświetlić na jednej stronie....jeśli nie to znaczy, że gdzieś zrobiłem błąd, jakby coś dalej nie działało to proponuje PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę - czy w takim razie PCLab Team nie powinien czym prędzej powyłączać kolejnych funkcji?? Rokuje to znaczący postęp techniczny znanych na całym świecie przeglądarek...  :)

:rotfl:

 

Faktycznie, bRave i lenistwo Piły przyczyniają się do polepszenia funkcjonalności Operki. :D Ale swoją drogą to chłopaki z Teamu Opera działają całkiem sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypcik fajny, grtuluję pomysłu i wykonania. Tylko redakcja się chyba z niego nie ucieszy - większe obciążenie serwera + mniej wyświetlonych banerów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl:

 

Faktycznie, bRave i lenistwo Piły przyczyniają się do polepszenia funkcjonalności Operki. :D Ale swoją drogą to chłopaki z Teamu Opera działają całkiem sprawnie.

 

W końcu są na etapie RC 2 wesji 8.01, więc pracują w pocie czoła :)

 

 

Skrypcik fajny, grtuluję pomysłu i wykonania. Tylko redakcja się chyba z niego nie ucieszy - większe obciążenie serwera + mniej wyświetlonych banerów ;)

 

Eeee tam, jaki procent użytkowników z tego skorzysta?

 

 

No proszę - czy w takim razie PCLab Team nie powinien czym prędzej powyłączać kolejnych funkcji?? Rokuje to znaczący postęp techniczny znanych na całym świecie przeglądarek...  :)

 

Cudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrypcik fajny, grtuluję pomysłu i wykonania. Tylko redakcja się chyba z niego nie ucieszy - większe obciążenie serwera + mniej wyświetlonych banerów ;)

 

Co do obciążenia servera, to zadbałem o to żeby tak nie było.

 

Oczywiście napewno zużywa więcej łącza w porównaniu z kimś kto załadował by powiedzmy tylko jedną stronę (ale taka osoba raczej nie będzie korzystać z mojego skryptu w takiej sytuacji, ponieważ strona dużo dłużej sie ładuje a skrypty można łatwo włączać i wyłączać)

Natomiast napewno mój skrypt jest dużo przyjaźniejszy dla serwera od zwykłej przeglądarki (szczególnie takiej podrasowanej według niektórych "genialnych" rad) kiedy otwieramy kilka stron naraz. Wczytuję wszystkie strony i obrazki kolejno, tylko jeden w danej chwili, dodatkowo między obrazkami robię jednosekundową przerwę.

 

Oczywiście jeśli ktoś z redakcji stwierdzi, że trzeba coś zmienić lub go w ogóle "zniknąć" to nie ma sprawy.

 

Co do bannerów to tak, zmieni się napewno liczba odsłon, liczba kliknięć wątpie. Tak czy siak napewno jest to i tak lepsze od blokowania bannerów. Ja w każdym razie nie mam wyrzutów chociaż wolałbym żeby się wypowiedział ktoś z redakcji. (bez obawy wojny wszczynać nie będe, każą zdjąć to zdejme)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...