Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bRave

PCLab.pl artykuł na jednej stronie - rozwiązanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetla artykuł Pclaba na jednej stronie...

 

Upewnij się czy w prawym dolnym rogu masz czerwoną małpke i czy skrypt jest faktycznie zainstalowany -> Tools->Manage User Scripts.

 

Jeśli tak to wejdź np. tutaj: http://pclab.pl/art15153.html i poczekaj chwileczke, aż Ci się w lewym dolnym rogu pojawi ikonka spis treści....

 

Cały artykuł Ci się powinien wyświetlić na jednej stronie....jeśli nie to znaczy, że gdzieś zrobiłem błąd, jakby coś dalej nie działało to proponuje PM

Dziekuje badzo. Juz zalapalem. Skrypcik faktycznie przydatny. brava dla tworcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne doniesienia z Operowego pola walki dla zainteresowanych:

 

Będzie trzeba poczekać aż to załatają, błędy są w implementacji xmlhttprequest za pomocą którego pobieram w skrypcie strony do wyświetlenia. Jeżeli nie mam kontroli nad źródłem danych (a nie mam-sugestia do redakcji żeby obejrzała sobie niektóre strony z artykułami walidatorem) to obecnie korzystanie z tej metody jest ryzykowne dla użytkownika przeglądarki.

 

Można by wprawdzie strony pobierać w inny sposób (iframe) ale wtedy nie miałbym kontroli nad ładowaniem obrazków a chodzi o to, żeby nie zamulić serwera.

 

Jako ciekawostkę powiem, że w tej chwili jestem w stanie sprokurować zwykłą stronę www, która jeśli tylko włączony jest javaScript wykłada Opere 8 (testowane 3 różne buildy) Co z wcześniejszymi wersjami nie wiem bo nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykłada przegladarkę to zgłoś to, albo prześlij mi opis problemu na PM, to sam to zgłosze jak nie masz czasu. Przy odrobinie szczęścia zostanie załatane do najbliższego wydania. Akurat crashery traktują bardzo poważnie, szczególnie jeśli chodzi o wyświetlanie stron. Chyba ze mówisz dokłądnie o tym bugu i nie znalazłeś jeszcze innego ;)

 

W każdym razie dzięki za próby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wykłada przegladarkę to zgłoś to, albo prześlij mi opis problemu na PM, to sam to zgłosze jak nie masz czasu. Przy odrobinie szczęścia zostanie załatane do najbliższego wydania. Akurat crashery traktują bardzo poważnie, szczególnie jeśli chodzi o wyświetlanie stron. Chyba ze mówisz dokłądnie o tym bugu i nie znalazłeś jeszcze innego ;)

 

Cały czas mowa o tym samym bugu (na 99%), problem zgłoszony, dostał już swój numerek. Przypuszczalnie problem zresztą już jest naprawiony w internal build, niestety panowie z Opery mają dosyć twardą politykę jeśli chodzi o szczegóły dotyczące błędów więc ciężko było od człowieka wyciągnąć szczegóły. W poniedziałek postaram się coś więcej dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały czas mowa o tym samym bugu (na 99%), problem zgłoszony, dostał już swój numerek.

aha, z tym że jeśli masz test-case jakieś, to warto im podesłać. Sam napewno wiesz że to bardzo pomoże.

 

W poniedziałek postaram się coś więcej dowiedzieć.

Miło z Twojej strony. Czekamy na informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, fajnie że coś się dzieje i że Operka będzie dzięki temu jeszcze lepsza. Brawo, bRave. :beerchug::D

Można by wprawdzie strony pobierać w inny sposób (iframe) ale wtedy nie miałbym kontroli nad ładowaniem obrazków a chodzi o to, żeby nie zamulić serwera.

Czyli można by to zrobić tak aby już teraz działało? Moim zdaniem te obrazki to niewielki problem dla serwera, bo Piła je pozmniejszał i żeby je obejrzeć w naturalnej wielkości to i tak trzeba na nie kliknąć i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej:

aha, z tym że jeśli masz test-case jakieś, to warto im podesłać. Sam napewno wiesz że to bardzo pomoże.

 

Wiem, ale dzisiaj i tak nie pracują więc zbieram materiały na poniedziałek, oglądam Operę pod debuggerem i takie tam.

 

Czyli można by to zrobić tak aby już teraz działało? Moim zdaniem te obrazki to niewielki problem dla serwera, bo Piła je pozmniejszał i żeby je obejrzeć w naturalnej wielkości to i tak trzeba na nie kliknąć i tak.

 

Można ale nie zrobię, bo po pierwsze dąże do tego żeby te skrypty były jak najbardziej podobne do siebie - bez sensu robić sobie dwa razy więcej roboty. Po drugie moim zdaniem mógłby to być problem dla serwera, po za tym dlaczego użytkownicy Opery mieli by mieć "lepiej"...staram się wszystkich traktować równo. A tak wyszło by na to, że Firefox mimo że nie ma błędu to wczytuje za pomocą skryptu stronę wolniej niż Opera, uważam, że było by to niesprawiedliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[cenzura]
Bądźmy szczerzy, mam niewyparzony jezyk i niepokorną duszę ;). :P

 

Hm, tak właściwie to mam Firefoxa, zaraz sprawdzę ten skrypt w akcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bądźmy szczerzy, i tak pierwsze co bym zrobił w tym skrypcie....

 

Widzisz pytanie tylko po co? I tak nie czytasz szybciej niż Ci się obrazki ładują.

Po drugie nie zmieni to tak wiele, i tak obrazki będą się ładować po koleji.

Dodatkowo jak użytkownicy zaczną przeginać to wystarczy, że Piła lekko zmodyfikuje stronę i skrypt przestanie działać a ja mogę niechcieć go naprawić, dlatego proszę żebyś wyedytował swoją wiadomość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, to czekanie nikomu nie przeszkodzi, obrazki i tak się doładują zanim się przeczyta pierwszą stronę. Co oczywiście nie przeszkodziło mi troszkę pogmerać w skrypcie. ;)

 

Tylko że zanim się do niego dokopałem po instalacji to... :E Tu widać dużą wadę Firefoxa - trzyma swoje ustawienia w Documents & settings a nie jak Opera w swoim katalogu i gdy się reinstaluje system i robi format to prawdopodobnie zabawa ze wszystkimi pluginami zaczyna się od nowa. [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że zanim się do niego dokopałem po instalacji to... :E Tu widać dużą wadę Firefoxa - ....

Tools->Manage User Scripts->zaznaczasz skrypt->edit

 

Nie wdając się w dyskusję nad wyższością jednych świąt nad drugimi akurat zarządzanie skryptami jest lepiej zrobione w Firefoxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tools->Manage User Scripts->zaznaczasz skrypt->edit

I kupa:

 

firedit5ie.png

 

Chłopaki z Temau Firefoxa nie potrafili wywyołać systemowego notatnika do edycji tylko życzą sobie aby wcześniej skojarzyć rozszerzenie .js z nim ręcznie. :D

 

Nie wdając się w dyskusję nad wyższością jednych świąt nad drugimi akurat zarządzanie skryptami jest lepiej zrobione w Firefoxie.

Może i lepiej, ale jak sobie pomyślę że po każdym przeniesieniu Operki na innego kompa albo reinstalacji windy musiałbym ją konfigurować od nowa to... :E

 

A ten skrypcik działa znakomicie w FF, ech, te 12 stron artykułu na jednej to jest coś... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I kupa:

 

No faktycznie, nie zauważyłem, że otwierane jest za pomocą tego co jest skojarzone z .js - po prostu od początku mam to podpięte pod edytorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie racja, to czekanie nikomu nie przeszkodzi, obrazki i tak się doładują zanim się przeczyta pierwszą stronę. Co oczywiście  nie przeszkodziło mi troszkę pogmerać w skrypcie. ;)

 

Tylko że zanim się do niego dokopałem po instalacji to... :E Tu widać dużą wadę Firefoxa - trzyma swoje ustawienia w Documents & settings a nie jak Opera w swoim katalogu i gdy się reinstaluje system i robi format to prawdopodobnie zabawa ze wszystkimi pluginami zaczyna się od nowa. [:|]

Wystarczy ten folder skopiować gdzieś w bezpieczne miejsce i po reinstalacji przywrócić - nie ma potrzeby konfigurowania ponownie czegokolwiek.

Oczywiście sposób w jaki jest to rozwiązane w Operze wydaje się być oczywistym i zupełnie nie rozumiem co przyświecało twórcom Firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście sposób w jaki jest to rozwiązane w Operze wydaje się być oczywistym i zupełnie nie rozumiem co przyświecało twórcom Firefoxa....

 

Prosiłbym o nieśmiecenie w tym wątku wojnami przeglądarkowymi, gdzieś obok jest duzo lepiej nadający się ku temu temat. Co do twoich wątpliwości to zaraz pójdzie PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, obiecałem że napisze co tam z Operą w poniedziałek, ale wczoraj się nie udało i piszę dopiero dzisiaj. W sumie praktycznie nic nowego nie udało mi się dowiedzieć, mają tam n-naście wersji roboczych (internal build) Opery, w którejś z nich podobno bug już jest załatany. Ale żadnych konkretów nie udało mi się wyciągnąć oprócz tego, że będzie kiedy będzie gotowe :) i w cale to nie oznacza, że w następnej wersji będzie ten błąd załatany. I to było by na tyle....czekamy.

 

 

 

Dzisiaj pojawiła się finalna wersja Opery 8.01, niestety błąd nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lekko zmodyfikowałem skrypt, tak żeby do wczytywana obrazków używał coral cache - http://www.coralcdn.org/. To jest coś w stylu globalnego serwera proxy. Ma to swoje wady i zalety. Po pierwsze maksymalnie odciążam serwer pclaba, po drugie można nie bawić się w stopniowe ładowanie obrazków. Natomiast wadą jest to, że serwery coral cache czasem bywają przeciążone dodatkowo jeśli dane obrazki nie były przez kogoś wczytywane w ciągu 12h to serwer musi je i tak pobrać z pclaba. Dlatego to rozwiązanie najlepiej sprawdzi się z obleganymi artykułami natomiast może być wolniejsze w wypadku żadko odwiedzanych stron.

Potraktujcie to jak wersję beta do przetestowania. Czekam na uwagi, która metoda według was jest lepsza.

 

Instalacja tak jak poprzednio, link do skryptu:

http://braveant.neostrada.pl/pclabOnePageArt_coral.user.js

 

Pamiętajcie, że w danej chwili można mieć włączony tylko jeden skrypt. Tak więc poprzednią wersję należy albo wyłączyć: Tools->Manage User Scripts->odznaczyć ptaszek przy enabled dla skryptu który chcecie wyłączyć

albo odinstalować: Tools->Manage User Scripts->zaznaczyć skrypt który chcecie odinstalować->uninstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem na szybko, na dwóch artykułach: NVIDIA Geforce 7800 GTX i Pentagram Freezone XC - chłodzenie dla kart graficznych. Pierwsze wnioski:

- nie zauważyłem wzrostu prędkości, a wręcz przeciwnie (neo128) - artykuł na całej stronie pojawiał się dopiero w chwilę po wczytaniu pierwszej strony, teraz ta "chwila" wydaje mi się dłuższa (pomijając fakt, że nie uległo przyśpieszeniu ładowanie się obrazków),

- nie pokazały się wszystkie obrazki z drugiego artykułu (41/48 - odświeżenie nie pomogło),

- pojawił się błąd w wyświetlaniu pierwszego z artykułów (zarówno przy pierwszym wczytaniu jak i po odświeżeniu strony, po którym nie mogłem zminimalizować spisu treści, co także widać):

schowek4ib.th.jpg

 

Podsumowując, chyba wrócę do pierwotnej wersji skryptu.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz podziękowania za włożoną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- nie zauważyłem wzrostu prędkości, a wręcz przeciwnie (neo128) - artykuł na całej stronie pojawiał się dopiero w chwilę po wczytaniu pierwszej strony, teraz ta "chwila" wydaje mi się dłuższa (pomijając fakt, że nie uległo przyśpieszeniu ładowanie się obrazków),

 

Sposób wczytywania strony się nie zmienił, inaczej obsługiwane są tylko obrazki - być może jest to po prostu chwilowe wolniejsze działanie pclaba...(chociaż teraz wczytywanie obrazków zaczyna się zanim zostaną ściągnięte wszystkie strony hmm może faktycznie twoje neo się przypycha będę musiał to sprawdzić jakoś)

 

- nie pokazały się wszystkie obrazki z drugiego artykułu (41/48 - odświeżenie nie pomogło),

- pojawił się błąd w wyświetlaniu pierwszego z artykułów (zarówno przy pierwszym wczytaniu jak i po odświeżeniu strony, po którym nie mogłem zminimalizować spisu treści, co także widać):

 

Podejrzewam, że masz włączone oba skrypty naraz (proszę, przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post) - mógłbyś to sprawdzić?

 

Wielkie dzięki za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę cię zapewnić, że poprzednią wersję skryptu mialem nieaktywną (wyłączyłem jeszcze przed zainstalowaniem nowszej wersji).

 

edit:

Powtórzyłem próbe raz jeszcze:

schowek1cr.jpg

 

Tym razem z artykulu o Pentagramie zalodowało się 46 (z 48) obrazków, błąd w recenzji karty NVIDII identyczny jak poprzednio, oprócz tego pokazało się tylko 41 (z 45) obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę cię zapewnić, że poprzednią wersję skryptu mialem nieaktywną (wyłączyłem jeszcze przed zainstalowaniem nowszej wersji).

 

Ok, pytałem bo w pierwszym screenie widać, że właśnie ładuje się strona 9/8 co jest niemożliwe :) , to i podwójne menu świadczy o tym, że w tamtej sytuacji były uruchomione dwie kopie skryptu. Jeżeli miałeś wyłączony drugi skrypt to wyjścia są 3

-albo coś nie tak z firefoxem

-albo coś nie tak z greasemonkey

-albo coś nie tak ze skryptem

 

Mi się takiej sytuacji nie udało uzyskać i tu leży problem, bo nie wiem jak to zdiagnozować. Ze swojej strony postaram się sprawdzić czy istnieje szansa żeby podczas przeładowania strony skrypt był w stanie "przeżyć". Według mnie coś takiego nie powinno mieć miejsca i się z tym nigdy nie spotkałem ale przyjżę się temu bliżej.

 

Druga dziwna sytuacja to pomyłka obrazka....to też jest strasznie zakręcone. Nie powinno się wydarzyć jeżeli działa tylko jedna kopia skryptu.

 

 

Teraz co do nieładowania obrazków, owszem to się u mnie od czasu do czasu zdarzało i tutaj problem leży po stronie coral cache, niestety czasem się muli i obrazek po prostu się timeoutuje. Ale to występuje głównie z rzeczami które musi sam wpierw ściągnąć a obrazki z artykułu o nvidii na pewno miał już w cache.

Druga sprawa, że coral ma limit na liczbę połączeń, jeżeli ktoś podniósł liczbę równoległych połączeń w firefoxie to coral cache może go zablokować.

 

 

W każdym razie cały czas nad tym myślę co mogło być nie tak...dzięki za pomoc, chcę sprawdzić jak to funkcjonuje bo wraz z wyjściem poprawionej opery liczba użytkowników skryptu się zwiększy więc jak istnieje możliwość przeniesienia części ruchu z serwera pclaba na coral to czemu z tego nie korzystać a jak widać sam nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić. Docelowo myślę nad połączeniem obu metod, to by wykluczyło problemy z ładowaniem obrazków ale dalej jest kwestia tych bugów z podwójnym menu i pomylonym obrazkiem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! JESTEŚ WIELKI !!!

 

ps. co za tym idzie nie musisz pić więcej mleka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszła nowa wersja Opery (8.02 build 7668), przetestowałem, dalej nie umieścili poprawek w tej wersji, powoli zaczyna mnie to trochę irytować bo z tego co wiem mają ten błąd już załatany. No nic, do następnego razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wyszła nowa wersja Opery (8.02 build 7668), przetestowałem, dalej nie umieścili poprawek w tej wersji, powoli zaczyna mnie to trochę irytować bo z tego co wiem mają ten błąd już załatany. No nic, do następnego razu ;)

może w finalnej wersji naprawią oby ....

BTW skrypt naprawde super, brawo!! (specjalnie FF zainstalowałem) tak trzymaj :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powoli zaczyna mnie to trochę irytować bo z tego co wiem mają ten błąd już załatany.

to znaczy że właczą poprawkę w kolejnej major version, czyli w Operze 8.1x czy tam ile planują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...