Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Modów jest i tak od groma ;)

Hmm..., 36 stron na Nexusie (po 20 plików na stronie, czyli coś w okolicach 720 modyfikacji), Skyrim - 3132 stron, Skyrim SE - 1129, Wiesiek 3 - 167. Na razie jest spora różnica, zobaczymy jak to się rozwinie.

Większość tych, które sprawdzałem to korekcje silnika sprowadzające się do wpisów w pliku "user.cfg".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie. są już normalne zapisy stanów gry czy dalej nie szanują czasu gracza?

Normalne zapisy były od samego początku tyle, że aby z nich skorzystać trzeba użyć sznapsa. Chyba nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jest na starym, znanym przez moderów, silniku. Społeczność moderska istnieje tam od kilkunastu lat i przechodzi z gry na grę. KCD to zupełnie nowa gra, więc trzeba czasu aż taka społeczność powstanie. O ile w ogóle powstanie, bo to też nie jest takie oczywiste. Plusem jest to że gra jest na znanym silniku, CryEngine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jest na starym, znanym przez moderów, silniku. Społeczność moderska istnieje tam od kilkunastu lat i przechodzi z gry na grę. KCD to zupełnie nowa gra, więc trzeba czasu aż taka społeczność powstanie. O ile w ogóle powstanie, bo to też nie jest takie oczywiste. Plusem jest to że gra jest na znanym silniku, CryEngine.

Który ma ograniczenia co do wielkośći mapy i ilośći NPCów a dodatkowo nie ogarniają go w cale jeśli chodzi o optymalizacje no ale kontynuacja też będzie na tym samym żeby sobie na złość zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ma ograniczenia co do wielkośći mapy i ilośći NPCów a dodatkowo nie ogarniają go w cale jeśli chodzi o optymalizacje no ale kontynuacja też będzie na tym samym żeby sobie na złość zrobić

 

KCD2 powinni już lepiej ogarniać na tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to pewnie będzie wielka Praga i kilka lasków.

Praga wyludniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praga wyludniona

Ja tam narzekać na ilość NPC w KCD raczej nie miałem powodów. Bardziej brakowało wypełnienia świata losowymi przygodami w stylu RDR2.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KCD2 powinni już lepiej ogarniać na tym silniku.

Też tak myślę. Wiedzą jakie błędy popełnili i mają już doświadczenie z tym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Wiedzą jakie błędy popełnili i mają już doświadczenie z tym silnikiem.

Bardziej bym się obawiał gdyby przy KCD2 eksperymentoawali z mowym silnikiem typu Unity Engine  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kingdom Come: Deliverance 2 to praktycznie pewniak.

 

To już niemal pewne. Choć oficjalnej zapowiedzi jeszcze nie było, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że powstaje kontynuacja uznanej gry Kingdom Come: Deliverance. Uznanej, choć takiej, która w drugiej części może naprawić i ulepszyć naprawdę sporo rzeczy.

 

Źródło: Komputer Świat

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale zbieram się powoli.

 

Jemu się chyba Epic z Windows Store pomylił.

 

Nie wiem jak Ty ale mnie naszła właśnie ochota żeby to ograć ponownie tym razem z wszystkimi DLC. "Sprawcą" tego jest Ryszawy

 

Dzięki :D

 

Muszę powiedzieć, że KCD ma swój urok i jeżeli chodzi o wiarygodne (graficznie) odwzorowanie świata z tego okresu i przyrody, to Czesi zrobili to świetnie. Szkoda tylko, że całkowicie "olali" niebo, bo to jednak ważna rzecz i klimat potrafi niezły zbudować, co widać chociażby w RDR2.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan, jeśli kolejny raz zobaczę, że cytujesz posty z grafikami, to zgarniesz procenty. Edytowanie cytowanej wypowiedzi nie jest trudne, jak widzisz powyżej, po mojej zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan, jeśli kolejny raz zobaczę, że cytujesz posty z grafikami, to zgarniesz procenty. Edytowanie cytowanej wypowiedzi nie jest trudne, jak widzisz powyżej, po mojej zmianie.

Ale mi chodziło właśnie o te grafiki Ryszawego z innego tematu dlatego je wkliłem a nie o to co napisał :(. Chciałem żeby ludzie mogli zobaczyć jak ładnie prezentuje się ten tytuł mimo upływu czasu. Szkoda że "poprawiłeś" ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wcześniej. Jak wkleiłeś cytat z 10 screenami to pewnie dla tego. W takim przypadku lepiej dać linka do obrazków https://forum.pclab.pl/topic/1283878-Niesamowita-oprawa-graficzna-i-artystyczna-czyli-screeny-z-najpi%C4%99kniejszych-gier/page__st__300__p__15801548entry15801548

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra następnym razem tak zrobię ;). Tak czy inaczej gra prezentuje się nadal bardzo klimatycznie i jak widać nie barakuje ładnych widoczków. Jest owszem trochę pustawo nie jest to wypełnienie świata na poziomie RDR2 ale tutaj wchodzą fabularne DLC więc skupiając się na tych historiach jest co robić i co podziwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które dlc polecacie?

 

Wszystkie fabularne

 

ta gra jest strasznie siermiężna musiałem na starcie dodać mody

 

Już było mówione że gra się w to lepiej z modami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasujące się z czasem jedzenie psuje immersję? Proponuję sprawdzić znaczenie słowa.

 

A bugi jak najbardziej. Momentami prychałem śmiechem. Co nie zmieniło faktu, że gra dostarcza na tyle dużo dobra w kwestii klimatu, że doskonale się bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest strasznie siermiężna musiałem na starcie dodać mody na lockpicki i autosave oraz celownik do łuku

 

poza tym walka na miecze jest jakaś taka dziwna? nie rozumiem chyba fenomenu tej gry wiecznie doczytujące się tekstury zbugowani stojący na krzesłach NPC

 

za darmo spoko ale więcej jak 50zł bym nie dał i to za edycję z dlc

 

chcieli zrobić realistyczną grę a zrobili upierdliwy symulator jedzenia, krwawienia ciążowego i nie wiadomo co, nazbierasz sobie papu do torby pokradniesz z domków i za jakiś czas robi sie trujące

 

to mega psuje immersje do tego te doczytujące się tekstury niby realistyka itd a polegli na podstawowych fragmentach które ją psują

Zainstaluj grę na SSD i będzie wszystko dobrze z doczytywaniem textur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosić ;)

Jak ? dałem kasę na kościół ponad 6k i dalej nie chcą trenować. OK z alchemikiem się udało ,ale np z płatnerzem już jest ta śpiewka ,którą dałem na screanie. Łowczy różwnież chce mnie już trenować a płatnerz odmawia.

Edytowane przez MASTERVIKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie ostatnio materiał od Digital Foundry (wiem, że jest stary) i mimo kilkunastu patchy gra chyba nadal działa praktycznie tak samo jak działała?

 

Mam na myśli preset Ultra nieosiągalny dla żadnego sprzętu (vide RDR 2), preset Very High dla GTX 1080/1080Ti, preset High dla GTX 1070/1070Ti, preset Medium dla GTX 1060.

 

Coś się zmieniło w tej kwestii? Tylko nie wyskakujcie mi tu z configami i manualnym crapem bo nie mam do tego chęci, pytanie jest o domyślne presety graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie ostatnio materiał od Digital Foundry (wiem, że jest stary) i mimo kilkunastu patchy gra chyba nadal działa praktycznie tak samo jak działała?

 

Mam na myśli preset Ultra nieosiągalny dla żadnego sprzętu (vide RDR 2), preset Very High dla GTX 1080/1080Ti, preset High dla GTX 1070/1070Ti, preset Medium dla GTX 1060.

 

Coś się zmieniło w tej kwestii? Tylko nie wyskakujcie mi tu z configami i manualnym crapem bo nie mam do tego chęci, pytanie jest o domyślne presety graficzne.

W pratycznie każdej grze presety są o kant pupy rozbić. Właśnie po to są suwaki aby się nimi bawić, wiem wiem, też mnie urwia, ale przy rdr na high teksturach gtx970 jeszcze daje rade, fhd 60 klatek, oczywiście dropnie co jakiś czas przy i7 4770, ale w porównaniu do i5 4690k to niebo a ziemia.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...