Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam cały czas na to finalne DLC z True Ending

 

Reszta fabularnych dodatków już dawno zakupiona

 

Ta gra jest najlepsza na PC właśnie z modami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w dwójce je zobaczymy.

 

Pamiętam jak zazdrościłem Tobie widoczków w lasach i specjalnie dla tej gry kupiłem GTX1080Ti, żeby nacieszyć oczy w 4K. To była druga gra po Wiedźminie 3 dla której zmieniłem sprzęt (dla Wieśka kupiłem cały nowy komputer). Alex jak pokazywał screeny z modowanej gry to niejeden miał mokro. Do dzisiaj ta gra wygląda dobrze ;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=2OibhtvyyE4

 

Bo KDC to świeżo wyrżnięta i polakierowana decha, a Elex to spruchniały kawał oderwany od starego mebla czyli Gothica.

 

Dokładnie, Kingdom Come: Deliverance to było coś świeżego i coś czego wcześniej nie było :thumbup:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale jak kiedyś strasznie jarałbym się taką grafiką, tak teraz mnie to zbytnio nie rusza. Oczywiście fajnie, jakby każda tego typu gra tak wyglądała (ale nie każda dosłownie), tylko że jakoś specjalnie mi już na tym nie zależy. Muszę przyznać, że KCD wygląda bardzo naturalnie i to nie dlatego, że nie ma tam magii, a klimat gry to twarde średniowiecze. Roślinność jest zrobiona wręcz świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piknie ładnie a teraz niech z tymi modami i ustawieniami przebiegnie się w dzień przez Rataje - ile FPS uzyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś nie ma ciśnienia na granie na premierę to może daną grę kupić po 2-3 latach tanio, z wszystkimi DLCkami, z załatanymi błędami, z modami poprawiającymi grafikę, a dzięki temu, że od premiery gry wychodzi już druga generacja GPU to i tak zmodowana gra będzie do uciągnięcia na ultra z rozsądnymi FPSami.

 

Dzięki modom taka gra kilka lat później może wcale nie odstawać pod względem wizualnym od nowych produkcji, a jeśli jednocześnie posiada lepszą fabułę i klimat to jest w stanie te nowości pobić w każdym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Grafika, zieleń - przepiękna to fakt.. Ale co z tego skoro świat gry jest pusty i mało interesujący. Ja rozumiem, zaraz ktoś wyskoczy ze stwierdzeniem - że takie były czasy.. To fakt.. To chociaż twórcy mogli stworzyć mniejszy świat. I byłoby dużo lepiej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo nic ciekawego nie ma po za granicami miast. Ciągle lasy, które są piekne ale ile można je zwiedzać? 10h-20h? 100h? I to nie tylko ja to widzę. Wczoraj w nocy przeglądałem reddita i mnóstwo jest skarg i narzekań wobec własnie konstrukcji świata. Tobie się może podoba taki pusty świat.. Rozumiem ale jednak ja wymagam czegoś więcej. Po prostu poziom eksploracji jest jak w ostatnich odsłonach Assasins Creed. Nic dodać, nic ująć. Ja tam wolę jednak konstrukcje świata przedstawionego w grach od Rockstar lub Piranha Games.

 

Gra ratuje się wyłącznie fabułą i średniowiecznym klimatem w którym nie ma fantasy.. To się twórcom udało.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam ponoć jest szybka podróż to w czym problem? A kto chce, to sobie popatrzy na grafikę, przecież jest ponoć śliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tam ponoć jest szybka podróż to w czym problem? A kto chce, to sobie popatrzy na grafikę, przecież jest ponoć śliczna.

 

No tak .. ale szybka podróż na dłuższą metę nie pomaga. Podam na przykładzie pewnej misji fabularnej miałem ją oj hm gdzieś z początku gry.. CHodzi o misje z Rudzielcem. Kojarzycie na bank jak ktoś grał.. Rozpoczynamy misje śledztwa.. Jest ciekawie.. rozmawiamy z mieszkańcami wioski, badamy sprawe.. Poźniej sprawy nabierają rumieńców i musimy odnaleźć rudzielca. I wsiadamy na konia i szukamy go.. Znaleźliśmy go.. Super.. Daje on nam questa i znów wsiadamy na konia i eksplorujemy by zlokalizować misje.. Jeździmy i jeździemy mija troche czasu w zależności jak ma długo idzie zlokalizowanie celu.. Rozwiazujemy cel.. Znów.. wracamy do zleceniodawcy.. znów jedziemy, jedziemy.. przez te same lasy i jedziemy .. już mnie kiszki bolą.. docieramy do celu i misja wykonana.. Później aby pchnąć fabułę to musimy znów jechać do kolejnego celu.. i jedziemy znów przez puste i nudne obszary i jedziemy... Dla mnie to monotonne :).

 

Ja rozumiem, że np w GTa 5 też mamy to samo. Wsiadamy do auta i jedziemy.. Ale tam to było jakoś mądrze wszystko zaprojektowane.. Że ciągle coś było ciekawego na drodze.. To samo w RDR 2.

 

Podobnie pamietam SKyrim.. Też czasami czułem monotonie przy podróży lecz jednak tam było wiecej dupereli po drodze warte uwagi i zainteresowania. I mimo, że Skyrim nie miał rozbudowanej fabuły to ją ukończyłem .. A KCD już niestety nie dałem rady..

 

Dlatego jak mówiłem.. Pomysł na realny świat - wyszło genialnie teraz tylko czekam aż twórcy lub inny producent stworzy podobny produkt ale z lepszą konstrukcją świata na przykład wzorując się na GTA 5. Będę wówczas w siódmym niebie ;).

 

Ogólnie i tak jestem pełen podziwu, że powstają takie studia, które nie boją się tworzyć takie dużę gry :). Bo nie ukrywam np KCD stworzyło z40 ludzi tak? A np Assasins Creed setki.. A gdybym miał je porównywać to KCD kładzie ostatnie cześci Assasynów na łopatki.

 

Już ostatni raz napiszę.. KCD to dobra gra i daje jej 6/10. To i tak niezła ocena. Fabuła i dialogi są naprawdę spoko :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mysle czy kupic royal edition czy zwykla. Zwykla jest dwa razy tansza od royal. Widze ze to jest gra na 40h+. Lubie miec takie gry na steamie bo w passie mody nie dzialaja itp.

Wyjdzie season pass do KDC ?

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem zwykla wersje 11gbp. {ptem jak mi sie spodoba to dokupie dodatki. Tekstury HD musze zgrywac oddzielnie czy juz sa w grze.

 

bo takie cos znalazlem na gog:

 

https://www.gog kropka

com/game/kingdom_come_deliverance_hd_texture_pack

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azazell nie do końca rozumiesz chyba czym ma być ta gra. To symulator średniowiecza i w rzeczywistości na każdym kroku przecież nie napotykasz na bandytów wyskakujących z pod każdego kamienia. Gra dzieje się w wiejskich prowincjonalnych klimatach, gdzie czas płynnie wolno jednak nie można powiedzieć, że nic tam nie ma, bo eksplorując można natrafić na przykuwające uwagę miejsca, easter egg np. z Wiedźmina czy Gry o Tron albo słowiańskich legend (mitów) lub baśni, zakopane skarby i walka też się zdarza. Wole taką swobodną naturalną eksplorację i podziwianie widoczków z nieoczekiwanymi miejscówkami (znajdźkami) niż sztucznie napakowaną mapę znakami zapytania pod którymi nic ciekawego się nie kryje jak ma to miejsce np. w Assassin's Creed. Ta gra jest trochę takim symulatorem opcjonalnego szwendania natomiast w żadnym razie nie uznałbym tego za wadę, bo nawet stosując szybką podróż trafiasz na losowe niespodzianki. Głównym motorem napędowym tej gry jest fabuła od 0 do bohatera i pewnego rodzaju interaktywna lekcja historii pozwalająca poczuć na wlanej skórze jak wyglądało życie w tamtych czasach. Nie jest to typowa gra do jakiej przywykliśmy i nie każdemu musi się to podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to bronienie bylejakości :)

 

Symulator - nooo to musi przecież być nudne i nic w sobie nie mieć.

A i nie zapomnijcie łazić co 10 minut do łaźni :)

Nie no, nie ma co robić, gra nudna jak nie wiem - ALE TAK MA BYĆ BO WY NIE UMIECIE W TO GRAĆ!

Oh, shut up.

 

I nie dajcie się robić w jajo jakie to to niby małe studio to robiło - przepili kasę z ks później nawet dystrybutor ich nie uratował - wyszła kupa. Wielce broniona kupa.

 

Taaa małe studio :)

 

So how many guys would you say you have working at any time?

 

"It varied a lot. When I started in june 2014 we were just hiring people to get up to 40, so this was after the kickstarter. Kickstarter was prepared by 15 people. Then it was executed by 25 roughly and once it got finished, Warhorse hired another 15 to get to 40. Now, 4 years later, there are 120 of us and we are still hiring, looking to boost the staff even more. On a regular day there are about 80 to 90 people working in the studio. We are now extending the studio however, and moving to another office so we will have even more testers."

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupa która się spodobała wielu osobą zapomniałeś dodać :)

 

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Bo KDC to świeżo wyrżnięta i polakierowana decha, a Elex to spruchniały kawał oderwany od starego mebla czyli Gothica.

 

Za chwile się dowiesz że nie masz gustu i zadowoliłeś się bylejakością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Azazell nie do końca rozumiesz chyba czym ma być ta gra. To symulator średniowiecza i w rzeczywistości na każdym kroku przecież nie napotykasz na bandytów wyskakujących z pod każdego kamienia. Gra dzieje się w wiejskich prowincjonalnych klimatach, gdzie czas płynnie wolno jednak nie można powiedzieć, że nic tam nie ma, bo eksplorując można natrafić na przykuwające uwagę miejsca, easter egg np.

 

Doskonale rozumiem czym jest symulator średniowiecza.. W KCD ukazano go dobrze, wręcz bardzo dobrze ale nie w strukturze konstrukcji świata. Już pisałem. Mapa powinna być stworzona z głową .. A nie została. Nawet widziałem wątek na reddit poświęcony dyskusji o mapie świata gry. I nie dziwie się, jak pisali o mniejszej mapie coś na wzór GTA 5/RDR. Wówczas byłoby idealnie.

 

 

Miliony much nie mogą się mylić.

 

Miliony? Przegiąłeś :). Podawali wyniki sprzedaży pod koniec poprzedniego roku. Max 1 milion nabywców. I teraz ilu z nich jest zadowolonych a ilu nie?

 

Miliony much to masz w GTA / RDR lub w Fallout.

 

https://opencritic.com/game/1561/kingdom-come-deliverance - wyniki są jakie są. Produkt dobry ale daleki do ideału. Nawet są recki gdzie oceniali bardzo nisko np 3/10. I krytykowali wiele aspektów nie tylko związanych z technikaliami.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ile masz w to przegrane? I rozumiem że ukończyłeś grę?

Bronisz tego jakbyś miał z 500h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie pusta gra to na myśl przychodzi mi Rage 2 bo jak poruszamy się z punktu A do B nie ma kuźwa żywego ducha no czasem przejadą jakieś samochody lub konwój wroga i to wszystko. :E

 

Minie wku..... płatne DLC bo gracz kupuje grę i chcę sobie pograć to woła kasę za DLC przecież to jest chamstwo dla graczy.Wydaje 250 zł za grę w pre-order i jeszcze kasę za DLC o nie Panie nie naciągniesz mnie. :naughty:

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to bronienie bylejakości :)

 

Symulator - nooo to musi przecież być nudne i nic w sobie nie mieć.

A i nie zapomnijcie łazić co 10 minut do łaźni :)

Nie no, nie ma co robić, gra nudna jak nie wiem - ALE TAK MA BYĆ BO WY NIE UMIECIE W TO GRAĆ!

Oh, shut up.

 

I nie dajcie się robić w jajo jakie to to niby małe studio to robiło - przepili kasę z ks później nawet dystrybutor ich nie uratował - wyszła kupa. Wielce broniona kupa.

 

Taaa małe studio :)

Skoro skończyłeś swoje pierdolamento to teraz powiedz na jakim etapie fabuły utknąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie pusta gra to na myśl przychodzi mi Rage 2 bo jak poruszamy się z punktu A do B nie ma kuźwa żywego ducha no czasem przejadą jakieś samochody lub konwój wroga i to wszystko. :E

 

Gorzej. I jeszcze jak się mapą poruszasz to po jakimś czasie wiesz w jakich punktach będziesz miał przerwanie :)

I nawet co się wtedy stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Głównym motorem napędowym tej gry jest fabuła od 0 do bohatera i pewnego rodzaju interaktywna lekcja historii pozwalająca poczuć na wlanej skórze jak wyglądało życie w tamtych czasach. Nie jest to typowa gra do jakiej przywykliśmy i nie każdemu musi się to podobać.

 

No fabuła jest to fakt.. Dlatego jak mówiłem gra została źle zaprojektowana. Widać brak jeszcze doświadczenia u twórców. Gra jest dobra ale jest produktem bardzo ALE to BARDZO nierównym.

 

Przykład głupot. Niby postawili na realizm ale.. Np ścigają cię w mieście za kradzież -- wychodzisz po za miasto.. I spokój :D. haha :) I tak głupot jest mnóstwo. Np wymagane jedzenie bo padniemy z głodu.. Gdzie co 10 minut drogi mamy ognisko z jadłem.. To samo Spanie.. Nic nie warte i dodane na sile.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że ukończyłeś grę?

 

Tak ukończyłem główny wątek fabularny + 4 DLC też fabularne i to co dodali bezpłatnie w aktualizacjach czyli turniej rycerski

 

h4hwWvT.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skończyłeś swoje pierdolamento to teraz powiedz na jakim etapie fabuły utknąłeś?

 

Ja grę ukończyłem. Możesz się nawet dokopać do moich postów po premierze.

Takiej kupy jaką zaserwowano pod koniec jeszcze w grze za tej cenę nie widziałem.

 

Ale za 30-40zł to w sumie dobry zakup.

 

Ale fakt - przekonujcie sobie do woli - inni będą się wnerwiać że wydali kasę.

Dla mnie eot.

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...