Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

ten z lewej to nowy soket 2066 - pewnie 7900x, a ten z prawej to brodwell-e 68xx/69xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewielka modyfikacja w kompie u dzieciaków

DSC_5052_zpswrygp10p.jpg

 

DSC_5035_zps1jnzgogd.jpg

 

DSC_5043_zpsfqnragcl.jpg

 

DSC_5033_zpsitlgja9r.jpg

 

:E

Edytowane przez Prorokk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jakas fajna nieduza obudowa pod mini atx(rog impact).?

 

Obudowa nie musi byc super mala.

Wazne zeby mozna do nie bylo wlozyc aio 240,no i zeby karta pokroju 1060/1070 sie nie zagotowala.Fajnie by bylo gdyby tez mozna bylo kable pochowac.Obowiazkowe okno,najlepiej szklo.

 

Cos wam przychodzi do glowy?

 

No i zeby cena moszny nie scisnela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ostatnio o czymś takim. Zainspirowany trochę to minimalistyczną "obudową" duńka, z kilku kawałków wyciętej laserem blachy.

Z tym że tutaj prostota posunięta do maksimum. Cała konstrukcja to 1 kawałek blachy wyciętej, łączy zasilacz z płytą. Karta siedzi w płycie, bez riserów, trzymana przez śledzie przechodzące przez ten sam kawałek metalu (spięte klipsem od tyłu).

Jedyny ból w tej konstrukcji, to dla ładnego efektu, by trzeba custom kable super krótkie zrobić, typu 5cm kable do gpu :E

Oczywiście można to wszystko ładnie zaokrąglić itd.

Włącznik z klawiatury, a porty usb jak na tacy są na topie, bo widzimy tył mobo, więc też zbędne dodatkowe.

Obudowa stoi na zasilaczu, zasilacz wentylem do góry, jest zarazem podstawką pod całość, ciężki element na dole. Można sobie dokleić jakieś gumowe stopki pod zasilacz, jak ktoś nie chce go sobie porysować.

Cooler na cpu jakaś krowa, żadne popierdółki htpc, jest miejsce :E

 

71U3kdi.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a HDD/SSD? :E

 

 

domyślam się, że na plecki konstrukcji. Swoją drogą wygląda na mega fajny patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m2 - więc na mobo

Ewentualnie byś gdzieś ssd na sata tam przypiął na tył, jest to małe i lekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew zrobić opcję "na płasko" - położyć na dystansach na "plecach" mobo - wtedy byś miał w zasadzie bench table :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplikuje kilka rzeczy, żeby podłączyć zasilanie pod zasilacz, musiałoby być dość mocno podniesione, żeby tam kątowa wtyczka weszła.

Nie masz też dostępu łatwego do portów na płycie. No i z całości robi się takie node 304 ale bez paneli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itx186sc6.jpg itx2qfsa8.jpg itx3guscu.jpg

 

 

Przymierzam się do kolejnego malucha - najczęstsza reakcja na tę obudowę to: "o jaki fajny basik, nie przeszkadza że stoi blisko monitora?".

 

Sprzęt ma być (prawie) niesłyszalny, nawet w środku nocy. Całość będzie chłodził 1x 120mm, kręcący się z szaloną prędkością w okolicy 500 obrotów na minutę.

Radiator wyjęty ze starego HP/SFF z gniazdem 1155, pod nim znajdzie się i5-7400.

GPU - najpierw miał być pasywny Gigabyte GT1030, ale jednak za słaby. Przyjdzie 1050Ti @ 0.8V, w zamyśle ma dać radę z samym radiatorem...

 

Czekam jeszcze na drugi moduł RAM, żeby sprawdzić ile sprzęt jest w stanie maksymalnie pociągnąć. Opcje zasilania rozważam dwie: albo Pico 150 + kostka 84/96W, albo złoty 1U/flex.

Wstępne ustawienia testowe i nie jest źle (pobór ze ściany): 19W idle / 49W Cinebench / 68W LinX 0.7 / 70-75W Unigine Valley.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z próbami optymalnego wepchnięcia PC do okrągłej obudowy zawsze kojarzy mi się tego typu zdjęcie :E

 

3f67312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ostatnio o czymś takim. Zainspirowany trochę to minimalistyczną "obudową" duńka, z kilku kawałków wyciętej laserem blachy.

Z tym że tutaj prostota posunięta do maksimum. Cała konstrukcja to 1 kawałek blachy wyciętej, łączy zasilacz z płytą. Karta siedzi w płycie, bez riserów, trzymana przez śledzie przechodzące przez ten sam kawałek metalu (spięte klipsem od tyłu).

Jedyny ból w tej konstrukcji, to dla ładnego efektu, by trzeba custom kable super krótkie zrobić, typu 5cm kable do gpu :E

Oczywiście można to wszystko ładnie zaokrąglić itd.

Włącznik z klawiatury, a porty usb jak na tacy są na topie, bo widzimy tył mobo, więc też zbędne dodatkowe.

Obudowa stoi na zasilaczu, zasilacz wentylem do góry, jest zarazem podstawką pod całość, ciężki element na dole. Można sobie dokleić jakieś gumowe stopki pod zasilacz, jak ktoś nie chce go sobie porysować.

Cooler na cpu jakaś krowa, żadne popierdółki htpc, jest miejsce :E

 

http://i.imgur.com/71U3kdi.jpg

 

to bierzesz szkielet budy SS SG05,

 

dajesz portami do gory, (nozki przylepiasz na front (czyli w tej orientacji dół)

 

psu na dolnej sciane i masz zrobione

 

 

ja planuje tez taka szkieletową bude w tej orientacji tyle ze na rdzeń marzy mi sie jakas duza noctua lub ninja

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z próbami optymalnego wepchnięcia PC do okrągłej obudowy zawsze kojarzy mi się tego typu zdjęcie :E

(...)

 

Tak źle nie będzie ;) Objętościowo prostopadłościan skrojony pod wymiar byłby mniejszy, ale mi się bardziej podobają zaokrąglone kształty.

 

Niemniej jeśli z walcem coś pójdzie nie tak, czy np. coś nie będzie pasować, to obudowa zapasowa już czeka (dwukrotnie mniejsza, całe 4 litry brutto, prostokątna) - o takie coś jak niżej. Też już zdążyłem przetestować - na procesorze NH-L9i, zasilacz TFX/Gold, którego wentylator pobiera powietrze przez radiator k. graficznej. Co ciekawe nawet całkiem sensownie to działa (w sensie umiarkowanie wysokie temperatury)... Jedyny minus - dysk NVMe się grzeje, bo ruch powietrza pod płytą główną nie istnieje w tej obudowie.

 

4215-02L.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzymo .. grafa jaką może mieć długość ? ile slotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej małej powyżej? Jeden slot, na długość to i ~195mm wejdzie.

 

Edyta: muszę uczciwie przyznać - mission failed. Ta walcowa obudowa nie nadaje się do niczego innego niż APU lub ew. GT1030.

Spowolnionego 1050Ti nie jestem w stanie utrzymać poniżej 80* przy zadowalającym poziomie głośności (nawet jak umieszczony na dole 120mm obraca się 1200 razy na minutę).

Obudowa idzie do rodziców, którzy korzystają z integry w i3 haswellu - tu nie będzie żadnych problemów...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka, czyli PC-Q07. Ten konkretny egzemplarz jest ze mną od początku zainteresowania formatem ITX, czyli ponad 7 lat. Przeżył kilkanaście konfiguracji sprzętowych, czas na spokojniejsze życie - czyli składam i długi czas nie ruszam (tak się łudzę, że powstrzymam żądze ciągłych zmian ;)).

Ostatnia modyfikacja w obudowie, czyli miejsce pod wentylator 120mm. Przy okazji porównanie wielkości do sekcji audio (cokolwiek większego ciężko mi ustawić tak, żeby zachować przestrzeń i jednocześnie żeby bas nie uciekał do sąsiada), a na ostatnim zdjęciu zasilacz, współpracujący z PicoPSU.

 

Sprzęt ma być niesłyszalny i pierwsze testy wskazują, że tak właśnie będzie - jedyny wentylator to będzie ten na dole obudowy, na procesorze tylko radiator, na k. graficznej tak samo. Całość uzupełni DAC oparty o ES9018K2M / SA9023 - zapewnia zdecydowanie ciekawsze brzmienie niż te ze zintegrowanego Realteka.

 

Mocno rozważałem Ryżego 1400/1500x (zawsze to osiem wątków, a nie cztery), ale przeważyły dwie sprawy:

1) 8GB to dla mnie za mało, mam 4+8GB 2133/CL15 (jeden moduł single, drugi dual-rank), które bez problemów śmigają na Intelu @ 2400/CL12/1.25V, na Ryzenie wyglądało to dziwnie, spore opory przy pracy z zegarem 2400 i wyższym, timingi też nieciekawe - zestaw lepszych modułów 2x8GB działałby w pełni stabilnie, ale cena...

2) pobór mocy - Ryzen w spoczynku ciągnie więcej (Biostar B350/ITX) niż zestaw na Intelu np. przy odtwarzaniu klipu z jutuba 1080p@60fps.

 

 

itx1yfsuf.jpg

 

itx2lhs4c.jpg

 

itx3spstm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji rzymo, jakiego 1050/1050ti 2 sloty, krótkiego polecasz żeby był jak najcichszy? co ma najlepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwuslotowy to MSI Aero jest niezły, natomiast rurki cieplne to niestety dopiero poziom 1060 (często 6, bo 3 mają zazwyczaj słabsze coolery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne przymiarki.

Tak się złożyło, że w obudowie zamiast Palita KalmX wylądował niskoprofilowy Zotac - może i dobrze, bo nawet z takim maluchem nie mieści się wentylator 120 x 25. Na zdjęciu niskoprofilowa Akasa 120 x 15.

Na procesorze pierwsza lepsza wieża (używka z ogłoszenia) - z niekręconym i5 Kaby poradzi sobie cokolwiek dużego.

 

 

itx15esxf.jpg itx2pusvg.jpg itx30tsx8.jpg

 

 

Mały Zotac pozytywnie mnie zaskoczył. Chyba jako jedyny niskoprofilowy 1050/1050Ti ma chłodzone zarówno pamięci, jak i VRM. Radiator jest odpowiednio wyprofilowany, są termopady. Zacząłem od niskich zegarów, ale szybko doszedłem do 1550/1750MHz (0.8V na rdzeniu) - temperatury są bardzo w porządku. W takiego Wieśka 3 pograłem z pół godziny i karta nie dobiła nawet do 60*.

Wygrzewacz grafiki + wygrzewacz procesora = 108-110W z gniazdka, nie jestem w stanie osiągnąć więcej. OCCT PSU osobno = 90-91W, LinX osobno = 69W, Wiesiek3 = najczęściej okolice 75-77W (rzadkie skoki do ~85), idle = 19W :D

 

Zapas jest, więc znając siebie :) to pewnie się skończy na i7, a może i na Ryżym 1500x, a może dodatkowo przesiądę się do nieco mniejszej, ale mniej wymęczonej obudowy, muszę to jeszcze przemyśleć...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdjąłeś wentylatory z gpu i na radiator dmucha 120mm zamontowana do obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedyny wentylator to ten 120mm na dole obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos bedzie mial na sprzedaz w przyzwoitej cenie corsaira SF 600W albo be quiet! SFX-L Power 600W ,to piszcie do mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...