Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw jestem jaka będzie cena i wydajność tego malucha :)

 

04_cu.jpg

A mnie waga, pół kilo przekroczy? 650g +/-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność będzie pewnie słabiutka.

 

kto to kupi w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko za wydajnie to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NCASE M1 jest gdzieś jeszcze do kupienia, czy zostaję już tylko drugi obieg? Na allegro nie ma, na ebayu widzę jedną sztukę v4 wystawioną za 155$, sprzedający z Chicago, USA... Więc trochę słabo. A może wiecie, czy któryś w forumowiczy nie ma takiej na sell? Przygarnąłbym. :)

E: na stronie sfflab.com jest nowa v5 za 195$, ma ktoś może z nimi jakieś doświadczenie?

Edytowane przez 6M9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą sztukę kolega zabrał, z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak się wszyscy jarają ncase, skoro są jeszcze fajniejsze obudowy, np. s4 mini, ale fakt, dostać to na allegro, to nie dziwota, że niektórych bierze podjarka. Coś tylko duży ten ncase mi się wydaje i jakoś nie żałuję, że wybrałem budę lian li, która z ogólnodostępnych jest chyba najlepsza, a przynajmniej lepszej nie widziałem.

 

W każdym razie tu jest coś jeszcze lepszego, co i na mnie ostatnimi czasy zrobiło spore wrażanie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUrhcovJZss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam M1 (V2 chyba) i bardzo podoba mi się koncept Louqe - podział przestrzeni na komorę dla GPU i CPU (jak w DAN A4-SFX), sensowny wybór chłodzeń (wchodzą 2 cm wyższe niż w DAN A4-SFX) czy modularność. Ale zmiana chłodzenia oraz kupno nowych kabli do zasilacza i wentylatorów odstrasza. Ponadto, a może przede wszystkim, nie podoba mi się ich polityka cenowa. Podczas akcji na Kickstarterze obudowę można było kupić za 1690 SEK (jakieś 170 EUR), z jednym modułem za 1790 SEK (ok. 180 EUR). Teraz to odpowiednio 199 i 238 EUR.

 

Co do S4 mini - zależy od gustu. Dla mnie odpada ze względu na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do S4 Mini można sprowadzić. Coś na naszym rynku zaczyna już nawet być, ale to jednostki typu 160W i naprawdę kosmiczne ceny (mówię tu o pico psu). Tymczasem w Stanach Ziemniaczanych mają FLEX ATX 400W, ale chyba komuś kto interesuje się miniaturyzacją nie mówię i tak nic nowego.

 

W każdym razie, projekty takie jak 1080ti w S4 Mini:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7AODueYu7MQ

 

Czy choćby chłodzone wodą S4 Mini:

 

https://www.youtube.com/watch?v=C0ZW2z9y_vU

 

...sprawiają, że te pozostałe obudowy typu Dancase czy Ncase tracą dla mnie na atrakcyjności, zdecydowanie nie wydałbym na nie 700+ nawet jakbym zobaczył na alledrogo.

 

Taki zasilacz

jest zdecydowanie bardziej kompaktowy niż jakiś SFX, kwestia żeby to zostało bardziej spopularyzowane i rozwijane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu projekt by był dość drogi nawet jakby ktoś to u nas robił. Teraz pomyśl co się dzieje jak jakiś szwed czy norweg coś takiego wymyśli i pozleca wykonanie tamtejszym firmom. W kraju w którym listonosz zarabia więcej niż poseł w Polsce :E

Jedyna szansa to że któryś z tych projektów jest podłapany przez firmę typu thermaltake, i tłoczony seryjnie w chinach, jeszcze najlepiej z tańszych materiałów. Na dokładkę obudowa popularna jest dostępna łatwo używana, więc cena spada jeszcze o połowę np. na allegro. A nie jak ncase które jest raz na rok do kupienia za w zasadzie 100% ceny nówki.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabeS

PicoPSU plus zewnętrzny zasilacz laptopowy dla mnie odpadają. Wolę, żeby komputer stacjonarny czy monitor miały zasilacze wbudowane.

 

aerial

Nie mogłem znaleźć, gdzie ta obudowa jest produkowana, ale raczej nie w Szwecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sultar, zazwyczaj tak bywa, że na Kickstarterze produkt można kupić taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już wystarcza jak obudowę da się upchnąć w mniej niż 20 litrach.

 

Dłubie, skręcam, modeluje, zamawiam... żeby pokazać wam coś nad czym pracowałem z 3 lata temu, ale nigdy nie skończyłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finac

No jasne i zwykle nie mam z tym problemu, ale w przypadku Louqe nie podoba mi się forma bieżącej sprzedaży obudów:

NOTE:
This is a pledge reward for backers who did not catch the Kickstarter campaign. Backing the project and receiving this reward is not legally buying a product as such. Refer to the "Refund terms and conditions" for more information.

Niby kupujesz obudowę, ale tak naprawdę "wspierasz" firmę, by mogła zrealizować projekt, i nie dostajesz gwarancji, że otrzymasz produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że podoba mi się o wiele bardziej od NCase i DAN A4. Nie ma gniazda USB wbudowanego w bryłę :heartpump:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też - im prościej, tym lepiej. Dlatego mimo polityki cenowej zastanawiam się nad przesiadką z M1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

20180304_133009zrs1l.jpg

20180304_133023qysc1.jpg

20180304_133516wus0h.jpg

 

W pełni pasywny - grube płaty amelinium. Na pokładzie i7 7700T.

Boczne panele lakierowane w malarni proszkowej.

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boski :heartpump: Gdzieś go wyrwał? "Poka" bebechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, trafił się całkowicie przypadkiem. A że naprawdę okazyjnie, nie mogłem sobie odmówić. Jednak chciałem coś zmienić, stąd pomysł na malowanie zewnętrznych blach. Sławek doradzał okładziny, ale zanim się zabrałem za ich wyszukanie Walendzikowa zrobiła swoją (znakomitą, jak zawsze) robotę.

 

W środku za wiele nie ma do oglądania. Całość wypełniają płaty skręconego amelinium.

 

20180318_0915162zuip.jpg

20180318_091503jluyp.jpg

20180318_091426feuiv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ktoś sprzedawał, miał kilka różnych.

Jak to w ogóle działa, wydajność wystarczająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu32, zacna puszeczka, zacna ;) Kto jest producentem płyty głównej? Pierwsze co przyszło mi do głowy to vandal i wywalenie portów USB 2.0 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu32, lakierowanie super :thumbup:

Niezły rarytas,ceny C7 na Ebay w DE kosmiczne... o ile w ogóle trafisz chociaż jeden egz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wersja z Celeronem G3930T, 8GB RAM, bez storage i kwarty WI-FI kosztuje 499€ :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Aerial

W środku siedzi i7 7700T, 16GB DDR4, 256GB Samsung mSata. Postawiłem tymczasowo jako HTPC do 4K. Sprzęt naprawdę zapitala tylko szum. Do tego błoooga cisza. Moja jak pierwszy raz chciała go wieczorem wyłączyć, to nie wiedziała co ma zrobić, przycisku POWER nie mogła zlokalizować :lol2:

 

@Finac

A powiem ci Paweł że miałem taki sam odruch w pierwszym momencie :E Potem jak podpiąłem parę rzeczy pod USB, to stwierdziłem że fabryczne 4 z tyłu to jednak trochę mało. W środku siedzi płyta GB H110TN.

 

@Elder

Posiedziałem dobre pół godziny u Walendzikowej wybierając różne dostępne u nich malowania. Mój zamysł z którym przychodziłem to jakieś głębokie, intensywne bordo, ale nic takiego nie znalazłem. "Zwykły" mat nie wystarczył mi tym razem. Ostatecznie siedziałem z 3 próbkami dłuższą chwilę. Padło ostatecznie na tą dwuwarstwową, metalizowaną czerń. Zdjęcia zrobione lodówką nie oddają naprawdę jak rewelacyjnie to lakierowanie się prezentuje :o

C7 udało mi się wyrwać w PL, ale gość miał je prosto z DE.

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z przyjemnością przytulił samą obudowę :] Przed chwilą do nich napisałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...