Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Weż LL Q25. To nowsza, lepsza wersja Q08.

Inna interesująca opcja to SS DS380.

 

 

(Q08/Q25)Oryginalny wentylator na froncie wymień od razu na coś solidnego od BQ, Noctuy lub NB.

Aaa, weź zasilacz, gdzie będziesz miał wpływ na pracę wentylatora, tzn nie bierz wersji półpasywnej.

Serwer będzie mało ciągnął i jak wentyl w zasilaczu nie będzie się kręcić, niepotrzebnie wszystko będzie się grzało.

Przerabiałem to w swojej Q08. Wrzuciłem pasywny zasilacz SS i owszem, cisza, ale robił się niepotrzebny piekarnik (ze względu na umiejscowienie zasilacza nad płytą). Mam w środku 5xHDD, więc niższa temperatura wnętrza jest zdecydowanie wskazana, przekłada się na niższe temperatury dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, trochę się niecierpliwię bo już wszystko skompletowane oprócz obudowy i zasilacza które będę razem kupował :D

 

Wierz mi, że tu nie warto pospieszać. Nawet jeśli jest ciśnienie. Potem żałuje się i duma, że te kilka dni - bo w sumie o tyle rzecz rozbija się - nikogo by nie zbawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się SS SG13 spodobała, ale nie jestem przekonany co do wysokości radiatora. Na drugim miejscu jest FD Core 500 i obydwie są dostępne na scan.co.uk. Core 500 byłby rozsądnym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile dysków tam chcesz ostatecznie upchać.

 

co do schłodzenia tej i5S bym się nie martwił, C7 (lub pochodne) sobie z nim poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości maksymalnie dwa HDD i jeden SSD który tylko na razie byłby włożony. Myślę, że Core 500 by dał więcej możliwości jakby coś w przyszłości wyszło, a i zasilacz (RM550x mogłbym po prostu wsadzić) nie będzie musiał być aż taki ciasny.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz tam wkładać GPU to w ogóle możesz ograniczyć konkretnie wymiary.

 

Nie ma co brać czegoś większego niż 15 litrów... a możesz zjechać w okolice 5.

 

Pełno jest obudów, które nie przewidują możliwości montażu GPU.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie jestem po prostu pewny czy wiecej rzeczy nie bedzie na tym "komputerze" robione, dlatego zastanawiam sie nad tym Fractalem, bo by dal mozliwosci rozbudowy w przyszlosci. Na razie serwer bedzie obliczal i laczyl sie z internetem ale nie wykluczam wiecej zastosowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w budki poniżej 10 litrów nie upchasz zasilacza ATX :) przynajmniej nie kojarzę takich.

 

Najmniejsza SFF z zasilaczem ATX to właśnie SG13 (no chyba że coś mnie ominęło).

 

Są jeszcze slimy z zasilaczem ATX i miejscem na kilka dysków -> SS ML04, ATX PSU, mobo mATX, 16L, ale tu masz ograniczenie w postaci niskiego profilu kart (o ile się na coś zdecydujesz).

 

W core 500 składałem kompa dla rodziców (RMX, 2x P300 i M8Pe z adapterem PCie) i generalnie jest ok. Jakościowo trochę gorsza od node 304 (przynajmniej takie miałem odczucia przy składaniu) ale ma lepiej rozwiązany system chłodzenia.

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze kwestia w jakim formacie kolega M.C planuje te dyski HDD i SSD :D bo jak 2x 3,5" + 1x 2,5" SSD to może się okazać że się nie zmieszczą do budki w okolicach 5L nawet z picoPSU :D

 

Jeżeli natomisat dysk SSD będzie pod m.2 + 2x 2,5" HDD i na pewno bez GPU to faktycznie micro buda ma sens.

 

Przy opcji nr 2 skusiłbym się na takiego 6 litrowego malucha z alu :)https://www.olx.pl/oferta/obudowa-htcp-streacom-fc7-alpha-st-f7cb-alpha-CID99-IDuO4hZ.html#60516c1535 (nie, nie jest to moja buda :E)

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Core 500 i Focus+ :) Jeżeli mi nie będzie odpowiadać albo uznam że jednak dyski i GPU nigdy nie będzie potrzebne to zrobimy zamiankę na coś pico. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iqlf6MS.jpg

Coś mnie ostatnio natchnęło :) Wnętrzności pokarze jak się zdecyduje czy iść na łatwiznę czy rzeźbić dalej .

Edytowane przez Avaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warta to rzezbic? wchodzi tam matx/atx i karty ze zwyklym sledziem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dopiero zagłębiam się w temat ITX i zastanawiam się czy są jakieś pośrednie obudowy pomiędzy cougar qbx a dan case? Chodzi mi głównie o estetyczny wygląd (bez wielkiego logo na przodzie), podobne wymiary i normalną cenę 200-400zł.

Edytowane przez Hastikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to tylko masowa produkcja od dużych producentów. Wszystkie te małe obudowy zrobione na zachodzie, jakiś crowdfunding, mała budka z aluminium wykonana w jakimś bogatym kraju zachodniej europy, Skandynawii czy np usa/kanada, będzie miała chorą cenę.

 

Cougar qbx ma 20l, sporo, trochę mniej będzie miał fractal core 500, dużo mniej silverstone sugo 05 (niecałe 11), ale tam są kompromisy, 2 sloty gpu, aio/htpc na procesor.

Ogólnie nie ma na rynku obudowy w stylu ncase m1 czy tego dan case, tzn. o takich możliwościach ale robionej jako masówka przez np. thermaltakea ze stali/plastiku i sprzedawanej za 200zł.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/foto/

Coś mnie ostatnio natchnęło :) Wnętrzności pokarze jak się zdecyduje czy iść na łatwiznę czy rzeźbić dalej .

 

Czemu chcesz karać wnętrzności? Co złego one Ci zrobiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyś to jest magik :D zrób jeszcze jakiś wskaźnik naładowania żeby nie sprawdzać później każdej z osobna :E

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zmieści :)

(zasilacz <-> płyta 3-4mm odstępu, zasilacz <-> płytka od gniazd przedniego panelu podobnie)

 

umx1lbdkm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyś to jest magik :D zrób jeszcze jakiś wskaźnik naładowania żeby nie sprawdzać później każdej z osobna :E

 

zlutowana cala, ładowac mozna zasilaczem 12,6V

 

ma okolo 15Ah wiec w teorii powinna dac rade na jakies 4-5h

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek zacznij produkować DIY PowerWalle :D na necie koleś z USA zrobił podobną wydajnościowo bateryjkę jak Tesla PowerWall (nie pamiętam czy odniósł się do wcześniejszej czy aktualnej mocniejszej i poprawionej) i po kosztach wyszło mu 1008$, dorzuć swoją prowizję i będziesz mógł pływać w basenie pełnym pieniędzy od chętnych na takie cudeńka by Duniek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniek zacznij produkować DIY PowerWalle :D na necie koleś z USA zrobił podobną wydajnościowo bateryjkę jak Tesla PowerWall (nie pamiętam czy odniósł się do wcześniejszej czy aktualnej mocniejszej i poprawionej) i po kosztach wyszło mu 1008$, dorzuć swoją prowizję i będziesz mógł pływać w basenie pełnym pieniędzy od chętnych na takie cudeńka by Duniek :)

 

za malo ludzi chetnych na takie cuda, ja za 2 lata max bede sie budował, to zrobie powerwalla zeby utrzymał caly dom na minimum 24-36h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to wychodzi w normalnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...