Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

w dół HPki by wadziły o PCB GPU, więc chyba w bok to jedyna inna opcja.

 

Mniejsza o komentowany układ. Mi bardziej chodziło o to, by zwracać uwagę na kupowany sprzęt, czy da się go prawidłowo zainstalować, czy zmieści się, czy nie będzie o coś zawadzał itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o komentowany układ. Mi bardziej chodziło o to, by zwracać uwagę na kupowany sprzęt, czy da się go prawidłowo zainstalować, czy zmieści się, czy nie będzie o coś zawadzał itp.

no w sumie racja Panie bielas. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w osobnym temacie cisza wiec może tu u speców spróbuje...

 

Buda NFC S4 Skyreach

 

Czym to zasilić ?

 

Ze sprzętu mam:

- 7700k (po skalpie, teraz sobie chodzi 4.8 GHz @ 1.264v)

- Trident Z RGB 2x8 GB

- ssd m.2 nvme Plextor M8PeG 512

 

Do tego bym wsadził:

- mobo Asus Strix Z270-I.

 

- docelowo drugi dysk m.2,

- brak GPU... możliwe że chwilowo, moze kiedyś wpadnie jakieś 1060, 2060 czy coś mini ale nic prądożernego.

 

Chciałbym się obejść bez zewnętrznej kostki typu Dell 330PM111. Zabieram gdzie sprzęt i podpinam pod standardową wtyczkę C14.

 

Wstępnie myślałem o HDPLEX 400W HiFi DC-ATX + HDPLEX 400W AC-DC ale to zaś prawie 180€... no i nie wiadomo kiedy AC-DC Adapter będzie ... niby jakies sample poszly do testów ale termin przesuwają już 7 raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby zrobic taka ale modularną tzn tył zeby mozna bylo zamontowac psu na gorze lub na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój secik z obudową powyżej :)

 

2wqhz8l.png

Edytowane przez Tonino96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2G2W3lz.jpg

 

doszedł do mnie wczoraj sf450 w wersji platinum, miło, że kable są teraz w oplocie względem wcześniejszej wersji tego zasilacza, za to cholernie sztywne, nigdy nie miałem doświadczenia z "premium" kablami :E plus za ramkę atx-sfx w zestawie, wyszło taniej niż sf450 gold + osobno ramka

 

wentyl na przodzie zniknął zaraz po odpaleniu, nie miałem nic innego niż fractal, niestety nie jest bezgłośny nawet na 20-30%, musi tam wpaść jakaś noctua

 

ogólnie polecam sg13, bardzo dobrze wykonana buda za 200 zł pod itx'y, nawet z niemodularnym zasilaczem atx dałem radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi kablami w standardowej SF450 Gold? Wersja Gold kosztuje te 360 zł, Platyna to już 440 zł. Nie wiem czy w tej cenie nie wolałbym Be Quiet SFX-L Power 500W 80+ Gold (wiem że krótsza gwarancja i gorsza sprawność, lecz podobno niezrównana cisza jeżeli chodzi o SFX/SFX-L) za 460zł.

 

Sam planuję SS SG13, do tego Corsair SF450 Gold i jakieś AIO 120mm (z tego co widziałem to Corsair H60 2018 jest często polecany). Do tego bym przenosił swój stary konfig, czyli i5-4670, Asrock z87e-itx, Asus GTX660ti (w tym roku przygarnę Sapphire RX 580 Nitro+ brata, on na Navi się przesiądzie), 2 dyski SATA 2,5" (SSD + HDD). Prawdopodobnie całość (oprócz tego co teraz kupię) będzie szła do zmiany za ~2 lata (i5 11 generacji w 10 nm lub odpowiadający Ryzen), lecz pozostanę przy SFX i Mini ITX.

 

Jakieś inne obudowy podobne do SS SG13 polecacie? Obecnie mam FD Node 304. LL Q25, FD Core 500 mi się nie podobają. Kusi Riotoro CR280, lecz mógłby być trochę mniejszy (coś pomiędzy obecnymi wymiarami a SG13). Ok, jeszcze ten MetallicGear fajnie wygląda. Szkdoa tylko, że model Micro jest większy od Mini, bo Mini wychodzi większe od mojej obecnej Node 304.

 

Właśnie, jak wygląda sprawa z filtrami przeciwkurzowymi w SG13? W zestawie na GPU i PSU nie ma absolutnie nic. Warto coś dokupić, jakieś filtry magnetyczne?

Edytowane przez Tabalan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe kable z SF450 są na taśmie, w wersji Platinium masz indywidualne przewody w oplocie z paracordu, ale sam przewód jest sztywny. Kable z wersji Gold są jeszcze sztywniejsze, ale i tak nie ma tragedii, bo w ich przypadku Corsair nie zastosował kondensatorów w wiązkach (jak chociażby w przypadku serii RMX), więc da się to jakoś sensownie zginać i ułożyć. Tak czy siak najlepsze kable do kompa SFF to full custom, robione pod konkretne długości, na miękkich przewodach + oplot z paracordu.

 

Co do filtrów, to ja bym olał sprawę, bo pozatykasz nimi tylko wszelkie otwory i pogorszysz air flow. Lepiej po prostu raz na dwa tygodnie otworzyć kompa i przedmuchać go sprężonym powietrzem.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie - czy postawienie obudowy FD Node 304 na jej lewym boku może zaszkodzić? Pod obudowę dać jakieś dystansy, aby GPU miało czym oddychać. Przepływ powietrza chyba byłby dobry, GPU pobiera powietrze z dołu, zasilacz wydmuchuje je do góry, a wentylatory obudowy wypychają powietrze do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sg13 z rx580, ryzen 1600 i sf450 gold. Jakie chłodzenie na CPU wziąć do tego? Jest coś lepszego niż cryorig c7? Wysokość wg producenta 61mm, teraz siedzi spire i jest jakiś 1cm zapasu do zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO do SG13 tylko 120 mm, w przypadku 140 mm nie wsadzisz dłuższej karty graficznej.

 

Zawsze możesz iść w kierunku Noctua (NH-L12s, NH-L9x65), be quiet Shadow Rock LP. Ogólnie wszystko do około 80 mm wysokości (zasilacz SFX zostawia o te 20 mm więcej miejsca od ATX).

 

Wydaje mi się, że 120mm AiO także nie będzie złym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ac w tej budzie i grafice nie-referencie, będzie ciepło na cpu. Aio wydaje się optimum do tej obudowy, omija jej największą wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie info na szybko dla zainteresowanych - w Morele jest promocja na zasilacze SFX Corsair SF. Wersja 600 W Platinum za 439 zł (o jakieś 100 zł taniej niż normalnie), wersja 450W za 385 zł.

 

Na temat: złożyłem (a właściwie przełożyłem) sobie obecnego PC (Asrock Z87e-itx, i5 4670, GTX 660ti) do SS SG13 i oprócz hałasu (zapewne zasilacz SFX od Silverstone) to wydaje się całkiem spoko. Zdjęcia będą jak dopracuję komputer. Zasilacz Corsair SF600 już zamówiony (planowałem 450 Gold, ale teraz w promocji między nim a 600W Platinum jest 70 zł różnicy), kable zapewne też do wymiany.

 

Natomiast ogromny minus za to, że gdy są zamontowane dyski SATA to górna część obudowy odstaje. Wygląda to bardzo słabo. No i przydałoby się odświeżyć tę obudowę. W 2019 przycisk reset to raczej ciekawostka, a zasilacze SFX to nie jest już rzadkość.

 

Mam natomiast kilka pytań.

Nigdy nie miałem żadnego AiO, więc może to będą głupie pytania, ale co tam.

1) Mam AiO Corsair H60 (2018), pompka ma najwyraźniej zawsze 4000 RPM, lecz w instrukcji jest napisane, aby podpiąć ją pod CPU FAN, podczas gdy wentylator pod CASE FAN. Czy to ma jakikolwiek sens skoro pompka zawsze ma stałe obroty, a wentylator nie może się dostosować do temperatury procesora (w grze procek dobija do 65-68 *C, więc nie jest źle)?

2) Czy ma jakieś znaczenie jak są poprowadzone przewody do chłodnicy oraz jak jest zamocowana chłodnica (jest pionowo, na wlocie, przewody dochodzą na górze).

3) Czy jest jakiś sklep, który robi porządne kable do zasilacza? Niekoniecznie chodzi mi o kable robione na zamówienie, raczej o określona długość, powiedzmy +-5 cm.

Edytowane przez Tabalan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD1. Istnieją dwie możliwości (i obydwie mogą wystąpić naraz):

1. Producent zakłada, ze na CPU_FAN jest dawane większy amperaż niż na pozostałe złącza od wentylatorów (przy założeniu że pompka jest zasilana z gniazda wentylatora)

2. Pompka może być sterowana metodą PWM, a wtedy by nie pracowała zawsze na 4k RPM

AD2. Teoretycznie najlepiej żeby chłodnica lub przynajmniej jej najwyższy punkt znajdował się wyżej od pompko-bloku, ma to pomóc w pozbyciu się z niegopowietrza. Co przy możliwości, że takie pompki mogą być smarowane i/lub chłodzone samym płynem, byłoby dla nich kluczowe względem żywotności i kultury pracy.

AD3. To nie będzie dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale na naszym forum widziałem parę osób które były wymieniane od "modowania kabli" wszelkiej maści, a najczęściej znich widziałem "zawiszatheblack" , który założył swój temat skupiony na pokazaniu zmodowanych wiązek oraz duniek którego modyfikacje na długośc/niezbędną ilość kabli w wiązkach możesz znaleźć w podforum. Może ktoś jeszcze przypomni ew. inne osoby się w tym specjalizujące. W każdym razie jeżeli są w stanie zrobić kozackie oploty to tym bardziej będą w stanie po prostu przyciąć/zrobić z nowych wiązek na miarę.

Edytowane przez Kichaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest podpinana kablem SATA oraz fan 3 pin, więc PWM nie wchodzi w rachubę. Czy zastosowanie przejściówki Low Noise Adapter (zmniejsza napięcie z 12V do 7 lub 5) może zaszkodzić pompce lub uniemożliwić jej pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na podobieństwo Duńkowego ITX, wyglada jak statek kosmiczny.

 

52696049_2065491886879702_5056395290261585920_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=0eecff93437be357db4122bbee894ee0&oe=5CE61785

 

Więcej fot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Testował ktoś nowe Intel Nuc?Taki na przykład NUC6CAYH z Celeronem kosztuje około 600zł a wg intela da rade po Hdmi 2.0 robić 4k 60hz.Poszukuję takiego energooszczędnego mini pc do edycji tekstu więc moc obliczeniowa duża potrzebna nie jest ale żeby mieć 60hz na natywnej rozdzielczości to już tak.Edit: czy patrzeć bardziej w stronę mobo z j1900 i gt 1030 ?

 

Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kozak ITX case :cool:

Fajna, chyba bym kupił jakby już była do wzięcia w rozsądnej cenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...