Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest grane, słuchawki podłaczone pod płyte Asrock Z87 Extreme 4, najlepszą muzyczną płyte jaką miałem do tej pory.Głośniki chodzą świetnie a słuchawki grają strasznie cicho, jakoś bez jaja.

Dużo czytałem zanim kupiłem te słuchawki a tutaj jak narazie zawód... muzyka to głownie rock i metal czy gatunki w których te słuchawki niby czują się jak ryba w wodzie.

Odtwarzane w foobarze z EQ na default.Basów praktycznie nie ma...

 

Wiecie może co jest grane? ja wiem że przy PC nie ma szaleństwa ale dużo osób już na pc opisywała jak świetnie grają te słuchawki

Edytowane przez deftones5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "muzyczna płyta" a integra to zawsze integra. Jak możesz to pożycz od kogoś kartę dźwiękową z prawdziwego zdarzenia/wzmacniacz słuchawkowy itp. Usłyszysz sporą różnice podejrzewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basy bez problemu możesz sobie podbić w Windowsie. Jaką głośność w systemie masz ustawioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność mam ustawioną na 85 ale po podbiciu do 100 nie widzę wiekszej różnicy.Dla porównania podłaczyłem je do Galaxy note 3 i jest różnica kolosalna.Są basy, jest głośno i nawet przy miażdżącej ilości blastów potrafie rozróżnic każdy instrument.

W PC jest strasznie cicho, i brakuje kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek ma coś takiego jak inteligentne złącza. Po podpięciu słuchawek pod wyjścia z tyłu komputera powinieneś dostać monit z wyborem "co aktualnie podłączyłeś". Wybierz słuchawki. To powinna być cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz winowajcę "Muzyczną płytę". Zakup porządne źródło dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprostu musi wybrać słuchawki a nie głośniki. Na wbudowanym w Realteku 888S wzmacniaczu słuchawkowym na Superluxach HD681 Evo słuchalem na około 20-30% głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie też dziwi bo nie mam opcji słuchawki po podłaczeniu... podłaczam pod zielone gniazdo

Słuchawki są wykrywane jako głośniki

 

Kuźwa nie wiem co robić, u znajomego na rtej samej płycie o dziwo CAL! płyną świetnie.Ta płyta ma dobry wzmak na słuchawki dlatego sie dziwie że jest tak słabo.

Nie wiem jak ustawić by PC wykrywał słuchawki

Edytowane przez deftones5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarni to ze w ustawieniach mozesz to przestawic, poza tym jakosc dzwieku przestaw w samej dzwiekowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge tego przestawić, nie ma takiej opcji.Zrobiłem nawet reinstall sterów realteka i nadal to samo, słuchawki są wyświetlane jako głośniki.

Pozostaje chyba jedynie dokupienie przedwzmaka albo oddzielnej dzwiękówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screena panelu sterowania Realteka to ci powiem gdzie szukać tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u mnie opcji słuchawek, jest ''Urządzenie odtwarzania'' i dwie opcje dptyczące odtwarzania poprzez tylnie/przednie wyjście

Edytowane przez deftones5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to tutaj:

i6qaE1CFyXwh2.png

Na takiej ikonce z folderem (Connector Settings). Dlaczego u ciebie tego nie ma? Moze masz sterowniki Realteka z niewiadomego źródła (nie ze strony producenta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam te co były na płycie ze sterami do płyty asrocka.Wczoraj ponownie ściągnęłem najnowsze ze strony asrocka i nadal to samo.

 

Edit:

Zainstalowałem stery ze strony Realtek, nadal to samo :E

Edytowane przez deftones5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie będzie tutaj? Ze "Stereo" zmienić na "Słuchawki".

post-4672-139332561431_thumb.jpg

Edytowane przez plopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe żebym to ja miał słuchawki do wyboru :E

 

U mnie jest tylko:

Stereo

Kwadrofoniczny

5.1 Głóśnik

7.1 Głośnik

Edytowane przez deftones5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to nie ma znaczenia. Słuchawki po prostu potrzebują mocniejszego wyjścia aby zaczeło to grać. Moje HD668b na integrze też cicho grały. Teraz na XiFi music mogę z nich zrobić głośniki :E

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. Na moim starym Realteku ALC888S jest spora różnica w głośności między "głośniki" a "słuchawki". Realteki mają wbudowany wzmacniacz słuchawkowy - wystarczy go tylko aktywować podczas podłączania urządzenia. Wtedy grają równie głośno co X-Fi. Dlaczego nie mają tej funkcji lepsze Realteki? Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że można również zmieniać typ urządzenia po dwukrotnym kliknieciu aktywnego koloru jacka w panelu Realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reznor nie chce mi się ci tego tłumaczyć ale ja mam płytę z ALC 1220 i wzmacniaczem słuchawkowym i grają HD681 cicho a mam w realteku słuchawki włączone i nie dało to absolutnie nic, i czy podłączam z przody czy z tyłu nie ma znaczenia grają cicho. Pisałem o tym na tym forum w innym temacie, nie masz pojęcia jak mnie to wkurza. Tam jeden kolega dobrze powiedział za słabe źródło mocy na wyjściu i tyle. Mi to nie daj spokoju od 3 miesięcy i nikt w całej sieci nic sensownego nie powiedział. Ja mam Gigabyte AORUS b450 Pro z niby super integrą dźwiękową i jeszcze w wzmacniaczem słuchawkowym i choć jakość dźwięku jest super to graja maks może 37% tego co pod TV. To nie wina słuchawek tylko sygnał na wyjściu jest zbyt słaby tam kolega dobrze gada jeden i bzdury gadasz przód tył nie ma czegoś takiego jak jakiś wzmacniacz dedykowany. Ja niby taki mam i ku... niby jak go mam włączyć w najnowszym realteku? Ja jestem rozczarowany ze na tak dobrej karcie zintegrowanej z wzmacniaczem one tak tak cicho grają a wiem jak one głośno grają. Ja parę dni temu miałem starego kompa z integrą ALC 887 albo 892 ale chyb 887 i grały prawie tak samo głośno, jakość nieporównywalnie lepsza teraz i jest trochę głośniej ale tyle co kot napłakał. Sam napisałeś że 30% nie mogłeś wytrzymać ale na jakimś wzmacniaczu chyba zewnętrznym. Ja już nie wiem co mam zrobić, sterowniki to nie są na milion procent. Te słuchawki mają 32ohm i czułość 98 db niby normalnie jak każde słuchawki a jednak w sieci piszą ludzie że grają one cicho. W necie wyczytałem takie coś. "-Najczęściej wzmacniacz wybierany jest wtedy, gdy chcemy odpowiednio dostroić brzmienie poprzez jego odpowiednie właściwości prądowe i/lub zapewnić przetwornikom należytą ilość prądu. To z kolei ma miejsce wtedy, gdy słuchawki charakteryzują się wysokim oporem wyrażonym w Ohmach (np. 300 Ohm) oraz niską skutecznością (niekiedy zwaną ciśnieniem akustycznym lub SPL, ang. Sound Pressure Level), plasującą się poniżej granicy 100 dB. Przykładem takich słuchawek mogą być dawne AKG K240 DF, mające opór na poziomie 600 Ohmów oraz SPL wynoszącym 88 dB. Takie słuchawki zagrają ciszej niż nawet modele o takim samym oporze ale wyższym SPL. Brzmieniowo zaś często bez życia (nasycenie dźwięku, werwa na basie) od słuchawek tym razem o niższych oporze i wyższym SPL" i dalej autor pisze tak "-Parametr SPL pozostaje w ścisłej korelacji z oporem, toteż sytuacje, w których słuchawki mają np. niski opór i niski SPL również są bardzo trudne dla sprzętu wzmacniającego." Mi się wydaje że te wszystkie integry przez najgorszą po najlepszą wzmacniaczem słuchawkowym są po prostu za słabe i tyle. Choć jets to dziwne. To jest moja płyta https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-pro-4671394/ a tu pisze że właśnie nawet 600 ohm ta płyta napędzi bo na niej jest ten sam układ. https://whatnext.pl/karta-dzwiekowa-na-plycie-glownej-poradnik/ Ja bym dużo oddał żeby tu przyszedł do mnie prawdziwy fachowiec i raz na zawsze rozwiał wątpliwości czy za słaba moc jest na wyjściu czy nie bo jak by się okazało ze jednak nie to i tak dalej nie wiem co zrobić więcej żeby one zagrały kurcze w końcu głośno a wiem jak głośno one mogą grać.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ta integra wbudowana w płytę jest po prostu zbyt inteligentna? Chodzi mi o sytuację, gdy przy niskoomowych słuchawkach zmniejsza stopień wzmocnienia (tzw gain), żeby nie uszkodzić słuchu (bo niskoomowe to najczęściej wysokoskuteczne dokanałówki itp).

Może da się to obejść w zaawansowanych ustawieniaćh karty dźwiękowej, w sensie wymusić większy stopień wzmocnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Też mi się wydaje, że to kwestia sterowników. Moje superluxy grają dobrze z integrą, ale po podłączeniu do wyjścia z przodu jest wyraźnie głośniej.

Inna bajka to, że win10 miewa własne zdanie w kwestii ustawień dźwięku. Jakiś czas temu sam przestawiał mi wyjście na cyfrowe. Dziecko słuchało piosenek na yt po czym placz, bo nie gra. Żona zrestartowała kompa i powtórka z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie mi co mogę jeszcze zrobić? Pójdę jeszcze do kumpla co ma słabsza integrę i jak u niego będą grały na takim szajsie głośno to się załamię do reszty. Na starym kompie grały też cicho, na tej trochę głośniej plus inna jakość dźwięku ale to jest nadal cicho. Ja 100 zł dopłaciłem do tej płyty ze względu na ten kodek, producent się chwalił ze można podłączać różną impedancję a mi graja tylko średnio. Jak bym wiedział to bym wziął Gigabyte Aurus b450 elite a nie pro bo wziąłem ją tylko z powodu tej niby dobrej zintegrowanej karty dźwiękowej a tu lipa. Powiedzcie mi co mogę zrobić żeby HD681 zagrały głośno. Tylko dziwne że na startym i na nowym grają cicho. Ja już nie wiem ale jestem załamany tym faktem a muzyki słucham po kilka godzin dziennie.:( PS P_M_ no właśnie one są nisko omowe ale 98db to też chyba jest niska dosyć skuteczność? Nie mi się nie chce wierzyć ze to wina karta, to wina windowsa, albo on to gdzieś blokuje, albo wina jakichś zaawansowanych ustawień sterowników.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...