Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DannyKay

Nissan "Kwietnik" Sunny N14

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być na Hondę, ale.. :D Cóż potrzebowałem na szybko samochodu, więc trzeba było szybko znaleźć coś taniego lub bardzo taniego. Samochód kupiłem od gościa mieszkającego na osiedlu obok. Podczas spisywania umowy okazało się, że jeździł tym były chłopak siostry mojego szefa ( :E ). Samochód znany, dbany, wszystko robione na czas i zawsze czysty. Facet w 1997 roku sprowadził go do PL jako składak i od tej pory jest w jednych rękach. Do samochodu dostałem nowe, prawie kompletne sprzęgło luka. Gość kupił bo coś dupneło, a okazało się, że tylko docisk do wymiany. Nie wiem co za cymbał robił, bo jak już zrzucali skrzynie i było kupione, to mogli włożyć od razu nowe..

 

Silnik suchy, pali na dotyk, pali normalnie jak na to auto 8-9l PB w mieście. W trasie jeszcze nie sprawdzałem. Zawieszenie dość sztywne, ale nie ma tragedii (nie wiem czy to tak ma być, czy jest do zmiany), nie pływa, skręca ok, hamuje też.

 

Teraz czas na wady. Ruda jest na każdym elemencie, nie jest nigdzie przegnity na wylot, ale purchle są widoczne. Jeszcze trochę i palce włożę w drzwi. Nie wiem czy to robić, czy po prostu jeździć tą budą do końca oc i przeglądu (sierpień), bo podłoga i kielichy, co dziwne, są ok.

 

Dalej, podnośniki szyb do wymiany w obojgu drzwi, bo linki się rozleciały - muszę złapać Q.

Wewnątrz połamana była plastikowa rączka na drzwiach kierowcy - wymienione za 10zł +kw.

Przetarty fotel kierowcy na oparciu

Zamek w drzwiach kierowcy był rozwalony - 15zł za dwie sztuki ale wymieniłem jeden. I tak swoje się naku%$%ałem :D

Lusterko kierowcy do wymiany, bo po sklejane na taśmę, znów Q.

Odłazi listwa na drzwiach pasażera - muszę kupić mocną dwustronną taśmę i zrobić w wolnej chwili < fixed

That's all. Nie sprawia problemów, czy mróz czy gorąc (szyby się nie opuszczają więc ciepło jak uj :D). Cieszę się jak cholera, bo to moje pierwsze autko i już je polubiłem.

 

Wyposażenie jakieś tam jest:

-podgrzewane fotele (do zmiany maty na pupie)  < fixed, pomogło mocne uderzenie w fotel, podpowiedź jednego z userów nissanzone.

-wycieraczki reflektorów, działają

-brak wspomagania

-korbotronic,

 

 

I wszystko za 1000pln z oc i przeglądem do sierpnia i połową baku paliwa, czyli jakieś ~~25l.

 

Fotki muszę porobić, na razie jakieś takie z telefonu.

 

o2VEvzg.jpg

 

Tsp4TQQ.jpg

 

7p379qT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kafla spoko :) Nie inwestuj raczej w to auto, pojeździsz i sprzedasz za mniej więcej tyle samo. Dbaj o stan techniczny żeby było po prostu sprawne i bezpieczne :)

 

 

PS. Czarne blachy, Grzechu popuści jak wejdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer, skandynawska wersja :)

 

Za taką kasę to bardzo fajny zakup, te Sunny ciężko zaje*** ... raczej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Spoko, fajny wozik.

 

Od pewnego czasu żałuję, że nie miałem takiego wozu, na którym bym się uczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko chyba pójdzie do ciebie na początku przyszłego tygodnia :)

 

Najwyżej odkupię paździerza w sierpniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miłego ;) Byś jeździł z taką przyjemnością jak ja w Almie ;)

PS. Jaki masz tu motur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy swap na SR20? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miłego ;) Byś jeździł z taką przyjemnością jak ja w Almie ;)

PS. Jaki masz tu motur?

 

Taki jak Ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mam paluch i kopułke prawie nowe :D Bo Q nie chce chyba jednak tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że bez gazu :E no ale za tysiaka się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUK PUK tutaj ruda :D

 

rotfl.gif

 

Upalaj póki nie zardzewiał cały :E

 

 

Przewiewów jeszcze nie ma :D Tylko z lusterka szumi.

 

PS. Jaki masz tu motur?

 

 

Przecie napisane, że 1.4 16V 75 KM. Megane 1.6 o tej mocy objeżdżam :D

 

kiedy swap na SR20? :E

 

 

Rozsypałby się :D

 

Chcesz mam paluch i kopułke prawie nowe :D Bo Q nie chce chyba jednak tego :E

 

 

Też mam prawie nowe ;) Tak jak wszystkie filtry, olej zmieniany w maju i od tej pory zrobione 3k km itp ;) Naprawdę był dbany.

 

edit.

 

Kumpel gazownik ma instalkę do tego za jakieś 500zł, z tym że do dowodu się nie wbije takiego wynalazku składanego w garażu, więc nie będę się w to raczej bawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceYPFdv.jpg

 

8:E

 

 

Q, ok. Dostałem jeszcze namiar od znajomka na gościa, który może mieć wszystkie potrzebne mi pierdoły, więc nie buliłbym 2 razy za kuriera. Dowiem się co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem to później, po pierwszym pytaniu (od początku jest opis? :P )

+ w Almach były jeszcze bodajże ~87KM przy 1.4 16V. W Sunny też je ładowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest od początku :) W N14 nie było 87KM chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mocy po lifcie była zależna od tego, na który rynek auto składano. Benelux, Austria i Szwajcaria miały 87KM, Niemcy, Skandynawowie i Angole - 75KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zwątpienie ile ;)

W sumie jeśli Sunny był ten sam rocznik to czemu też nie montowali tych samych silników? Chęć wyparcia modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rudą na każdym elemencie :D to kielichy przednie i tylne pewno trzymają się na słowo honoru :E

 

Niestety Nysy gniją jak Hondy a nawet bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zwątpienie ile ;)

W sumie jeśli Sunny był ten sam rocznik to czemu też nie montowali tych samych silników? Chęć wyparcia modelu?

Z tego co kojarzę silnik był ten sam, różniły sie tylko kolektorem ssącym. Niemcownia miała właśnie te słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rudą na każdym elemencie :D to kielichy przednie i tylne pewno trzymają się na słowo honoru :E

 

Niestety Nysy gniją jak Hondy a nawet bardziej...

 

Sęk w tym że nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry tani dupowoz :). Sunny, swifty, almerki itd to wlasnie takie najtansze i w sumie najlepsze autka do przemieszczania sie :P. Silnik dosc wytrzymaly (zaluj ze nie wersja 87km, jezdze almerka wlasnie z takim silnikiem i dziwie sie ze to ma takiego kopa jak na taki maly silnik i duza bude). Po za rdza praktycznie malo co sie robi przy tych autach, stare dobre japonce :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...