Skocz do zawartości
SmileYMaN

program do dowrocenia kanalow w glosnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pilnie potrzebuje (na teraz) program, w ktorym bede mogl zamienic kanaly w sluchawkach/glosnikach. Czyli z prawego glosnika/sluchawki ma leciec to co normalnie leci w lewej. A w lewej to co normalnie leci w prawej. Proste? Proste, gorzej z tym, ze nie wiem jakiego programu uzyc. Karta dzwiekowa to integra w asrocku p67 pro3 b3. Potrzebuje tego programu, zeby przetestowac dokladnie sluchawki, bo mam wrazenie, ze prawa gra inaczej (mniej bassu+ mozliwe ze troszke ciszej, a byly juz wygrzane- tzn. Graly grubo ponad 100 godzin). A ze niestety jestem wrazliwy na takie rzeczy i ucha drewnianego nie mam to po prostu nie potrafie sluchac muzyki na tych sluchawkach. A chcialbym je sprawdzic, zeby oddac na gwarancje i nie wyjsc na idiote. Sa to fisher audio eterna. Pozdrawiam i prosze o szybka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie założyć słuchawki na odwrót :E A tak swoją drogą to możesz na jedno ucho słyszeć minimalnie lepiej. Najlepiej daj sobie z tym spokój i nie zwracaj uwagi bo prawe ucho od lewego może się minimalnie różnić i stąd taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku, jak moge zalozyc profilowane sluchawki odwrotnie? To po 1. Po 2. Skoro widze problem to nie moge go zignorowac, bo sie nie da. To nie pierwsze moje sluchawki.. Mam 2 pary i na jaysach to zjawisko nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukasz programu to Ci odpowiem. Takiego programu nie znajdziesz bo nie ma. Musiałbyś mieć jakąś lepszą kartę dźwiękową, której soft obsługuje taką możliwość zamiany głośników, jak na przykład mój xonar.

Edytowane przez effendi360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
czlowieku, jak moge zalozyc profilowane sluchawki odwrotnie?

 

Dla chcącego nic trudnego na pewno je jakoś wsadzisz żeby po testować, po za tym co ci da zamienienie kanałów skoro słuchawka która gra gorzej będzie dalej w tym samym uchu :E

Edytowane przez jirajamgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukasz programu to Ci odpowiem. Takiego programu nie znajdziesz bo nie ma. Musiałbyś mieć jakąś lepszą kartę dźwiękową, której soft obsługuje taką możliwość zamiany głośników, jak na przykład mój xonar.

Na 100% nie da rady tego zrobić na mojej dźwiękówce? Szkoda. Ale dzięki wielkie za pomoc.

 

 

Dla chcącego nic trudnego na pewno je jakoś wsadzisz żeby po testować, po za tym co ci da zamienienie kanałów skoro słuchawka która gra gorzej będzie dalej w tym samym uchu :E

 

Robi się wielokrotny test:

- posłuchać normalnie

- odwrócić słuchawki (lewa -> prawa)

- założyć słuchawki normalnie i odwrócić kanały (lewy -> prawy)

- odwrócić słuchawki i odwrócić kanały (czyli słychać dokładnie to samo tylko jakby drivery zamienić)

 

w ten i tylko w ten sposób dowiesz się czy to wina słuchawek (ale nie czy wina sposobu założenia słuchawek, chyba że są symetryczne), czy ucha.

 

Więc skoro nie wnosisz nic ciekawego do tematu to może będziesz tak łaskawy i się nie będziesz wypowiadał? Wyjaśniam Ci teraz co mi to da: Skoro są to słuchawki dokanałowe, profilowane, to znaczy, że prawa pasuje do PRAWEGO ucha, a lewa do LEWEGO. Owszem włożyć odwrotnie się da, tylko, że to tak jakbyś miał stacjonarny PC z i7 4770k 5,0GHz + gtx titan + 16Gb ram, a w crysisa 3 grał na laptopie ze zintegrowaną grafiką, jednordzeniowym procesorem i 1gb ramu zamiast na tym komputerze stacjonarnym.

Zmiana kanałów daje mi możliwość wykluczenia tego, że to kwestia piosenki. Skoro nadal nie pojmujesz to wychodzi na to, że zbyt mała inteligencja/chęć zrozumienia jest w Tobie. Pozdrawiam.

 

@Edit:

A skoro jesteś mądry i rzucasz różnicą między prawym uchem, a lewym, to jak wytłumaczysz mi, że np. Jaysy, które również posiadam nie mają tego problemu? Obie grają równo i gdyby nie to, że słuchawki są podpisane, która jest prawa, a która lewa to byłoby mi całkowicie obojętne czy włożę je prawidłowo, czy nie.

 

Ps. Fishery testowałem również na gumkach z jaysow (te same które używałem przez rok czasu i pasowały), więc złe wkładanie odpada..

Edytowane przez SmileYMaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos juz wspomnial wyzej - nie ma takiego programu. Moze jednak jest jakis odtwarzacz muzyczny, który posiada taką opcję. W AIMP3 tego nie widzę niestety.

 

Najbezpieczniejszą opcją jest puszczenie jakiegos utworu w mono i przenoszenie go raz na lewy raz na prawy kanał w jakims programie przy użyciu balansu kanałów w np. w AIMP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foobar2000, Media Player Classic - oba mają opcję zamiany kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foobar2000, Media Player Classic - oba mają opcję zamiany kanałów.

 

 

Potwierdzam, Foobar2000 ma taką wtykę.

 

Odnośnie problemu - rożnice w budowie muszli oraz uszu mają ogromny wpływ na odsłuch(uszy nie są symetryczne w 100% przecież). Sam mam problem, że na lewe ucho słyszę "gorzej", a zmiana stron nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyko, ze na 99% nie problem nie tkwi w budowie uszu. Zrozumcie- to nie pierwszy kontakt ze sluchawkami dokanalowymi, a juz raz sie zdarzylo, ze przyszly do mnie NOWE z wymiany gwarancyjnej w ktorych roznica byla baardzo duza. Tak jakbym mial prawa sluchawke inna, a lewa inna. Tyle ze w tamtych moglem spokojnie zmienic uszy, bo nie byly profilowane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyko, ze na 99% nie problem nie tkwi w budowie uszu. Zrozumcie- to nie pierwszy kontakt ze sluchawkami dokanalowymi, a juz raz sie zdarzylo, ze przyszly do mnie NOWE z wymiany gwarancyjnej w ktorych roznica byla baardzo duza. Tak jakbym mial prawa sluchawke inna, a lewa inna. Tyle ze w tamtych moglem spokojnie zmienic uszy, bo nie byly profilowane. Pozdrawiam

 

czyli masz idealne, tej samej wielkości dziurki w uszach? :E bo ja nie mam i w dokanałówkach tymbardziej to słychać (milimetrowa róźnica daje sporo, bo np nie zatka Ci ucha "dziury" całkowicie - i nie mów mi, że to nie ma wpływu).

 

Ale skoro jesteś pewien, że to nie w tym problem - ok, wiesz lepiej.

 

Powodzenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasują gumki z jaysów to przełóż na te słuchawki i wtedy sprawdź - wykluczysz wtedy niekomaptybilność uszu z gumkami.

 

Co do programu to w AIMP 2 jest opcja zmiany kanałów, szkoda, że w 3 zrezygnowali z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, uszy nie kończą się na kanale słuchowym, może być tak, że stan ucha środkowego i wewnętrznego w uszach kolegi SmileYMaN jest po prostu różny. Jak masz dostęp do MATLABa - sprawa banalna. Możesz sobie też spreparować takie nagranie np. w Audacity. Wrzucasz plik stereo. Jak rozwiniesz menu dostępne dla ścieżki (tam gdzie jest zmiana nazwy ścieżki itp.) powinieneś mieć opcję separacji stereo do dwóch kanałów mono i sobie ustawiasz panoramę w pierwszej ścieżce na 100% prawo, w drugiej 100% lewo i masz odwrócone kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten sam problem, lecz znalazłem rozwiązanie. Jest taki program jak Equalizer APO: https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Zaznacz sobie przy instalacji nazwę swoich słuchawek, bądź karty dźwiękowej. Wystarczy, że uruchomisz Configuration Folder, klikniesz zielony + (ten najniżej), następnie Basic filters | Copy (Copy between channels). Wyświetlą się cztery kwadraciki, połącz je strzałką. Zielone L połącz z czerwonym R i zielone R połącz z czerwonym L. Zapisz plik i wszystko będzie działać.

Edytowane przez RadekSuperMarioGalaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...