Skocz do zawartości
leven

GTX 750/750Ti - Mini Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Zakładam temat, bo takiego nie widzę, a jestem w trakcie zamówienia MSI GTX 750Ti Gaming (referenta nie potrafię dostać w Katowicach, stąd MSI).

 

Chętnie poczytam opinie na temat tej karty od ich użytkowników.

 

Osobiście też podzielę się wynikami, gdy karta dojdzie do mnie ze sklepu.

 

Na razie miło by było, gdyby ktoś z wiedzących napisał coś na temat dual biosu w tym modelu karty, jej OC, temperaturach i głośności (na laminacie jest przełącznik do obu biosów - fotka poniżej).

 

Czy jak plotka niesie istnieje ogranicznik OC ?

 

Czy posiada ktoś edytor do biosu serii GM 107 ?

 

Parę fotek:

 

 

7742763600_1394230209_thumb.jpg 2502196400_1394230210_thumb.jpg 9563521000_1394230211_thumb.jpg 1594842300_1394230211_thumb.jpg 2951543900_1394230213_thumb.jpg 4877432100_1394230214_thumb.jpg 3480521100_1394230215_thumb.jpg 7393077300_1394230216_thumb.jpg 3704659800_1394230218_thumb.jpg 2209069300_1394230219_thumb.jpg

 

 

 

6160006300_1394230254_thumb.jpg 9056726700_1394230255_thumb.jpg 2067746400_1394230256_thumb.jpg 7594967500_1394230257_thumb.jpg 6145195000_1394230259_thumb.jpg 8266377000_1394230260_thumb.jpg 7776912700_1394230261_thumb.jpg

 

Próbowałem edytować bios tej karty KBT 1.26 / 1.27 i nawet są możliwości zmian odpowiednich wartości, jednak nie które z tych wartości są bardzo dziwne i nie wiem, czy ryzykować wprowadzając zmiany, czy poczekać na coś pewnego :hmm:

 

Wiem, że na forum jest co najmniej jeden majster znający się na temacie, dla tego będę śledził temat.

 

Na razie tyle, bo karty w łapkach jeszcze nie miałem :P

 

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL
Napisano (edytowane)

Minimalne obroty wentylatora to 32% co daje ~930 RPM. Na tych ustawieniach karta ma 56-60C w stresie (w zależności czy obciąża się grą czy benchmarkiem) i 26C w Idle. W Afterburnerze można dać max +135mhz na rdzeniu. Karta ma GPU Boost 2.0, więc automatycznie podbija zegary do pewnej granicy. Na stockowych ustawieniach (1059mhz GPU) w grach faktyczny zegar rdzenia wynosi 1202 mhz. Próbowałem z podkręconym o te 135mhz i w grze zegar skakał między 1337 a 1326. Karta nie ma dodatkowej wtyczki zasilania, więc musi tak regulować pobór mocy, żeby zmieścić się w tym, co może dostarczyć złącze PCI-E.

 

Nie bawiłem się w dokładniejsze OC i nie robiłem nic z BIOSem karty. Na ustawieniach +135mhz GPU, pamięć 1500mhz (6GHz efektywnie) karta po około 40 minutach gry przechodziła w tryb 2D i trzeba było zresetować komputer by to naprawić, czyli OC było za wysokie. Nie wiem, czy to kwestia rdzenia czy pamięci. Może podniesienie napięcia by pomogło. Na razie wróciłem do ustawień fabrycznych.

 

Generalnie bardzo cicha karta, już z niewielkiej odległości kompletnie niesłyszalna i do tego się nie grzeje (a w obudowie huraganu nie mam). Chciałem mieć niesłyszalny komputer (oczywiście stąd gdzie siedzę - komputer stoi pod biurkiem i do~20cm od niego go słychać) zarówno w spoczynku jak i pod pełnym obciążeniem bez obawy, że latem będzie trzeba podkręcać obroty wentylatorów (więc potrzebny był zapas temperatur) i mam.

 

Co do wydajności, to już sam musisz ocenić, czy będzie dla ciebie wystarczająca. Ja dopiero zabrałem się za nadrabianie zaległości z kilku lat w kwestii gier i właśnie gram w Alan Wake'a kupionego kiedyś w Humble Bundle, czeka Dishonored, Deus Ex: HR, Mafia II i sporo innych. Nakupowałem gier na wyprzedażach, a z czasem krucho, więc pewnie te 4 tytuły zajmą mi czas do końca roku :E . Oczywiście jak będę chciał zagrać w coś nowego (póki co tylko Wiedźmin 3 i Murdered zwróciły moją uwagę), to nawet wymagające gry na średnich powinny bezproblemowo działać.

Edytowane przez SkynetPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

 

Potwierdzasz opisy tej karty przytaczane w necie, a przeczytałem chyba wszystko, co było dostępne na temat tego pyrtka 750Ti :lol2:

 

Dla mnie cisza i chłód jest priorytetem.

 

Komputer stoi koło mnie nie więcej niż 40 cm :P

 

Co do wydajności, nie spodziewam się cudów.

 

Wcześniej miałem GTX 670, to miałem wypasik :P

 

Teraz wystarczy, że WOT będzie śmigał, a będzie i mój ukochany Borderlands :lol2:

 

Do I3 jak znalazł.

 

Co do OC GPU... jednak jest ogranicznik :E

 

Próbowałeś uzyskać wyższe taktowania w Nvidia Inspektorze (jeżeli kartę rozpozna) ?

 

http://www.guru3d.com/files_details/nvidia_inspector_download.html

 

Jak OC pamięci ?

 

Tam są Samsungi nominalnie 6000 MHz.

 

Da się je wyżej wykręcić ?

 

Montowałeś na nie radiatorki BGA ?

 

Czy sekcja zasilania mocno się grzeje ?

 

Możesz to zmierzyć pirometrem (jak posiadasz ofkors)?

 

Czy używałeś przełącznika biosów ?

 

Tam jest taki wichajster na PCB:

 

1190994700_1394234241_thumb.jpg

 

No i najważniejsze... czy jesteś zadowolony z tego pyrtka ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły jesteś zamiast zmienić cpu to kupiłeś tego małego kulfona :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL
Napisano (edytowane)

Nie montowałem żadnych radiatorków nic fizycznie nie ruszałem, nie chcę stracić gwarancji. Nie mam żadnego sprzętu do pomiaru napięć itp. Karta ma tylko czujnik temperatury na GPU, nie wiem więc ile mają pamięci i VRM. Standardowo pamięć jest taktowana 1350 mhz, co daje efektywnie 5400 mhz. Obawiam się, że jak szukasz aż tak dokładnych informacji, to musisz trafić na jakiegoś entuzjastę OC (tylko po co on miałby kupić tę kartę?).

 

Jestem jak najbardziej zadowolony. Miałem GTX 470 ale wyciszyłem w końcu porządnie komputer i się zrobił zonk, bo GTXa nie szło sensownie schłodzić przy zmniejszonej wentylacji i w efekcie on zaczął mocno się grzać i wchodzić na wysokie obroty (co i tak nastąpiłoby latem nawet przy dobrej wentylacji, więc coś trzeba było zrobić). Tak więc w ogóle w nic nie grałem i postanowiłem zmienić kartę, akurat zbliżała się premiera 750 Ti, więc poczekałem i model od MSI okazał się idealnie wpasować w moje wymagania. Pod względem wydajności jestem pewnie mniej więcej w tym samym miejscu gdzie byłem/może trochę lepiej, ale jest cisza, chłód i zdecydowanie niższy pobór prądu. No i 36 miesięcy gwarancji, a to dla mnie ma spore znaczenie. Teraz pewnie spokój ze zmianami w komputerze, dopóki nie stanie się kompletnym szrotem :E .

Edytowane przez SkynetPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezły jesteś zamiast zmienić cpu to kupiłeś tego małego kulfona :E

 

A jesteś :P

 

Wyszperałeś mnie nawet w chłodzeniach :lol2: (pomyliłem działy).

 

Powęsz jeśli możesz, coś na temat przełącznika dual bios w tym modelu karty, bo niczego nie umiem znaleźć.

 

Na CPU mnie nie stać... a miałem ochotę na Twojego I7 :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Swoją drogą, GTX260 miał czapkę na chipsecie nvidii, widzę jednak, że już tego nie stosują - szkoda. Solidne zabezpieczenie.

 

BTW - widzę, że to nie ma radiatora na sekcji.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/..../ Jestem jak najbardziej zadowolony.

 

No to fajnie.

 

Czyli ja tez powinienem być zadowolony :)

 

Swoją drogą, GTX260 miał czapkę na chipsecie nvidii, widzę jednak, że już tego nie stosują - szkoda. Solidne zabezpieczenie.

 

BTW - widzę, że to nie ma radiatora na sekcji.

 

Nie ma i pewnie się dość mocno grzeje.

 

Sprawdzę to, jak kartę dostanę, chyba że SkynetPL zrobi to szybciej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powęsz jeśli możesz, coś na temat przełącznika dual bios w tym modelu karty, bo niczego nie umiem znaleźć.

 

MSI added a dual-BIOS feature to their card, which lets you pick either a UEFI-enabled BIOS or a legacy BIOS.

 

KBT żle czyta bios , ale można się bawić - jest dual bios. Nowy nvflash - Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za flashera.

 

Dalej nie wiem, co z tym dualnym biosem, bo nic tam nie pisze.

 

No nic... sprawdzę to, jak karta przyjdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad tą kartą zastanawiałem, fajna - zimna i energooszczędna, ale wydajnością nie grzeszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kartę pobierającą do 60 Wat, jest całkiem atrakcyjna wydajnościowo i zabójczo dobrze wypada pod względem ciszy i temperatur.

 

To najcichsza karta, jaką widziałem w testach :P

 

Nie wiem, czy portale przesadzają... dowiem się osobiście w tygodniu, jak polska dystrybucja wykaże chociaż troszkę inicjatywy i łaskawie dostarczy mi kartę !!

 

Cudów rzecz jasna nie ma się co spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KBT nie miałem żadnych problemów, po edycji wszystko działa ok. Ustawiłem limit na 50W, tyle mi wystarcza (można też ustawić 60 czy 65W, ale wtedy karta cały czas katowana jest najwyższym napięciem, a nie zawsze jest to potrzebne). W moim egzemplarzu pamięci podkręciły się w pełni stabilnie do 6500 MHz efektywnie, przy 6600 zdarzały się już resety sterownika. Tragedii nie ma, ale liczyłem na trochę więcej.

 

W sumie jest to dla mnie karta przejściowa do czasu zakupu "pełnego" Maxwella, chciałem poznać nową architekturę, a przy okazji pokopać te słynne Dogecoiny (trochę się z tym spóźniłem...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniej miałem GTX 670, to miałem wypasik :P

 

 

Czy ja dobrze rozumiem zmieniłeś GTX670 na GTX750Ti ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do KBT nie miałem żadnych problemów, po edycji wszystko działa ok. Ustawiłem limit na 50W, tyle mi wystarcza (można też ustawić 60 czy 65W, ale wtedy karta cały czas katowana jest najwyższym napięciem, a nie zawsze jest to potrzebne). W moim egzemplarzu pamięci podkręciły się w pełni stabilnie do 6500 MHz efektywnie, przy 6600 zdarzały się już resety sterownika. Tragedii nie ma, ale liczyłem na trochę więcej.

 

W sumie jest to dla mnie karta przejściowa do czasu zakupu "pełnego" Maxwella, chciałem poznać nową architekturę, a przy okazji pokopać te słynne Dogecoiny (trochę się z tym spóźniłem...).

 

Ooo widzę kolego, że masz bardzo podobny zestaw jak ja :)

 

Dobrze to współgra z I3 ?

 

Możesz mi powiedzieć coś na temat przełączania dual bios ?

 

Jaki flasher stosujesz i czy z pod Windowsa, czy DOS ?

 

Będziesz taki miły i pokażesz tablice napięć z KBT ?

 

Tam są bardzo dziwne ustawienia :E

 

W WOT można śmiało popykać na maxymalnych ustawieniach w FHD ?

 

Nie mogę się doczekać karty, a jeszcze z parę dni na pewno minie zanim przyjdzie :P

 

Zadaję tyle pytań, bo chcę już być przygotowany :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Azgan potrzebowałem pieniędzy, ale i tak lepiej poszło niż się spodziewałem, stąd możliwość zakup[u tego pyrtka :lol2:

 

Lepszy rydz niż nic.

 

Poza tym chęć posiadania czegoś nowego kusiła mnie już od dawna... taka choroba :P

 

Szkoda tej Twojej 670 dobra sztuka Ci się trafiła ale doskonale Cię rozumiem sam też już nie mogę się doczekać jakiegoś GTX860Ti :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to współgra z I3 ?

i3 ogarnałby i mocniejszą grafikę, ale tragedii nie ma :)

 

Możesz mi powiedzieć coś na temat przełączania dual bios ?

Domyślna opcja - bios UEFI (działa GOP i Windows 8 Features), druga opcja - klasyczny bios. Jeśli nie ma problemów z kompatybilnością, zostawiłbym domyślną opcję.

 

Jaki flasher stosujesz i czy z pod Windowsa, czy DOS ?

Korzystam z nvflasha z tej paczki: http://cryptomining-blog.com/wp-content/files/gtx-750-ti-power-limiter-mod.zip

Wersja pod DOS, uruchamiana z pendrive'a startowego.

 

Będziesz taki miły i pokażesz tablice napięć z KBT ?

Z tego co wiem zmiana napięć przez bios nie działa, można tylko zmienić częstotliwość i zdjąć limit TDP. Bios możesz ściągnąć stąd i przejrzeć sobie przez KBT (tabelka nie mieści się na 1 screenie). Przy czym dziwna sprawa, ale moja wersja (oczywiście Gaming z TwinFrozr) miała domyślnie wgrany bios od tej karty: http://www.techpowerup.com/vgabios/154186/msi-gtx750ti-2048-140103.html

 

W WOT można śmiało popykać na maxymalnych ustawieniach w FHD ?

Niby można, ale na gram na medium z teksturami i zasięgiem widzenia na max. Generalnie z WoT (także przed zakupem 750Ti) miałem takie problemy:

- płynność odczuwalna niższa od wskazywanej przez programy,

- z włączonym v-sync - lag myszy i pływający celownik,

- z wyłączonym v-sync - zauważalny tearing nawet poniżej 60 kl./s.

Teraz jak wspomniałem gram na średnich przy 60-80 kl./s z opcją Virtual V-Sync (Lucid Virtu) i ww. problemów nie ma :) Inna sprawa, że ta gra mi się już przejadła ;)

 

Poprzednia karta 650Ti Boost lepiej się sprawowała w WoT, pewnie z powodu większej ilości TMU i ROP - WoT to jednak prymitywna gra i shadery maj a w niej mniejsze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 ogarnia mocniejsze karty, a jakże... miałem GTX 670, ale to jest nowy chip, stąd pytanie.

 

Dzięki za info w sprawie biosu... zostanę przy GOP, bo mam wsparcie ze strony mobo Z77PRO3.

 

Dziwne masz biosy w paczce... inne niż podane na TPU.

 

Jak można zdjąć limit TDP i bawić się zegarem, to i tak dobrze, chociaż ciężko uwierzyć, że regulacja VGPU nie działa w KBT :hmm:

Próbowałeś zmniejszać/podnosić, czy nie ryzykowałeś, tylko gdzieś zasięgnąłeś informacji na ten temat ?

 

WOT jest tragicznie zoptymalizowany, nawet na GTX 670 miałem dropy i ścinki, ale nie przez niemoc grafiki/CPU, tylko tak już ta gra dziwnie działa i nie tylko u mnie jak widać :lol2:

W każdym razie cieszę się, że będę mógł popykać w czołgi, bo aktualnie siedzę na integrze 2500 Intela i mam pokaz slajdów :lol2:

 

Virtu też mam i dobrze działa na BF#, na WOT jeszcze nie sprawdzałem, ale po Twojej sugestii nie omieszkam tego zrobić :)

 

Dzięki.

 

Aha... edytuj bios KBT 1.26... jakoś dostępniej umożliwia OC.

Kepler BiosTweaker v 1.26.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 ogarnia mocniejsze karty, a jakże... miałem GTX 670, ale to jest nowy chip, stąd pytanie.

 

Dzięki za info w sprawie biosu... zostanę przy GOP, bo mam wsparcie ze strony mobo Z77PRO3.

 

Dziwne masz biosy w paczce... inne niż podane na TPU.

 

Jak można zdjąć limit TDP i bawić się zegarem, to i tak dobrze, chociaż ciężko uwierzyć, że regulacja VGPU nie działa w KBT :hmm:

Próbowałeś zmniejszać/podnosić, czy nie ryzykowałeś, tylko gdzieś zasięgnąłeś informacji na ten temat ?

 

WOT jest tragicznie zoptymalizowany, nawet na GTX 670 miałem dropy i ścinki, ale nie przez niemoc grafiki/CPU, tylko tak już ta gra dziwnie działa i nie tylko u mnie jak widać :lol2:

W każdym razie cieszę się, że będę mógł popykać w czołgi, bo aktualnie siedzę na integrze 2500 Intela i mam pokaz slajdów :lol2:

 

Virtu też mam i dobrze działa na BF#, na WOT jeszcze nie sprawdzałem, ale po Twojej sugestii nie omieszkam tego zrobić :)

 

Dzięki.

 

Aha... edytuj bios KBT 1.26... jakoś dostępniej umożliwia OC.

 

na 4670k maja spadki, to nie wina karty tylko zalosnej optymalizacji tej gry, pograj w wt na ultra, 60 fps stale 0 spadkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW - widzę, że to nie ma radiatora na sekcji.

 

Wyszperałem takie wyniki, jeśli chodzi o temperaturę pamięci i VRM:

 

8332269200_1394290501_thumb.jpg

 

Z tego co widać, nie trzeba zakładać radiatora na sekcję ani memki, bo 60 stC, to żadna temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te biosy w paczce to nie moje i nie używałem ich. Zmian napięcia przez bios nie próbowałem, coś mi się po prostu obiło o uszy że to nic nie da, a poza tym nie wiedziałem którą dokładnie wartość ruszyć. Jeśli uda ci się podnieść napięcie to daj znać :) W każdym razie Afterburner teoretycznie umożliwia podniesienie napięcia do 31mV, ale w praktyce przesuwanie suwaka nic nie daje.

 

A propos WOT-a podam fajny przykład indolencji devsów. Virtu mam ustawione w ten sposób, że monitor podłączony jest do integry, dzięki czemu w czasie gdy karta zajmuje się obliczeniami GPGPU, mogę normalnie przeglądać internet i oglądać filmy. Gry 3D oczywiście odpalane są na GeForce. Tyle że genialny WoT wykrywał przydzieloną na sztywno pamięć integry (max. 256MB) i w związku z tym nie pozwalał na włączenie części opcji graficznych (cienie, trawa), ignorując fakt że integra potrafi sobie przydzielić i 1,5GB przez DVMT, a poza tym przecież wcale nie grałem na integrze, ale na GF z 2GB ;) Problem rozwiązał wreszcie bios beta do mojej płyty, pozwalający przydzielić integrze na sztywno 512MB i 1024MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do napięć GPU w edytorze KBT...

 

Na razie nie wiem, którym suwaczkiem podnieść napięcie, ale dowiem się, gdy karta będzie w komputerze :)

 

Tzn. wiem, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd, bo nie próbowałem tego jeszcze na Maxwelach.

 

Oczywiście pod warunkiem, że KBT prawidłowo zinterpretuje bios Maxwela.

 

No i podzielę się wynikami.

 

 

Dziwna sprawa, bo KBT wykrywa napięcie rzędu 1.30 Volt, co jest raczej niemożliwe.

 

Może to błąd w odczycie :hmm:

 

 

 

Co do WOT... gram w ten wynalazek od 2 lat i zawsze były problemy techniczne z grą, ale nie na tyle skomplikowane, żeby grę opuścić.

 

Za to na forum WOT, gdzie też jestem od 2 lat, ludzie opisują takie zjawiskowe problemy, że ja bym już dawno poszukał sobie innej podobnej gry, bo użeranie się z niedopracowanym silnikiem gry nic nie da, tylko nerwy się straci.

 

Niestety narzekanie na forum odnośnie gry, skutkuje natychmiastowym banem i świeżo zarejestrowani użytkownicy szybko znikają :lol2:

 

Wiem, bo sam dostałem bana za to, że opisałem znikające czołgi... ban dożywotni, ale po mniej-więcej 3 miesiącach wszedłem na forum i byłem odblokowany :P

 

Teraz, gdy już wiem, żeby trzymać ryło na kłódkę, mogę normalnie pisać, ale nie marudzić, bo znowu ban :lol2:

 

Tam trzeba by zmienić cały silnik gry.

 

Jeszcze jedno... jak korzystasz z GTX 750Ti, skoro betoniarkę masz podłączoną do zintegrowanej grafiki ?

 

Korzystasz z Virtu dla tego, żeby zlikwidować wymuszenie V-sync tak ?

 

No to w takim układzie, monitor musi być podłączony do GTX-a, a w Virtu włączone V-sync.

 

Virtu ma być na D jak dobrze pamiętam :hmm:

 

Masz najnowszą wersję virtu Lucidlogix_VIRTU_MVP_2.0_3.0.108.27919_Setup ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, mam Virtu w wersji 3.0.108.27919 i virtual v-sync działa bez problemu w trybie I. Chyba tylko w pierwszych wersjach było to ograniczone do D-mode.

 

A co do napięcia karty to w trybie boost maksymalnie odczytuje 1,175V. Wtedy też włącza się OV limit. Możliwe, że trzeba właśnie zdjąć ten limit i wtedy boost ustawiałby nawet do tych 1,30V.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.3v marzenia ściętej.... Jak zwykle aktywna tablica do 1.21v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...