Forum PCLab.pl: ASUS "ROG-Exclusive" Launched With Nvidia GTX 980, 980M, 970M ,GTX880M,GTX870M,GTX860M - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (58 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 56
  • 57
  • 58
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

ASUS "ROG-Exclusive" Launched With Nvidia GTX 980, 980M, 970M ,GTX880M,GTX870M,GTX860M And TurboMaster Overclocking and First Water-Cooled Design !

#1141 Użytkownik jest niedostępny   sayan 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Październik 2017 - 21:46

Od grudnia 2014, średnio 23h na dobę chodzi :lol2:

PS. opisałem tak jak prosiłeś, jak otrzymam zdjęcia z czyszczenia to uaktualnie.

Ten post był edytowany przez sayan dnia: 04 Październik 2017 - 20:35

#1142 Użytkownik jest niedostępny   mrjohnny 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Październik 2017 - 15:09

Witam, dołączę do ciekawej ostatnio dyskusji :)

Zobacz postVSS, o 05 Sierpień 2017 - 14:27, napisał(a):

nowa bateria OEM ASUS to wydatek około 120 euro , w moim G750Jz bateria nadal daje rade 6h uciągnąć :thumbup:

No to jestem pod wrażeniem! Znaczy tych 6h :D Mój G750JZ po 3 latach (wrzesień 2014) ledwo daje radę na baterii pociągnąć więcej jak 1-1,5h w zależności od obciążenia. Ale jedna uwaga... bateria była często i mocno używana. Obstawiam, że miała już prawo. Skorzystałem z linka od kolegi VSS (do JZ'ta ma się rozumieć) i nowa jest już w drodze, dzięki. :thumb:
Swoją drogą ciekawa sprawa z cenami... bateria do serii G750 jest dużo droższa niż do G751, 115$ vs. 175$. :o

Zobacz postVSS, o 29 Wrzesień 2017 - 21:29, napisał(a):

miał bym prośbę , jak byś mógł zrobić kilka zdjęć radiatorów przed czyszczeniem i uwzględniając czas użytkowania udostępnił info w tym temacie http://forum.pclab.p...i-jego-analiza/

Tu też mogę coś podrzucić. Jakieś pół roku temu zabrałem się w końcu za przeczyszczenie swojego lapka, Był wyraźnie głośniejszy, "cieplejszy" i ogólnie kultura pracy się znacznie pogorszyła. Oto co było w środku: :)

Dodaj obrazek

Zdjęcie z telefonu, było ich dużo więcej, niestety... miesiąc temu utopiłem telefon w Jezioraku, tylko kilka miałem zgranych :o

Po wyczyszczeniu nastąpiła wyraźna poprawa, jest ciszej i "chłodniej", choć żadnych benchmarków i innych cudów nie prowadzę. Mam jedynie Afterburn'a z RTSS odpalonego w czasie grania dla podglądu "na żywo" co się dzieje, więc stąd dodatkowo wiem że jest dużo lepiej jak przedtem.

Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym go rozebrać jeszcze raz, ale tym razem głównie dla nałożenia nowych past na CPU i GPU. Mam Gelida GC Extreme, ale nigdy tego jeszcze nie robiłem. Ktoś już w tym modelu to robił? Jakieś wskazówki, porady, stopień trudności? Czyszczenie to duży problem? Może coś jeszcze warto zrobić? Bawić się w nowe termopady?

Sorki za lamerskie pytania, ale aż takim specem nie jestem ;)

#1143 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2017 - 06:29

bateria jest droższa bo ma dodatkowo obudowę i PinIN/OUT , z tego co sie zorientowałem to w serii 750 sa silikonowe termo pady tzn pasta bazująca na właściwościach silikonowych , na cpu możesz nawet CLU nałożyć tylko musisz zabezpieczyć styki na PCB procesora

#1144 Użytkownik jest niedostępny   mrjohnny 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Październik 2017 - 15:13

Czyli Gelid się nie nadaje? Czytałem że to jednak jedna z lepszych past. Czy koniecznie poszukać jakiejś silikonowej? Chyba że coś polecisz.

A jeśli chodzi o CLU (Coollaboratory Liquid Ultra, rozumiem że mówimy o tej), to może następnym razem. Czytałem już wcześniej sporo o niej i jest dość ciężka do nakładania, to płynna pasta, na pierwszy raz sobie odpuszczę. A do tego czy aby na pewno można? Bo nie nadaje się przy styczności z aluminium. Nie wiem czy heat-pipy i "nakładki" (sorki, nie wiem jak to nazwać:)) na CPU/GPU są z aluminium czy z miedzi w naszych laptopach? A do tego jak z przewodzeniem prądu? Chyba że właśnie dlatego nadmieniłeś o zabezpieczeniu styków na PCB.

Tak nawiasem pytając, bawiłeś się już w rozbiórkę/czyszczenie/wymianę pasty? Jak wspominałem wcześniej czyściłem swojego jakoś w kwietniu (fotka wyżej po około 2,5 latach użytkowania), z ciekawości mogę wrzucić fotki jak wygląda po około 6 miesiącach. Pewnie w przyszłym tygodniu się za to zabiorę.

#1145 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2017 - 21:36

lektora na wieczór http://forum.pclab.p...i-jego-analiza/

#1146 Użytkownik jest niedostępny   muzykcb 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Listopad 2017 - 19:35

Cześć.
Posiadam ASUS ROG G752VY kupiony od poprzedniego właściciela. Możecie mi powiedzieć jakie oryginalnie pamięci RAM są montowane w tym modelu ?

#1147 Użytkownik jest niedostępny   Versus013 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Grudzień 2017 - 09:30

Witam po latach,
Chciałbym Was zapytać czy jest szansa abym mógł włożyć swojego Asusa 750JZ mobilnego 1060 lub 1070? Sprawność energetyczna jest chyba na podobnym poziomie co 880M? Kwestia też opłacalności. Patrzyłem za taką przyjemność trzeba płacić około 2 tys. zł.

Ten post był edytowany przez Versus013 dnia: 02 Grudzień 2017 - 09:30

#1148 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2017 - 21:20

lepiej sprzedać i dołożyć do Nowego i cieszyć się gwarancja :thumbup: , z uwagi na skomplikowany proces integracji GPU w notebookach ASUS opcja Upgrade raczej nie opłacalna

#1149 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2018 - 17:20

Ostatnia szansa na Upgrade For Free do W10 ??? ,

właśnie zdałem sobie sprawę ze w sumie to lepiej być na topie jak w Loopie braku wsparcia :lol2: , no ale zacznijmy od zera :

G750JZA
1- Update BIOS do wersji 210
oczywiście chwila zgrozy bo po zaaplikowaniu BIOSu czarny ekran , no ale w końcu zaświecił sie :lol2:

2- Raid0 M.2 i co tu zrobic :hmm: mając W7 Pro w boxie ,
skasowałem cały volumin i zrobiłem nowy czyli caly W8.1 i recovery poszły w niepamięć , tylko jak zareaguje kreator instalacyjny W10 :hmm: , no ale majac W7pro nie martwilem sie tym ,

3- Instalacja W10 , w tym przypadku bez formalnego Upgrade system sam sie aktywował do W10Home , po wpisaniu klucza W7Pro mam W10Pro,

jak na razie to wszystko działa , jest tez sterownik ATK do W10 dla całej serii G750 ,

jak znajde chwile czasu to wrzuce info o zywotnosci baterii przy W10 , na W8.1 przebiegi na Baterii były rewelacyjne

edit ,
pierwsze co rzuca sie w oczy to W-LAN , na W8.1 moglem sie rozpedzic max do 150-160 , a na W10 jest 200
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez VSS dnia: 13 Styczeń 2018 - 17:52

#1150 Użytkownik jest niedostępny   VSS 

• 5ZYL
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Październik 2018 - 21:10

Temat Oficjalnie EOL i nie będzie żadnego wsparcia z mojej strony w tym jak i innym temacie mojego Autorstwa ,

Podziękować możecie Użytkownikowi kain który przyczynił się do mojej decyzji!

#1151 Użytkownik jest niedostępny   sayan 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2019 - 10:35

Szkoda, lubiłem raz na jakiś czas wejść i poczytać coś nowego o mojej ulubionej serii laptopów :D

No nic, dzięki za dotychczasową pracę w tym temacie :)

• (58 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 56
  • 57
  • 58