Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

msi Cx61

Rekomendowane odpowiedzi

545b82bec028.jpg

 

Witam Tym razem mam wam do przedstawienia kolejny Laptop Msi CX61 z dedykowaną kartą GT645 ora mocnym procesorem core i5 3210M 2900mhz

recenzje będę aktualizował co chcecie jeszcze wiedzieć to piszcie.

 

Dane techniczne:

 

- intel core i5 3210M 2x2900mhz dwa rdzenie + dwa wątki

- Pamięci 2x2024 mb ram 1600mhz

- Grafika Gt 645 2GB ( 709/900mhz) tryb turbo 780/900. OC 915/1000

- Dysk 500GB zmieniony na 120GB kingstone SSD

 

817668b5f30b.jpg

 

 

OBUDOWA:

 

Obudowa MSI cx61 jest dość stonowana i wszędzie dominuje praktycznie jeden kolor czyli Szary. Jest ona wykonana z plastiku i przypomina fakturę szczotkowanego aluminium. Dzięki temu zabiegowi obudowa się nie rysuje i nie zbiera az tak mocno odcisków palców.

Kadłubek jest praktycznie ten sam co we wcześniejszym gaimingowym modelu MSI GE620DX.

Z lewej strony laptopa znajduję się ujście systemu chłodzącego, 2 wejścia USB 3.0 oraz port HDMI.

Natomiast z prawej znajdują się tylko USB 2.0 oraz DVD rom. W centrum dominuje klawiatura która jak to w msi jest wyspowa i dzieki temu bardzo wygodna, oraz system Audio SRS PC Sound. Głośniki graja jak na taki sprzęt bardzo głośno i przy tym czysto , czy raczej każdy będzie zadowolony.

 

 

545b82bec028.jpg

 

e5fd4b4c6252.jpg

 

9828fd4ce034.jpg

 

0830d1c5e3cb.jpg

 

 

Hałas :

 

Co do chalasu wydzielanego przez system chodzenia jest on równomierny. Wentylator pracuje cały czas lecz jest lekko słyszalny, według mnie mogło by byc jeszcze ciszej bo temperatury w idle są bardzo małe.

Co do prędkości wentylatora są 4 zakresy pierwsze 3 szą ok lecz 4 juz trochę głośny. Lecz on wlącza się tylko podczas maksymalnego stresu podczas Prime95 4 wątki oraz furmark dla obciążenia maksymalnie karty graficznej.

 

Idle

bbc53374384a.jpg

 

 

WNĘTRZE:

 

Dostęp do podzespołów w laptopach MSI jest wyśmienity można wymienić praktycznie wszystko ( Dysk, pamięci ram, procesor, karte wi-fi pastę na proceosrze i karcie) Co niestety w Lenovo i Acer jest rzadkością

 

6fd6cfff0a35.jpg

 

3ab7c11c6c4e.jpg

 

 

PODKRĘCANIE , Wydajność

 

Wziąłem się także za podkręcanie karty graficznej, zainstalowałem MSI afterburner i do dzieła. Ustawiłem maksymalne zegary dla GT645 czyli + 135mhz co daje 915mhz w trybie turbo i dla pamięci 1000mhz (2000mhz)

Wynik w 3dmarku11 wzrósł z 2000pkt na 2300pkt czyli + 15% do wydajności

 

780/900

5526da1eb7a4.jpg

 

915/1000

651f3cad947f.jpg

 

Winrar

 

9e83a5a01a15.jpg

 

 

Battlefield Bad company 2 (Najwyższe ustawienia 8xAA )

 

10421d4dc46b.jpg

 

 

TEMPERATURY:

 

Temperatury osiągane przez CX61 są dość dobre. Podczas spoczynku i przegladania internetu oscylują w granicach 40-45 stopni. w czasie testu 3Dmark11 maksymalne temperatury procesora to 70 stopni a karty GT645 to 68 stopni. Natomiast podczas gry w wymagające gry takie jak Battlefield bad company 2 na max detalach i 8xAA czy Crysis 2 temperatury dochodzą do 75C na karcie i procesorze, A maksymalny stres podczas Prime95 4 watki oraz Furmark dają 87 stopni i chciałbym tu podkreślić ze w laptopie nie występuje żaden TROTHLING ani termiczny ani związany z poborem prądu. Maksymalny zmierzony pobór to 76 Wat ( Cały czas działa tryb Turbo na procesorze i karcie graficznej !!!)

 

Wygrzewanie procesora za pomocą Prime95 4 wątki + furmark

 

9569e9bd283f.jpg

 

Wygrzewanie Po OC GT645 915/1000, i5 3210 2900mhz

 

83eb94295eea.jpg

 

 

BATERIA

 

Bateria w laptopie to ogniwo litowo jonowe o pojemnosci 4400mAh wytrzymuje średnio 3 godziny w niektórych wypadkach trochę dłużej:

 

9c6b84146a14.jpg

 

 

PODSUMOWANIE :

 

Ten laptop ogólnie przeznaczony jest dla osób lubiących sobie pograc w jakieś bardziej wymagające gry, gdyż podzespoły zamontowane w tym laptopie są do tego stworzone, dużo gier ruszy na wysokich detalach dzięki dość małej rozdzielczości ekranu HD 1366/768 co jest duzym plusem.

 

 

Plusy:

 

Bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny

Wygodna klawiatura

możliwości modyfikacji podzespołów

Nvidia optimus

Dosyć ciekawy wygląd

Brak trothlingu termicznego jak i związanego z poborem prądu ( tutaj należą się wielkie brawa dla konstruktorów )

Niezłe głośniki lepsze niż w ACER V3

 

Minusy :

 

Wentylator mógłby byc trochę cichszy, lecz i tak jest nieżle

Akumulator mógłby być lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

@ down

 

Mój Acer ma fabryczne taktowanie 895 / 900 czyli lepsze niz twój gt645,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

 

Kolego 2 godziny grałem W battlefielda bad company 2 i nic sie nie dzialo , jak na furmarku nic sie nie dzieje to tym bardziej w grze więc sie nie bój.

 

Pozatym ty masz Acera a Acer moze montować inne chipy graficzne np gorsze które nie mogą działać z wyższą częstotliwości, lub stosować mniejsze napięcie na rdzeniu graficznym dzięki czemu oc jest nie możliwe.

 

 

A swoją drogą nie widzialem jeszcze acera z gt 645M tylko z GT640m które ma mniejsze taktowania i napięcia, więc dla tego nie dziala ci na takich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...