Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

msi Cx61

Rekomendowane odpowiedzi

545b82bec028.jpg

 

Witam Tym razem mam wam do przedstawienia kolejny Laptop Msi CX61 z dedykowaną kartą GT645 ora mocnym procesorem core i5 3210M 2900mhz

recenzje będę aktualizował co chcecie jeszcze wiedzieć to piszcie.

 

Dane techniczne:

 

- intel core i5 3210M 2x2900mhz dwa rdzenie + dwa wątki

- Pamięci 2x2024 mb ram 1600mhz

- Grafika Gt 645 2GB ( 709/900mhz) tryb turbo 780/900. OC 915/1000

- Dysk 500GB zmieniony na 120GB kingstone SSD

 

817668b5f30b.jpg

 

 

OBUDOWA:

 

Obudowa MSI cx61 jest dość stonowana i wszędzie dominuje praktycznie jeden kolor czyli Szary. Jest ona wykonana z plastiku i przypomina fakturę szczotkowanego aluminium. Dzięki temu zabiegowi obudowa się nie rysuje i nie zbiera az tak mocno odcisków palców.

Kadłubek jest praktycznie ten sam co we wcześniejszym gaimingowym modelu MSI GE620DX.

Z lewej strony laptopa znajduję się ujście systemu chłodzącego, 2 wejścia USB 3.0 oraz port HDMI.

Natomiast z prawej znajdują się tylko USB 2.0 oraz DVD rom. W centrum dominuje klawiatura która jak to w msi jest wyspowa i dzieki temu bardzo wygodna, oraz system Audio SRS PC Sound. Głośniki graja jak na taki sprzęt bardzo głośno i przy tym czysto , czy raczej każdy będzie zadowolony.

 

 

545b82bec028.jpg

 

e5fd4b4c6252.jpg

 

9828fd4ce034.jpg

 

0830d1c5e3cb.jpg

 

 

Hałas :

 

Co do chalasu wydzielanego przez system chodzenia jest on równomierny. Wentylator pracuje cały czas lecz jest lekko słyszalny, według mnie mogło by byc jeszcze ciszej bo temperatury w idle są bardzo małe.

Co do prędkości wentylatora są 4 zakresy pierwsze 3 szą ok lecz 4 juz trochę głośny. Lecz on wlącza się tylko podczas maksymalnego stresu podczas Prime95 4 wątki oraz furmark dla obciążenia maksymalnie karty graficznej.

 

Idle

bbc53374384a.jpg

 

 

WNĘTRZE:

 

Dostęp do podzespołów w laptopach MSI jest wyśmienity można wymienić praktycznie wszystko ( Dysk, pamięci ram, procesor, karte wi-fi pastę na proceosrze i karcie) Co niestety w Lenovo i Acer jest rzadkością

 

6fd6cfff0a35.jpg

 

3ab7c11c6c4e.jpg

 

 

PODKRĘCANIE , Wydajność

 

Wziąłem się także za podkręcanie karty graficznej, zainstalowałem MSI afterburner i do dzieła. Ustawiłem maksymalne zegary dla GT645 czyli + 135mhz co daje 915mhz w trybie turbo i dla pamięci 1000mhz (2000mhz)

Wynik w 3dmarku11 wzrósł z 2000pkt na 2300pkt czyli + 15% do wydajności

 

780/900

5526da1eb7a4.jpg

 

915/1000

651f3cad947f.jpg

 

Winrar

 

9e83a5a01a15.jpg

 

 

Battlefield Bad company 2 (Najwyższe ustawienia 8xAA )

 

10421d4dc46b.jpg

 

 

TEMPERATURY:

 

Temperatury osiągane przez CX61 są dość dobre. Podczas spoczynku i przegladania internetu oscylują w granicach 40-45 stopni. w czasie testu 3Dmark11 maksymalne temperatury procesora to 70 stopni a karty GT645 to 68 stopni. Natomiast podczas gry w wymagające gry takie jak Battlefield bad company 2 na max detalach i 8xAA czy Crysis 2 temperatury dochodzą do 75C na karcie i procesorze, A maksymalny stres podczas Prime95 4 watki oraz Furmark dają 87 stopni i chciałbym tu podkreślić ze w laptopie nie występuje żaden TROTHLING ani termiczny ani związany z poborem prądu. Maksymalny zmierzony pobór to 76 Wat ( Cały czas działa tryb Turbo na procesorze i karcie graficznej !!!)

 

Wygrzewanie procesora za pomocą Prime95 4 wątki + furmark

 

9569e9bd283f.jpg

 

Wygrzewanie Po OC GT645 915/1000, i5 3210 2900mhz

 

83eb94295eea.jpg

 

 

BATERIA

 

Bateria w laptopie to ogniwo litowo jonowe o pojemnosci 4400mAh wytrzymuje średnio 3 godziny w niektórych wypadkach trochę dłużej:

 

9c6b84146a14.jpg

 

 

PODSUMOWANIE :

 

Ten laptop ogólnie przeznaczony jest dla osób lubiących sobie pograc w jakieś bardziej wymagające gry, gdyż podzespoły zamontowane w tym laptopie są do tego stworzone, dużo gier ruszy na wysokich detalach dzięki dość małej rozdzielczości ekranu HD 1366/768 co jest duzym plusem.

 

 

Plusy:

 

Bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny

Wygodna klawiatura

możliwości modyfikacji podzespołów

Nvidia optimus

Dosyć ciekawy wygląd

Brak trothlingu termicznego jak i związanego z poborem prądu ( tutaj należą się wielkie brawa dla konstruktorów )

Niezłe głośniki lepsze niż w ACER V3

 

Minusy :

 

Wentylator mógłby byc trochę cichszy, lecz i tak jest nieżle

Akumulator mógłby być lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

@ down

 

Mój Acer ma fabryczne taktowanie 895 / 900 czyli lepsze niz twój gt645,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

 

Kolego 2 godziny grałem W battlefielda bad company 2 i nic sie nie dzialo , jak na furmarku nic sie nie dzieje to tym bardziej w grze więc sie nie bój.

 

Pozatym ty masz Acera a Acer moze montować inne chipy graficzne np gorsze które nie mogą działać z wyższą częstotliwości, lub stosować mniejsze napięcie na rdzeniu graficznym dzięki czemu oc jest nie możliwe.

 

 

A swoją drogą nie widzialem jeszcze acera z gt 645M tylko z GT640m które ma mniejsze taktowania i napięcia, więc dla tego nie dziala ci na takich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Aha, ale w sygnaturce już jest Też bym się ucieszył z topowego procesora i całkiem zgrabnej grafiki UV bardzo zalecane zarówno do CPU i GPU. Można w ten sposób zaoszczędzić na prądzie i mieć cichszy orz chłodniejszy zestaw.  
    • Napiszę tak, że w ciągu 20 lat było tyle alternatyw do przytoczonego często i gęsto przez Konfederatów POPiS-u, że głowa mała. Natomiast splot niekorzystnych wydarzeń spowodowały to, że alternatywne partie do PO i PiS-u albo rozleciały się jak drobny mak albo zostały zmarginalizowane tak, że obecnie kompletnie nic nie znaczą. Zacznę od Samoobrony oraz LPR, które były koalicjantami PiS-u w latach 2005-2007. Zostały wchłonięte przez PiS. Wkrótce po rozpadzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona RP Lepper powiedział prawdę o PiS-ie i szczególnie o Kaczyńskim (Jarku rzecz jasna), jakim naprawdę jest człowiekiem od złej strony. Za to Lepper przypłacił życiem, którego śmierć do dnia dzisiejszego pozostaje niewyjaśniona i dla wygody powstała teoria o samobójstwie, choć kij wie czy faktycznie Lepper sam odebrał sobie życie. Tak samo próbowali zniszczyć Giertycha, który był w LPR, lecz tu jednak nie pykło i Giertych nadal jest. Choć moim zdaniem, to, że te dwie partie dały się rozpaść i być zjedzone przez PiS to było tak naprawdę na własne życzenie, wchodząc w koalicję z PiS-em. Lećmy dalej, potem był Ruch Palikota, który później się rozleciał, a część z tych ludzi poszła do PO, a taki Biedroń, który był w Ruchu Palikota akurat założył Wiosnę, która później stała się częścią Nowej Lewicy, choć zanim to nastąpiło, to był Prezydentem Słupska przez 4 lata. Potem była Nowoczesna oraz Kukiz'15. Nowoczesna została wchłonięta przez PO, a partia Kukiza najpierw kumplowała z PSL-em, żeby później zakończyć współpracę z PSL-em, rozpaść się pomiędzy sobą, a reszta tego towarzystwa ułożyła się z PiS-em. No i jest twoja ulubiona Konfa, która jest zgrają przeróżnych środowisk, szurii, foliarzy, wyznawców teorii spiskowych oraz ludzi otwarcie prorosyjskich. Jeszcze oni w tym towarzystwie trwają, pomimo tego, że Korwin, idol wielu obecnych polityków Konfy oraz młodych wyborców, którzy głosowali na niego, żeby później, jak dojrzeją i nabiorą innego spojrzenia na świat, to przestają się interesować Korwinem i jego programem, wyszedł z tego towarzystwa i po raz któryś jest z nową partią, założoną przez samego siebie, a miał całkiem sporo tychże partii na koncie, w tym UPR, KNP itd. Czas pokazuje, że z partii, która była alternatywą dla nawet wyborców centrum stanie się w przyszłości naturalną przystawką dla PiS-u i jak Konfa rozpadnie się, to zostanie wchłonięta przez PiS. Dodatkowo w Konfie jest widoczny sufit, którego nie będą przy aktualnym kształcie partii w stanie przebić, a jest to okolice 10% poparcia, z czego sama szuria stanowi możliwe, że połowę lub więcej własnego poparcia. Jest jedna partia, która jest co prawda alternatywą dla PO i PiS-u, która trwa od lat na polskiej scenie politycznej. Jest nią PSL, który obecnie wraz z całkiem młodą jeszcze partią Polska 2050 współtworzy dobrze znaną już Trzecią Drogę. Są za słabi żeby rządzić, ale są za silni, żeby się dać zjeść i być zmarginalizowanym przez większych graczy. Właśnie wchłonięcie przez większego czeka obecnie Nową Lewicę, którą stanowią resztki starego SLD, Wiosna oraz Partia Razem (która przy aktualnej Lewicy jeszcze ma jako tako racjonalne pomysły co do niektórych postulatów w przeciwieństwie do całej reszty Lewicy, która w mniejszym bądź większym stopniu jest odklejona), jeżeli się nie ogarną, tym bardziej, że zdecydowaną większość swojej oferty, to jest oferta skierowana tylko dla kobiet. Oni też mają swój sufit, który wynosi podobnie jak dla Konfy, ok. 10% poparcia.
    • Właśnie nie jest dużo, tych o skoku około 100mm i więcej. Zwłaszcza sensownych i polecanych jak Oneup czy PNW, bardzo słaba dostępność. Jak coś się trafia sensownego na przecenie, to ze skokiem 60mm. Tutaj masz rację, kiepsko to wygląda. Na większej średnicy już praktycznie full asortyment. Obecnie mieszkam na północ od Wrocławia, więc gór nie ma, ale leśnych i polnych ścieżek całkiem sporo. No i mam bazę wypadową w Wałbrzychu i Walimiu, a tam już jest gdzie jeździć. Nie wspominając o rozmiarówce, a mając 190 cm tylko XL w zasadzie wchodzi w grę. Yep, moim celem jest osiągnięcie pełnej elastyczności w kwestii jednośladów. Na baranka akurat mam parcie, to dla mnie najlepsze, najbardziej odpowiadające mi rozwiązanie. Dlatego gravel.
    • Czołem,   nie polecam zakupów w Morele.net. Bujam się z nimi z RTX 4080 już drugi miesiąc....karta naprawiana drugi raz. Nie informują o niczym, sam musisz się o wszystko pytać. Taki offtop, przepraszam ale chciałem przestrzec widząc linka.   Pozdrawiam,
    • https://insider-gaming.com/mafia-game-announcement/ W końcu coś się rusza w temacie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...