Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

haczu

[3700zł] Laptop do pracy i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa do pracy (pakiet MS-OFFICE i sporadycznie CAD i CorelDraw) oraz do gier (głównie LoL, MMORPG i strategie).

 

Na czym mi zależy:

-dobra karta graficzna i procesor (myślałem o i7 ale podobno strasznie się grzeją w laptopach więc myślę że i5 wystarczy)

-matowa matryca, średnica może być mniejsza niż 17 cali

-minimum 8 gb RAMu

-może dysk SSD (nigdy nie miałem, ale słyszałem, że warto)

-może być z wgranym windowsem 7+ lub bez (nie chcę wgranego Linuxa)

-wiem, że to subiektywna kwestia, ale bardzo ważna jest dla mnie wygodna klawiatura

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

P.S. Może coś takiego? http://www.x-kom.pl/p/167469-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5737-i7-4500u-8gb-1201000-hd8870m-fhd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GE70 z i5 GTX760/765 można by poszukać i dorzucić dysk SSD ;) Nie widzę potrzeby dopłacać do i7 jeżeli CAD ma być używany sporadycznie a z resztą i5 sobie poradzi w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym ci się rozejrzeć za GE60 w konfigu z i5 4200H + GTX850M DDR5 może ci się uda znaleźć w okolicach 3800 bez windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz grać w MMORPG i strategie i do tego pakujesz się w i5 przy takim budżecie? To jest kompletnie bezsensu.. i7 w takich zastosowaniach da nawet 30% przyrost wydajności (szczególnie minimalny fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego ?

 

5efa44-1396873486.jpg

 

imponująca zawartośćvideo Link , zapewne deklasuje pod względem chłodzenia kilka innych producentów , zas z drugiej strony to tylko GTX660M który juz z Hookera nie zrzuca , lecz sprzęt będzie dużo spokojniejszy w IDLE jak i w stresie , szkoda ze do G56JR nie ma wglądu bo wygląd ładny ale nie wiadomo jak rozwiązano chłodzenie.

 

pozdrawiam

VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 tys to jednak troche za dużo jak na mnie. 3,7 tys to absolutne maksimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haczu ,

kazdy ma inne priorytety i w takiej konstelacji ciezko zaproponowac Jokera/kilera pod kazdym wzgledem , zawsze trzeba kompromisy brać pod uwagę ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CAD sporadycznie, a gry takie jak wymieniłeś to rozważyłbym jeszcze raz decyzję. Podałeś dosyć dobrą opcję na początku - Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850. Warto go rozważyć przede wszystkim ze względu na bardzo dobrą baterię (przebiegi po 7h+), solidne wykonanie jak na laptop z serii konsumenckiej oraz gwarancję "next business day". Jeśli natomiast stawiasz wydajność na pierwszym miejscu to MSI będzie lepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum odradzili mi tego Dell'a ze wzgledu na słaba grafikę na kościach DDR3...

 

poczytaj , popytaj autora LINK

 

pozdrawiam

 

przeczytałem i zaczynam bać sie przegrzewania i7-ki

 

szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bronzihno, to zdajesz sobie sprawę że Inspirony właśnie nie mają tej gwarancji bo, jak sam zwróciłeś uwagę, są z serii konsumenckiej? ;)

 

haczu: Z tych co podałeś najlepsze osiągi będzie miał GE70 bo jednak GTX765>GT750 i to dosyć znacznie. Jak Dell i granie to raczej alienware ale to w ogóle nie ten budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boisz się i7 w msi którą dość łatwo opanować... to nawet nie pakuj się w SLI w y510p ;p Tam niektórzy ludzie sami uciekają na gtx765m. Temperatury są masakryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bronzihno, to zdajesz sobie sprawę że Inspirony właśnie nie mają tej gwarancji bo, jak sam zwróciłeś uwagę, są z serii konsumenckiej? ;)

 

haczu: Z tych co podałeś najlepsze osiągi będzie miał GE70 bo jednak GTX765>GT750 i to dosyć znacznie. Jak Dell i granie to raczej alienware ale to w ogóle nie ten budżet ;)

 

A właśnie, że mają. Wystarczy dokładnie przeczytać na stronie produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowałaby wymiana pasty w MSI? Czy to prawda ze 17tka mniej sie grzeje od 15,6? Mozecie polecic jakas dobra podkładkę chłodzacą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wymienisz za darmo , te sprzęty sa tak proste ze nie da sie go zepsuć , oczywiście jak sie nie da ja sie da , wyżej podesłałem ci linka byś w razie pytań zapytał autora , w OlekZ recenzji jest wszystko ładnie opisane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notepal u2 plus - taka podkładka. Niedroga, a idealna pod modele GE. Sam planuje w niedalekiej przyszłości zakupić. Pasta to na pewno Gelid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CAD sporadycznie, a gry takie jak wymieniłeś to rozważyłbym jeszcze raz decyzję. Podałeś dosyć dobrą opcję na początku - Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850. Warto go rozważyć przede wszystkim ze względu na bardzo dobrą baterię (przebiegi po 7h+), solidne wykonanie jak na laptop z serii konsumenckiej oraz gwarancję "next business day". Jeśli natomiast stawiasz wydajność na pierwszym miejscu to MSI będzie lepszą opcją.

 

Sory ale ten post jest po prostu głupi.

Do gier mmo, strategi czy Cada i7 ulv 2 rdzeniowe ?

Akurat to wszystko siedzi na procesorze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...