Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duniek

Customowy Monitor 31" 3600x1600 IPS + All In One Haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

 

Wymiary:

Szerokosc 725mm

wysokosc 320mm (bez podstawy)

grubosc 14mm (bez podstawy i kontrolerow) same matryce

 

Specyfikacja:

3 matryce IPS 15" 1600x1200 kazda + 3 kontroler LVDS @ DVI/DSUB na 12V

Podstawa ze starego monitora samsung 19"

 

Caly monitor pobiera okolo 30-35W - na foto zasilanie leci z molexa.

 

3600x1600 vs 2560x1080 (dell u2913wm)

3x1idell1.JPG

3x1idell2.JPG

 

 

2.JPG

final.JPG

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja tematu.

 

Aktualnie tył wyglada tak:

 

back.JPG

 

W planie jest stworzenie AIO czyli komputera za monitorem.

 

Najwygodniej byłoby dac płyte thin itx na b85 lub wyzszym + do tego MST HUB DP @ 3xHDMI + zasilacz 12V do calosci, hub moglbybyc zasilany ze złacza sata (5V). Jednak plyta to koszt okolo 400zł + mst hub 400zł|

(mozliwe ze hub nie byłby potrzebny - plyta ma wyjscia dp/hdmi/lvds ale nikt nie potwierdził dzialania tych 3 wyjsc naraz)

 

Używana plyta asrocka B85M-itx kosztowała mnie 200zł, do tego pico 120W 100zł. Calosc będzie troche grubsza (2cm) niz na plycie thin itx, ale za to tańsza.

 

Dodatkowo w planie jest rozebranie kostki 12V i rowniez umieszczenie jej za monitorem - dla lepszego chłodzenia plus ze do aio będzie prowadził tylko kabel 220V

 

Testowalem wszystko na pająka, monitor mozna zasilic z kostki, testowalem rowniez zasilanie z molexa z pico i wszystko dziala - jednak piewsza opcja bezpieczniejsza na dluższą mete (pobor monitora to bowiem cos w okolicac 30-35W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba mieć w głowie żeby takie pomysły realizować? :E

Jak to mówi klasyk...Geniusz, po prostu geniusz :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze dopiero za tydzien rusze temat, ale nie wytrzymałem:

 

Ww trakcie robót:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

 

95% DONE

F1.JPG

F2.JPG

F3.JPG

F4.JPG

F5.JPG

F6.JPG

 

Podstawka monitora jest dość mocna ale widac ze calosc jest za cięzka, dolozenie dodatkowo kostki na tyle, (waga ok 700gram) to juz byloby za duzo, wiec narazie musi być luzem.

Do tego na foto od tyłu mozna zauwazyć ze kabel VGA jest zwinięty. Niestety krótki kabel mam tylko 50cm i to gruby matroxa (z TH2GO) wiec o wiele łatwie było uzyć 2m i zwinąc.

Musze kupic wtyk męski d-sub 15pin, wtedy skróce długi kabel i bedzie OK. (wystarczy 5-7cm kabelek)

 

 

Do zrobienia zostało:

- puszczenie kabli LVDS zasilających do matryc oraz do inwerterów - między matrycami a blachą alu - zapas jest z 4-5mm

- kupienie kabla hdmi 50cm i skrócenie vga (polutowanie do wtyku d-sub)

- mozliwe ze wymiana podstawki na mocniejszą (musze jeszcze zważyć całosc)

- wyprowadzenie dwóch USB3.0 na bok obudowy

- wyczyszczenie ramek z naklejonej taśmy

- pomalowanie ramek od przodu, oraz alu na górze i na dole na czarno - tego kroku nie jestem pewny jeszcze - lubie taki surowy wyglad

 

Oprocz tego dodatkowo moznaby z tyłu podstawki lub od wewnątrz przyczepic HUB USB, wtedy dostęp do kabli byłby łatwiejszy - chociaz jak widac na foto, na dole z tyłu monitora jest specjalny zatrzask do kabli i dzieki nie mu nic robi sie bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Duniek

 

Gratuluję pomysłu i umiejętności :thumbup:

 

A nie lepiej/łatwiej by było kupić kupić taką obudowę , wrzucić do niej htpc i podwiesić mocowaniem vesa na plecach monitora? :Up_to_s:

1. thx

2. obudowa to dodatowa waga, podstawka by zjeżdzała na sam dół (na allegro są tanio podstawki dell-a nawet na 7,5kg) wiec trzeba bedzie zmienic. Do tego calosc byłaby grubsza, aktualnie plyte musialem zrobic na kołkach 10mm, bo 5mm mi sie skonczyły.

3. mocowanie monitora (podstawka samsunga jest aktualnie zrobiona na vesie na samym srodku monitora) wiec nie da rady nic zrobic

 

Aktualnie rzeźbie dla siebie, jakbym miał to robić na sprzedaż, to wiadomo ze calosc bylaby przykryta plexi lub alu

 

PS

ciekawostka

- wywierconych otworow + gwitnowanie M4 - 8sztuk - 4 pod vese 75x75, 4 pod vese 100x100

- wywierconych otowrów + gwintowanie M3 - 45sztuk (35 bylo potrzebnych) (dodatkowe otwory wynikaja z przesunięcia jednego z kontrolerow, jeden inwerter był za daleko po wymianie jednej matrycy-za krótki kabelek, oraz jeden inwerter ten po lewej z foto, kolidował z mobo wiec trzebabyło ułozyć go poziomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tych ramek nie dało się pozbyć/zmiejszyć?

Pewnie w grę wchodziłoby totalne rozbebeszenie monitorów i pozbycię się obudowy z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ramek nie dało rady pewnie bo to już trzeba by w matrycach dłubać.

 

fajna sprawa, a nie lepiej było zrobić monitory pod kątem a nie na płasko? Takie duże ekrany powinny być moim zdaniem 'zagięte'. I wtedy optycznie zmniejsza się ramka wokół poszczególnych monitorów.

 

Widzę Duniek po twoich projektach że lubisz elektronikę na wierzchu :D O ile dobrze pamiętam to miałeś jakiś mały komputerek z zasilaczem bez obudowy:)

 

Po prostu wydłubałeś monitory z obudów czy jeszcze trzeba było jakieś inne kombinacje robić?

Jak wygląda sprawa z ustawieniem takiej rozdzielczości w windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ale wydaje mi się że HDD w najwyższym punkcie bez amortyzowania będzie robić qq przy odczycie/zapisie. [;

Ale parafrazując 'Masz rozmach.... :)'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to wypada kosztowo? Kupowałeś jakieś monitory z uszkodzoną obudową?

Powiem ci że spodobało mi się to na tyle że rozważam skopiowanie twojego pomysłu :P

Jak będę w Krakowie to muszę wpaść obejrzeć:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie monitor zrobilem juz dawno, wtedy nie bylo czegos takiego jak 3 monitory z integry.

Calosc byla przygotowana pod mobo itx + hd5450 na riserze, ale ciezko bylo to pomiescic i stwierdzilem ze poczekam na haswella.

 

Kupiłem H81M asus-a ale okazalo sie ze chipset H81 nie pozwala na podpiecie 3 monitorow (mimo ze wyjscia są)

Dopiero B85 i wyższe.

 

Panele sa wyjete ze starych IBM-ów R50P. Ramki da sie usunac ale nic to nie da bo za ramką tez jest czesc matrycy wiec jedyne co zyskasz to grubosc blachy (0,5-0,7mm) czyli tyle co nic

 

Co do HDD to jest tymczasowo, nie uzywam hdd wogole ale nie mialem nic innego luzem, a chcialem odpalic juz calosc i przetestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ty brałeś matryce z lapków i do tego konweter lvds.. ściągaleś je zza wielkiej wody? Bo u nas nie widzę do kupienia.

 

czemu nie rozdłubane monitory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konwertery - chiny

 

czemu matryce z laptopów? najlepszy wskaźnik ppi/rozmiar/cena

 

monitory 1600x1200 to minimum 20" w dodatku monitory maja kilka ccfl co przeklada sie na większy pobor prądu.

 

Calosc na 3x20" byłaby o wiele większa i jadła więcej pradu, tu jak widac zamykam sie w okolo 30-35W (23" IPS bierze na 45% - dokladnie 23W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pod względem ppi to twój monitor bije inne na głowę.

Te kontrolery lvds z tego co widzę to drogawe są.

 

W połączeniu z tym kompem taki monitor to sztuka dla sztuki, powinieneś tam odpalić jakąś fajną gierkę!

A pobór prądu to żadna różnica, chociaż widzę że ty na to zwracasz uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o wielkosc.

Od 6 lat mam monitory w rozmiarach 22-24 (od 2 lat aktualnie 23") jest to idealna wielkosc dla mnie i jestem przyzwyczajony.

 

Takie 29" 21:9 maja wysokosc identyczną jak 23" tylko ze sa poprostu szersze. Ten monitor jest 1-2cm wyzszy okolo wiec do przezycia jeszcze.

Mialem chwile 30" i był zdecydowanie za duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tn_img_0228hxx1c.jpg

 

waga podstawki 1,88kg

waga monitora + komputer (bez zasilacza) 4,60kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra dawaj odpal na tym jakąś grę czy film i pokaż jak wygląda, a nie tylko logo windowsa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na integrze z G1840 to raczej słabo chyba ze heroes3 z HDMOD ;) (ale wydaje mi sie ze juz kiedys puszczalem na tym monitorze)

Chociaz jakby sie uprzeć, możnaby w mobo włozyć core i3/i5, z tyłu mam miejsce na krótką GTX970, do tegooraz zasilasz 1U lub SFX 350-400W

Calosc zamkneła by się w 6,5KG mysle. (podstawa od dell-a 30" zaprojektowana jest na 7KG), wiec lekko utrzyma.

 

 

Co do filmów to UHD4K to niby 3840x2160, tyle ze filmy FHD cinemaHD są w formacie 21:9 (1920x816) więc 21:9 4K to bedzie odpowiednio 3840x1632pix

Skalując to do szerokosci mojego monitora 3840 @ 3730 w poziomie, 1632pix z pionu wyskaluje sie do poziomu 1585pix, wiec zostane z paskami szerokosci 7pix.

Monitor w pionie ma 302-304mm, więc te 7 pix paski bedą miały szerokosc 1,33mm) - W praktyce oglądam filmy bez pasków.

 

Ten projekt w dobie monitorow 4K oraz szerokich 21:9 aktualnie moze nie ma większego sensu dla wielu osób, ale patrząc w kwestii wieku paneli (panele uxga IPS do ibmów przeciez wyszly chyba z 10 lat temu)

 

 

PS nagrałem film z trailera 4K (wrzuce pozniej w temat)

 

 

//EDIT (mam trailer Elysium ktory ma res 4096x1716 (4K)

wiec skaluje sie on 3730x1562,(6) czyli paski po 19pix(3,6mm)

 

//EDIT2

zamiast HDD mam takie cość

msds9ea8.jpg

 

 

//EDIT3

 

 

//EDIT4

kropka usunieta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń kropkę z linku do filmu bo wywala 404 Not Found :]

Świetnie to wygląda, chociaż ramki by mnie irytowały :)

Kiedyś zastanawiałem się czy nie kupić drugiego Samsunga 22" i nie podłączyć dwóch obok siebie, ale jakoś pomysłu nie udało mi się zrealizować 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi ramkami tak w praktyce Twoim zdaniem? Da się przyzwyczaić, czy jednak nie dla każdego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dysk z mojego h81tn zadziala od reki to jutro/sroda zmienie jako głowny monitor i sie zobaczy.

Ale mysle ze bezproblemu sie przyzwyczaje. Chwile juz używalem monitora tylko wtedy mialem komp na pająka na biurku i bardziej mnie wkurzał hardware luzem niz te ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem za free głosniczki od laptopa, nie wiem po co mi one, ale niby szkoda wyrzucić wiec wrzucilem do pudła ze złomem.

 

Naszła mnie myśl coby moze do AIO podłaczyc.

 

Lutowanie na szybko co by sprawdzic czy zadziała, wtyku jack nie miałem, ale mozna pzecież wykorzystac piny od frontpanel audio.

Użyłem tylko 3 pinow ze starego kabla z jakiejs złomowej obudowy, pin R, pin L, pin GND

 

tn_img_0581wpsy4.jpg

 

Tak to wyglada:

tn_img_0580mps87.jpg

 

Wszystko gra i buczy, troche cicho ale daje rade, zostalo tylko przedlużyć kabelki i porządnie zlutowac i bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i efektywniej byłoby dołożyć jakieś głośniki z zewnętrznym zasilaniem z np. usb? Głośniej grałyby na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...