Skocz do zawartości
Yab

Zakątek Yaba

Rekomendowane odpowiedzi

ex-E46

 

Wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę:

BMW 328i '99 E46

 

Silnik: M52TUB28, czyli po polsku 2.8l 193KM

Skrzynia: manual

Przebieg: obecnie 262k km

 

Po kupnie połowa osób się pukała w głowę a druga połowa żegnała się lewą ręką na to jaką kombinację kupiłem marki, wieku, silnika i przebiegu :E

 

Nie napiszę, że marzyłem o E46 jeszcze zanim się stałem właścicielem Acco, bo to już stare auto a jak wiadomo o starych się nie marzy, tylko się je kupuje, bo nie ma się kasy na nową Octavię/Passata/dowolne Audi 2.0TDI.

Anyway, miało być coś z napędem na tył i co będzie szybkie. Acco to dobre auto, w zasadzie nie sprawia problemów, ale zdecydowanie daleko mu do sportowych osiągów. Myślałem przez jakiś czas o Mustangu IV gen fl, bo fajnie by było mieć Stanga, ale po podrążeniu tematu wyszły 3 rzeczy: a) znalezienie takiego Mustanga w przyzwoitym stanie i cenie jest bardzo ciężkie, a ściągać się tego nie opłaca, b) jak już kupować Mustanga to z V8, a w Europie praktycznie nie ma wersji coupe, tym bardziej z manualem, c) generalnie kupowanie paronastoletniego amerykańca to poroniony pomysł. Były jeszcze inne opcje z moimi wymaganiami (do 20k, coupe, napęd na tył, 180KM+), ale najładniejsze i najbardziej rozsądne było BMW. Ogólnie miało być 330Ci w świnioku i miało być kupowane latem/jesienią, ale wyszło, że jest sedan teraz ;) Poza tym za cenę dobrego 330Ci możnaby było kupić 2 albo 3 takie sedany, zakładając, że w ogóle sensowne 330Ci się znajdzie. W sumie to było trzecie E46 które oglądałem

 

Dobra, teraz nieco o aucie. Kupione przez forum klubowe (#swag), auto ma 15 lat i nie będę ukrywał, że nie jest w stanie idealnym. Mechanicznie jest ok - wyszło parę rzeczy, zarówno przed zakupem jak i w czasie mojego używania, ale nic tragicznego, ani takiego co by nie mogło wyjść w innych E46. Z resztą większość ogarniętych, jedynie we wtorek oddaję na wymianę odmy. Auto proste, bez większych przygód. Jedynie chyba w tył oberwało, ale raczej zrobione pożądnie bo nie widać.

Największą wadą auta to rdza :( Purchle są na nadkolach z tyłu i na progach. No ale plan jest taki, że jak sprzedam Acco to oddaję do blacharza by wszystko poogarniał.

Z tego co sprawdzałem to silnik zdrowy, oleju nie bierze, spaliny w normie, luzów w zawieszeniu raczej nie ma, z resztą trochę rzeczy było już w zawieszeniu porobione na przestrzeni ostatnich 2-3 lat (jak znam życie pewnie coś wyjdzie w czerwcu na przeglądzie), wada urywających się sanek usunięta, dyfer suchy, skrzynia oprócz luzów też jest ok, sprzęgło też ok, podłoga zdrowa.

 

Wyposażenie nie jest może jakoś super bogate, brakuje zwłaszcza skóry i sportowych foteli. Ale jest to na czym mi najbardziej zależało. Ogólnie to wnętrze w dobrym stanie - czysto, nic nie zniszczone, wszystko działa (oprócz zmieniarki).

 

Ogólnie auto jeździ - od zakupu zrobiłem z 5k km. Plan jest taki, żeby najpierw doprowadzić auto do stanu conajmniej bardzo dobrego i później się zobaczy. Na pewno trzeba będzie zmieniarkę podłączyć. Wiadomo, że o LPG myślałem, ale wolę najpierw pojeździć, zobaczyć jak będzie (zwłaszcza, że spalanie dużo nie odbiega od Acco). Później może lekka gleba, większe koło, short shifter, lepsze audio etc. Chciałbym też kiedyś wziąć auto na Track Day'a

 

9fktFMGs.jpgjndnrZss.jpgHkEqWYbs.jpgsQDLjpOs.jpgzMdfudYs.jpgPWW3aNes.jpgfQkkaLbs.jpg

 

Edytowane przez Yab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz wsadzał phantom gripa, czy na otwartym latał? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

First!

 

EDIT< nie :()

Edytowane przez Fr0styyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleh, chrom wokół szyb. :P

 

Całkiem fajnie to już musi jeździć. Jaki to kolor lakieru - orientblau czy po prostu czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosmoschwarz czyli czarny

 

chrom, chrom, bo to BMW wiec musi epatowac chromowanym prestiszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, z takim progiem to bym nie kupił, w golfie mam zdrowsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz wsadzał phantom gripa, czy na otwartym latał? :E

 

Przeciez to smiec a nie prawdziwe LSD :hmm: Przeciez ludzie na to mowia Phantom Slip albo Random Grip bo sie szybko wycieraja i juz wtedy nawet udwac LSD nie moga

Kombinowac czy Torsena nie da sie wlozyc, najlepiej takiego co ma preload jak RaceMaster na przyklad :E

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny egzemplarz! Sam będę kupował e46, tylko 318 ( tak, wiem, że bmw bez 6 garów to nie bmw :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to smiec a nie prawdziwe LSD :hmm: Przeciez ludzie na to mowia Phantom Slip albo Random Grip bo sie szybko wycieraja i juz wtedy nawet udwac LSD nie moga

Kombinowac czy Torsena nie da sie wlozyc, najlepiej takiego co ma preload jak RaceMaster na przyklad :E

tyle osób jeździ bez problemu w PL... a cena to ułamek szpery do E46 (chyba, że już ogarnęli inaczej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata pieniedzy moim zdaniem, bo trzeba je wymieniac/naprawiac. Moj Torsen ma juz 175 000 i dalej sie dziko zazebia w ulamku sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata pieniedzy moim zdaniem, bo trzeba je wymieniac/naprawiac. Moj Torsen ma juz 175 000 i dalej sie dziko zazebia w ulamku sekundy.

a wiesz że szperę też trzeba serwisować? Kumpel ma phantomgripa (polskiego z Łodzi) 40% i ma nalatane 100kkm - 2 przeglądy zrobił, czyli zrzucenie, otwarcie, sprawdzenie jak to wygląda, zalanie nowym olejem + uszczelka. Dalej działa jak ma działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o phantom gripie, ale kurde, jak mam z tym latać po autostradach po 200km/h nierzadko sam, to nie chciałbym, żeby coś się z tym stało, dlatego z wielkim dystansem podchodzę do takich rozwiązań w napędzie.

 

Co do autka to Yab był u mnie w robocie, niestety nie przyglądałem się z bliska, bo składałem jakiegoś TDS'a, a fajrant się zbliżał, ale na pierwszy rzut oka ładne.

 

BTW Wpadasz do nas na diagnostykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj PiotreQ, taką zwykłą starą trójką dla plebsu się jarasz? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj PiotreQ, taką zwykłą starą trójką dla plebsu się jarasz? :Up_to_s:

nie jaram sie ale mi sie podoba jest i jest miliard razy ciekawsza od tych wszystkich hond.

 

 

jarał bym się e39 poliftową w mocnej benzynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zaleta Torsen, jedynie olej sie wymienia co 200k czy jakoś tak bo nic sie w nich nie wyciera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Wpadasz do nas na diagnostykę?

INPE i interfejs mam wiec na bierzaca sobie zczytuje kody bledow i parametry pracy wiec na razie nie widze potrzeby. Tak sie zastanawiam i jak juz draze temat zasilania paliwem to moze od razu wtryski sprawdzic jak juz u was bedzie auto? Duzo roboty z tym?

 

Swoja droga to to srebrne coupe E46 na podnosniku co to bylo? 330? Bo tak wygladalo jakby za 1-2 lata moglo juz miec problem z podlaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zaleta Torsen, jedynie olej sie wymienia co 200k czy jakoś tak bo nic sie w nich nie wyciera ;)

tyle, że też tam są elementy ścierne... ale Ty świece po 160kkm wymieniasz, :E

 

Też myślałem o phantom gripie, ale kurde, jak mam z tym latać po autostradach po 200km/h nierzadko sam, to nie chciałbym, żeby coś się z tym stało, dlatego z wielkim dystansem podchodzę do takich rozwiązań w napędzie.

Nie słyszałem, żeby były jakieś mega problemy. Ludzie najczęściej do "cywila" biorą 30% i tłuką kilometry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zaleta Torsen, jedynie olej sie wymienia co 200k czy jakoś tak bo nic sie w nich nie wyciera ;)

Nie widziałem jeszcze przekładni zębatej, która by się nie wycierała, nawet w minimalnym stopniu, a sama praca nie powodowała by zużycia oleju. 200k? A po co wymieniać olej niedługo przed śmiercią napędu jak już jest dawno na to za późno?

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INPE i interfejs mam wiec na bierzaca sobie zczytuje kody bledow i parametry pracy wiec na razie nie widze potrzeby. Tak sie zastanawiam i jak juz draze temat zasilania paliwem to moze od razu wtryski sprawdzic jak juz u was bedzie auto? Duzo roboty z tym?

 

Swoja droga to to srebrne coupe E46 na podnosniku co to bylo? 330? Bo tak wygladalo jakby za 1-2 lata moglo juz miec problem z podlaga

W tych benzynach wtryski to baaardzo rzadki temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych benzynach wtryski to baaardzo rzadki temat. ;)

domyslam sie i mam nadzieje, ze po wymianie odmy problem z falujacymi od czasu do czasu obrotami na biegu jalowym mi znikna (tym bardziej, ze bledy pojawiaja sie tylko na niskich obrotach, tak w okolicach 700-800 rpm). No ale jesli sprawdzenie wtryskow to wydatek rzedu 50 zl to lepiej sprawdzic i miec pewnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucić zdjęcie z małego spota, który miał miejsce 18 lutego.

W środku E46 kkorniaka

2cx6vpx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że też tam są elementy ścierne... ale Ty świece po 160kkm wymieniasz, :E

 

 

Nie słyszałem, żeby były jakieś mega problemy. Ludzie najczęściej do "cywila" biorą 30% i tłuką kilometry ;)

 

W manualu pisze 160 to zmieniany w okolicach 160.

Kowal@

Jak będę w domu to sprawdzę. Na stronie Torsen gdzieś pisze ze wytrzymują "lifetime of a vehicle" a mój manual wola o zmianę oleju w tylnym moście przy 240 k km chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...