Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

R9 290 VS GTX780

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilka wolnego czasu więc czemu nie.

 

Dwie karty:

EVGA GTX780

SAPPHIRE TRI-X R9 290

 

Założenia proste. Test po podkręceniu bez szalenia w marki.

 

GTX780 testowany na napięciu 1.187V uzyskał stabilny zegar 1176MHz.

R9 290 testowany na napięciu 1.19V uzyskał stabilny zegar 1180.

 

Jak i w jednej tak i w drugiej przynajmniej moim zdaniem zwiększanie wyżej napięcia jest bezsensu, chyba że lubi się mieć suszarkę czy otwartą budę. I tak już przy tych zegarach robi się zupa w budzie.

 

Ustawienia

i7 3930K@4.7GHz

12GB@ 2133MHz 11-11-11-30

Samsung SSD 830 256GB system

Crucial SSD M500 480GB gry

 

NVIDIA Release 337.50 Beta

AMD Catalyst 14.4 Beta

 

 

Gry

 

a1-15.jpg

 

a2-13.jpg

 

a3-10.jpg

 

a4-6.jpg

Zaskoczenia nie ma chyba, gra NV to i GTX lepiej sobie radzi.

 

b1-7.jpg

 

b2-6.jpg

 

b3-4.jpg

 

b4-3.jpg

 

Kolejna gra NV, wynik wiadomy.

 

c1-6.jpg

 

c2-5.jpg

 

c4-2.jpg

 

c3-3.jpg

 

W BFie już bardziej wyrównana walka.

 

d1-6.jpg

 

d2-4.jpg

 

d3-3.jpg

 

d4-1.jpg

 

Gra w trybie DX11 dość porównywalnie. Nowym API od AMD zajmiemy się osobno na końcu.

 

e1-1.jpg

 

e2-1.jpg

 

e3-1.jpg

 

e4-1.jpg

W HD wyrównana walka , w wyżej rozdzielczości troszkę radek odskakuje.

 

f1-4.jpg

 

f2-5.jpg

 

f3-3.jpg

 

f4-2.jpg

Tytuł AMD lecz GTX walczy jak równy z równym.

 

g1-2.jpg

 

g2-2.jpg

 

g3-1.jpg

 

g4-1.jpg

 

W nowym metro GTX lepszy.

 

h1-3.jpg

 

h2-2.jpg

 

h3.jpg

 

h4.jpg

 

W nowym złodzieju HD wypada zdecydowanie lepiej niż GTX.

 

i1.jpg

 

i2.jpg

 

i3.jpg

 

i4-1.jpg

 

Kolejna gra dla HD.

 

j1.jpg

 

j2.jpg

 

j3.jpg

 

j4.jpg

 

z1-1.jpg

 

Untitled-25.jpg

 

Zestawienie ogólne w HD rozdzielczości dość wyrównane. Każda karta ma swoje koniki w grach. Z dwóch miejsc Radowław przegrał o około 6%.

 

 

Zanim radka wyciągnąłem na koniec test z rozrywki MP w BF3.

R9 290 został ustawiony na 1150MHz po płaczu paru osób GTX 780 został bez zmian 1176MHz

 

y2.jpg

 

y1.jpg

 

y4.jpg

 

y3.jpg

 

Całkiem inna relacja niż w singlu.

 

I to już koniec BF4 z rozgrywki

 

bf1-2.jpg

 

bf2-1.jpg

 

R9 290 w 1920x1080 odstaje dość mocno w sieciowej rozgrywce, sytuacja jest całkowicie odmienna w wyższej rozdzielczości.

 

A co na to nowe API Amd.

 

bf3-3.jpg

 

bf4-1.jpg

W HD r9 nowym API nadrobił sporo im wyżej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 1.9 v i 1.87v to prawie 2 v, na azocie jechałeś ?

 

GTX780 testowany na napięciu 1.87V uzyskał stabilny zegar 1176MHz.

R9 290 testowany na napięciu 1.9V uzyskał stabilny zegar 1180.

 

R9 zapewne 1.190v

a GTX 1.187

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, dlaczego pamięci na radkach osiągają aż o tyle niższe taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC pamięci da góra kilka fpsów więcej, gra nie warta świeczki. może felerna sztuka i ramy się nie kręcą. u mnie na gtxie 780 max to 1600 mhz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, dlaczego pamięci na radkach osiągają aż o tyle niższe taktowanie?

Bo mają 512-bit kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem dalszych wyników z gier, będę śledził test. Mam nadzieję, że jeszcze wrzucisz wyniki temperatur kart podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 1.9 v i 1.87v to prawie 2 v, na azocie jechałeś ?

 

R9 zapewne 1.190v

a GTX 1.187

:P

Zapewne tak

 

Ciekawy jestem dalszych wyników z gier, będę śledził test. Mam nadzieję, że jeszcze wrzucisz wyniki temperatur kart podczas gry.

290 z całą pewnością. GTX780 mam RF i blok założony. Jakiej byś nie porównał to jest gorąco po OC. W pokoju mam chwilka 24.7C. 290 dobija do 85C GTX to samo by dobijał na AC.

Buda zamknięta 2x120 na przodzie 700rpm, góra 700rpm, tył 700rpm. Ujmę to tak kompa lubie mieć cichego i żadne AC nie spełni moich kryteriów przy kartach tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda, bo malo kto uwierzy ze pod wzgledem wydzielanego ciepla i kultury pracy te karty sa bardzo podobne, pomijajac refa amd, ale nawet on po zbiciu napiec i zegara na 900 (jak 780) nie jest taki fatalny jak go maluja (na tle konkurencji). Jedynie zegar masz dziwnie wysoki na tym 290, ale coz skoro tak sie podkrecil to nie widze powodow obnizac, wiekszosc jednak prawdopodobnie nie zrobi takiego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150-1190 to norma na tych kartach powyżej tego trzeba voltować.

I tak poszedłem niżej niż wszyscy

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/65172-sapphire-r9-290-4gb-tri-x-oc-review-8.html

tylko budy nie zamkniesz przy tym.

Masz ACX i doskonale wiesz jak to się zachowuje po OC a szczególnie jak się voltuje. Dlatego nie wierze w bajeczki na forum o jak mają cicho po oc 1200+. Za dużo chleba tego zjadłem.

BFy dodane,crysis3 dodany.

 

PS.

jak ktoś chętny to ta tri-x i giguś razem za 2300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej 290x referenta, przy 1.06v 900 MHz nadawala sie do uzytku (stock 1.14). Ogolnie to nie ruszajac ustawien fabrycznych to rf 780ti tez pracuje przy okolo 900 MHz i schodzi z napieciem do 1.02-1.12, dlatego pod wzgledem wydajnosci graficznej na ac to wkladam wszystkie do jednego wora 290/x i 780/ti.

 

Mam dobry chip, bo wymienialem pierwszy egzemplarz, wiec na aktualnej 780 te 1150 MHz przy vid 1100 moge spokojnie utrzymac, ale przy 1.21v to jest tragedia, jak chcesz zejsc do 70C zeby temperatury nie wplywaly na oc to najlepiej od razu ustawic 100% powyzej 60c bez zadnego wymyslnego profilu, a podobno kilka osób gra sobie przy 1.3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czyli jak, za 1150 zł R9 290 ? od Sapphire ?

nie dwie 2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry test, ale cena GTX 780 nie idzie w parze z wydajnością, szkoda, że nie ma zewnętrznych czynników, które mogłyby wpłynąć na cenę kart od nvidia. Dzięki temu cena byłaby bardziej wyrównana, a tak mamy przepaść.

Coś czuje, że przed wakacjami będzie jeszcze większa promocja na kraty AMD. Już teraz używane 290 sprzedawane są taniej, niż używane 770. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że taki padaczny gtx780 się trafił bo wyniki mogły być jeszcze ciekawsze.

 

Już teraz używane 290 sprzedawane są taniej, niż używane 770. :lol2:

Padaki po koparkach, nie normalne egzemplarze. Dlatego ich tak dużo na allegro używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że taki padaczny gtx780 się trafił bo wyniki mogły być jeszcze ciekawsze.

 

 

Padaki po koparkach, nie normalne egzemplarze. Dlatego ich tak dużo na allegro używanych.

A powiedz mi niby w czym karta po koparce jest gorsza? Nawet lepiej, bo moze padnie w czasie rekojmii i czesto dostaniesz zwrot duzej kwoty jak sie uprzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to nie widze powodow aby miala pasc od kopania. Lepiej kupic sprzet, ktory ciezko pracowal niz karte od pryszczatego overclockera, ktory sie nia znudzil, bo slabo skalowala sie przy 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym złodzieju HD wypada zdecydowanie lepiej niż GTX...

 

Kolejna gra dla HD...

 

Zestawienie ogólne w HD rozdzielczości dość wyrównane.

 

W najnowszej odsłonie Total War HD okazał się szybszy. Test jest z realnej rozgrywki nie nagranego dema.

Czy możesz przestać używać skrótu "HD" w kontekście rozdzielczości oraz Radeona w tym samym tekście - to bardzo mylące.

 

Poza tym, nowe modele z serii RX (np. R9 290, R7 260, itp.), nie mają "HD" w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150-1190 to norma na tych kartach powyżej tego trzeba voltować.

Co by nie mówić to co pokazałeś na oc 780gtx to jest mega paść :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to co pokazałeś na oc 780gtx to jest mega paść :E

tlumaczlem juz w temacie o tej serii.1202 przy tym voltage ale wiesz czego nizej.Jak pisalem wyzej nie DLA benchmark,nie by ogluchnac a normalne 24/7.Jak ktos dzisiaj napisal w inny 1.187 idealny kompromis 1228mhz w HD I Jak wiemy w wyzszej takty zejda.take samor9 moglem podciagnac do 1260 a tego nie zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa refy po OC na 1.21 i nie mam zadnej zupy, przy 80, 90% jest i tak znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlumaczlem juz w temacie o tej serii.1202 przy tym voltage ale wiesz czego nizej.Jak pisalem wyzej nie DLA benchmark,nie by ogluchnac a normalne 24/7.Jak ktos dzisiaj napisal w inny 1.187 idealny kompromis 1228mhz w HD I Jak wiemy w wyzszej takty zejda.take samor9 moglem podciagnac do 1260 a tego nie zrobilem

Raczej każdy zauważył , że na ogół radki u ciebie kręcą się najdzwyczaj dobrze , a geforce jakieś takie padaczki. Msi 670gtx też nie podkręciłeś jak potrzeba , a samo msi dawało możliwość podbicia napięcia na gpu o 100mv i pamięci o 50mv. Także udajesz , że masz dwie lewe ręce albo nie wiem z czego to wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Padaki po koparkach, nie normalne egzemplarze. Dlatego ich tak dużo na allegro używanych.

 

Prędzej się wentylator zatrze, niż karta graficzna od AMD padnie. Pełno koparek składa się z kart 5850/5870, które nadal kopią, r9 290 na allegro nawet dobrze nie pokopały.

Karty i tak się pojawią, bo na ten stan ma wpływ wiele czynników związane z kryptowalutami.

Jakby nie patrząc karta która kopała z 2-3 miesiące jest dużo lepszym wyborem. Bezsensu jest kupować nową kartę droższą o 500 zł, a na dodatek liczyć się z tym, że kara będzie miała grające cewki. Ja tam wole sobie wygrzebać z allegro używaną kartę, wolną od wad i wymienić chłodzenie. Ostatnio za bardzo się przejechałem na nowych produktach, które były od nowości z wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa refy po OC na 1.21 i nie mam zadnej zupy, przy 80, 90% jest i tak znośnie.

pozostawie to bez komentarza.ja ogluchnac nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy zauważył , że na ogół radki u ciebie kręcą się najdzwyczaj dobrze , a geforce jakieś takie padaczki. Msi 670gtx też nie podkręciłeś jak potrzeba , a samo msi dawało możliwość podbicia napięcia na gpu o 100mv i pamięci o 50mv. Także udajesz , że masz dwie lewe ręce albo nie wiem z czego to wynika.

A terz pądzmy poważni bo zaczynają się jaja robić.

GTX670 podkręcił się lepiej niż dobrze w pierwszej kolejności.

1267 trzymał jak to uważasz za słaby wynik na nie modyfikowanym biosie to wybacz. Kolega walczył z tą kartą po modyfikacji 1303 bo się wysypywała w trybach pośrednich na stock biosie. Chyba testu nie robisz na modyfikowanym biosie?

GTX780 napisze jeszcze raz.

NIe jest to padaczka jak zaczynacie krzyczeć a średnik i to typowy średniak.

1202 1.187V ale tylko w HD nie moja wina że jak to ujołeś w wyższej rozdzielczości SP siadają po dłuższej zabawie i dlatego 1176 a nie 1202. Chyba że chcesz bym kartę testował na pół stabilności.

Zwiększenia napięcia do 1.212 nie widze sensu na tej karcie dla dodatkowych 26MHz, mija się to z celem i nie adekwatne co dostajemy w zamian.

 

Czy jestem osamotniony raczej nie

Normalnie mam ustawione 1228/1700 ~1,187V - Najbardziej optymalne do chłodzenia.

Testuje jeszcze z niższym napięciem, ale u mnie to trwa, bo się nie spieszę

A to w HD więc wiadomo że i tu nie jest stabilne na 100%.

 

A teraz wróćmy do tri-x

Na labie podkręcił się 1100 bez ruszania napięcia 1.14 ja podniosłem 1.19V dało to extra 60Mhz na stock 1120.Pamięci poszły mi gorzej.

 

tri.jpg

Buda zamknięta. Opis na pierwszej jak wentyle ustawione.I jak widać wsio AUTO razem z wentylem poza limitem.

 

Ja mam dwa refy po OC na 1.21 i nie mam zadnej zupy, przy 80, 90% jest i tak znośnie.

Teraz mogę normalnie pisać więc i do twojego postu się odniosę.

O zupie nie pisałem w kontekście karty RF.

Naprawdę współczuje tobie siedzenia przy 80-90 % na kartach .

 

Akceptowalne po OC do 55% na wentylach, kolega wyżej by akceptował 75% jak na RF trzyma 80-90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
    • Kilka wstępnych wrażeń: Tryb Peak 1000 HDR (czy w Aorusie o nazwie HIGH HDR) W Asusie to piwnica była jak sie przełączało pomiędzy TrueBlack 400 HDR a HDR Peak !000 😂 tutaj działa jak potrzeba. Są high lighty i potem średnie APL a nie Asus na dzień dobry kasuje ci 50% jasności gdzie SDR był jaśniejszy dla ujęć np. śnieg, jasne niebo. W zestawie jest kabel MINI DP ??? i jest dość krótki 😅 więc trzeba dokupić normalny kabel DP ale pasuje w moim przypadku na styk. Monitor jest według mnie tez bardzo ładny nie oczojebny jak Asus z logo ROG z przodu (Aourus ma małą skromną diodę led skierowaną "w dół") i jego design jest na plus, nawet tył jest zadbany i pokolorowane wejście na czarno gdzie Asus olał to "bo kto będzie tam zaglądać" Podstawka pod monitor w pudełku - mam takie samo zdanie co w porównaniu do Asusa - zajmuje pół biurka. Podłączyłem sobie monitor ro ramienia Ergotron i monitor jest praktycznie na brzegu teraz ustawiony.   Karton był brudny i ogólnie bok "widział lepsze dni" ale wszystko w środku w nienagannym stanie😎
    • Chłopie idz ty z takimi źródłami w pizdu, weź może odrazu nam tu russiatoday wklejaj https://www.sott.net/article/475424-Kievs-worst-attack-against-Donetsk-in-eight-years-is-a-desperate-attempt-to-save-face Długo szukać nie trzeba żeby sprawdzić co to za kupa i kto za tym łajnem stoi  Laura Knight-Jadczyk - RationalWiki   Za wklejanie fejków i dezinformacji na forum powinny być bany bez żadnych ostrzeżeń, rozumiem dyskusje nawet na argumenty z czterech liter, ale wstawianie fejków no kurcze bez żartów.
    • Widzę karton z dziurą. 1500 rekompensaty jak nic 😎
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...