Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tehade

Nowy procesor pod 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój PC wygląda tak:

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-G41MT-S2PT (rev. 1.0)

Procesor: Intel core 2 duo 1.86GHz

RAM: 6GB [2GB+4GB]

Karta graficzna: ATI Radeon HD4670

 

No i teraz zaczynają się schody. W końcu zdecydowałem wymienić się coś z PC. Po prostu w Counter Strike: Global Offensive mam średnio 30 fps na prawie minimalnych detalach, a chciałbym to zmienić. Jaki procesor potrzebuje, by mieć w nim 60+ FPS? To samo tyczy się np. FIFY, która momentami śćina przez kilka sekund. Nie da się grać w MOH:AW, bo wszystko jest mega opóźnione. Chciałbym zagrać w kilka gier, które teraz niezbyt płynnie działają.

Ogółem to chodzi mi o performance i quality.

Cena: nie za dużo, nie za mało. Nie ograniczam się do ceny, ale nie chciałbym wydawać na sam procesor kilku stówek. Szukam czegoś świetnego za dobrą cenę.

 

 

Temat o karcie graficznej: http://forum.pclab.pl/topic/956523-Nowa-karta-graficzna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na E5440@3,4GHz i gtx750Ti mam ponad 100fps na maks detalach (tylko ścięty antyalias)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernazację za nie dużą kasę to szukaj E8400 za 100-120 zł. Można podkręcić na boxie do 3.5 / 3.6 GHz lub na niereferencyjnym chłodzeniu od 4.0 do 4.6 GHz (zalezne od sztuki).

Druga opcja to kupić Q6600, za 200 zł wyrwiesz nawet za mniej. Ale w tym wypadku było by jeszcze bardziej zalecane podkręcenie procka.

Cena E8400 ~ 110 zł, Q6600 ~ 200 zł, chłodzenie od 40 zł do 100 zł (więcej na chłodzenie to już od budżetu i sensu wykładania większej kwoty niż cena CPU).

Opcja trzecia, sprzedaż płyt, procka i pamięci to dostaniesz ~200 zł, dokładasz ze 250-300 zł i kupujesz Intel Pentium G3420 + płytę i 4GB DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co on ma tu podkręcać? Jak kupi quada lub wolfdale z serii E8XXX to już nic z nim nie zrobi. G41 trzyma fsb do 1333mhz max, więcej nie pójdzie.

Ja bardziej proponuję zakup Pentium dual core z serii E5XXX-E6XXX, gdyż to już można podkręcić :Up_to_s:.

A samo OC Q6600 to pomyłka, sekcja 2+1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz ? Jak jakiś mocniejszy firmowy to polecam Core 2 Duo E8200 2x2,66GHz za 49zł + Radeon HD4870 (GPU 775MHz / MEM 4000MHz) za 138zł : http://forum.pclab.pl/topic/932326-Sprzedam-Gratki-Procesory-dyski-Coolery-BOX-p%C5%82yty-grafiki-RAM-itp/ . Lub jak chcesz mocniejszy CPU to Core 2 Duo E8400 2x3GHz za 77zł : http://forum.pclab.pl/topic/932326-Sprzedam-Gratki-Procesory-dyski-Coolery-BOX-p%C5%82yty-grafiki-RAM-itp/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rada to pogonić płyte, procka, ram i kupić coś taniego na 1150. Czyli opcja 3 od kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego podkręcania. mój bios nie ma tej opcji.

niczego też nie będę sprzedawał, bo to pociągnie kolejne koszty.

nie będę też zmieniał płyty głównej, napisałem, że szukam pod 775, a nie pod inne

nie chcę też dual 2 core, bo wydaje mi się, że nie odczuje jakiejś ogromnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żadnego podkręcania. mój bios nie ma tej opcji.

niczego też nie będę sprzedawał, bo to pociągnie kolejne koszty.

nie będę też zmieniał płyty głównej, napisałem, że szukam pod 775, a nie pod inne

nie chcę też dual 2 core, bo wydaje mi się, że nie odczuje jakiejś ogromnej różnicy

CTRL+F1 i masz już pokazane opcje OC.

Napisz może jakiego masz procka, bo jak to E6300 to wymiana na procka z L2 powyżej 2mb da ci już zauważalną różnicę.

Nie masz wyboru, tylko 2 rdzeniowce, wepchanięcie quada uśmierci tę płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade Quad ale najlepiej 45nm bo bierze mniej prądu a najlepiej i najtaniej MOD na Xeona jak napisał Abadon. Troche się kolega spóźnił bo takiego Xeona szło kupić za 100pln jeszcze miesiąc temu ale i tak to tańsza opcja niż quady q9xxx

 

Edit: W sumie jak OC nie wchodzi w gre to wypada upolować E5450...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam procki na allegro i trochę drogo.

Panowie, dlaczego quad uśmierci tę płytę? Mam 6GB ramu i Fifa mi czasem przycina nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym my gadamy CS:GO wymaga 2 mocnych rdzenia a nie 4 slabych, lepiej e8400 i go podgonic, jesli gra tylko w CS:GO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Xeona 5260 i jakieś przyzwoite gpu, przynajmniej Radeon 5750 lub GTS250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernazację za nie dużą kasę to szukaj E8400 za 100-120 zł. Można podkręcić na boxie do 3.5 / 3.6 GHz lub na niereferencyjnym chłodzeniu od 4.0 do 4.6 GHz (zalezne od sztuki).

Druga opcja to kupić Q6600, za 200 zł wyrwiesz nawet za mniej. Ale w tym wypadku było by jeszcze bardziej zalecane podkręcenie procka.

Cena E8400 ~ 110 zł, Q6600 ~ 200 zł, chłodzenie od 40 zł do 100 zł (więcej na chłodzenie to już od budżetu i sensu wykładania większej kwoty niż cena CPU).

Opcja trzecia, sprzedaż płyt, procka i pamięci to dostaniesz ~200 zł, dokładasz ze 250-300 zł i kupujesz Intel Pentium G3420 + płytę i 4GB DDR3.

 

Ja mam Q66600 na spredaż na 160zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Xeona 5260 i jakieś przyzwoite gpu, przynajmniej Radeon 5750 lub GTS250.

 

Jak kolega radzi najwydajniejsze 2 rdzenie to Xeon X5260 koszt około 40-50zł, jak 4 rdzenie to optymalna opcja Xeon E5450 koszt około 180-200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...