Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sinafay

Tablet(y) do reklamacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu kupiłem tb touch aqua.Do tej pory nie miałem do czynienia z tabletami i nie wiem czy to normalne, że bateria się rozładowuje w tempie jak dla mnie zbyt szybkim. Oczywiście nie ma się co spodziewać cudów po 2800mAh przy czterech rdzeniach. Dwie-trzy godziny ciągłej pracy na czterordzeniowym urządzeniu to jak dla mnie dobry wynik. Niepokoi mnie natomiast to, że urządzenie pozostawione w trybie uśpienia, gdy nie robię z nim absolutnie nic nie wytrzymuje czterech dni. Okej, tryb uśpienia, no niech będzie, coś tam musi na podtrzymaniu działać, żebym mógł natychmiast sprzęt uruchomić. Ale to samo dzieje się, gdy wyłączę go "na twardo" - cztery-pięć dni i baterii nie ma. I tego już zupełnie nie rozumiem. Jakoś mogę włączyć GPS z mniejszą baterią po trzech miesiącach nieużywania i bateria jest prawie pełna. Czy w tabletach to normalne czy to ja mam wadliwy egzemplarz?

Ciekawe jest jeszcze to, że tym samym czasie kupiłem taki tablet mamie i u niej sytuacja jest jeszcze bardziej ekstremalna. Tablet włączony wytrzymuje mniej niż godzinę, a wyłączony LUB uśpiony ok. 3-4 godzin. No i tu już ewidentnie coś jest nie w porządku.

Jedna kwestia to widzieć czy bateria powinna się tak szybko rozładowywać (u mnie, bo u mamy to na pewno nienormalne), druga to reklamacja. Gwarancja niby 24 miesiąca, ale mam pewne obawy czy serwis się nie wypnie twierdząc, że sam sobie baterię zniszczyłem nieprawidłowym ładowaniem - co oczywiście prawdą nie będzie, tyle że nie wiem jak bym to miał wykazać. Reklamowaliście kiedyś urządzenie ze względu na baterię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen ze statystyk baterii + ściągnij program CPU Spy i również screen z taktowań procesora po ile kiedy są. Czasem jest problem, że sprzęt z androidem nie przechodzi w tryb Deep Sleep i niby wyłączony działa normalnie co powoduje takie spadkie baterii. Też coś może w tle działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eRPeKa - nie mam powodów do narzekania innych jak akumulator w tym urządzeniu. No i tak jak pisałem - nie mam pojęcia czy to normalne dla tabletów, że się stosunkowo szybko rozładowują po całkowitym wyłączeniu.

 

@Olekz - zainstaluję i postaram się jak najszybciej zamieścić screeny. Pewnie po Świętach będę mógł się tym zająć, bo teraz mam bardzo zarobiony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem w końcu CPU Spy, ale podchwyciłem trop aplikacji działającej w tle, która mogłaby drenować baterię. Co prawda nic podejrzanego na liście aplikacji nie widziałem, ale zresetowałem tackę do ustawień fabrycznych i problem zniknął.

Pozostaje jeszcze kwestia rozładowywania się baterii, gdy tablet jest całkowicie wyłączony. Jak długo wytrzymują w takim stanie Wasze tablety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakaś apka w tle żarła baterie jak szalona.

 

Całkowicie wyłączony czyli masz na myśli wyłączenie ekranu, czy wyłączenie przez power-off? Jeżeli to drugie co podejrzewam to masz jakąś lewą baterie, jeżeli pierwsze to pewnie tablet nie przechodzi w deep sleep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten drugi przypadek, czyli przyciskam długo przycisk "Power" i równie długo trzeba nacisnąć go ponownie, żeby tablet ruszył, przy czym na początku widzę przez ok. minutę logo producenta, a później jeszcze chwilę czekam aż się widgety załadują. No i tutaj nasze tablety zachowują się podobnie - cztery dni w ten sposób wytrzymają, góra pięć, a później się już nie włączy, jeśli nie podepnę do ładowarki. A długo powinno wytrzymać w tym deep sleep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Dam ci przykład na moim SGS4.

 

Na stockowym systemie bywa z tym różnie sprzęt potrafi wytrzymać 1, czasem 2 dni. Po kilku przeróbkach jestem w stanie przy lekkim użytkowaniu dociągnąć nawet do 5dni. Deep sleep to tak jakby odpowiednik stanu wstrzymania na windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...