Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xkazik

ASRock Fatal1ty Z87 Killer vs Asrock z87 extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych dniach będę składał kompa [ http://www.morele.net/inventory/info/DLdkhJ/ ] i czytam rożne artykuły o podzespołach komputerowych, miedzy innymi na pclab jest ciekawy artykuł:

http://pclab.pl/art52708.html

 

Biorę pod uwagę głownie płytę ASRock Fatal1ty Z87 Killer, sęk w tym ze w w/w artykule autor napisał że lepszym wyborem jest asrock z87 extreme4, przeglądałem recenzje obu płyt i killer wypada we wszystkich testach lepiej lub tak samo jak Extreme4, jedyne co działa na korzyść Extreme4 to ma dodatkowy kontroler dysków, wyświetlacz kodów POST, bardziej rozbudowany i lepiej chłodzony układ zasilający procesor, mimo tych dodatkowych korzyści, które wg mnie, nie są niezbędne bo można i bez tego się obejść w porównaniu z killerem, to extreme4 nie jest lepszym wyborem.

 

Porównując nawet układ slotów na kartę graf i pozostałe, na extreme są jeszcze stare PCI, z których korzysta wg mnie mala ilość osób bo większość dostępnych nowych urządzeń jest na PCI-e, wiec osoby składające komputer w tym przedziale cenowym nie używają tych slotów bo to w większości gracze, którzy jak już kupują dodatkowe urządzenia takie jak karta dźwiękowa czy karta TV, są to już to urządzenia na PCI-e.

Killer w odróżnieniu od extreme4 ma 4 sloty PCI-e x1, jeden jest zasłonięty karta graficzna, ale pozostają jeszcze 3, dwa z nich są przy samej karcie graf [jeden nad, jeden pod karta graf] do tych nie chciałbym podłączać np karty dźwiękowej bo będzie to powodowało dodatkowe grzanie się karty graficznej i samej karty dźwiękowej [ jeśli zamontujemy pod karta graficzna], trzeci PCI-e x1 jest na dole płyty gł, do niego najlepiej podłączyć dźwiękówkę.

 

Pytanie moje dlaczego wg autora Asrock z87 Extreme4 jest lepszym wyborem niż Asrock Fatality z87 Killer, który we wszystkich testach wypada tak samo lub lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...