Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Melodyman

Poszukiwany ultrabook-budżetowiec!

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy - zwracam się z prośbą o pomoc w poszukiwaniach ultrabooka, za którego nie musiałbym wykładać kilku tysięcy złotych, a który spełniałby swoje funkcje. Potrzebuję lekkiego komputera (do ok. 1.5kg) o małych gabarytach. Sprzęt byłby używany głównie na baterii poza domem.

 

Dotychczas korzystam z netbooka Acer Aspire One 722 (AMD Dual-Core C60 1GHz, 4GB DDR2, HDD 320GB) - zapłaciłem za nowy ok. 1200zł i po dwóch latach mogę w pełnej świadomości przyznać, że był to mój najgorszy wybór od długiego czasu. Nie spodziewałem się cudów, ale liczyłem, że przynajmniej strony będą ładowały się w miarę sprawnie. Nie wymagałem osiągów Ferrari, ale mimo to sporo się na tym netbooku zawiodłem.

 

Komputera używam głównie poza domem - w szczególności na uczelni do notatek. Ważna jest dla mnie zatem bateria, która wytrzyma przynajmniej 3h pracy z WiFi, bądź 5-6h bez korzystania z sieci. Miło by było, gdyby przyszły ultrabook posiadał przynajmniej coś pokroju Intel i3/i5 (oczywiście z nastawieniem na jak najbardziej wydajną opcję) oraz korzystał z DDR3. Przekątna ekranu w granicach 11-13 cali byłaby idealna. Bardzo fajnie by było, gdyby udało się znaleźć coś z dyskiem SSD.

 

Nie chcę inwestować wielkich pieniędzy w sprzęt mobilny - mam w domu dość solidną stacjonarkę. Tutaj zależy mi przede wszystkim na tym, aby ultrabook spełniał wymagania podane wcześniej. Powiedzmy, że budżet to ok. 1500-2000zł. Wolałbym trzymać się tej kwoty, bo zostanie pozyskana głównie ze sprzedaży mojego Acera oraz jeszcze jednego laptopa firmy HP (Compaq Presario CQ 61).

 

Myślę, że mógłbym rozważyć zakup używanego sprzętu, bo nowe ultrabooki kosztują wielkie pieniądze. Przykładowo, znalazłem coś takiego na Allegro: http://allegro.pl/acer-aspire-s3-i5-3317u-4gb-320gb-20ssd-hd4000-i4153256066.html, posiada podzespoły bardzo zbliżone do tych, jakie bym oczekiwał (przy zachowaniu wagi poniżej 1.5kg).

 

Uprzejmie proszę o nakierowanie, bądź pomoc w poszukiwaniach. Wierzę, że razem uda nam się obrać dobry kierunek.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałę 2200 jest Dell vostro 5470 z i3 haswella

Dobra bateria i alu budowa. 3 letnia gwarancja Next business day. Taniej nowego się nei da

Z używek możesz poszukać Samsungów 530u3c

 

z 11 calówek jest LEnovo thinkpad e130 z i3 ulv

 

mały netbook z serii biznesowej lenovo. Wysokiej jakości obudowa i mocna bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie 13-calowy Lenovo Thinkpad z i3 normalną i matową matrycą. W Dellu i thinkpadzie podanym powyżej siedzą wersje niskonapięciowe. Ten Thinkpad jednak troszkę cięższy - 1.8kg z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za tym idzie są energooszczędne, tym bardziej, że sprzęt zapewne do neta i podstawowych czynności potrzebny.

wystarczą w zupełności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, zgadza się - przede wszystkim zależy mi na mobilności. Procesor niskonapięciowy jest dobrym pomysłem, ale z drugiej strony mam pewne obawy - czy nie powtórzę błędu, jaki zrobiłem przy zakupie Acera AO 722?

 

Główną rzeczą, jaką mogę mu zarzucić jest dość długi (jak na "nowszy" procesor) czas oczekiwania na otwarcie stron. Przykładowo w czasie, kiedy czekam na otwarcie jednej witryny na netbooku, na stacjonarce otworzyłbym przynajmniej pięć (w szczególności problem tyczy witryn dość złożonych, typu przykładowo 4Clubbers etc.). Zależy mi, żeby ten komputer po prostu działał sprawnie, bo w chwili obecnej ma wyniki porównywalne do prawie pełnoletniego Della Latitude D600. Sam netbook nie jest obciążony praktycznie niczym - stoi na Windows 7 x86, a zainstalowany jest na nim pakiet Office i podstawowe programy: AIMP, 7Zip, CCleaner.

 

Chciałbym jeszcze zapytać - czy warto zwrócić uwagę w poszukiwaniach na komputery pokroju Acera, który podałem w pierwszym poście? Szczerze mówiąc skłaniałbym się ku opcji używanego sprzętu, bo chciałbym go nabyć po prostu "po kosztach", pozbywając się dwóch komputerów przenośnych, o których pisałem wcześniej. Nie chcę wydawać ponad 2000zł na ultrabook takiej klasy, bo w tej cenie można kupić fajny "normalny" komputer przenośny - mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli ;)

 

PS. Wiem, że to niezbyt profesjonalne podejście, ale mimo mojej sympatii do Lenovo - podane wyżej dwie propozycje po prostu mnie lekko odstraszają swoją konstrukcją. Wiem, że nie powinien być to wyróżnik przy wyborze komputera, no ale jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tego della 5470, dużo jest opinii o bardzo słabym zasięgu i działaniu wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zakup planuję dopiero na przełom czerwca/lipca - pozwolę sobie podrzucić temat do góry, abym wiedział, w jakim kierunku podążać wedle tego, co napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta propozycja niestety przekracza moje możliwości finansowe.

 

Przejrzałem kilka ofert i spodobał mi się pomysł zakupienia ultrabooka Samsung 530U3C. Czy ktoś byłby w stanie mi coś o nim powiedzieć? Na Allegro chodzi w cenach od 1100zł do ok. 1500zł, nowy ok. 1999zł. Prosiłbym o sugestię, bo ta opcja podoba mi się chyba najbardziej ze wszystkich dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego to tego laptopa od dawna nei ma już w sprzedaży ale swego czasu był hitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mi chyba wystarczy. Poszukam jeszcze testów, sprawdzę jak się sprawdza w realnych warunkach. Dziękuję wszystkim za sugestie, a szczególnie Tobie Django - po raz kolejny mi w tym dziale pomagasz i po raz kolejny z pozytywnym skutkiem ;)

 

Nasunęły mi się jeszcze trzy pytania:

  • czy zakup tego komputera w granicach 1300-1500zł jest opłacalny? ile +/- kosztował, gdy wchodził do sprzedaży jako nowy?
  • czy wiadomo Ci coś na temat jego baterii?
  • czy jeśli kupiłbym egzemplarz bez dysku SSD, to jest możliwość jego montażu w każdym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początkowo wersja z i3 chodziła po 2 k pln a wersja z i5 po 2300 bodajże ( ale juz nie pamiętam czy to było z systemem czy bez - chyba z). Potem nagle skończył sie w dystrubucji i ceny skoczyły w góre bo był trudno dostępny. W sumie konkurencje miał małą ( tylko lenovo seri s300 które miały słabą baterię + fujitsu uh552 bodajże które wypadało taniej. Możesz sobie wpisać w allego i poszukać w zakończonych aukcjach jego ceny.

Ingerencja w dysk bezproblemowa.

Recenzji w necie pełno. Wpisz nazwe w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...