Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czort104

Dobór wkrętarki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam odpowiedniej wkrętarki do przykrycia blachą dużego garażu. Pomagam ojcu z dachem a żaden z nas nie ma wkrętarki to czas chyba kupić. Dostałem od ojca 200zł na wkrętarkę ale z tego co przeglądałem to w takiej kwocie kupie sprzęt do wiercenia w papierze. Postanowiłem dołożyć by kupić coś co się nada do tego celu oraz by się nie wytrzepać z pinindzy przy okazji i znalazłem taką ofertę Wklentalka . Rzadko korzystałem z wkrętarek więc szukam tak na oko aby była w miarę mocna, aku nie siadł po roku itp. Wiem, że nie jest to forum o tematyce budowlanej czy pochodnej ale przecież nie siedzą tu same nerdy 8:E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kup z baterią litowo-jonową. Ten niebieski ( profesjonalny ) bosch powinien się sprawdzić i ma 3 lata gwarancji. Ewentualnie, jakbyś chciał coś taniej to niedawno w castoramie był zielony ( amatorski ) bosch PSR 18 li2 za 350zł, ale z jednym aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy Bosch będzie w porządku, niebieska seria tej firmy to solidny sprzęt (dla profesjonalistów, jak się chwalą ;)), czego miejscami nie można powiedzieć o zielonej. Sam kupiłem rok temu zestaw Metabo, bo dobra wiertarka się w domu przydaje, a lubię czasem "podłubać" tu i tam. Jestem bardzo zadowolony, bezproblemowo wierci się w grubej blasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być 2 akumulatory. Do najbliższej castoramy mam jakies 90km (Toruń). Byłem pare dni temy a Leroy Merlin ale nie mogłem tam nic znaleźć odpowiedniego dlatego wołałbym coś na alledrogo, ew. jakiś sklep intrernetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec używa jakiejś Makity z akumulatorem 18V. Sprzęt nie do zajechania. Używana przez jakieś 2-3 lata codziennie i generalnie ma tylko porysowaną obudowę i zapowiada się, że posłuży spokojnie jeszcze kolejne 2 lata. Niestety wykracza dość znacznie poza budżet. Pracował kiedyś z Boschem, podobnym do tego z aukcji i również był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarka sieciowa mocna, wielonarzędziowa.

Są tańsze egzemplarze akumulatorówki, ale to nie dla mnie akurat.

 

 

Mocna i 20,5Nm ? Średnio to widzę, chociaż i tak do domowych potrzeb wystarczy.

Co do AEG, dobry sprzęt, mam styczność z modelem BS 12C2 LI i jest super. Fajnie wyważona, mała, ale cena wyższa od boscha, 550-600zł trzeba za nią zapłacić. Z "markowych" bosch wychodzi najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec używa jakiejś Makity z akumulatorem 18V. Sprzęt nie do zajechania.

 

Sam mam taką wkrętarkę BHP454RFE Sprzęt jest naprawdę mocny. Ja kupiłem ją ze względu na udar, kupiłem jedno porządne urządzenie zamiast dwóch. Niestety cena tej serii sporo poza budżetem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem makite ale cenowo podobny model wychodzi drożej. Podobają mi się te AEG ale nie chcę za dużo wydać na ten cel. Na tego podanego przeze mnie boscha i tak będę musiał dołożyć 175% ceny a wolałbym jak najmniej ale też bez przesady. Tego boscha podałem ad hoc. Szukam czegoś o parametrach 14,4V i 30+Nm.

Mam jeszcze jedną 20 zł droższą i trochę słabszą ale też ma bardzo dobre opinie.

hitachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocna i 20,5Nm ? Średnio to widzę,

To jest sieciówka ta wartość jest stała.

Akumulator przy 50% mocy daje nadal 30Nm :lol2:

Ja już napisałem dla mnie nigdy więcej akumulatorówki, zasilanie tylko z kabla. A jak koś potrzebuje wiercić to jest takie urządzenie się nazywa Wiertarka :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem dla mnie nigdy więcej akumulatorówki, zasilanie tylko z kabla. A jak koś potrzebuje wiercić to jest takie urządzenie się nazywa Wiertarka :hmm:

 

Stwierdzenie raczej na wyrost typu "nie, bo nie" ;) Trochę ciężko skakać po więźbie dachowej z narzędziem i kablem w ręku ;) Ja czasami coś grzebię przy łodzi i nie wyobrażam sobie rozkładania 50m kable do najbliższej skrzynki kiedy chcę przewiercić mały otwór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie raczej na wyrost typu "nie, bo nie" ;) Trochę ciężko skakać po więźbie dachowej z narzędziem i kablem w ręku ;) Ja czasami coś grzebię przy łodzi i nie wyobrażam sobie rozkładania 50m kable do najbliższej skrzynki kiedy chcę przewiercić mały otwór ;)

 

A to łaty czym przycinasz jak ci wystają? Mierzysz i tniesz na ziemi :lol2: albo podbitkę?

Ja zawsze wyrzynarką lub ręczną tarczową.

A mały otwór wywiercisz i ręczną

0001UA1N393O4MPQ-C116-F4.jpg

Straszny niefart :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem dla mnie nigdy więcej akumulatorówki, zasilanie tylko z kabla. A jak koś potrzebuje wiercić to jest takie urządzenie się nazywa Wiertarka :hmm:

Pchaj się więc z kablami na dach, przecież nikt Ci nie broni. ;) Powyższe wkrętarki spokojnie wystarczą do prostych robót, mocy z pewnością nie mają za mało. Nikt przecież sejfów nimi nie będzie rozwiercał.

 

Co do Hitachi wyżej wspomnianego - akurat wkrętarki w rękach nie miałem, ale mam wiertarkę, już dobre 5 lat. Sprzęt nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch to padlina, zabawka dla amatorów, nawet niebieska. Makity żyją kilkukrotnie dłużej zarówno pod względem trwałości mechaniki jak i żywotności akku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sieciówka ta wartość jest stała.

Akumulator przy 50% mocy daje nadal 30Nm :lol2:

Ja już napisałem dla mnie nigdy więcej akumulatorówki, zasilanie tylko z kabla. A jak koś potrzebuje wiercić to jest takie urządzenie się nazywa Wiertarka :hmm:

 

Tak z ciekawości, ta sieciowa wkrętarka to faktycznie coś wartego uwagi? Mam gdzieś akumulatorówki bo to się do niczego nie nadaje...

 

Pchaj się więc z kablami na dach, przecież nikt Ci nie broni. ;) Powyższe wkrętarki spokojnie wystarczą do prostych robót, mocy z pewnością nie mają za mało. Nikt przecież sejfów nimi nie będzie rozwiercał.

 

Co do Hitachi wyżej wspomnianego - akurat wkrętarki w rękach nie miałem, ale mam wiertarkę, już dobre 5 lat. Sprzęt nie do zajechania.

Kwestia względna czym są prace domowe. Miałem w domu różnych producentów i generalnie to się nadaje, w zasadzie, do przewiercenia płyt paździerzowych, aka sklejka. Wiercenie w litym drewnie - drzwi, wrażenia bezcenne...wziąłem wiertarkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchaj się więc z kablami na dach, przecież nikt Ci nie broni. ;)

 

A czym przewiercisz szczyty krokwi żeby je spiąć albo żeby powiesić kleszcze? Przecie tam idzie pręt gwintowany M16, no ale to jeszcze trzeba mieć pojęcie.

 

Tak z ciekawości, ta sieciowa wkrętarka to faktycznie coś wartego uwagi? Mam gdzieś akumulatorówki bo to się do niczego nie nadaje...

 

Są z Hilti bardzo dobre są i tańsze ale przynajmniej zaczynasz pracę i kończysz bez niespodzianek że bateria padła zwłaszcza siedząc na dachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie więźba drewniana ale to nie jest ważne. Mam kilka wiertarek począwszy od jakichś dwudziesto paro letnich do wiertarek z udarem. Potrzebuje wkrętarki na aku o parametrach minimalnych jakie podałem wyżej. Jeżeli chodzi o narzędzia wszelakiego typu to preferuje makity ale ta wkrętarka i tak nie będzie moja więc szukam czegoś tańszego co mnie nie rozczaruje podczas pracy i nie będę musiał latać z gwarancją czy oddawać do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia względna czym są prace domowe. Miałem w domu różnych producentów i generalnie to się nadaje, w zasadzie, do przewiercenia płyt paździerzowych, aka sklejka. Wiercenie w litym drewnie - drzwi, wrażenia bezcenne...wziąłem wiertarkę :E

Lite drewno potrafi być ciężkie nawet dla normalnej wiertarki, to akurat nic dziwnego. ;) Prace domowe, czyli regipsy, jakieś drobne wiercenie (blacha, płyty właśnie), składanie mebli, naprawa sprzętu, etc. Nikt w ścianie nie będzie tym wiercił, choćby pod kołki. ;)

A czym przewiercisz szczyty krokwi żeby je spiąć albo żeby powiesić kleszcze? Przecie tam idzie pręt gwintowany M16, no ale to jeszcze trzeba mieć pojęcie.

No fajnie, ale gdzie autor wspominał jak ma dokładnie wyglądać ten dach? Była mowa o przykręcaniu blachy, do tego wspomniany wyżej sprzęt powinien wystarczyć. Chyba wie on jak to ma wyglądać, jeśli decyduje się na wkrętarkę/wiertarkę akumulatorową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zadania powinno się kątownik i tak nawiercić, farmery są różne jedne ostre inna sztuka będzie się kręcić 2min i krew zalewa :lol2: przez blachę trapezową przejdzie a potem? Wiertło 6 i dziurawić potem farmera. Od czego jest punktak ;)

 

Co do kabla to niejednemu bezcenne, innemu zbędne to się muszę zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lite drewno potrafi być ciężkie nawet dla normalnej wiertarki, to akurat nic dziwnego. ;) Prace domowe, czyli regipsy, jakieś drobne wiercenie (blacha, płyty właśnie), składanie mebli, naprawa sprzętu, etc. Nikt w ścianie nie będzie tym wiercił, choćby pod kołki. ;)

Właśnie, składanie mebli...po kilkurazowym używaniu naładowanej wkrętarki, ta już nie miała siły. Mam rezerwę do wkrętarek na "bateryjki", dlatego zainteresowała mnie sieciowa - nie wiedziałem, że takie w ogóle robi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makita albo Stanley sprzęty na budowę są nie do zajechania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makita albo Stanley sprzęty na budowę są nie do zajechania

Powiedział znawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...