Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spiritus

Temperatura i5 3570

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Temperatury sprawdzałem podczas gry w Crysis 3(po jakimś 1h grania), HWMonitor zresetowałem podczas gry więc temperatury zostały zarejestrowane gdy tempratura w budzie już się unormowała i wentylator procka leciał już na maksymalnych obrotach(3k).

 

http://imgur.com/W8BhqBS

 

Mój Sprzęt:

i5 3570(chłodzenie boxowe)

MSI R9 270x HAWK

Płyta Asrock H67M

Obudowa SilientumPC Brutus 410

 

Czy temperatury procesora i płyty głównej nie są za wysokie, ten procek na stronie intela ma bodajże mMaxymalną temperaturę 67' a mój ma już te 64 stopnie ze skokami do 71 na rdzeniu(max temp.)

Płytą główną się też martwię bo dochodzi do prawie takich temperatur jak procesor a nie wiem czy MoBo może się tak nagrzewać.

Karta graficza też troche nagrzana ale tutaj to pewnie normalne.

 

Jeśli to coś poważnego to jakie chłodzenie na procesor polecacie? Takie by było wydajniejsze no i cichsze (bo Boxowe 3k rpm to taki mały odkurzacz :P) Podkręcać nic nie będę bo płyta mi na to nie pozwala.

Ewentualnie czy to może mieć jakiś znaczący wpływ, bo mój zasilacz(Tacens Radix IV 450W) ma kable na tyle krótkie, że lecą przez środek obudowy akurat pomiędzy wentylatorem wdmuchującym powietrze z przodu obudowy a kartą graficzną i resztą sprzętu. Nie wiem co da lepsze efekty, nowe chłodzenie czy nowy zasilacz, może jakiś modularny tak by było przewiewnie.

 

P.S. Komputer jest regularnie czyszczony z kurzu tak więc to nie od brudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obudowa, wentylacja prawidłowa ? Temperatury nie sa złe, sa w normie, procesor pracuje na boxowej paście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to SilentiumPC Brutus 410, Tak zarówno chłodzenie jak i pasta jest boxowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silentiumPC Spartan PRO HE924 + mx-2/4

i masz spokój za niewielką kasę.

skręć wentyl na 30% i masz ciszę.

a i tempy będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...