Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HardBhgaming

problem z upgradem softwar'a Seagate barracuda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie posiadam Dysk Seagate barracuda 7200.14 jest to wersja 1TB. Mam zbotowaną płyte z nowym softwarem (aktualny jest nie do zniesienia, cała obudowa drży a SB jest 95% tego przyczyną). Po 1h siedzenia w biosie ręce opadają, chociaż w biosie ewidentnie widać dysk podczas upgradu softwaru wyskakuje wielki czerwony napis 'FAILURE' ~ cannot find disc. Dysk ustawiłem jako primary device więc nie powinno być problemu ale nie zależnie czy jest jako primary/secondary etc. upgrade po prostu nie działa.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Aktualnie cały pc drży a specjalne podkładki od obudowy zalman z11 plus nie spełniają swojej roboty.

 

PS. posiadam 3 dyski, WD 250GB (b. stary), SSD GOODRAM C50 oraz Seagate Barracuda 7200.14

PS2. Mobo jest to Z87 g45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też padłem ofiarą niby bardzo cichego dysku w stacjonarce tej firmy ale 750GB - cóż mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy bo już tej stacjonarki nie posiadam - ale nadal dask charczy i niestety nic mu nie pomaga(nowym właścicielem budy został kumpel) , ogólnie mam bardzo dobrą opinie o tych dyskach ale jak sie trafi przysłowiowa chińszczyzna nic z tym nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot z pena, dysk JAKO JEDYNY PODPIĘTY POD KONTROLER - PRIMARY MASTER - żaden inny dysk nie powinien być wtedy widoczny w biosie czy programie do aktualizacji firmware.

Tryb pracy kontrolera SATA - IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alejajca

 

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś (tylko że płyta) i nie było 'failure' lecz pisało 'cannot find specific software'. Bóg wie o co chodzi, szukało seagate i go znalazło c50 jak i WD pominęło ale przy SB pisało właśnie to up.

Także przełączyłem na IDE kontroler.

 

@Shogun

Dzięki za info, ale kumpel ma identyczną bude i dysk i jakoś u niego na 1 firmware działa dysk jak powinien. Mój przy obciążeniu jest strasznie słyszalny + cała obudowa wibruje i nie jestem pewny czy także szum w moim mikrze nie jest spowodowany właśnie tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi (najlepiej zrób ss'a) gdzie jest opcja pobrania apki? Bo to jest chore. Szczerze nigdy więcej nie kupie SB tak zagmatwana strona to jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dokładnie jak napisałeś niestety błąd :

1uwegebj7d1r.jpg

Wszystkie dane które posiadałem są na miejscu. Nie mogłem odłączyć mojego ssd ponieważ na nim mam system.

 

// albo felerna sztuka albo nw. Co mogę powiedzieć wibracje już troche ogarnąłem wyłączając nagrywarkę ale ciągle wg. mnie za głośno ten dysk chodzi. Pod obciążeniem jest słyszalny. 3 może 4 dni temu robiłem mu skana pod względem bad-sectorów nic nie wykryło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z update firmware'u

Możesz jeszcze spróbować ruszyć gdy ustawisz kontroler SATA na AHCI, skoro na IDE nie ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się w tym zagmatwałem. To pokazuje podczas bootowania:

zglxu19e7qte.jpg

 

Sry mój błąd to jest stary firmware. Nie mogę ani poprzez .exe ani poprzez .iso updatnąć. Czy jest jeszcze jakiś sposób żeby uratować ten dysk przed sprzedażą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji gdzie znajduje się wyjście SATA-1 (nie seria SATA a wyjście SATA-1, SATA-2, SATA-3, SATA-4...) pod nie podepnij dysk Seagate. W ostatnie SATA wepnij SSD, jeśli to z niego chcesz prowadzić update firmware. W innym przypadku odepnij SSD a w jego miejsce daj napęd optyczny i spróbuj ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobie, jestem laikiem jeśli chodzi o tą mobo od MSI, zaawansowane ustawienia etc. Ale gdzie może być funkcja DOS? Polecano mi ja zmienić na compatybile mode. Nie widze takiej opcji. Może jest gdzieś ukryta? W instr. nic na temat tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę, to FW aktualizuje się przez DOS'a tak ? Dla DOS'a z tego co pamiętam w BIOSie powinno być ustawione compatibile mode.

 

Z 2 forum. W takim razie kto ma racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o tryb pracy kontrolera SATA. W przypadku IDE - DOS widzi dyski SATA jak ich poprzedniki, czyli IDE, w przypadku AHCI potrzeba już sterownika. By to ominąć można uruchomić w biosie funkcję "compatibile mode"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk to oem, nie da się zaktualizować firmware. Tu masz numery "part number" dla których jest dostępna aktualizacja - link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, w takim razie sobie trzeba odpuścić i żyć z tajfunem który pracuje koło twojej nogi ;_;.

Alejajca dzięki za czas który poświęciłeś.

Spawn ~ dobrze że powiedziałeś bynajmniej więcej się bawić nie będę musiał.

CLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...