Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

Wybór GTX vs R9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam sobie fundusze na małe zmiany w zestawie i pomyślałem że czas na wymiane zasłużonego GTX260 na GTX560 .

GTX560 wersja zwykła lub Ti .

 

Zwykłą wersje można na allegro wyrwać w licytacji za 300-350zł .

Zaś Ti za ok. 400 zł .

 

Teraz pytanie :

Jakie wersje brać pod uwage a jakie unikać ?

 

Rozważałem :

MSI Twin Frozr II

MSI Hawk Twin Frozr III

Gigabyte WINDFORCE

ASUS DIRECTCU II

 

Wszystkie z podwójnym chłodzeniem (wentylator)

Cisza dla mnie nie gra takiej roli , ważne by chłodzenie dawało rade i dobrze chłodziło .

 

Widziałem też z pojedynczymi wentylatorami :

EVGA

ZOTAC

GAINWARD

ASUS DIRECTCU I

 

Ale podejrzewam że w ich wypadku temp będą sporo wyższe .

 

 

Druga możliwość to poczekać 2 miesiące i kupić nowego GTX660 ( zwykłą wersje nie Ti ) ... o ile ceny będą w granicach 600-650 zł .

 

Co polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 7790/260x. Nie widzę sensu, by ładować kasę na 560tkę. Gtx660 to przesadzony pomysł do tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 7790/260x. Nie widzę sensu, by ładować kasę na 560tkę. Gtx660 to przesadzony pomysł do tego procka.

 

A jeśli miałbym np za rok przesiąść się na i5 ? To wtedy byłby sens kupna GTX660 .

Co do Radeona HD ... Jakoś nie mam zaufania ... w niektórych grach* ma sporo gorszą wydajność od GF w podobnej cenie ( no chyba ze się coś zmieniło i poprawili ).

 

* GRID 2 , Crysis 3 , Assassin's Creed IV: Black Flag ( w tych grach nawet GTX560 jest sporo wydajniejszy od HD260x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GTX660 2GB nie jest tak źle, 550 zł za wersje od Asusa, w okolicach 500-520 zł masz 750Ti, jeszcze taniej to szukać GTX560Ti 300-400 zł. Teraz raczej od ciebie zależy, czy wolisz GF czy AMD, 7850HD na lolegro masz 1 GB Sapphire za 520zł. Później nawet G3420/i3 pozwoliłby takiemu 660 się rozwinąć, wiec zmiana na mocniejsza kartę to dobry wybór. Za chwilę LGA775 nie będzie się w ogóle sprzedawać, więc ostatni moment żeby przejść na coś nowszego, bo później pójdzie to za grosze, a tak to już będzie wymieniona chociaż karta na przyszłe procki/podstawki.

@Down

Z tego co pamiętam to najlepszy i najpopularniejszy był od Asusa DirectCU II, na drugim miejscu był Windforce i Frozr II, Frozr III podobno się nie udał. Brałbym Asusa, nawet w teście pclaba wypadł dobrze, więc skłaniałbym się ku niemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak to już będzie wymieniona chociaż karta na przyszłe procki/podstawki.

 

Dokładnie :)

Nie wiem kiedy ale rozważam .

Może za rok wymiana całej podstawki ale już pod mocnego i5 , tylko kwestia finansów ale w rok spokojnie uzbieram 2000zł o ile nie będę miał większych wydatków .

 

No dobra ale teraz rozważanie :

Które modele , z którym chłodzeniem ?? Bo są lepsze i gorsze chłodzenia ...

 

Zostaję przy GTX560 , 560Ti lub 660 ... w tych kartach są często podobne chłodzenia więc który model ?

MSI Twin Frozr II

MSI Hawk Twin Frozr III

Gigabyte WINDFORCE

ASUS DIRECTCU II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są używki GTX 460 - to to samo co GTX 560, tylko nieco niższe taktowania.

 

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-460oc2-i4139042662.html

 

Z nowych GTX 750/750Ti do tego Quada.

GTX460 to nie to samo co GTX560 ;p

GTX460 to wydajność między GTX260 a GTX560

Dopiero GTX470 zbliża się wydajnością do GTX560 .

Do tego GTX4xx były raczej ostro katowane i pełne wad .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to samo? 560 to podkręcony gtx460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to samo? 560 to podkręcony gtx460.

 

GTX560 ma poprawione chłodzenie .

Znajdż mi GTX460 z dobrym chłodzeniem które ma niższe temp od GTX560 , tak by mozna było wykręcić do poziomu GTX560 :E ... Nie znajdziesz .

 

 

nfs_1920.png

 

 

Gdybym chciał GTX460/470 to już bym brał :E bo są w ciekawych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj MSI TF2 560ti w wersji 448 core. Chlodzenie na 580tce bylo srednie, ale 560ti448 sprawdza sie niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj MSI TF2 560ti w wersji 448 core. Chlodzenie na 580tce bylo srednie, ale 560ti448 sprawdza sie niezle.

 

 

No i takich konkretnych odpowiedzi mi trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/zotac-geforce-gtx-560-ti-448-cores-limited-edition-/291128930924?pt=UK_Computing_Computer_Components_Graphics_Video_TV_Cards_TW&hash=item43c8a2f26c

 

Chodzi mi o to gpu, najsensowniejsza wersja jest od msi.

 

Mialem dokladnie ta 560tke od msi za 65 funtow. Na pewno karta o niebo lepsza od 7790. Mocne gpu, ale w nowych grach pewnie blokuja ja sterowniki i po czesci starsza architektura, ale pomijajac c3 i tr - spokojnie mozna grac na bardzo przyzwoitych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Widzę, że jesteś nastawiony na te stare gtx'y. Błąd, bo 7790 to lepsza opcja. Przede wszystkim oszczędniejsza. Tylko trzeba się wyzbyć niepotrzebnych uprzedzeń. Rozumiem, że taka odpowiedz również nie będzie dla ciebie konkretna. Tylko nie jestem od pisania tego, co chcesz przeczytać, tylko od sensownych rad. Do tego procka -7790/260x. Po zmianie na i5 przecież się nie roztopią :o.

 

e:

@up

O niebo lepsza? Może jeszcze mniej w bierze :E? Jak chce jeszcze mocniejszą, to może brać radka 7850, który rozjedzie tego gtx'a po oc obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Widzę, że jesteś nastawiony na te stare gtx'y. Błąd, bo 7790 to lepsza opcja. Przede wszystkim oszczędniejsza. Tylko trzeba się wyzbyć niepotrzebnych uprzedzeń. Rozumiem, że taka odpowiedz również nie będzie dla ciebie konkretna. Tylko nie jestem od pisania tego, co chcesz przeczytać, tylko od sensownych rad. Do tego procka -7790/260x. Po zmianie na i5 przecież się nie roztopią :o.

 

e:

@up

O niebo lepsza? Może jeszcze mniej w bierze :E? Jak chce jeszcze mocniejszą, to może brać radka 7850, który rozjedzie tego gtx'a po oc obu kart.

 

 

No dobra teraz pytanie :

W czym oszczędniejsza ?? W poborze prądu ? To mnie nie interesuje bo co mi da 3-5 zł mniej za prąd co miesiąc :E

Jeśli brałbym HD 7790 lub 7850 ... to JAKIE MODELE ??/ Bo o to mi cały czas chodzi a niektórzy piszą mi bierz to , bierz tamto a nie napiszą z jakim chłodzeniem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w przypadku 7790 jak 7850 polecam modele od sapphire. Konkretnie Dual-X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Widzę, że jesteś nastawiony na te stare gtx'y. Błąd, bo 7790 to lepsza opcja. Przede wszystkim oszczędniejsza. Tylko trzeba się wyzbyć niepotrzebnych uprzedzeń. Rozumiem, że taka odpowiedz również nie będzie dla ciebie konkretna. Tylko nie jestem od pisania tego, co chcesz przeczytać, tylko od sensownych rad. Do tego procka -7790/260x. Po zmianie na i5 przecież się nie roztopią :o.

 

e:

@up

O niebo lepsza? Może jeszcze mniej w bierze :E? Jak chce jeszcze mocniejszą, to może brać radka 7850, który rozjedzie tego gtx'a po oc obu kart.

 

 

unknown soldier jednak się nie myli ...

 

ac4bf_vhigh_1920.png

7790 jednak w tej grze odstaje ostro od 560ti ...

7850 ma zaś podobna wydajność .

 

W innych grach GTX560Ti i 7790 mają prawie podobną wydajność ( raz jedna o kilka fps lepsza raz druga , ale skoro jest kilka gier w których GTX560Ti jest jednak wyrażnie wydajniejsza od 7790 to wole GTX560Ti , co z tego że bierze* więcej "papu"

 

* Zasilacz bez problemu udżwignie a różnica w rachunkach będzie znikoma .

 

HD 7850 mógłbym jeszcze rozważyć :)

 

Zarówno w przypadku 7790 jak 7850 polecam modele od sapphire. Konkretnie Dual-X.

 

 

Rozważe ale tego 7850 ... 7790 odpada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak serwowanie wybranych testów. Wydajność ocenia się przez pryzmat wielu gier. Co to za porównanie, gdzie gtx770 jest tylko minimalnie wolniejszy od 290x. To ma być miarodajny wynik?

e:

Zawijam spać, więc ostatnia kwestia - nigdzie nie napisałem, że 7790 bije 560ti. Ale jest ciekawszą propozycją. Nowsza, chłodniejsza i oszczędniejsza. I nie mów o różnicy 5zł na miesiąc, bo gtx pobiera znacznie więcej. No chyba, że grasz 30 minut dziennie, wtedy wszystko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak serwowanie wybranych testów. Wydajność ocenia się przez pryzmat wielu gier. Co to za porównanie, gdzie gtx770 jest tylko minimalnie wolniejszy od 290x. To ma być miarodajny wynik?

e:

Zawijam spać, więc ostatnia kwestia - nigdzie nie napisałem, że 7790 bije 560ti. Ale jest ciekawszą propozycją. Nowsza, chłodniejsza i oszczędniejsza. I nie mów o różnicy 5zł na miesiąc, bo gtx pobiera znacznie więcej. No chyba, że grasz 30 minut dziennie, wtedy wszystko jedno.

 

 

1. Owszem przez pryzmat wielu gier ale skoro są niektóre gry w których Radeon kuleje to wole brać pod uwage te gry w których będzie problem .

Sprawdzałem większość testów i GTX560Ti i HD7790 mają często podobna wydajność z różnicą 2-3 fps na jedną lub drugą strone , ale są tytuły gdzie GTX560Ti ma sporo większą wydajność od HD7790 i nawet

zbliża się wydajnością do HD7850 .

2. Oszczędniejszy :E ... To samo słyszałem przed zmianą e5200 + GF 9600 GSO , na q6600 + GTX260 ... I jakoś wcale nie zauważyłem sporo wyższych rachunków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że grasz 30 minut dziennie, wtedy wszystko jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jedno ... czasem gram po 2-4 godziny , nie mówiąc o tym że często komputer pracuje przy obróbce zdjęć , oglądaniu filmów ...

I gdzie te wyższe rachunki ??? hmmmm :E

Chyba wiem ile gram i ile sam opłacam za rachunki :E

 

Sorki ale "mit" o oszczędności kart graficznych i jak to będzie lżej dla portfela to nie mi wbijać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden mit. Sam miałem gtx260 i po przymusowej przesiadce rachunki miałem 20 - 25 zł mniejsze. Niby mało, ale pieniądz, to pieniądz. Zwłaszcza jak samemu się zarabia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden mit. Sam miałem gtx260 i po przymusowej przesiadce rachunki miałem 20 - 25 zł mniejsze. Niby mało, ale pieniądz, to pieniądz. Zwłaszcza jak samemu się zarabia :).

 

Stawki za prąd są zależne tez od dostawcy :E

Wierz mi miałem GF 9600 GSO TOP od ASUSA , chodził sobie z e5200 po OC , potem przesiadka na GTX260 . Potem do karty dokupiłem q6600 i od razu zrobiłem mu OC i wierz mi ale gdybym zauważył drastyczny skok rachunków za energie to bym nie wybulił za prąd :E ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła 560Ti nie ma sensu względem 750Ti... natomiast wersja 448shaderów to prawie 570ka.

 

Airborne, problem w tym, że fermi 448sp zajedzie twojego quada, o ile kojarzysz mnie, nie koniecznie z tego forum to będziesz się orientować, że coś jest na rzeczy. Na chwilę obecną mam Q8400@3,8ghz i 560Ti 384sp, działać działa, ale są tytuły gdzie proc nadal jest wąskim gardłem.

 

Moja rada? Albo inwestujesz w 750/Ti modujesz bios i kręcisz na 1300-1400, albo zmieniasz platformę na jakiegoś i5 a nawet ten stary gtx260 dostanie skrzydeł. Zresztą to nie twój pierwszy temat o dłubanie w tej platformie, jak już tyle wytrzymałeś to i do wymiany dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moja rada? Albo inwestujesz w 750/Ti modujesz bios i kręcisz na 1300-1400, albo zmieniasz platformę na jakiegoś i5 a nawet ten stary gtx260 dostanie skrzydeł. Zresztą to nie twój pierwszy temat o dłubanie w tej platformie, jak już tyle wytrzymałeś do i do wymiany dasz radę.

 

Bardziej mnie korci GTX660 niż 750Ti ...

Zwłaszcza że miałbym do przyszłej platformy ... ceny 750Ti są prawie identyczne jak GTX660 ... Jak z wydajnością ??

No nie jeden temat o dłubaniu ... bo na początku miałem zmieniać wszystko w tej platformie od razu ( oprócz dysków i zasilacza ) ... ale to raczej odpadnie ze względów " osobistych " bo miałem brac sobie wszystko znowu na raty :E ... ale wole jednak na spokojnie uzbierać ten rok , półtora na płyte , procesor i pamięcie i kupic od razu po uzbieraniu 2000-2500zł ale to pod warunkiem że nie będę miał wydatków na coś innego .

 

A korci mnie zmiana na GTX560Ti lub GTX660 ze względu na DX11 ( bo chciałbym sobie zagrać w Crysis 3 i CoD Ghosts )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na C3 się nie napalaj, w miejscach graficznych wysokie w fhd ale jak dojdzie do walk z kilkoma przeciwnikami... to średnie ~30-40fps. Podobnie jest z metro LL, 80% gry przejdziesz na wysokich z physx a ostatnie etapy ~średnie. Ghost jest spartaczony, grałem w średnio wysokich ~50-40fps, 70% z cpu a grafa leci 100% aż do przegrzania... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...