Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grafkart

Karta graficzna z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę graficzną polecacie do takiego komputerka, moje jedyne wymagania to wyjście HDMI.

Komputer głownie służy do oglądania filmów online.

Cena jaką mogę dać to tak do 80zł

 

Moje znaleźiska to:

http://allegro.pl/okazja-msi-gf-9500gt-512mb-hdmi-dvi-gwarancja-i4159546420.html

http://allegro.pl/geforce-9400-512mb-ddr2-hdmi-i4164543028.html

 

Parametry komputera:

 

MOBO - DFI INFINITI

CPU - AMD Athlon 64 X2 4000+ 2,1 GHz 2,85 GHz

GPU - NVidia GeForce 8800 GTS 320 MB (STARA KARTA - SPALIŁA SIĘ)

PSU - White Energy ATX - 500 W

RAM - 4 GB 800 MHz 810 MHz

HDD - WD Caviar 250 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem karty radzę zaopatrzyć się w prawdziwy zasilacz a nie atrapę bo kolejna karta pójdzie z dymem. Do 80zł poszukaj 9600GSO/9600GT.

9400/9500 to karty do wyświetlania pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No komputer głownie służy do filmów ONLINE, gierki to nie dla mnie.

 

Przed kupnem karty radzę zaopatrzyć się w prawdziwy zasilacz a nie atrapę bo kolejna karta pójdzie z dymem. Do 80zł poszukaj 9600GSO/9600GT.

9400/9500 to karty do wyświetlania pulpitu.

 

 

Dlaczego nie polecasz tego zasilacza? Co z nim nie teges?

Ale na tym 9400/9500 będą działać chyba poprawnie filmy online na 32cal telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale chyba 1900x1200 albo 1900x1600.

Ale ja to mam glownie podlaczone do telewizora. Bo ten komp to tylko do otrwarzania filmow online.

Nie gram na nim ani nic. Do grania mam inna lepsza maszynę, ale i tak nie gram w gry bo juz wyrosłem z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy pie***** z tym zasilaczem w kółko, owszem jest do niczego ale jeśli utrzymał 8800gts to raczej z ~9400-600 nie będzie miał problemów. A karta na 99% nie spaliła się przez ten zasilacz bo to zabytek i seria 8800xx która SŁYNIE z tego, że pada jak muchy w ciągu ostatnich lat i ląduje w piekarnikach/smietnikach...

Kompa ,ma typ wyłacznie do filmów/netu budżet masakrycznie mały a wy mu wciskacie na siłę i "bezpieczeństwo" zasilacz jeszcze.

 

I tak ogólnie wg. mnie niepotrzebne jest tu nv9600 jeśli nie będzie grania - PO CO??? nie wystarczy jakiś radeon 4570 czy cokolwiek naprawdę bioracego mało prądu a mającego sprzętowe wspomaganie filmów/flasha itp...?

 

Ja Ci polecę radeona 4350/4550/4570/5450. pobierają niemal 0 prądu i są "długowieczne". Do filmów idealne:P.

No i kupisz je już za 40-50zł + wysyłka.

Co przy licytacji tego 9600 = 80zł (i pewnie więcej wyjdzie parę zł) + wysyłka, czyli 100zł wydasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy pie***** z tym zasilaczem w kółko, owszem jest do niczego ale jeśli utrzymał 8800gts to raczej z ~9400-600 nie będzie miał problemów. A karta na 99% nie spaliła się przez ten zasilacz bo to zabytek i seria 8800xx która SŁYNIE z tego, że pada jak muchy w ciągu ostatnich lat i ląduje w piekarnikach/smietnikach...

Kompa ,ma typ wyłacznie do filmów/netu budżet masakrycznie mały a wy mu wciskacie na siłę i "bezpieczeństwo" zasilacz jeszcze.

 

I tak ogólnie wg. mnie niepotrzebne jest tu nv9600 jesli nie będzie grania - PO CO??? nie wystarczy jakiś radeon 4570 czy cokolwiek naprawdę bioracego mało prądu a mającego sprzętowe wspomaganie filmów/flasha itp...?

 

Oo super, dołączył się jeszcze ktoś doświadczony do dyskusji, a to jaka kartę polecasz? Tak jak pisze tylko do filmów i tanią. I z HDMI zeby głoś szedł po jednym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 5450. Nawet nówkę kupisz za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo super, dołączył się jeszcze ktoś doświadczony do dyskusji, a to jaka kartę polecasz? Tak jak pisze tylko do filmów i tanią. I z HDMI zeby głoś szedł po jednym kablu.

Tak jak napisałem wcześniej :P

Radeon 4350/4550/4570 i 5450 ;)

3 pierwsze kupuj używane, a 5450 kup nówkę u siebie w mieście to będziesz miał 2 lata gwary jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10zł dokładasz i masz http://allegro.pl/ati-radeon-hd5670-512mb-128bit-i4169965417.html

 

Z esc nówka jak i tak ma być do filmów http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=24266 to nawet taka spokojnie da radę. Skoro kompa masz do TV to na 85% jest t full hd więc 1 GB się przyda :E

 

I jeszcze 3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT210 nie ma wbudowanej dźwiękówki. Dopiero seria 4xx miał dźwięk, a i to nie za dobrze działał. Pod tym względem, Radeony 5xx są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kocham to jak na siłę wciskają ludzie coraz to wydajniejsze kart przekraczając budżet itp.

Przy 80zł dopłata ~20-30zł to już prawie 40% więcej niż zakładano...

A po 2gie co ma pamięć karty do jej wspomagania filmów ;o? ? I czym niby różni się odtwarzany film na radku np. 4350 a NV 780 titanie za parę tysięcy zł ;e...?

Do tych celów (filmy/net) kupuje się NAJTAŃSZE używane ze wspomaganiem albo najtańsze nowe z gwarancją. Dopłata nawet tych 10zł do 5670 to strata kasy która mogła pójść na przesyłkę i większy pobór pradu (niby minimalnie ale zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym od siebie jeszcze, że najlepiej z pasywnym chłodzeniem. Szczególnie przy używanych to ma znaczenie, bo może być wyjec straszny, a przy oglądaniu filmów to nie jest specjalnie pożądany element rozrywki :)

 

Poszukałbym dowolnego radka 4XXX z HDMI i pasywnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie ma wlasnej dzwiekowki, trzeba podlaczac z plyty glownej, uzywajac kabelka SPDiF, zawsze to dodatkowa komplikacja. W Radeonach, ten problem ci odpada. No I sa o kilka lat mlodsze. Poza tym, ta zadna okazja, uzywane 5450 sa po 49 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowicie że ten zasilacz to złom, mam 3 kompy stare na strychu jest opcja aby zasilacz z starych kompów pasował? Bo one działają, i może nie są takie paściarskie? Jak coś to mogę dodać tutaj ich specyfikacje to mi powiedziecie czy warto zamieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz kartę pokroju 5450, czy 5570, ten zasilacz spokojnie może zostać. Ale podaj modele tamtych zasilaczy, można je ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie, co chcesz. Dostałeś pełno propozycji lepszych kart, a również za grosze. Napisałem ci też o wadach starych GF, a ty dalej swoje. Ja wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to o ja myślałem że to nowy GeForce bo wysoki numer, a to sory za zamieszanie kupie to co mi polecaliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...