Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wsgame

Zestaw 10k potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Otóż zamierzam kupić komputer przed lub w wakacje za mniej więcej 10k,sęk w tym że nie wiem co będzie najlepsze do moich potrzeb więc wypiszę je i proszę o pomoc w dopasowaniu części.

 

Najwyższy priorytet mają:

-3 moniotory w FullHD,min 17 cali,a jeśli w rozsądnej cenie i więcej cali jak najbardziej

 

-wydajna karta graficzna,niezbędna do pracy,mam już dosyć długiego czekania

 

-Dobra karta dźwiękowa

 

-dobry SSD(na system)

 

-wydajne chłodzenie

 

-System już mam Windows 8 Pro

 

Możliwie OC ale to dodatek

 

Dźwięk

O tóż mam AKG K550 i PRODIGY CUBE i zastanawiam się nad lepszą kartą,jeśli ta wystarcza proszę o opinie takową

 

Grafika

Nie orientuje się cenowo w kwesti grafiki ale czy jest opcja żeby wszystko było w 4k ??

 

Zastosowanie

Głównie potrzebny będzie do obróbki wideo i dźwięku w wysokiej jakości i jednocześnie do obsługiwania 40 kart w przeglądarce.

 

Chłodzienie

Komputer będzie czasem chodził tydzień-półtora,bez wytchnienia więc dosyć wydajne chłodzienie jest niezbędne.

 

Jeśli naprawdę warto dołożyć to mogę

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wsgame

 

 

Post edytowany gruntownie ze względu pajaca który nie potrafi przczytać podtematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzienie

Komputer będzie czasem chodził tydzień-półtora,bez wytchnienia więc dosyć wydajne chłodzienie jest niezbędne.

W takim przypadku bardziej może się liczyć wentylacja pomieszczenia, niż samego komputera ;)

Warto dodać do zestawu jakiś solidny UPS, szkoda pracy przez chwilowy zanik zasilania. Ale najpierw lepiej złożyć zestaw, żeby wiedzieć ile mniej więcej będzie prądu ciągnąć.

 

Napisz jakich programów używasz, jak duże objętościowo materiały obrabiasz. Kwestia czy programy korzystają z mocy karty graficznej czy nie. Jeżeli nie, to nie ma sensu wydawać kasy na mocną kartę graficzną. Do wyświetlania obrazu to i integra się nadaje lub tania z obsługą wielu monitorów.

 

Monitory 17" HD to nawet nie wiem czy istnieją. Obecnie 24" chyba najkorzystniej wychodzą. Kwestia jeszcze ile masz miejsca i jakie potrzeby w jakości wyświetlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...