Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neo2011

Dysk zewnętrzny do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki dysk polecacie ? Czy kupować dysk + obudowa czy gotowca ?? Dysk będzie na zdjęcia 1tb styknie.

Co do rodzaju portu to sam nie wiem bo laptop się sypie i prawdopodobnie będzie niedługo wymiana, tak więc w tej cenie usb 2.0 a jak się da to 3.0 przyszłościowo.

 

Co polecacie do 200zł proszę o propozycje.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowca,obudowy za ~40-50zł są kiepskiej jakości. Swoją drogą 1TB do 200zł to też ciężko gotowca dostać.

 

 

 

 

Szczerze mówiąc z dysków przenośnych ja bym celował w WD,ewentualnie w seagate. Reszta tych tańszych dysków posiada w środku dyski toshiby które są dość.. Słabe i awaryjne. - nie mówie,że wszystkie. Toshiba ma najtańsze dyski więc jest większa szansa na wadliwy model.

 

Jakikolwiek dysk przenośny 1TB zaczyna się od ~240zł a dysk WD jest za 270zł.

Jak dasz radę dołożyć to dołóż do gotowca WD,a jak nie to celuj w tajtańszą A-Date,seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat zmieniony UP zapodaj jakieś linki co byś polecił do 300zł, te stówę jak trza to dołoże nie chce byle czego co za 2-3 miechy wyląduje w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Macie jeszcze jakieś propozycje co by było z czego wybrać. Czy w tej cenie to nie ma nic więcej wartego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.flipkart.com/dell-backup-plus-1tb-usb-3-0-portable-hard-drive/p/itmdnynych35cxdn

 

Ja mam taki, w RTV EURO kosztował kilka miechów temu jakieś 240 zł. Co mogę powiedzieć? No narazie działa bez zarzutu ( ale on był do TV kupiony głównie żeby odtwarzał tam z niego filmy ), USB 3.0 bardzo szybko działa, ogólnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałeś, że mało poręczny i trzeba się dodatkowo podłaczać do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz dysk zewnętrzny czy przenośny? Bo ten, który wrzuciłem to dysk ZEWNĘTRZNY - tak jak w temacie - zewnętrzne zasilanie to w zewnętrznych to norma i zaleta: masz pewność, że będzie działał z urządzeniami typu tv itd.

A jak szukasz przenośnego to łaskawie zmień tytuł tematu.

Edit : powyższa uwaga nie autora - więc skierowane do mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to zwisa, dodałem swoją opinię niech wybierze sobie autor wątku... Wyluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ZEWNĘTRZNY - tak jak w temacie - zewnętrzne zasilanie to w zewnętrznych to norma ... będzie działał z urządzeniami typu tv itd.

Ty o zasilaczu piszesz ? O tym czymś, co ma tylko na biurku leżeć i marnie wyglądać z dwoma kablami w tle i z gniazdkiem do sieci obok, bo nie daj Bóg okaże się o 50 cm dalej, a Antoś dysk z kabelkiem kupił 30 cm od zasilacza. Norma dzisiaj w zewnętrznych to zasilanie z USB i nie wymyślaj, że tylko na zasilaczu lepiej działają pod TV, bo obrażasz w tej chwili kinomaniaka. Po grzyba ma zmieniać tytuł wątku przenośny to zewnętrzny i najlepiej na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty o zasilaczu piszesz ? O tym czymś, co ma tylko na biurku leżeć i marnie wyglądać z dwoma kablami w tle i z gniazdkiem do sieci obok, bo nie daj Bóg okaże się o 50 cm dalej, a Antoś dysk z kabelkiem kupił 30 cm od zasilacza. Norma dzisiaj w zewnętrznych to zasilanie z USB i nie wymyślaj, że tylko na zasilaczu lepiej działają pod TV, bo obrażasz w tej chwili kinomaniaka. Po grzyba ma zmieniać tytuł wątku przenośny to zewnętrzny i najlepiej na USB.

 

Po pierwsze - różnica prędkości między 2,5 a 3,5 cala - te drugie są wydajniejsze.

Tyle, że w przypadku 3,5 calowych często USB (2) nie wyrabia z zasileniem takowego: wpisz sobie w google "tv nie widzi dysku ".

 

A normą zasilania z USB jest dla dysków 2,5 - ale normą jest słabsza wydajność. A "kinomaniak" ustawia dysk za tv łącznie z zasilaczem więc swoje biureczko zostaw na swoje teorie.

Dysk zewnętrzny a dysk przenośny to dwa różne pojęcia.

 

Poresztą:

Przyjacielu w tym przypadku wystarczy Ci np. 750 GB dysk zewnętrzny. Musisz poczytać w necie czy Twój model TV bez problemu obsługuje dyski na USB 3.0 np. w moim Philipsie port komunikacyjny USB 3.0 powoduje przycinanie filmów w HD od 720p do 1080p jedynie płynnie AVI (małe rozmiarem).

Ale już komunikacja poprzez dysk z USB 2.0 zero problemów czy to 4GB czy 40 GB filmu w HD zapisanych w .mkv czy ISO. Jeśli Twój TV (USB Movie) sprawia problemy z filmami ...

Jak widzę "kinomaniakowi" nie śmigają  jego dyski jak należy. Jakoś z zewnętrznymi nie spotkałem się z takimi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę "kinomaniakowi" nie śmigają  jego dyski jak należy. Jakoś z zewnętrznymi nie spotkałem się z takimi problemami.

Ni w pięc ni w dziesięć Twoje przywołanie mojego posta. Kinomaniak wyraźnie napisał HD Player ma problemy z przetwarzaniem sygnału dla dużych plików HD .mkv, wyłącznie poprzez USB 3.0 (sprzęt "stary" - a nowy port komunikacyjny) z USB 2.0 zero problemów. Kinomaniak ustawia dysk, gdzie chcę nawet na głowie żony lub teściowej.

Drugi raz jak przywołasz wypowiedź, to się najpierw wczytaj w treść, bo kinomaniaka odrywasz od TV kina domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów wybiorę tego my passporta. Do tv za chny nie będę podpinał. To ma być na beckackup dla Moich starszych gdyż ich wysłużone laptopy zaraz padną a gdzieś trzeba zgrać dane. Z osobnym zasilaniem odpada bo nie będą się bawić w dodatkowe kable to ma być prosty w użyciu dysk co by nie mieli problemu z użytkowaniem i wd widzę będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...