Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Revvers

Jaki monitor dla programisty? min 100 PPI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam dobrego monitora jak w temacie, do celów głownie programistycznych, czytania dokumentacji i przeglądania www.

Gry komputerowe - rzadko, a filmy oglądam na TV. O podwyższonej rozdzielczości, czyli aby spełniał co najmniej 100 PPI.

 

Wyjątkiem od tej reguły jest 29", 21:9, 2560x1080 bo daje tylko ~96 PPI, a niestety nie ma większych rozdzielczości w tej klasie (4k mnie nie interesuje), jak i nie znalazłem monitorów 28" w takich proporcjach. A dobry monitor takiej wielości mogł by mi służyć jako dwa.

 

Budżet:

- 16:9 / 16:10, 21"-24" - do 1500zł

- 21:9 - w okolicach 3000zł

 

Wiem że ideałem jest 16:10 22"-24" cali, ale tutaj zaczyna się problem z rozdzielczościami, o ile 1920x1200 dla 22" jest odpowiednie, to dla 24" już nie, tutaj jeszcze kwestia matrycy przy IPS wiem że przy 24" będzie to lepiej wyglądają niż przy TN. Dlatego tak trudno dobrać właściwy monitor. W tej klasie Eizo FlexScan SX2262W łapie się powyżej 100 PPI, ale jego cena jest powyżej zakładanego budżetu. W tej cenie mogę mieć 2 tańsze i wcale nie gorsze monitory (nie mówię o bajerach, które i tak domyślnie się wył.) albo jeden 21:9 - który sobie podzielę na dwa.

 

Niestety w mojej miejscowości nie mogę znaleźć monitora 24" z 16:9 a 16:10, czy 12:9 to jest nie osiągalne, wiec będę musiał kupować w ślepo.

 

Dlatego szukam specjalistycznej porady, co wybrać, co polecacie?

Czy 21:9 to dobry wybór, czy lepiej przebierać w 16:10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...