Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ResonicX

Dobry monitor do słabego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy do komputera o parametrach:

 

Athlon II 260

4GB RAM

GeForce 9600GT

Win7 Pro 64bit

SSD Kingston V300 120GB

 

warto kupić monitor 22" FullHD (1920x1080)? Konkretnie ten: http://allegro.pl/monitor-benq-g2250-22-full-hd-wys-grat-i4180580740.html ??

Kompa używam głównie do grania w gry o raczej niezbyt dużych wymaganiach sprzętowych (World of Tanks, Civilization V itp.) trochę też do grafiki na poziomie amatorskim więc chciałbym mieć duży ekran.

 

Wiem że w FullHD nie będę mógł grać, więc trzeba będzie obniżyć rozdzielczość - jak wtedy wygląda obraz? Można to gdzieś zobaczyć, na jakimś zdjęciu w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto kupić monitor FullHD, monitor jest na lata i może się zdarzyć że komputer wymienisz w tym czasie na lepszy.

Często grałem na niższej rozdziałce niż ma monitor i nie zauważyłem widocznych... defektów, spokojnie możesz grać na niższej rozdzielczości.

 

Monitor naturalnie podłącz przez DVI-D do karty graficznej, lepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest bo mam teraz 17" CRT ;)

 

A co z producentem? Słyszałem że najlepsze monitory robi LG, że Samsungi psują się po dwóch latach itp.

DELL to dobra firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna kupuje monitory LG, obecny to już mój trzeci LG.

Firmy Benq nie znam.

 

Zobaczysz że monitor 17" CRT a 22" LCD to wcale nie jest taka duża różnica jak się wydaje po ilości cali (dlatego że to inny format obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby komputer? A co to za różnica :D Bierz monitor, który ci się podoba i jazda! Nie będzie żadnych problemów, poza wydajnością gier w Full HD. Nie ma co oszczędzać na monitorze, bo ten prawdopodobniej będziesz miał dłużej niż swój stary komputer. Ja swój LG 27MA73D-PZ nieraz podłączałem do Radeona 9550 (128 MB) i wszystko ok. Normalna praca przy 1920x1080 bez problemów. Tak to mam go podłączonego do laptopa który też u mnie będzie zaraz miał 4 lata... i gram we wszystko w FHD. Kupiłem monitor teraz zbieram na kompa :D Mam nadzieję, że będzie mi służył, aż padnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...