Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ResonicX

Dobry monitor do słabego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy do komputera o parametrach:

 

Athlon II 260

4GB RAM

GeForce 9600GT

Win7 Pro 64bit

SSD Kingston V300 120GB

 

warto kupić monitor 22" FullHD (1920x1080)? Konkretnie ten: http://allegro.pl/monitor-benq-g2250-22-full-hd-wys-grat-i4180580740.html ??

Kompa używam głównie do grania w gry o raczej niezbyt dużych wymaganiach sprzętowych (World of Tanks, Civilization V itp.) trochę też do grafiki na poziomie amatorskim więc chciałbym mieć duży ekran.

 

Wiem że w FullHD nie będę mógł grać, więc trzeba będzie obniżyć rozdzielczość - jak wtedy wygląda obraz? Można to gdzieś zobaczyć, na jakimś zdjęciu w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto kupić monitor FullHD, monitor jest na lata i może się zdarzyć że komputer wymienisz w tym czasie na lepszy.

Często grałem na niższej rozdziałce niż ma monitor i nie zauważyłem widocznych... defektów, spokojnie możesz grać na niższej rozdzielczości.

 

Monitor naturalnie podłącz przez DVI-D do karty graficznej, lepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest bo mam teraz 17" CRT ;)

 

A co z producentem? Słyszałem że najlepsze monitory robi LG, że Samsungi psują się po dwóch latach itp.

DELL to dobra firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna kupuje monitory LG, obecny to już mój trzeci LG.

Firmy Benq nie znam.

 

Zobaczysz że monitor 17" CRT a 22" LCD to wcale nie jest taka duża różnica jak się wydaje po ilości cali (dlatego że to inny format obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby komputer? A co to za różnica :D Bierz monitor, który ci się podoba i jazda! Nie będzie żadnych problemów, poza wydajnością gier w Full HD. Nie ma co oszczędzać na monitorze, bo ten prawdopodobniej będziesz miał dłużej niż swój stary komputer. Ja swój LG 27MA73D-PZ nieraz podłączałem do Radeona 9550 (128 MB) i wszystko ok. Normalna praca przy 1920x1080 bez problemów. Tak to mam go podłączonego do laptopa który też u mnie będzie zaraz miał 4 lata... i gram we wszystko w FHD. Kupiłem monitor teraz zbieram na kompa :D Mam nadzieję, że będzie mi służył, aż padnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...