Forum PCLab.pl: ostrzenie łańcucha do piły spalinowej - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

ostrzenie łańcucha do piły spalinowej cena Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Adinek Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 11:29

Ktoś sie orientuje ile kosztuje taka usługa?? ewentualnie wie ktos gdzie i za ile mozna kupic zestaw do samodzielnego ostrzenia?? (pilniki i prowadnik)
Pozdrawiam

#2 Użytkownik jest niedostępny   Koori Ikona

• Sith happens
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 15:08

z tego co pamiętam ostrzenie kosztuje w granicach kilkunastu złotych.
Są zestawy do samodzielnego ostrzenia, ale jeszcze nie widziałem nikogo, kto potrafiłby naostrzyć łańcuch z podobną skutecznością jak ta maszynka, której używają w piunktach ostrzenia.

Gdzie kupić taki zestaw? Przypuszczam, że w dobrych sklepach z piłami :-)

#3 Użytkownik jest niedostępny   ufoq Ikona

• For your viewing pleasure
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 15:38

Koori - offtopic - czy nie powinno być Talk backwards we will? Czasownik na końcu?

#4 Użytkownik jest niedostępny   peterpz Ikona

• --The MatFiz--
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 15:40

Adinek, o Jun 13 2005, 12:29, napisał(a):

Ktoś sie orientuje ile kosztuje taka usługa?? ewentualnie wie ktos gdzie i za ile mozna kupic zestaw do samodzielnego ostrzenia?? (pilniki i prowadnik)
Pozdrawiam

:lol2:

Sorki ale mi sie śmiać chce :P Jak masz piłe i potrafisz nią ciąć to ostrzyc nei potrafisz? :lol2:

#5 Użytkownik jest niedostępny   Adinek Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 19:18

Koori: dzieki za info

peterpz: Jak nie wiesz jak wyglada takie ostrzenie to nie wypisuj glupich uwag. Jak Koori napisal, jest to troche bardziej skomplikowane, niz ostrzenie noza kuchennego.

#6 Użytkownik jest niedostępny   MisticGohan Ikona

• Szepczący w ciemnościach
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 22:49

ufoq, o Jun 13 2005, 16:38, napisał(a):

Koori - offtopic - czy nie powinno być Talk backwards we will? Czasownik na końcu?

no racja, ja bym obstawal przy Twojej wersji ufoq

#7 Użytkownik jest niedostępny   patryko Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2005 - 22:53

peterpz, o Jun 13 2005, 16:40, napisał(a):

:lol2:

Sorki ale mi sie śmiać chce :P Jak masz piłe i potrafisz nią ciąć to ostrzyc nei potrafisz?  :lol2:

Tak się składa że ostrzenie łańcucha do piły to dość trudna umiejętność i gdy się na tym nie znasz to po prostu zniszczysz łańcuch. Trzeba się "nauczyć" kąta prowadzenia pilnika przy ostrzeniu a także posiadać odpowiedni pilnik.

U mnie ostrzenie kosztuje 10-15 zł.

#8 Użytkownik jest niedostępny   tgod Ikona

• Koroniarz!
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Czerwiec 2005 - 18:42

W sklepach z pilami lub serwisach maja zestawy do ostrzenia... Jednak nie wiem gdzie w twoim miescie.. I nie jest to trak skomplikowane, jak masz pilnik z prowadnica to naostrzyc jest bardzo latwo. ;]

#9 Użytkownik jest niedostępny   Koori Ikona

• Sith happens
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2005 - 09:24

ufoq, o Jun 13 2005, 15:38, napisał(a):

Właściwie to prawda. Zaraz to zmienię :P
A ogolnie to ciekawe, że dopiero teraz się zorientowaliście. Mam tem podpis od przynajmniej 2 lat :]

#10 Użytkownik jest niedostępny   pila Ikona

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Admini

Napisany 11 Październik 2010 - 09:52

Wrócę do tematu. Moja piła nie tnie jak kiedyś i postanowiłem coś z tym fantem zrobić. W Praktikerze (gdzie kupiłem piłę trzy lata temu) miły pan powiedział mi, żebym kupił tylko specjalny pilnik (19 zł) i każdy "ząbek" przetarł tym pilnikiem trzy razy pod kątem. Zrobiłem to, ale łańcuch jak był tępy, tak jest tępy.

Co robię źle? Może kąt zły? ;) Albo może powinienem jednak kupić taką specjalną szlifierkę do ostrzenia łańcuchów? (120 zł)

A może po prostu się nie bawić w ostrzenie i kupić od razu cały nowy łańcuch (ok. 50 zł))? ;)

#11 Gość_dolarinho_*

• Grupa: Goście

Napisany 11 Październik 2010 - 09:56

Po trzech latach eksploatacji pile należy się chyba nowe uzębienie ;)
Co do ostrzenia łańcucha to ja zawszę wożę piłę do sklepu gdzie ją kupiłem i płacę za usługę 10 złotych. Można naostrzyć specjalnym pilnikiem, ale mi akurat to nie wychodzi.
Kupowanie szlifierki mija się z celem zupełnie.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Miles_z_Taletu Ikona

• They Are Here
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2010 - 10:05

Najlepsze rozwiązanie to dać do fachowego ostrzenia. Koszt nie przekroczy kilkunastu zł (ok 15), a efekt będzie bez kombinowania i męczenia się.

#13 Użytkownik jest niedostępny   xadrian Ikona

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2010 - 10:07

Koszt ostrzenia łańcucha do piły (na specjalnej profesjonalnej szlifierce) to w mojej okolicy koszt 6 zł. Popatrz u siebie i daj do ostrzenia, jeśli po takim zabiegu łańcuch dalej będzie tępy proponuję wymianę. Generalnie im drobniejsze trociny tym łańcuch jest mniej ostry.

Ten post był edytowany przez xadrian dnia: 11 Październik 2010 - 10:10

#14 Użytkownik jest niedostępny   ŚLEDŹ Ikona

• 25.02.09 J.P 05.03.09 M.B 21.05.09 M.S [*]
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2010 - 10:39

Piła, nie wiem ile używasz i tniesz tą piłą, ale podejrzewam ze po 3 latach to już "trochę" zużyty ten łańcuch będzie. No i jeszcze zależy "jak" tniesz.
Kup nowy.

#15 Użytkownik jest niedostępny   Redundant Ikona

• kurczaki pieczone
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2010 - 10:44

Zobacz postpila, o 11 Październik 2010 - 10:52, napisał(a):

Wrócę do tematu. Moja piła nie tnie jak kiedyś i postanowiłem coś z tym fantem zrobić. W Praktikerze (gdzie kupiłem piłę trzy lata temu) miły pan powiedział mi, żebym kupił tylko specjalny pilnik (19 zł) i każdy "ząbek" przetarł tym pilnikiem trzy razy pod kątem. Zrobiłem to, ale łańcuch jak był tępy, tak jest tępy.

Co robię źle? Może kąt zły? ;) Albo może powinienem jednak kupić taką specjalną szlifierkę do ostrzenia łańcuchów? (120 zł)

A może po prostu się nie bawić w ostrzenie i kupić od razu cały nowy łańcuch (ok. 50 zł))? ;)

Czy ten post jest napisany z domieszka erotyzmu, bo bardzo fajnie wyszedl :lol2:

#16 Gość_Czcij Pandę_*

• Grupa: Goście

Napisany 11 Październik 2010 - 11:42

Staram się jak mogę ale żadnego erotyzmu tam nie widzę. :o

#17 Użytkownik jest niedostępny   Redundant Ikona

• kurczaki pieczone
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2010 - 09:40

Zobacz postCzcij Pandę, o 11 Październik 2010 - 12:42, napisał(a):

Staram się jak mogę ale żadnego erotyzmu tam nie widzę. :o

Jezeli oczyscisz swoj umysl z wszelkiego oczywistego myslenia, to przyjrzysz sie i zobaczysz o czym mowie.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Pietrek Ikona

• Flash & Thunder!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2010 - 20:48

Zobacz postpila, o 11 Październik 2010 - 10:52, napisał(a):

Trzy razy? :E 

Łańcuchy muszą być wykonane z twardych stopów, więc żeby  naostrzyć trzeba go przejechać tym pilnikiem zdecydowanie więcej niż 3 razy. Oddać do ostrzenia-  jak nie masz wprawy to pozaokrąglasz zęby i lipa będzie.  Na górnej części zęba jest nacięcie, pokazujące do jakiego momentu można "spiłowywać" łańcuch.

#19 Użytkownik jest niedostępny   ges13 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Listopad 2010 - 19:17

Nowy łancuch tez sie stępi i trzeba bedzie go naostrzyc .Z doswiadczenia wiem ze nie kazdy potrafi ostrzyc nawet serwisy (5zł).Najczesciej jest tak ze po kilku ostrzeniach w serwisie nie ma czym ciąc i co ostrzyc, wiec musimy kupic nowy łancuch. Mają tez zle ustawione kąty i zbyt brutalnie ostrzą co sprawia ze zęby łancucha sa przegrzane i szybciej sie tepią.Jezeli serwis to taki co zna sie na rzeczy. Zakup ostrzałki ma sens jezeli dużo pracujemy spalinówką. Ale uzywanie takiej maszynki tez wymaga wprawy .
W łancuchu wazne sa katy ,głebokosc ciecia (tzw próg zęba) ,oraz stopień jego zużycia. Złe kąty sprawia ze nawet ostry łańcuch bedzie słabo cioł. W miare zużywania sie łancucha trzeba zmniejszac tzw próg (zmniejszajac próg zwiekszamy głebokosc ciecia. Nadmiernie zużyty łancuch nie pozwoli na swobodną prace w grubym drzewie,bedzie sie oprnie obracał . I jeszcze jedno!Wszyskie zeby powinny byc równe .
Ale łańcuch to nie wszystko . Wazna jest tez prowadnica .Musi byc idealnie prosta.Zadziory jakie powstaja w miejscu styku z łancuchem nalezy usuwac .
To tyle moich wypocin na ten temat. Nie jestem pracownikiem serwisu wiec wszystko co opisałem jest oparte tylko na moich własnych obserwacjach.
Ps
Moj ojciec nigdy nie uznawał wynalazków typu prowadnice itp do pilników.Zawsze ostrzył samym pilnikiem .A gdy zbudował własnorecznie elektryczną ostrzałke pilnik pokrył sie kurzem ;). Teraz ja pracuje na tym sprzecie który ma stałych zadowolonych klientów :)

#20 Użytkownik jest dostępny   bielas Ikona

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2010 - 20:21

U mnie ostrzenie łańcucha kosztuje 5 zeta na automacie. Z łańcuchem na 40 cm prowadnicę schodzi się około 3 min. Kolo ładuje łańcuch na automat, zamyka klapę, potem przez 3 min. obgadujemy przechodzące obok jego szyby wystawowej laski, potem on wyjmuje łańcuch, płacę, dziękuję i wychodzę. Jeśli zanoszę kilka łańcuchów, to zanoszę je, idę na zakupy/załatwiam sprawy i po powrocie odbieram. Wtedy też jest rabat zależny od ilości łańcuchów (a także od stażu u tego gościa :E ). Przy moim zapotrzebowaniu na cięcie kupuję średnio 4 łańcuchy na 3 lata, więc nie dużo (mało ciacham).@upPierwsze zdanie powaliło mnie swoją odkrywczością: "nowy łańcuch też się stępi". Jakby powiedział klasyk - oczywista oczywistość.:rotfl:

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3