Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomcug

"Wystrzałowy" SilentiumPC Deus M1 550 W

Rekomendowane odpowiedzi

Klik!

 

Polecam zobaczyć i unikać dziadostwa za wszelką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to Mój link powinien być karny kaktus.

 

@up

 

link jest dobrze zrobiony w końcu to konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę FAIL

 

"Si­len­tiumPC Deus M1 550 W jest pierw­szym za­si­la­czem, któ­ry nie prze­szedł na­szej pro­ce­du­ry te­sto­wej. Z te­go też wzglę­du nie mo­że­my go po­le­cić.

Za­si­lacz ma pro­ble­my z wy­so­ki­mi ob­cią­że­nia­mi, bli­ski­mi mo­cy cał­ko­wi­tej (uszko­dzo­ne dwa za­si­la­cze pod­czas te­stów przy mak­sy­mal­nym ob­cią­że­niu). PSU w ta­kim przy­pad­ku ma ten­den­cję do awa­rii. Tu­dzież nie za­le­ca­my ob­cią­żać te­go mo­de­lu po­wy­żej 450 W mo­cy cał­ko­wi­tej. Ma­ło te­go, za­si­lacz jest gło­śniej­szy od Deu­sa G1. Naj­bar­dziej od­czu­je­my to w prze­dzia­le 50% - 80% ob­cią­że­nia".

 

"Pod­su­mo­wu­jąc, do­sta­li­śmy dwie sztu­ki za­si­la­cza Deus M1 550 W, obie się spa­li­ły pod­czas wy­so­kie­go ob­cią­że­nia, za­si­lacz ma wię­cej wad niż za­let. Nie oby­ło się bez start. Stra­ci­li­śmy pod­czas te­stu na ży­wym or­ga­ni­zmie kar­tę gra­ficz­ną Gi­ga­by­te GTX 480, któ­ra pod­czas ob­cią­że­nia w Fur­mar­ku ule­gła awa­rii. W ta­kiej sy­tu­acji nie po­le­ca­my za­ku­pu za­si­la­czy Si­len­tiumPC Deus M1. By­naj­mniej do mo­men­tu usu­nię­cia przy­czyn awa­rii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Przystosowane na 450w max obciążenie a ci dają kondziaki na 550 :o

A ja koledze z czystym sercem poleciłem G1 550...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład firmy skierowanej na zysk, sprzedającej chińskie podróby z naklejka SPC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab nie testuje już zasilaczy, więc nie liczyłbym na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meko

Czarna lista, ale to już było oczywiste dużo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze polecający odpowiedni zasilacz zwracają na sprawę lutowania elementów na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SPC nie sprzedaje szczególnie złych zasilaczy.

 

Klik!

 

Ale modelu M1 550 W bym po prostu nikomu nie polecił :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że akurat ten model jest bardziej zawodny w porównaniu do innych modeli tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista, ale to już było oczywiste dużo wcześniej.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wybitnym fanatykiem SPC, ale wydaje mi się, że zasilacz zarówno 1. jak i 2., który powędrował do redakcji overclock'a, pochodził z jakieś wadliwej serii, a jak wiadomo takie trafiają się nawet najlepszym (miejmy nadzieję) zostanie zażegnany.

 

Testowałem SPC M1 w wersji 650W i pomimo, że przegrał ze swoim konkurentem (LC-Power LC8650II oraz TT Smart SE 630W), to nie jest złym zasilaczem.

 

"Jakim zasilaczem jest zatem SilentiumPC Deus M1 650W? Biorąc pod uwagę cenę na dziś dzień (około 260 zł) - dobrym. Wykonanie z wyjątkiem oplotów stoi na dobrym poziomie, napięcia nie zachwycają ale trzymają klasę, a decybele lekko wyrwały się spod kontroli, ale nie gwałcą szczególnie naszych uszu.

 

Technologia T-SEC, jak miałem okazję sprawdzić działa, ale czy jest potrzebna? Moim zdaniem nie. Ma ona za zadanie przedłużać żywotność zasilacza, ale czy sam producent w ten "patent" wierzy, jeżeli udziela na swój produkt jedynie "ustawowe" 2 lata gwarancji? Podobny dylemat spotyka mnie gdy myślę o technologii V-SEC, ona także w teorii ma za zadanie wydłużyć żywotność zasilacza. Pomimo wszystko brawa należą się firmie SilentiumPC za oferowanie gwarancji door-to-door, dzięki której (jak da się wyczytać na forach) po zepsuciu się zasilacza otrzymujemy nowy sprzet już nawet po 3-ech dniach od odbioru.

 

Bogate okablowanie to także niewątpliwa zaleta Deus'a 650W, ale chyba 4x PCI-E i 2x EPS w zasilaczu tej klasy (pomimo relatywnie wysokiej mocy) to trochę za dużo, szczególnie, że wiązki EPS nie są modularne."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus M1 650 W to jednak inny model.

 

Pierwsza sztuka dotarła do mnie w 13 listopada 2013 - padła

Druga dotarła bodajże w styczniu czy lutym 2014 także padła.

Być może "przypadek", ale niesmak pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak inne serie musiały być. No niestety SPC. Bezpieczne pozostają jednak tylko chłodzenia i ew. obudowy. Oszczędzanie na elektronice nie wychodzi na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcug, może i inny lecz:

https://www.youtube.com/watch?v=uTm8SiU65i0

 

650-tka lubi popiszczeć :D

Co ciekawe: przy P67 Pro3 jest cisza, przy Sabertooth daje jak szalona.

 

Zdarzają się różne partię, ja to rozumiem. Trzeba będzie w końcu zalać cewki i po kłopocie.

Gigabyte ma z tym odwieczny problem, a wielu użytkowników nie narzeka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zasilaczu powinno być napisane max 420 watt, peak 520 watt. Nie było by żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinien być dla wszystkich dostępny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zasilaczu powinno być napisane max 420 watt, peak 520 watt. Nie było by żadnego problemu.

 

Jak przepraszam Ty to rozumiesz - nie byłoby żadnego problemu :hmm:

 

Przeczytaj to uważnie

"Si­len­tiumPC Deus M1 ofe­ru­je nam jed­ną moc­na li­nię +12 V, Któ­ra mo­że do­star­czyć do 43 A. Istot­ną rze­czą, na któ­rą na­le­ży zwró­cić uwa­gę, jest to, iż z dwóch szyn +12 V po­przez zlu­to­wa­nie otrzy­ma­no jed­ną, co wi­dać na po­niż­szych zdję­ciach.

Ta­kie po­su­nie­cie jest czę­sto prak­ty­ko­wa­ne przez pro­du­cen­tów. Cie­ka­wi nas tyl­ko czy nie za­kłó­ci to za­dzia­ła­nia za­bez­pie­czeń, przede wszyst­kim OPP (przed prze­cią­że­niem jed­nost­ki). W ta­kim przy­pad­ki OCP mo­że nie za­dzia­łać, stąd za­pew­ne in­for­ma­cja o bra­ku te­go za­bez­pie­cze­nia.

Dla­cze­go tak jest? – Otóż za­łóż­my, że PSU po­sia­da dwie li­nie po 25 A. Po zmost­ko­wa­niu obu li­nii da­je nam to łącz­nie 50 A na li­nii +12 V, czy­li 600 W, gdy mak­sy­mal­ne ob­cią­że­nie wy­no­si przy­kła­do­wo 540 W. Aby nie prze­kro­czyć mo­cy zna­mio­no­wej jed­nost­ki za­bez­pie­cze­nie OPP mo­że być usta­wio­ne na min. 45 A. Dla­te­go, za­bez­pie­cze­nie OCP nie ma pra­wa za­dzia­łać, po­nie­waż ob­cią­że­nie obu li­nii roz­ło­ży się rów­no­mier­nie, więc nie prze­kro­czy 43 A.

 

"Wie­cie z po­przed­nich stron, że Deus M1 550 W po­sia­da czte­ry złą­cza PCI-E 6+2 pin. Za­tem da­je to moż­li­wość pod­łą­cze­nia dwóch kart gra­ficz­nych w SLI lub CF. Po­sta­no­wi­li­śmy, za­tem pod­łą­czyć dwur­dze­nio­we­go GTXa 590. TDP tej kar­ty to 365 W, wg na­szych po­mia­rów 590-tka z prze­wo­dów PCI-E po­bie­ra 20,2 A (co pre­zen­tu­je po­niż­szy ma­te­riał wi­deo). Naj­cie­kaw­sze w tej pró­bie jest to, że za­si­lacz uległ awa­rii pod­czas mak­sy­mal­ne­go ob­cią­że­nia (CPU+GPU) po­zo­sta­wia­jąc uno­szą­cy się na kil­ka­dzie­siąt mi­nut swąd spa­lo­nej elek­tro­ni­ki. Wa­to­mierz wska­zy­wał 704 W po­bo­ru mo­cy z gniazd­ka. Co cie­ka­we, nie za­dzia­ło żad­ne za­bez­pie­cze­nie, czy to tem­pe­ra­tu­ro­we czy prze­cią­że­nio­we, acz­kol­wiek PSU nie był bar­dzo go­rą­cy."

 

 

I teraz wyobraź sobie sytuacje, że ktoś pomimo tego, że na zasilaczu napisane jest max 420W podłączy bardziej prądożerne podzespoły.

Normalny, prawidłowo zaprojektowany zasilacz po prostu się wyłączy bo zadziałają zabezpieczenia.

Jak widać z recenzji w Deusie M1 550W nie zadziała zabezpieczenie przed prze­cią­że­niem jed­nost­ki.

Nie rozumiem jak można coś takiego oferować klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wklejasz, wynika, że nie ma żadnej informacji o takim zabezpieczeniu.

 

Jak dla mnie, wszystko w porządku (w kwestii zabezpieczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, wszystko w porządku (w kwestii zabezpieczenia).

 

:hmm:

 

Naj­cie­kaw­sze w tej pró­bie jest to, że za­si­lacz uległ awa­rii pod­czas mak­sy­mal­ne­go ob­cią­że­nia (CPU+GPU) po­zo­sta­wia­jąc uno­szą­cy się na kil­ka­dzie­siąt mi­nut swąd spa­lo­nej elek­tro­ni­ki. Wa­to­mierz wska­zy­wał 704 W po­bo­ru mo­cy z gniazd­ka. Co cie­ka­we, nie za­dzia­ło żad­ne za­bez­pie­cze­nie, czy to tem­pe­ra­tu­ro­we czy prze­cią­że­nio­we, acz­kol­wiek PSU nie był bar­dzo go­rą­cy."[/i]

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"aczkolwiek PSU nie był gorący"

 

przeciążeniowego nie ma (producent nie wspomina). Więc jak dla mnie pod tym względem jest OK (nie mam nic do zarzucenia).

 

Zarzucić można, jakim prawem na naklejce jest 550 watt a zasilacz pada. Ale kumam, to tylko mój tok rozumowania. Pewnie dlatego, że dla mnie minimum co można wsadzić do PC to taki dawny VX ew. RM czy XTR dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SPC nie sprzedaje szczególnie złych zasilaczy.

Generalnie, dla mnie, jako klienta, zasilacze może produkować m.in. Chieftec*...(zresztą, ich CFT850 mam już kiła ładnych lat), czy firmy, które stricte zajmują się taką produkcją...aby nie powiedzieć zbyt dużo.

 

 

*czy zlecać dużym, uznanym, renomowanym producentom 3-rd party dla firm i ewentualnie je rebrandować. Żadnej ujmy w tym nie ma, za to produkt będzie spełniał wszystkie kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...