Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RyszardGTS

SilentiumPC Grandis XE1236

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli fera jest dla Ciebie cicha, to Grandis nie może być nic głośniejszy, jest wydajniejszy więc wentylatory będą chodziły na niższych obrotach, nie masz się czym przejmować jeżeli chodzi o głośność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Grandis jest głośniejszy na 100% bo jednak co 2 wentyle, to nie jeden - ale jak się włączy PWM, to na pewno będzie cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis zainstalowany na procesorze. Pastę, jaką użyłem to wspomniana Liquid Pro (o ile można to nazwać pastą :D )

Do bloku dołożyłem dodatkowy wentylator 120mm Zalmana (z obudowy Z3 Plus). Całość uruchomiona, wygrzana i przetestowana w OCCT.

Można porównać z poprzednimi wykresami i dojść do wniosku, że bezdyskusyjnie warto było wziąć Grandisa.

 

IDLE

2bd947f86df75217.jpg

 

STRESS

cc6515056cb2b959.jpg

 

Całość z dołożonym dodatkowym wentylatorem w IDLE bardzo cicha, w stressie już w miarę słyszalna (hałas na przyzwoitym poziomie)

Jedyny minus tego chłodzenia to stopka (szczotkowana miedź). W następnej rewizji mogliby to poprawić. Uzyskanie gładkiej powierzchni nie powinno być dodatkowym problemem w procesie produkcyjnym (nawet, jeżeli konsument miałby dołożyć 20-30 złotych).

W skali od 1-5 oceniam chłodzenie na 4,9 (właśnie ze względu na tę stopkę). Ode mnie dodam jeszcze, że naprawdę WARTO kupić Grandisa! Bez najmniejszych problemów radzi sobie z cholernie gorącym, podkręconym FX-8320. Jestem bardzo zadowolony z zakupu (jak zresztą ze wszystkich produktów SPC, które na chwilę obecną posiadam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice robią bardzo duże wrażenie :D

 

Fera2(push-pull) vs Grandis (3xfan + liquid pro)

 

IDLE 40'C->34'C

STRESS 61'C->47'C

 

Dzięki za włożoną pracę. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice robią bardzo duże wrażenie :D

 

Fera2(push-pull) vs Grandis (3xfan + liquid pro)

 

IDLE 40'C->34'C

STRESS 61'C->47'C

 

Dzięki za włożoną pracę. :thumbup:

pokazuje tyle że osoba nie umie przeprowadzić prostego testu. Vcore różne jak i temperatura otoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuje tyle że osoba nie umie przeprowadzić prostego testu. Vcore różne jak i temperatura otoczenia

 

Odpowiadam:

 

1. Vcore zawsze będzie różne przy włączonej funcji LLC.

2. Temperatura otoczenia - 26 stopni C.

3. Pomogłem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test, poprostu idealnie oddający moją sytuację ^^ właśnie przesiadam się z Freezera 13 na Grandisa :D z tym, że u mnie temperatury wyglądają zupełnie inaczej, Max temperatura po 20 minutach katowania OCCT mojego Haswella i5 4670K 4.5Ghz, 1,250V z freezerem 13 wynosiła 72 stopnie na najcieplejszym rdzeniu i 65C na najchłodniejszym. Jestem ciekawy jaka różnica będzie przy tym grandisie, do tego polerowanie podstawki, bo fabrycznie biednie wygląda ta polerka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ładne temperatury, chyba dobry "glut" pod IHSem Ci się trafił.

Kiedyś widziałem jak 4670K na 4,5GHz chyba z Phanteksem14 osiągał coś koło 80-85'C z racji daremnego gluta.

Po oskalpowaniu i wymianie pasy na Coollaboratory właśnie było tak jak podałeś - 65'C najzimniejszy rdzeń i 72'C najcieplejszy (@4,5GHz Phanteks14)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, jeszcze zanim go kupiłem, po przeczytaniu mnóstwa opinii myślałem, że skalpowanie IHS to będzie pierwsze co mu zrobię, ale okazało się, że nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test, poprostu idealnie oddający moją sytuację ^^ właśnie przesiadam się z Freezera 13 na Grandisa :D z tym, że u mnie temperatury wyglądają zupełnie inaczej, Max temperatura po 20 minutach katowania OCCT mojego Haswella i5 4670K 4.5Ghz, 1,250V z freezerem 13 wynosiła 72 stopnie na najcieplejszym rdzeniu i 65C na najchłodniejszym. Jestem ciekawy jaka różnica będzie przy tym grandisie, do tego polerowanie podstawki, bo fabrycznie biednie wygląda ta polerka...

Dzięki ;) Ale Ci się fajna sztuka trafiła, heh. Ja już trochę czasu mam swojego 3570K i glut pewnie dawno stracił już swoje właściwości termoprzewodzące. W przyszłości go oskalpuję może i się zobaczy ile stopni spadła temperatura.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ładne temperatury, chyba dobry "glut" pod IHSem Ci się trafił.

Kiedyś widziałem jak 4670K na 4,5GHz chyba z Phanteksem14 osiągał coś koło 80-85'C z racji daremnego gluta.

Po oskalpowaniu i wymianie pasy na Coollaboratory właśnie było tak jak podałeś - 65'C najzimniejszy rdzeń i 72'C najcieplejszy (@4,5GHz Phanteks14)

On wykonał test w OCCT ale bez avx dlatego ma tak niskie temperatury :Up_to_s:

Z AVX temperatury będą znacznie większe.

U mnie temperatura w zwykłym teście przy 4.6Ghz 1.280V to 65-68C a z AVX dochodzi do 78C tyle, że ja mam CLP pod IHS'm ;)

Dodatkowo u mnie wentylatory kręcą się maksymalnie z 1080rpm a nie 1500rpm i chłodzenie nie miało żadnej polerki (a powinno mieć) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś hardcorem był sam OCCT, wszyscy uważali go za najlepszy wygrzewacz, teraz OCCT jest słabe, trzeba dodatkowo AVX? wygląda to powoli jak sztuka dla sztuki, a gdzie przełożenie na rzeczywiste warunki pracy? w grach takich jak Watch Dogs czy BF4 mój procek nie widział 70 stopni, temperatura oscyluje przy 60-65 stopniach i to jest max. ale wporządku, to jeszcze można wytłumaczyć, a co z moimi temperaturami w IDLE?

 

 

Jutro przychodzi Grandis, po zrobieniu lappingu wrzucę jakieś porównanie jak to wygląda u mnie.

 

3a0847ae2b2e.jpg

 

Jak złoto ;) A co do temperatur u mnie wszystkie temperatury spadły o 4-5 stopni, a w IDLE o 2 :) myślę, że po wygrzaniu pasty będzie jeszcze lepiej

 

Pozdrawiam

post-404412-140934064434_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według TechPowerUp minimalnie lepiej wypada Grandis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba działają z PWM.... Matko Boska jak jest cicho i wspaniale, mniej jak 150zł, a tyle radości... wreszcie słyszę swoje myśli :E

 

Jak na moje ucho dźwięk ten jest dość nieznośny i bez kontrolera obrotów chyba się nie obejdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był Phenom 521, lutowany (AMD chyba nadal lutuje wszystkie procki co daje świetny transport ciepła die<>ihs), max temp z tego co pamiętam to około 60'C, PWM był ustawiony może na 75% max a wtedy jest około 1100rpm (tak, jeżeli ustawimy PWM @od jakiś niskich obrotów do max obrotów to będą dosyć słyszalne). Dziś przy G3258, przykładowo @4GHz mam tylko środkowy @12,5%-37,5%, praktycznie cisza, nawet wentylator w Seasonicku SSR nie chce się rozkręcić... no bo jak się ma rozkręcić jak cała platforma pobiera około 100-120W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe - jesli ktos ma "na wierzchu" Grandisa i moglby go zmierzyc tj. chodzi o rzeczywista wysokosc, to bede bardzo wdzieczny. Nie wiem jak teraz, ale dane z opisu Fortisa He1225 nijak sie maja do rzeczywistosci i dystrybutorowi w opisie technicznym gdzies uciekly dobre 3mm ;) Najprosciej postawic go na radiatorze, przylozyc cos plaskiego do podstawy i zmierzyc od blatu. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem od powierzchni "zapinki socketu s1150", równo z podstawą radiatora (pomiar bezpośrednio "przez środek grandisa", bez żadnych "na oko")

Chyba dobrze zmierzyli bo wychodzi właśnie 158mm do końcówek heatpipe'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś sie orientuje, czy ten cooler wejdzie do obudowy Cooler Master Elite 333?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...