Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaszt

Gameboy skąd dostać nową obudowę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czadu chodzi mi po głowie kupno Gameboya Color. Te zachowane w dobrym stanie są określane jako kolekcjonerskie i mają dość wysokie ceny, a z kolei można wyrwać bardzo tanio konsolkę sprawną elektronicznie ale z uszkodzoną obudową.

 

Szukałem trochę i nie znalazłem nigdzie nowych obudów. Wiem, że dostanie oryginalnej jest już niemożliwe, ale serio żaden właściciel wtryskarki nie wpadł na pomysł, żeby sobie dorobić? Może wiecie skąd można taką wyrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem na naszym rynku GBC w bdb stanie to koszt nawet 130-150zł. Jakby się pobawić w licytowanie to można wyrwać sprawną sztukę ale w dość dojechaną nawet za 40zł. Nadal to ponad 100zł, liczyłem na coś poniżej tego.

 

Takie pytanko jeszcze, bo nie miałem sprzętu tego pokroju:

Czy jeśli bym sprowadził taką konsolę np. z Niemiec (albo innego europejskiego kraju), to w jakim języku będę miał interfejs (jeżeli takowy w konsolce w ogóle istnieje)?

 

Edit:

Zjechałem na dół podlinkowanej przez Ciebie stronki i są tańsze, np:Mój link

 

Tylko jeszcze dowiedzieć się jak z jakością tego cudeńka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o język to nie mam zielonego pojęcia, ale jak ja kupowałem DS'a z UK to były do wyboru z tego co pamiętam angielski, niemiecki, francuski, włoski i może hiszpański. Podejrzewam, więc, że w konsoli z Niemiec byłby język angielski :) Nigdy nie zaszkodzi zapytać sprzedawcy. A tak swoją drogą to na GB chyba po prostu wkładasz karta i grasz :P nie mam pojęcia czy tam jest jakieś menu konsolowe.

 

Jeśli chodzi o Twój link, to ja bym nie próbował, ponieważ:

 

Lokalizacja przedmiotu:

shenzhen,Guangdong, Chiny

 

Ale kto nie ryzykuje ten nie żyje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczyłem, że ten sam sprzedawca wystawia na aliexpress za 11$ + darmowa wysyłka. Oczywiście jeśli miałbym kupować to muszę najpierw znaleźć opinie ludzi, którzy to kupowali.

 

Nie tak daleko jak wczoraj reanimowałem swoją stara nokię, naprawiłem problem z klawą i chciałem wymienić obudowę na nową. Kupiłem zamiennik za allegro za 15zł, jedna cześć się normalnie rozpadła podczas montażu :lol2: . Ostatecznie biorąc trochę części oryginalnych i trochę z tego "zamiennika wysokiej jakości" odbudowałem telefon ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę do kitu wydać ~50 zł na obudowę żeby potem poleciała do śmietnika ;) jeśli masz smartfona to zastanów się nad takim rozwiązaniem :

 

https://www.youtube.com/watch?v=zs5b3vjmDEY

 

Sam chyba takie coś sobie sprawię, na allegro jest do wyrwania za 100zł, a na ebay powinno wyjść 80 zł z wysyłką. Do emulatorów sprawdza się idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie ale mam smarta na WP, więc dla mnie takie rozwiązanie odpada.

Z drugiej strony - mam gdzieś stare PSP, z tego co widzę to są emulatory gameboyów na niego. Jak znajdę czas to zobaczę jak się to spisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GBC nie istnieje interfejs a grę masz w języku w jakim ją kupiłeś. Wkładasz kartidż, uruchamiasz konsolkę i grasz. Nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kupowaniem konsol w GB radzę uważać, bo anglicy nie mają w zwyczaju dbać o sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...