Skocz do zawartości
Gość SunTzu

Rozszerzenie procedury testowej PClaba

  

314 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Test schładczacza

    • chcę
      267
    • chcę, ale w innej formie
      25
    • nie chcę
      22
  2. 2. Testy poboru energii

    • chcę
      272
    • chcę, ale w innej formie
      23
    • nie chcę
      19
  3. 3. Czas pracy laptopa w stresie (gry)

    • chcę
      254
    • chcę, ale w innej formie
      18
    • nie chcę
      42
  4. 4. Wydajność laptopa podczas pracy na baterii

    • chcę
      274
    • chcę, ale w innej formie
      19
    • nie chcę
      21
  5. 5. Modyfikacja testu odtwarzania filmu, by wykorzystywał sprzętowy dekoder

    • chcę
      248
    • chcę, ale w innej formie
      14
    • nie chcę
      52
  6. 6. Test WiFi

    • chcę (czekam na propozycję procedury)
      247
    • nie chcę
      44


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje małe przemeblowanie przy testach gier. Tj by każda gra była testowana na ustawieniach low med high w

1 wykres pokazywałby by wyniki wszyskih kart w danej grze i na nim były by przełączniki low/med/high

Edytowane przez Django

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Chodzi o to, że nie możesz porównać ze sobą np. laptopa ULV i integrą GT3 z laptopem aka A10+m290x, któy jest limitowany przez CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie możesz porównać ze sobą np. laptopa ULV i integrą GT3 z laptopem aka A10+m290x, któy jest limitowany przez CPU?

już widzę jaki masz wybór w laptopach , albo przyjmujesz do wiadomości to co producent oferuje albo i nie , jak wyżej pisałem podział na Produkt vs wydajność jest jedynym sensownym porównaniem i tu NBJ.de najlepiej obrazował wykresy ! LINK co nie zmienia faktu iz każdy wynik jest zależny od Portalu który testuje sprzęt a w zasadzie samego testera !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Czemu ktoś nie miałby przyjmować to co oferuje producent... w sensie jakiś fanboy, który nie widzi innego produktu poza xy marką.

 

 

To może uprosić i zrobić testy w dwóch rozdzielczościach 1366x768 (jako benchmark) vs natywna

i 1366x768 ultra low (tak by dało się zagrać na kabini?) vs ultra high + natywna w jakości ????

 

Bo laptopy z 720m czy GT3e nie odpalą gry HD nawet na medium.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarnij sie proszę , nie możesz wszystkich laptopów pod jeden profil podciągać a tym samym jest nielogiczne porównywać sprzęt multimedialny z HighEndowym , albo jest porównanie z zachowaniem profilu przeznaczenia Laptopa albo jest wielki bałagan i tym samym tacy jak ty są później rozczarowani wielkim niesmakiem względem publikacji,

logiczne jest ze UVD lub LoVo hardware uwzględniają zastosowane chłodzenie jak i przeznaczenie sprzętowe, poza tym AMD Combo w Laptopie ma tez swój profil zarazem śmieszy mnie sytuacja ze o takim SetUp ktoś pisze ze coś ogranicza , ten sprzęt jest przeznaczony pod odpowiedni Profil P/P [Price/Performance] ,

pomijam już fakt iz 6 vs 8MB L3 w laptopach robi kolosalna różnice w efektywności chłodzenia i możliwe jest ze ten sam Laptop z 4810 vs 4900 przy renderowaniu za pomocą CPU obciążając wszystkie rdzenie 4800 będzie efektywniejszy bo jego temperatura robocza będzie w granicy tolerancji , gdyż 4900 będzie oscylował w skrajnej granicy Tcase ,Prime czy tez OCCT do laptopa jest wielkim nieporozumieniem ,dzisiaj Fumark i nVidia z miejsca obniza Takty po tym jak karty nVidia padały jak much przy Fumarku który moim zdaniem nie jest adekwatnym software do testów , chcesz mieć adekwatne zdanie na temat Produktu zapoznaj sie z Laptopami i testuj sam !,

chcesz zrobić coś uczynnego zapoznaj się proszę z Budowa Laptopa (tyle ile Laptopów tyle jest tez rożnych Konfliktów konfiguracyjnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Tymczasem sam dałeś linka, którym tester podciąnął wszystkie laptopy pod jeden profil, więc zrozumiałem, że czegoś takiego chcesz.

Zresztą średnio rozumiem teraz do czego się odnosisz, bo chyba nie do wyższej wypowiedzi, a czegoś innego...

 

Ciągle ci piszę, jak masz jakąś konkretną propozycję to napisz.

 

AMD Combo w Laptopie ma tez swój profil zarazem śmieszy mnie sytuacja ze o takim SetUp ktoś pisze ze coś ogranicza , ten sprzęt jest przeznaczony pod odpowiedni Profil P/P [Price/Performance] ,

Czasem można mieć wrażenie, że wiesz o czym piszesz... a czasem nie. Rozumiem, że nie widziałeś konfigu A10+8970m/m290x na żywe oczy. Gdyby tam dali grafę gorszą ale NV wydajność by wzrosła.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem sam dałeś linka, którym tester podciąnął wszystkie laptopy pod jeden profil, więc zrozumiałem, że czegoś takiego chcesz.

no właśnie widać ze nie zrozumiałeś i nadal nie rozumiesz :

porównywanie sprzętowe powinno być przeprowadzone uwzględniając wszystkie Hardware , czyli jak napisałem to co producent przewiduje lub oferuje takie porównanie ma tylko i wyłącznie zobrazować Całokształt danego sprzętu i jego przeznaczenie , tym samym jak widzisz ze na wykresie sprzęt multimedialny nie daje rady udostępnić płynnej rozgrywki i nie spełnia oczekiwań pod względem chłodzenia które przekształca się na kulturę pracy wyklucza tym samym katowanie takiego sprzętu programami typu Prime czy OCCT Prawda skoro sprzęt osiąga przykładowo 90°C przy Max RPM wentylatora :lol2: , Link do pełnego zestawienia Profili co prawda Redakcja wyznacza jakim profilem weryfikować się będzie dany Sprzęt lecz zazwyczaj jest mniej więcej trafne określenie

właśnie takie podejście Laika do tematu generuje negatywne opinie na temat Laptopów , Kazdy Produkt (laptop) ma swój Profil przeznaczenia , to ze nVidia GT 740 będzie miał płynne FPS na Medium wcale nie oznacza ze jego żywotność będzie długa jeżeli będziemy wykorzystywać sprzęt do długich sesji Gier, jeszcze raz wspomnę ze Budowa profil przeznaczenia Laptopa i Profil Użytkownika to najlepszy wzór na zadowolenie z produktu,przykładowo MSI GE i W355 maja te same Hardware lecz weryfikują się lekko innymi Profilami na które składa się efektywność obudowy i chłodzenia nie jest to kolosalna różnica ale w tym przedziale klika T°C i kultura pracy robi zasadnicza różnice i w tym przypadku W355 będzie miał adekwatniejsze wyniki które mogą być jeszcze akceptowalne w grach niż MSI lub tez ASUS G750 z MSI GS tak czy inaczej T°C to jedno a Kultura Pracy to drugie i jak już wspomniałem nie ma wzoru na idealna recenzje/TEST,uśredniając HighEnd Laptop to Medium/high Desktop , Multimedialny Laptop to LowEnd/Medium wydajność Desktopa , oczywiście ze na wydajność chłodzenia Laptopa składa się kilka czynników ale ja sugeruje się tylko i wyłącznie Laptopami bez modyfikacji.

z Autopsji wiem ze Sprzęt Multimedialny nie nadaje się do długich sesji Gier , wraz z nadmiarem czasu gry nadmiernie wzrasta T°C w obudowie Laptopa i jak po 1h jest jeszcze ok tak po 5h jest już całkiem inny efekt jak założony , Hardware zazwyczaj weryfikują się długą żywotnością która przekłada się na T°C , czym mniejszy TJ tym dłuższa żywotność Hardware , spojrzeć szerszym Horyzontem na Laptopy zazwyczaj pomaga zrozumieć Temat :P , następny aspekt jest Radiator Combo który jest bardzo często ignorowany i jak po kilku dniach użytkowania jest ok tak po już nawet 2 miesiącach użytkowania TJ ,

wzrasta o kilka punktów zbliżając się czasami do Punktów krytycznych Tcase

przykładowy Link,

kilka punktów ci podpowiem

-T°C Hardware (przekłada się na zastosowany HS i jego efektywność)

-T°C wewnątrz obudowy

-J/(m·s·K) = W·m−1·K−1 S – pole przekroju przez który przepływa ciepło t – czas przepływu ΔT – różnica temperatur w kierunku przewodzenia ciepła

-RPM wentylatora

 

teraz zadaj sobie pytanie a raczej domniemam ze powinieneś dać rade uzyskać stosowna odpowiedz na konstelacje (Crysis3) 100%RPM=95°C TJ (CPU lub GPU) czy w takiej Konstelacji sprzęt będzie się nadawał do Długich sesji GIER zakładając ze Tcase=100°C lub tez do testowania w Prime czy tez OCCT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Chyba wszedłeś na jakąś inną orbitę, bo to nie ma nic wspólnego z tym co Django napisał.

 

z Autopsji wiem ze Sprzęt Multimedialny nie nadaje się do długich sesji Gier , wraz z nadmiarem czasu gry nadmiernie wzrasta T°C w obudowie Laptopa i jak po 1h jest jeszcze ok tak po 5h jest już całkiem inny efekt jak założony

Ja wiem, że są laptopy, które dają radę...

Powiedz mi w takim razie czy to samo dotyczy laptopów PRO, czy one też nie nadają się do długiej pracy?

 

teraz zadaj sobie pytanie a raczej domniemam ze powinieneś dać rade uzyskać stosowna odpowiedz na konstelacje (Crysis3) 100%RPM=95°C TJ (CPU lub GPU) czy w takiej Konstelacji sprzęt będzie się nadawał do Długich sesji GIER zakładając ze Tcase=100°C lub tez do testowania w Prime czy tez OCCT ?

Nie dowiesz się tego jeśli nie sprawdzisz.

 

Zgadzam się z tą częśćią, że można podzielić lapki na te, które wytrzymują i te, które nie wytrzymują. Ale nie mogę zgodzić się z twoim założeniem, że KAŻDY laptop multimedialny nie wytrzyma stresu, dlatego nie ma sensu testować... jak i antytezie, że każdy laptop pro/gamingowy wytrzyma obciążenie podzespołów.

To jaki laptop ma profil nie dowiesz się ze strony producenta często, który zawsze stara się reklamować laptopa jako hiperuber do wszystkiego, czy recenzji, która nie sparwdzi tego dokładnie i testuje grę przez 2 min next test

 

Radiator Combo który jest bardzo często ignorowany i jak po kilku dniach użytkowania jest ok tak po już nawet 2 miesiącach użytkowania TJ ,

wzrasta o kilka punktów zbliżając się czasami do Punktów krytycznych Tcase

W pełni się zgadzam, ale chyba nie sugerujesz by testować laptopy przez 2 miesiące?

O tyle przeżyłem ździwienie, że są laptopy, które się nie kurzą w środku, ale trudno by redakcja trzymała laptopa 2 miesiące...

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o Django tylko o twój światopogląd !

sory ale nie będę naprawiał twojego świata :E po prostu nie mam czasu na to,

Nie dowiesz się tego jeśli nie sprawdzisz

:lol2:

 

kilka punktów ci podpowiem

-T°C Hardware (przekłada się na zastosowany HS i jego efektywność)

-T°C wewnątrz obudowy

-J/(m·s·K) = W·m−1·K−1 S – pole przekroju przez który przepływa ciepło t – czas przepływu ΔT – różnica temperatur w kierunku przewodzenia ciepła

-RPM wentylatora

sugerując sie tymi wartościami będziesz mógł zobrazować sobie Profil Laptopa

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Aaaa rozumiem... czyli nie masz nic lepszego do zaprezentowania tylko tak sobie wpadłeś krytykować...

 

sugerując sie tymi wartościami będziesz mógł zobrazować sobie Profil Laptopa

Nie będę. Jeśli tych danych nie ma podanych w recenzji, jesli mam rozumieć na tej podstawie decydujesz jaki jest profil laptopa.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa rozumiem... czyli nie masz nic lepszego do zaprezentowania tylko tak sobie wpadłeś krytykować...

 

 

Nie będę. Jeśli tych danych nie ma podanych w recenzji, jesli mam rozumieć na tej podstawie decydujesz jaki jest profil laptopa.

możesz się wykazać : https://www.testujasus.onet.pl/rejestracja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Już to zrobiłem :) Akurat pokrywa mi się to z końcem sesji (do 27.06) i praktykami. Powinienem wyrobić czasowo. Tylko jeszcze jury musi wybrać, a domyślam się, że poszło parę set zgłoszeń.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jeszcze jury musi wybrać

Załoga Jury* akurat myśli logicznie jak i strategicznie co w twoim przypadku oznacza ze strategia Projektu Laptopa wyprzedza twój horyzont :E , oczywiście życzę ci byś został wybrańcem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ojj o moje horyzotny to miło byś przestał się tak martwić są spore, a nie cierpię takiego sarkastycznego lania wody, które może przystoi studentowi unikającego odpowiedzi. W całej dyskusji napisałeś jeden konkret, który z praktycznego punktu widzenia jest irracjonalny... Jeszcze nie spotkałem kogoś kto ni z gruszki... zaczyna zmieniać temat i co prawda z sensem to jednak nie na temat.

 

Dalej w całej tej bezsensownej dyskusji, które jedziesz po mnie jadem nie podajesz przykładowej lepszej całej procedury o co Cię proszę i tyle po Tobie.

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Był test i zniknął. W jednej recenzji się pojawił i była rewelacja, autor fajnie dobrał programy i wyszło coś ciekawego, a potem sprawa się rypła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem na tak, 20 głosów jeszcze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...