Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reaction

R9 280 migotanie obrazu, artefakty w IDLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam mały problem z kartą graficzną.

 

Na początek specyfikacja komputera :

PSU : SilentiumPC Deus G1 600W

CPU : Phenom II x4 965BE

RAM : 8 GB Goodram 1333

MOBO : Gigabyte MA770T-ud3

 

Problemem są pojawiające się artefakty, migotanie ekranu, występuje to tylko w IDLE, podczas długiego grania nawet w bardzo wymagające gry nic się nie dzieje. Problem występuje np. podczas uruchamiania programu Skype lub odpalania filmiku na YouTube. Karta nie jest podkręcona, obniżałem nawet zegary w celu sprawdzenia, nie pomogło. Testowałem takimi programami jak OCCT, FurMark, żadnych errorów, artefaktów. Napięcia w normie. Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Obecnie korzystam ze sterowników w wersji 14.4, na Becie 14.6 problem również występował. Poniżej screen okazujący jak to wygląda :

 

http://postimg.org/image/kmomgq1pf/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o w idle takie artefakty?? jakie masz napiecie na karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie są widoczne ani w OC GURU, ani w MSI Afterburner. Nie mam pojęcia. Producent rzekomo zachwalał możliwość zmiany napięcia, lecz niczego takiego nie widzę.

 

Napięcie odczytałem z GPU-z , w IDLE wynosi 0.950V a podczas obciążenia 1.250V

Temperatury w normie w IDLE 33-35 stopni a w obciążeniu do ~65

Nie wiem co jest przyczyną, czy karta jest wadliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w innym komputerze, jak będzie to samo co u Ciebie, to reklamacja. Co do tego typu kwiatków, miałem u siebie z 5 razy w przeciągu 10 miesięcy, od niebieskich pasów, po czerwone, na 7950, niby wina leżała po stronie monitora, lub jakiegoś sterownika, gdzieś ktoś o tym pisał. No ale nie wiem czy to co ja miałem, jest tym, co ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę pobrać nowy flash? Jestem w tym temacie troszkę zielony. Wersja biosu teraz : 015.044.000.007.000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FLASH .Jeżeli powrót do sterowników 13.12 i aktualizacji flasha nie pomoże.Sprawdź na stronie producenta czy nie ma nowszego biosu. To samo dla płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do starszych sterowników, zaktualizowałem flasha,bios. Problem występuje zawsze kiedy odpalam program Skype. Przeinstalowałem go, ale nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala seria r9 200 ma takie problemy z migotaniem obrazu w trybie 2d. Od listopada bujam sie z tym problemem na moim Gigabyte 270x i już mam dość. Zmiana biosu, sterownikow, podkręcanie, dovoltowanie... Mam dość, nic nie pomaga. Tematów na roznych forach jest dużo na ten temat ale nikt nie ma skutecznego rozwiązania. U mnie miga tylko w trybie 2d, najczęściej podczas filmu, albo podczas oglądania neta, sporadycznie w prostych gierkach 2d, za to w trybie 3d zawsze jest ok. Jakby mi podczas grania tak mignelo karta polecialaby przez okno :P eh, trza bylo gf 760 kupic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć nagranie tego problemu z migotaniem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został zażegnany. Kilka tygodni pracuję już bez problemów, na początek w CCC odznaczyłem dwie opcje :

-Zmniejsz częstotliwość DVI na ekranach o wysokiej rozdzielczości

-Alternatywny tryb pracy DVI

 

Drugą rzeczą było stworzenie profilu w CCC i podwyższenie standardowych taktowań w trybie 2D, z którymi widocznie karta miała problem bo były zbyt niskie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nawet nie straszcie ... akurat jak zamówiłem R9 280x w dobrej cenie i czekam na zamówienie do odbioru :E

 

Problem został zażegnany. Kilka tygodni pracuję już bez problemów, na początek w CCC odznaczyłem dwie opcje :

-Zmniejsz częstotliwość DVI na ekranach o wysokiej rozdzielczości

-Alternatywny tryb pracy DVI

 

Drugą rzeczą było stworzenie profilu w CCC i podwyższenie standardowych taktowań w trybie 2D, z którymi widocznie karta miała problem bo były zbyt niskie.

 

Pozdrawiam

 

 

Na jakie ustawienia dałeś ??

Możesz podesłać bo może się przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się bo u mnie zdażały się Black Screeny, choć ja dopatruje się problemu w zbyt niskiem napięciu w idle bo je obniżałem, ale gdy problem się powtórzy na defaultowych napięciach spróbuję podwyższyć taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został zażegnany. Kilka tygodni pracuję już bez problemów, na początek w CCC odznaczyłem dwie opcje :

-Zmniejsz częstotliwość DVI na ekranach o wysokiej rozdzielczości

-Alternatywny tryb pracy DVI

 

 

To co jest na pierwszym zdjęciu to nie jest artefakt, tylko monitor który dostał jakieś popie***lone parametry odświeżania i nie jest w stanie tego poprawnie wyświetlić. Bo zakładam, że przy ruszaniu myszką coś tam się przemieszczało w wielu miejscach na ekranie, prawda? Można spróbować zostawić standardowe zegary trybu 2D, ale te dwie opcje są moim zdaniem konieczne żeby to się nie chrzaniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkopuję temat, ponieważ w nowej wersji sterownika nie można ustawić powyższych opcji. Przez to problem niestety wrócił. Znalazł ktoś rozwiązanie problemu w nowej wersji sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...