Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzegorz_J

LTE w PLUS-ie bez limitu - o co biega?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o co w tym biega bo nie zabardzo rozumiem. Niby bez limitu, ale w kwocie 59,90 jest 25GB limit?? Rozumiem, ze na routerze, ktory daja za 3 zl mozna ustawic na sztywno "tylko LTE" i wtedy mam bez limitu?? Moge robic w sieci co chce i jak chce i mam do 100Mb/s??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ten limit jest tylko dla innej technologii niż LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit jest bez względu na technologie jakiej używasz. Czy lte czy 3g lub gsm masz np. 25gb limitu.

Jak limity wyssasz to dostajesz lejek 32kbit w gsm i 3g a w lte lejek 10mbit (zależny od taryfy)

 

W regulaminie usług operator zastrzegł fup - fair use policy. Jak uzna, że przeciążasz sieć to masz blok na 32kbit.

Tak to wygląda: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40466&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Pierwtony zapis

b) Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez Abonenta, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s.

zmienili na

W celu umożliwienia wszystkim Abonentom ciągłości dostępu do sieci, Cyfrowy Polsat stosuje zasady Fair

-Usage-Policy („FUP”).

Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążen

ia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.

Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci

telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych (klas).

 

ale to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP :hmm:

Jakie głupie określenie ze strony Polkomtela. Co to znaczy "znaczne ilości danych"? Czy takie arbitralne sformułowanie w ogóle jest dozwolone?

 

W skrócie wychodzi limit 25 GB a potem według widzimisię Plusa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój limit wynikający z umowy też mogą przyciąć jak uznają, że im obciążasz sieć. Patrz wątek do bez-kabli do którego zalinkowałem.

 

Podobny problem

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=8430&start=270

 

Ale mnie szlag dzisiaj trafił! Mam internet Polsatu już 3-ci rok, od 2 miesięcy mam nową umowę - najwyższy pakiet 30 GB i nielimitowane youtube/ vimeo ..itd... Od 3 dni drastycznie spadła mi prędkość internetu, właściwie zwykłe strony przestały się ładować, nie mówiąc już o oglądaniu wideo czy zdjęć! Zadzwoniłam dzisiaj do Polsatu z prośbą o sprawdzenie co się dzieje? Usłyszałam, że zużyłam już ponad 100 GB transferu danych i prędkość mojego łącza została zablokowana aż do końca mojego okresu rozliczeniowego czyli do 12-go Marca!

Dosłownie szczęka mi opadła!!! Mówię, że kiedy 3 dni temu sprawdzałam swój limit to miałam jeszcze 21 GB do wykorzystania! Ale miły pan powołał się na jakiś paragraf w regulaminie, który niczego nie WYJAŚNIA!!!

" W celu eliminowania nadużyć - dla zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych"

 

Ten paragraf to KPINA ! Polsat nie ma prawa limitować mojego łącza bo oglądam "ZA DUŻO" filmików na YOU TUBE, który według mojej umowy mam NIELIMITOWANY - nie zużywa transferu z wykupionego pakietu! W umowie, nigdzie nie ma zastrzeżenia, że miesięcznie mogę obejrzeć tylko tyle i tyle, bo inaczej oni mnie zablokują!

 

Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Ja chętnie napisałabym do UOKiK, że Polsat robi w balona abonentów i stosuje niedozwolone klauzule w regulaminie!

 

U mnie w domu internet używają moi rodzice, którzy lubią sobie pooglądać i posłuchać muzyki na youtube, ja potrzebuję internetu do pracy... CO mogę teraz zrobić??!!! PARANOJA!!!

 

Przestrzegam wszystkich przed Cyfrowym Polsatem!!!!! Reklamują swoje usługi - "Najszybszy internet LTE", a póżniej przykręcają Ci śrubkę bo za dużo korzystasz z internetu - "W najwyższym pakiecie oglądasz youtube bez zużycia transferu i bez limitów" ... a po przykręceniu śrubki nic już sobie nie obejrzysz mimo, że z Twojego pakietu zostało ci jeszcze 20 GB

 

Zadzwoniłam rano do Polsatu i złożyłam oficjalną reklamację, że uniemożliwiają mi korzystanie z mojego abonamentu powołując się na niejasną i raczej niedozwoloną klauzulę w regulaminie. Po 15 minutach oddzwoniła Pani z Polsatu, usiłująca mi wytłumaczyć, że mieli skargi, że użytkownikom w mojej okolicy się strony nie ładowały, więc sprawdzili i stwierdzili, że tak strasznie nadużywam swojego transferu ( od 12-Lutego wykorzystałam zaledwie 9 GB z 30 GB) , że byli zmuszeni ( powołując się na przytoczony w moim pierwszym poście paragraf) ograniczyć mój transfer tak aby inni mogli korzystać z internetu! Wyśmiałam Panią, pytając czy dobrze zrozumiałam, że ograniczyli mój transfer tak aby inni abonenci mieli transfer??? A ja to nie jestem abonentem? Zapytałam gdzie czarno na białym mogę przeczytać w regulaminie, że Polsat stosuje jakiekolwiek limity i restrykcje co do tego w jaki sposób ja wykorzystuję swój abonament czyli GigaBajty, za które płacę albo gdzie jest napisane, że NIELIMITOWANY streaming z youtube tak naprawdę JEST LIMITOWANY???!!!??? Zażądałam natychmiastowego przywrócenia prędkości mojego łącza i poinformowałam, że tak czy inaczej zgłoszę sprawę do UOKiK. Pani gadała jak katarynka w kółko to samo, o tym ile to ja już transferu danych wykorzystałam a oni muszą dbać by inni użytkownicy też mogli korzystać z internetu... bla bla bla.... i Pani w końcu rzekła........., że w drodze WYJĄTKU przywróci natychmiast prędkość mojego internetu ( Poczułam się WYJĄTKOWO WYJĄTKOWA phi! ) ale, że mam uważać w jaki sposób korzystam z łącza!!! Odpowiedziałam, że jeśli jeszcze raz zostanie mój internet przykręcony, to zadbam o to, żeby zebrać dużą grupę użytkowników internetu z POLSATU i złożymy pozew zbiorowy do UOKiK.

 

Teraz internet już mi działa normalnie .... ale i tak będę się kontaktować z odpowiednimi władzami ... ma ktoś podobny problem z Polsat-owym internetem? Zbierzmy się do kupy! ( piszcie na PW) To przecież KPINA co oni robią!!! Nie jesteśmy bezradni! Trzeba walczyć o to za co się płaci! Skoro nie są w stanie zapewnić wszystkim abonentom bezproblemowego surfowania po sieci, to to ICH PROBLEM! Po jakiego.... przyjmują nowych użytkowników i reklamują się, że Streaming /IPLA itd... NIE ŚCIĄGA TRANSFERU czyli jest NIELIMITOWANY ??!!! To oni nie dotrzymują warunków umowy a nie JA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykorzystaniu limitu prędkośc spada w 2G/3G do 32kb/s w lte masz w zależności od taryfy do 10 Mb/s, 20Mb/ lub bez limitu prędkości.

 

Z tego co czytam na forum plusa niektórzy pobierają 300 albo 400 GB i nie mają lejka. Prędkość ograniczają użytkownikom którzy "kopiują internet".

 

Szkoda, że moja miejscowość nie jest w zasięgu LTE, mam cyfrowy polsat to miałbym interent za połowę ceny :/..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakich nadajników korzysta Plus jeżeli chodzi o LTE ? Bo Plus nie ma swoich nadajników LTE. U mnie w mieście i okolicach nadajników LTE jest Pleya 61 sztuk, Mobyland 92 sztuki, Orange 5 sztuk, T-mobile 1 sztuka. Plus 0 sztuk. Na stronie plusa pokazuje że jestem w zasięgu, także jak nic musi korzystać albo z playa albo z mobyland, prędzej to drugie. Ktoś się orientuje ?

 

nvm. Już znalazłem. korzysta z tego mobyland.. To najbliższy nadajnik jest 610m ode mnie, i widzę go. Jest na kominie i nic nie stoi po drodze na przeszkodzie z uwagi na wysokość moją - czysta ścieżka. To myślę powinno śmigać ładnie. Trzeba by to przemyśleć, czy jest sens zmieniać. Bo teraz za tyle samo płacę multimedi za 60mbit, 10mbit to wystarczające minimun. Bo tego 60 to i tak nie mam tam gdzie najbardziej potrzebuje. Średnio wykorzystuje 105GB miesięcznie. Na podstawie ostatnich 9 miesięcy, najwięcej wykorzystałem 149GB w miesiącu. Najmniej 82GB.

Ale Plus plusa (:)) jest taki, że takie LTE można zabrać ze sobą, (mają opcję routera HUAWEI E5372 LTE który jest przenośny) a multimedi nie zabiorę ze sobą.

 

 

Z tego co czytam na forum plusa niektórzy pobierają 300 albo 400 GB i nie mają lejka. Prędkość ograniczają użytkownikom którzy "kopiują internet".

 

Szkoda, że moja miejscowość nie jest w zasięgu LTE, mam cyfrowy polsat to miałbym interent za połowę ceny :/..

Ale mówisz o którym lejku ? Tym LTEowskim do XX mbit ? I nie mają tego ?

 

W jakim mieście mieszkasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój limit wynikający z umowy też mogą przyciąć jak uznają, że im obciążasz sieć. Patrz wątek do bez-kabli do którego zalinkowałem.

Podobny problem

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=8430&start=270

Pracownicy Plusa zarzekają się że żadnych dodatkowych limitów w Power LTE nie ma.

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=14215

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191&start=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamią, w regulaminie stoi, że mogą zmniejszyć

8. W celu realizacji FUP (czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego) Polkomtel przydzieli parametry dostępu do sieci telekomunikac yjnej tj.

priorytet dostępu do sieci i prędkość maksymalną dla Abonetów przesyłających dane w ramach usługi „LTE bez limitu” zgodnie z poniższymi

zasadami:

a) Polkomtel definiuje trzy klasy dostępu do sieci:

i. klasa Wygodna – dla Abonentów wybierajacych promocyjny plan cenowy Internet Power LTE 25 GB o niskich

wartościach parametrów dostępu tzn.w przypadku obciążenia stacji bazowej efektywna prędkość przesłania danych

może być niższa niż Abonenta w kasie Szybkiej lub Maksymalnej.

ii. klasa Szybka – dla Abonentów wybierajacych promocyjny plan cenowy Internet Power LTE 30 GB o średnich

wartościach parametrów dostępu tzn.w przypadku obciążenia stacji bazowej efektywna prędkość przesłania danych

może być wyższa niż Abonenta w klasie Wygodnej i niższa niż Abonenta w klasie Maksymalnej

iii. klasa Maksymalna - dla Abonentów wybierajacych promocyjny plan cenowy Internet Power LTE 35 GB o wysokich

wartościach parametrów dostępu tzn.w przypadku obciążenia stacji bazowej efektywna prędkość przesłania danych

może być wyższa niż Abonenta w klasie Wygodnej i Szybkiej

b) Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów

technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w

lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s

 

Z teg wynika że jak się będzie mocno wykorzystywać sieć to mogą i 32kbit zrobić na power lte.. ale podejrzewam, że to zabezpieczenie przed jakimiś wybitnymi jednostkami, niż chęć oszukania klientów i zjechanie wszystkim do 32kbit.

 

Ale co jest jeszcze ciekawe to dają prawie za darmo Kasperskiego na 24 miesiące..

4. W ramach Promocji Abonent ma możliwość uzyskania licencji na program antywirusowy Kaspersky Internet Security 2014 („Antywirus”), który

może pobrać za pośrednictwem odnośnika znajdującego się na stronie internetowej www.plus.pl. Aby otrzymać kod aktywacyjny Abonent

zobowiązany jest do wysłania wiadomości tekstowej na numer 7172 o treści: IPLUS (koszt wysłania wiadomości: 1,23 zł z VAT (1 zł bez VAT) w

terminie do 30 dni od dnia aktywacji karty USIM.

 

6. Wpisanie do Antywirusa kodu aktywacyjnego umożliwi korzystanie z jego pełnej funkcjonalności przez okres 24 miesięcy od dnia wpisania kodu

rejestracyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylbym na ich chojnosc. Ograniczac wszystkich nie beda na poczatku zeby nie wyszla farsa na starcie ale napewno jak po czasie uzytkownikow bedzie wiecej niz pasmo moze pomiescic napewno beda z tego zapisu chetnie korzystac. Tym bardziej uzytkownikom ktorzy maja umowy na rok czy dwa bo zapis chroni Plusa wiec nikt nie moze odejsc bo ma internet za wolny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz podstawowe pytanie jakie kazxdy sobie zadaje: warto brac czy nie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów tej usługi w sieci jeszcze nie ma, tak samo jak nie ma testów ich zestawu ODU-IDU. Podobno są problemy ze stabilnością routera od tego zestatu, podobno też niektórzy mają problem z połączeniem. Ale ile w tym prawdy i na ile to są problemy powszechne dowiemy się pewnie dopiero za kilka miesięcy gdy przybędzie użytkowników PowerLTE. Na ich forum pracownicy nadal przekonują w kolejnych postach że żadnych limitów na LTE nie ma :) Aż wierzyć się nie chce że mogło by to być tak bezczelne kłamstwo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden weekedn 98GB downloadu, i 32kb/s w LTE, nie dla mnie taki 'no limit'. Dobrze, że załapałem sie na test drive usługi ;) modemik wrócił do sklepu, nawet nie chciało mi sie gadać o limitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mialem Power LTE za conajmiej 59,90??

 

power lte za 69,90 ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power lte za 69,90 ;0

 

Czyli co po wykorzystaniu limitu nie miales do 20Mb/s tylko spadlo do 32 Kb/s?? Moze nie ustawiles w routerku "only LTE" i przelaczylo na 3G?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co po wykorzystaniu limitu nie miales do 20Mb/s tylko spadlo do 32 Kb/s?? Moze nie ustawiles w routerku "only LTE" i przelaczylo na 3G?? :P

 

Nie rob ze mnie idioty ;) wlaczone tylko lte, limit teoretycznie zjedzony 3x - 3x 30gb ... wiec wpadlem w punkt regulaminu o 'rosnacym poborze danych' czy jakos tak ;) w sumie czulem ze tak bedzie, net mobilny jeszcze dlugo bedzie mial limity ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Plus i Cyfrowy Polsat sami sobie daja kopa w 4-y litery. Juz sie to zalosne robi. Jak slysze ta reklame Plusa, ze LTE szybsze od Neostrady to az sie zastanawiam czego Rzecznik praw nie interweniuje o wprowadzanie w blad w reklamie, moze ja Soloż-Żak oplacil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez Abonenta, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s.

 

Jak to przeczytałem to czułem, że oddam ;) dobrze, że nie rozwiązałem umowy kablowej ;) niby tylko 8mb/s ale przynajmnie stałe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lavey

Powinieneś zadzwonić do Plusa i dowiedzieć się na jakiej podstawie został nałożony limit do 32kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lavey

Powinieneś zadzwonić do Plusa i dowiedzieć się na jakiej podstawie został nałożony limit do 32kbps.

 

Na podstawie regulaminu ;) ale nie mam gwarancji ze taka sytuacja by sie nie powtorzyla, wiec dziekuje za taki 'net' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zgłosił bym to np. na ich forum podając nr telefonu i dane potrzebne do sprawdzenia działania twojej usługi. I niech by ci co tak się zapierali przy swoim że żadnych dodatkowym limitów nie ma (powtarzane na forum Plusa przez pracowników Plusa wielokrotnie że tyczy się to tylko 2/3G) odpowiedzieli na pytanie skąd się ten limit wziął na LTE. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to oferta Plusa/Polsatu była by jednym z największych wałków ostatniej dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za późno ;) router wrócił do sklepu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huawei b593, zwykłe LTE + LAN, ustawiony na lte only ofcourse ;0

 

edit:

Nikt nie zaprzeczył w biurze obsługi, jak powiedziałem, że spadł mi transfer do 32kb/s na LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...