Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz83

i5 4670k z87-g43 i tylko 4.1GHz? HLP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ponieważ mój i5 4670k nie kręci się więcej niż 4.2 GHZ powyżej odrazu bluescreeny może robię coś źle?

do chłodzenia mam Thermalright Silver Arrow a zasilacz SeaSonic M12II-620 620W

z ustawień próbowałem jeszcze dynamic

Zamieszczam screeny z ustawień:

 

MSI_SnapShot_zpsf44ff626.png

 

MSI_SnapShot_00_zpsc38f61ca.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się napięciem cpu ring(cache) bo to też ma wpływ na oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie nazywa sie ta opcja , ale u mnie ograniczeniem bylo Uncore ratio ktore wraz z Clock Ratio podnosiło się razem...Dałem na stałe 3,4GHz (wcześniej było na Auto)i procek poszedł wyzej...U Ciebie jest to chyba Ring Ratio i zmien z Auto na 3.4GHz i zobacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offset dałem na 0.030 ustawiłem ring ratio ale odrazu sa bluescreeny przy 4.3 Ghz stabilnie tylko na 4.2 Ghz max temp 69 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem lezy w pamięciach...nie wiem jak u ciebie jest na auto command rate , jezeli jest na 1 do daj na 2...moze timingi rozluznij , ewentualnie napiecie podnieś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że odkopuje ale może sie przyda wymieniłem płytę na GA-Z97X-Gaming 5 teraz ta sama sztuka robi stabilnie 4.5 GHZ na tych samych pamięciach co wcześniej więc jak widać problem leżał w samej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te samą kartę i procesor i ten sam problem . Na 4.2ghz i 1.3v procek śmiga bez zarzutu ale wystarczy wrzucić 4.3 i sypie się system a przy 4.5 nawet do pulpitu nie startuje.Jestem ciekaw czy wychodzi na to że płyta jest walnięta i czy może być ona też przyczyną z podkręcaniem karty graficznej , która też przy oc sprawia problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...