Skocz do zawartości
lavey

GTA V PC / Grand Theft Auto 5

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą różnicą że GTA IV dostało 2 świetne DLC - Ballad of Gay Tony i The Lost and Damned a offline w GTA V nie dostało nic.

mają urywać kurze złote jaja?

 

#pdk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie, dlatego będą doić GTA V do samego końca Shark Cardami i dodawaniem pierdółek za miliony żeby ludziom nie chciało się grindować i kupowali kasę za prawdziwe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,gram sobie w singla i w statystykach nie chce mi zaliczać misji Nieznajomi i dziwacy.Grałem Majkelem to mi nie zaliczyło misji zielone korzenie i szatański wycisk co z tą babką się scigasz na piechotę.Miał ktoś podobne przypadki że komuś nie zaliczało postępów? Nie wgrywałem żadnych modów gra czysta i same aktualizacje tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, czemu na czystym systemie, po instalacji sterowników, GTA V mi nie działa?!

 

Kilka dni temu, jak uprzednio stawiałem system, GTA V działała :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była aktualizacja z kasynem, może coś spaprali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to. Już się wyjaśniła sprawa w wątku o NAVI. Po prostu AMD skopało sterowniki i są problemy z działaniem GTA V na tych GPU :E

 

Taka ciekawostka. Niektórzy pomylili GTA V z realem :E

polityk_pomylil_ladowanie_samolotu_w_gta_v_z_prawdziwym_zdarzeniem-9725_1.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens miała ta aktualizacja do Online skoro w wielu krajach nic nie można z tym zrobić bo zablokowane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez się nie chce uruchomić ? pokazuję się social club na chwile znika i totalna cisza brak jakiejś informacji czy procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens miała ta aktualizacja do Online skoro w wielu krajach nic nie można z tym zrobić bo zablokowane :E

 

Można, wystarczy użyć płatnego VPN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam reinstalację GTA V z zachowaniem pobranych już danych.

 

Kopiujesz katalog gry w bezpieczne miejsce (zostawiasz oryginalny katalog tam gdzie jest i kopiujesz oryginalny katalog do innej lokalizacji), usuwasz grę poprzez normalną aplikację odinstalowującą, pobierasz GTA V Setup Tool z serwisu Rockstar Games Social Club, kopiujesz katalog gry z powrotem do oryginalnej jego lokalizacji. Odpalasz Setup Tool i wskazujesz ten katalog podczas instalacji jako główną ścieżkę. Gra nie musi pobierać danych na nowo, a aplikacja uruchamiająca się reinstaluje na świeżo. Myślę, że to powinno Ci pomóc.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa aplikacji powodującej błąd: GTAVLauncher.exe, wersja: 1.0.1737.0, sygnatura czasowa: 0x5d372fcb

Nazwa modułu powodującego błąd: d3d9.dll, wersja: 10.0.18362.267, sygnatura czasowa: 0x945f2ea5

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000ac8bd

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2948

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5524644fcd5b6

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Games\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\SYSTEM32\d3d9.dll

Identyfikator raportu: 913bc4fd-61e4-4bd0-bdb2-8d407d4ecbb8

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd

 

 

Problem z Direct chyba czym nowsze aktualizacje tym gorzej. Da się to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co powyżej, o dziwo reinstall nic nie dał, coś trzeba podziałać, a pół roku nie uruchamiałem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa aplikacji powodującej błąd: GTAVLauncher.exe, wersja: 1.0.1737.0, sygnatura czasowa: 0x5d372fcb

Nazwa modułu powodującego błąd: d3d9.dll, wersja: 10.0.18362.267, sygnatura czasowa: 0x945f2ea5

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000ac8bd

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2948

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5524644fcd5b6

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Games\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\SYSTEM32\d3d9.dll

Identyfikator raportu: 913bc4fd-61e4-4bd0-bdb2-8d407d4ecbb8

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd

 

 

Problem z Direct chyba czym nowsze aktualizacje tym gorzej. Da się to naprawić ?

 

Reinstalacja DirectX (9). Spróbuj jej.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wam rozruszam ten skostniały wątek :)

Zabrałem się za GTA V, kampania single i interesują mnie jakieś fajne mody. Przede wszystkim graficzne, ale też gameplayowe. Na razie przeglądam sobie repozytoria, ale strasznie dużo tego jest. Jeśli są jakieś must-have to piszcie. Na razie wrzuciłem NaturalVision i jest całkiem spoko. Jak rozumiem z tego typu modem nie gryzie się ENB, więc czy jest jakiś najpopularniejszy?

 

A tak przy okazji to mam problem. Wszystkie cutscenki odtwarza mi z czarnymi paskami po bokach, tak jakby gra przechodziła w proporcje 4:3. Dwa lata temu tak nie miałem i nie wiem o co kaman.

 

https://www.cshacked.pl/ma%C5%82y-problem-z-gta-v-t108321/?do=findComment&comment=665911

https://pupuweb.com/gtav-gta-launcher-stopped-working/

 

Trochę wam rozruszam ten skostniały wątek :)

Zabrałem się za GTA V, kampania single i interesują mnie jakieś fajne mody. Przede wszystkim graficzne, ale też gameplayowe. Na razie przeglądam sobie repozytoria, ale strasznie dużo tego jest. Jeśli są jakieś must-have to piszcie. Na razie wrzuciłem NaturalVision i jest całkiem spoko. Jak rozumiem z tego typu modem nie gryzie się ENB, więc czy jest jakiś najpopularniejszy?

 

A tak przy okazji to mam problem. Wszystkie cutscenki odtwarza mi z czarnymi paskami po bokach, tak jakby gra przechodziła w proporcje 4:3. Dwa lata temu tak nie miałem i nie wiem o co kaman.

Osobiście uważam, że Redux jest lepszy, ale zdania są podzielone. Tylko bodaj nie działa na ostatniej wersji gry jeszcze. Inna sprawa, że powinno się dać zrobić downgrade do jakiejś starej wersji, i grę odpalać w trybie offline komendą, ale będzie z tym trochę zachodu, a do tego trzeba czasem samemu odpalać grę normalnie, bo nie przechodzi po wciśnięciu retry, że gra jest odpalana offline. Raz trzeba odpalić normalnie, i jak jest update gry, przerwać go. Chyba tylko Social Clubu się nie będzie dało, ale to chyba nie ma wpływu na Reduxa.

 

Do Reduxa używa się dedykowanych presetów Reshade. Jest kilka do wyboru.

ENB dłuższy czas temu porzucono. Lepiej do RMVR poszukać jakiegoś fajnego presetu Reshade.

 

Witam mam problem

Kupiłem gta 5 i gdy gram mam tylko 30fps, próbowałem wyłączyć i wyłączyć vsync i nic, dalej to samo. W innych grach nie ma tego problemu, w wiedzminie 3 mam stałe około 60 klatek na wysokich.

Co zrobić?

 

posiadam i5, 1060, 8gb ram, ssd samsung evo 970, monitor- Dell UltraSharp 24 U2415

Spróbuj odpalić grę w trybie bezramkowym (borderless) zamiast pełnoekranowym.

Jak nie pomoże, spróbuj zmodyfikować skrót do lanuchera w ten sposób:

 

"C:\Program Files\GTA V\GTAVLauncher.exe" -framelimit 1

To wymusza cap 60 FPS po stronie gry. Dzięki temu wiadomo, że to nie z powodu gry. Ale z tego, co zauważyłem, ta opcja to to samo, co ustawienie V-Sync na half.

 

Jakby też ktoś miał inne problemy z niedziałającą grą.

Możliwe, że coś ze ściąganiem gry nawaliło po drodze.

Zobacz tutaj:

https://pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Update_Download_Issues_.28Retail_Copies_Only.29

Jeśli masz wersję Steam, to zrób weryfikację plików cache. Ew. napisz dokładnie co się dzieje, jaki błąd.

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: GTAVLauncher.exe, wersja: 1.0.1737.0, sygnatura czasowa: 0x5d372fcb

Nazwa modułu powodującego błąd: d3d9.dll, wersja: 10.0.18362.267, sygnatura czasowa: 0x945f2ea5

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000ac8bd

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2948

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5524644fcd5b6

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Games\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\SYSTEM32\d3d9.dll

Identyfikator raportu: 913bc4fd-61e4-4bd0-bdb2-8d407d4ecbb8

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd

 

 

Problem z Direct chyba czym nowsze aktualizacje tym gorzej. Da się to naprawić ?

Spróbuj pobrać Reshade, i zainstalować w katalogu gry, po czym wybierz tryb DX9.

Jeśli nadal to samo, wejdź do Dokumenty\Rockstar Games\GTA V\settings.xml i tam edytuj linijkę:

<DX_Version value="2" />

Teraz gra powinna się raczej odwoływać do innej biblioteki - dxgi.dll, która być może nie spowoduje błędu.

Jeśli nie masz tego pliku settings, napisz, albo pobierz go z sieci i sam wklej tam i zedytuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A który mod daje te mokre ulice nawet za dnia?

 

Niektórzy narzekają, mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym zrozumieć dlatego pytam :lol2: jak w załączniku - są zasoby i na GPU i na CPU a klatki lecą poniżej 50 fps, co robię źle?

post-250915-15678071166033_thumb.jpg

Edytowane przez avn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazania użycia CPU/GPU nie muszą być wcale wiążącym wyznacznikiem.

 

Zajrzyj na stronę GTA V na pcgamingwiki.

Tam jest trochę opisanych workaroundów na lepszy FPS. Może coś pomoże.

 

Np. Bios aktualny? Czy w programie inSpectre pokazuje się performance good?

 

Czy np. nie ma spadków przez zły mikrokod.

Na stronie Microsoft Windows na Pcgamingwiki jest coś tam o diagnostyce tego problemu.

 

Ew. kwestia odpalania gry w panelu NVIDIA jako najwyższa wydajność.

 

Taki sam plan zasilania powinien być też w Windowsie.

 

Do tego jeszcze jest tam na stronce opisany trick na spadki FPS w okolicach trawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem o którym pisałem wcześniej czyli błąd d3d9.dll został rozwiązany spowodowała go najnowsza aktualizacja W10 aby rozwiązać problem należy odinstalować standardowy sterownik Geforce i zainstalować wersje DCH.

 

Niestety nie próbowałem czynności które zostały podane wyżej bo wtedy nikt nie odpisywał a później naprawiłem sam ponieważ odinstalowując sterownik graficzny W10 nie dopuścił mnie ponownie do instalacji standardowego sterownika. :)

 

Pytanie, czemu to wpłynęło na problemy z D3D9.dll?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Bios aktualny? Czy w programie inSpectre pokazuje się performance good?

 

Tak, pokazuje taki wynik. Pooglądałem co tam radzą na GTAwiki i kilka zastosowałem, ale nadal latając dropi FPS a tak ogólnie problemu nie ma (poza trawiastymi terenami) - trzyma 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dropy na gtx 1080?

 

Dziwne...niektórzy by powiedzieli że wina i7 4790s(4C\8T)...inni że wolnego ramu ale Ty masz 2133 cl9...Do tego grasz w FHD

 

 

 

Masz zwykły HDD?

 

Sam mam i7 4770+GTX 1070+16 GB 1600cl10 ale póki co dropów nie miałem

 

Gram w QHD @75FPS

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy po ostatniej "aktualizacji" i pobraniu lunchera macie problem z zalogowaniem się? Nie jestem pewien, być może chodzi o porty ale niczego nie zmieniałem w ustawieniach sieci/zapory :kwasny:

EDIT: pomogło odinstalowanie i zainstalowanie samego lunchera

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mówcie, że się nie da przenieść postaci z GTA Online z Xboxa One na PC :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...