Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sideband

Czy Haswell lubi szybkie pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

No to będę musiał w przyszłości zmienić moje ramy i płytę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO NARESZCIE!!! :D

 

Bo już miałem się Ciebie pytać na PW czy zapomniałeś co pisałeś w "temacie o pamięciach" że się weźmiesz za intela vs prędkosć pamięci.

 

Czytam!

 

 

edit

 

Super robota, Gratulacje :beer:

 

I niech ktoś napisze że nie ma różnic, tja terefere

 

"Jakby nie przeliczać wyników wydajność średnio wzrasta o 25% porównując 1333Mhz vs 2400Mhz"

 

Na AMD pomiedzy DDR2 a DDR3 jest czasami GIGANTYCZNA róznica.

Przykładem jest np. Bioshock Infinite albo chociażby to co ostatnio gram

Serious Sam 3

Na 4GHZ i pamięciach DDR2 @ około 900MHz szarpało na "cpu medium"

Aktualnie gram na DDR3 @ około 1860MHz i jadę na "cpu ultra". Czasami spadnie poniżej 30fps, przeważnie 37-40fps. TO co się dzieje na ekranie to przechodzi ludzkie pojęcie, RZEŹNIA że muszę co chwilę przecierać monitor, masakra jak z maszynki do mielenia mięsa, aż mi się od nowa zachciało w to grać i ukończyć.

 

Jeszcze raz - ŚWIETNA ROBOTA!!! :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu robię takie samo porównanie, ale z większą ilością gier na DC i7-4790K i SB i7-2600K.

Mam już Kingstony HyperX Beast 2400 MHz CL11, więc będzie się działo.

 

side - przynajmniej Twój test będzie można linkować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO NARESZCIE!!! :D

Ilość gier i ustawień pamięci , więc musiało to trochę potrwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac,w moim przypadku jest sens przesiadki z pamieci 1600(totalny crap nie chca isc nawet na 1800) na jakies pamiatki 2400

 

Caly czas zylem w przekonaniu ze w przypadku sb/ib/haswell pamieci nie maja wplywu na gry...a tu prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykresy wydaje mi się ze bardziej nadal opłaca się kupić 1600CL9 i kręcić ile fabryka dala. Przy dobrych kościach zrobimy 2133cl11 a nawet 2400 a wtedy różnica miedzy 2400cl9 będzie już na tyle mala ze parę groszy w kieszeni zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykresy wydaje mi się ze bardziej nadal opłaca się kupić 1600CL9 i kręcić ile fabryka dala. Przy dobrych kościach zrobimy 2133cl11 a nawet 2400 a wtedy różnica miedzy 2400cl9 będzie już na tyle mala ze parę groszy w kieszeni zostanie.

 

 

Teoretycznie tak.

Sam mam plyte ktora jest stworzona do oc,ale co z tego jak mampamieci ktore nijak nie chca sie podkrecac ...coz,trafienie dobrych sztuk to zawsze ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...