Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qdyn

Recenzja Intuos'a CTL-480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników .

 

Chciał bym podzielić się z wami moją refleksją na temat intuos'a, którego ostatnio nabyłem. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem jakimś super utalentowanym grafikiem, po prostu lubię sobie czasem " pobazgrać ". Tablet idealnie zastępuje kartkę, zestaw ołówków oraz farb. Wszystko mamy pod ręką, ogranicza nas tylko wyobraźnia i dostępne oprogramowanie. Oczywiście użyteczność nie kończy się tylko na aplikacjach graficznych, śmiało możemy zastosować go jako kontroler do niektórych gier np: OSU! oraz zastąpić nim myszkę. Wygoda rysowania na tablecie jest nieporównywalnie większa niż na myszy.

 

Tak oto prezentuje się tablet

 

o1XkeaY.jpg

 

Przejdźmy do strefy hardware-owej

 

- Do komunikacji między naszą ręką, a tabletem służy nam piórko ze specjalną (wymienną) końcówką, nie mamy tu żadnego dodatkowego zasilania w postaci baterii itd.

- Rozmiar powierzchni roboczej to prostokąt o wymiarach 152 mm x 92 mm (ograniczony pkt dla lepszej orientacji), sam tablet ma wymiary 210 mm x 178 mm x 10 mm

- 1024 poziomy nacisku;

- Cztery aktywne przyciski , programowalne, każdemu z nich możemy przypisać za co mają odpowiadać;

- Diody: gotowości oraz aktywności "piórka";

- Odczyt jest jedno punktowy, nie ma tu multitoucha , tablet nie obsługuje w tej wersji dotyku;

- Komunikacja jest przez port USB, bądź zdalna po zakupieniu zestawu rozszerzeń, oferowanego przez twórcę> Wacom'a;

- Kompatybilność z systemami poczynając od Visty aż do Windowsa 8 oraz Mac( > 10.6.8);

- Waga tabletu wynosi 300 gram;

- Rozdzielczość to 2540 lpi;

- Przesył odbywa się za pomocą rezonansu elektromagnetycznego;

- Szybkość odczytu 133 pps.

 

Co dostaniemy w pudełku?

 

Sprzęt jest wart około 250 zł( na chwilę obecną), ale zawartość i sposób opakowania zasługuje na 5 z plusem

 

 

zfM2psg.jpg

 

 

Kabel usb długości 1 m zabezpieczony zaślepkami , zastępczą gumkę w kolorze niebieskim( druga jest czarna), dodatkową "metkę" z logiem wacom'a, także w kolorze niebieskim, płytkę ze sterownikami oraz instrukcję obsługi w kilku językach, włącznie z polskim.

 

 

 

VlRN06E.jpg

 

 

Pudełko jest solidnie wykonane, sam tablet, zabezpieczony 2 foliami. Całość dobrze spasowana, czystą przyjemnością było jej otwieranie :3 Gwarancja d2d 24 miesięczna.

 

 

Po wypakowaniu zobaczymy cienką prostokątną lecz zaokrągloną płytkę, solidnie wykonaną, gdy bierze się ją do ręki nic nie trzeszczy, obwódka najprawdopodobniej wykonana jest z aluminium, reszta wykończona jest dobrej jakości plastikiem , design w kolorach szaro-czarnych od razu przypadł mi do gustu. Ergonomia tabletu jest świetna, nie zauważyłem niczego, co przeszkadzało by w jego codziennym użytkowaniu.

 

 

 

AvPLxys.jpg

sC8GUJd.jpg

pfcLJDl.jpg

G3HSThF.jpg

 

 

 

Na tylnej części znajdują się uchwyty antypoślizgowe, które dobrze się sprawdzają. Tuż pod metką wacom'a ( po środku czarnej strefy) , znajduje się pojemniczek na dodatkowe rysiki (3 w zestawie).

 

 

 

Vlk13ja.jpg

ITKvQOP.jpg

 

 

 

 

Naszym kontrolerem służącym do komunikacji z tabletem jest piórko, wyposażone w 2 przyciski z opcją przypisania do nich różnych funkcji.Jest lekkie, można porównać jego wagę do długopisu za 50 groszy :E, plastiki są w nim dobrze spasowane, nie drażnią dłoni, guma w przedniej części dobrze sprawdza się, nawet na "mokrej" dłoni przyczepność jest ok.

 

 

 

ggTPLEY.jpg

 

 

 

W systemie Windows 7 x64 tablet działa bezproblemowo, jest wykrywany, sterowniki działają sprawnie, dobrze skalują się z proporcjami ekranu/ów

 

 

 

4l8loUS.jpg

VBSQyr2.jpg

 

 

 

Podsumowując sprzęt jest wart każdej złotówki, sprawdza się idealnie w tym do czego został stworzony. Posiada gwarancję 24 miesięczną, wsparcie techniczne w postaci sterowników, przy zakupie dostaniemy gratis wart 25 zł na stronie myphotobook

, kilka prostych programów do pobrania

pomagających w obsłudze tabletu. Przepraszam za wszystkie błędy związane z interpunkcją, ale mam 2 z polskiego i nie mogę wszystkiego wyeliminować :E będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ostatnich generacji Wacoma, niestety (!) bardzo ważnymi cechami jest: poprawne działanie sterowników oraz trwałość końcówki piórka oraz powierzchni roboczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście użyteczność nie kończy się tylko na aplikacjach graficznych, śmiało możemy zastosować go jako kontroler do niektórych gier np: OSU! oraz zastąpić nim myszkę. Wygoda rysowania na tablecie jest nieporównywalnie większa niż na myszy.

 

:D

zastąpić myszke mimo wszystko jest ciężko sam próbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...