Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlackBomb

Płatna telewizja przez internet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy istnieje coś takiego jak legalna telewizja przez internet? Coś z niedużym abonamentem np 40zł gdzie mam parę podstawowych kanałów. Obecnie mam NC+ gdzie jest jakaś opcja oglądania na komórkach i tabletach, ale mi chodzi komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalne? Tak, weeb.tv. Legalne w rozumieniu, że sygnał nie idzie z Polski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic żebym miał non stop dostęp do np TVP 1,2 HD, TVN24 HD, Comedy Central, TVN HD? W zasadzie tylko na tych kanałach mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weeb.tv. Tam masz wszystkie te kanały i sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś takiego marzy, ale niestety lipa. Chciałbym zapłacić i móc oglądać gdzie jest dostęp do neta, a nie być przywiązanym do talerza. WeebTv i inne pirackie gówna, to półśrodki. Raz, że nielegalne. Dwa, kiepska jakość. Trzy, wybór kanałów zależny od widzimisię właściciela strony. Netia coś kombinuje w tej kwestii, ale na razie tylko dla tych, którzy mają u nich tradycyjną TV...

Dla mnie mus w czymś takim, to Calal+ Sport i Eurosport 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo w dawnej C+ miało się login i hasło i po zalogowaniu mozna bylo online ogladac kanaly z pakietu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo w dawnej C+ miało się login i hasło i po zalogowaniu mozna bylo online ogladac kanaly z pakietu..

Owszem miało. Usługa nazywała się Cyfra+ Online. Po fuzji z N-ką zlikwidowali, dając w zamian protezę w postaci NC+ Go. Straszna lipa, wyglądająca sensownie jedynie na papierze. Mnóstwo obostrzeń, brak wsparcia dla Windowsa, niestabilność działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy za granicą coś takiego funkcjonuje czy jest to w jakiś sposób niewykonalne z technicznego punktu widzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NC+ Go nie działa poza granicami kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na ten kształt promuje UPC ale też jest dużo warunków i wychodzi drogo. Trzeba mieć od nich telewizję i internet i dopiero wtedy można oglądać na komórce albo tablecie. No i pewnie tylko na terenie PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to czy np Niemcy mają takie usługi dla siebie. Ja mieszkam w Polsce i tu chcę taką usługę. Patrzę na ten weeb.tv, ale widzę że tvn24 już drugi dzień nie nadaje, więc średnio z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając internet od orange można oglądać kilkanaście programów przez neta za free + dużo więcej jeśli jesteśmy gotowi zapłacić.

Jakość raczej średnia ale działa.

http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam.phtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon od UPC.

Możesz pogadać z jakimś abonentem, nie wszystkie kanały działają wprawdzie poza siecią UPC ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Posiadacz 3 usług w UPC Horizon ma za darmo, mniej usług to 5 zł za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kupujesz takie urządzenie, podpinasz pod swoją antenę , dekoder itp i masz wszystkie kanały na jakim tylko chcesz urządzeniu w jakim tylko kraju jesteś.

SLING BOX

 

Ja mam to urządzenie i działa całkiem fajnie ( na komórce lub laptopie jest świetnie na duże TV trochę gorzej - liczy się upload - 5 mb jest już super).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Jak to się podłącza? Pierwszy raz spotkałem się z takim urządzeniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon od UPC.

Możesz pogadać z jakimś abonentem, nie wszystkie kanały działają wprawdzie poza siecią UPC ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Posiadacz 3 usług w UPC Horizon ma za darmo, mniej usług to 5 zł za miesiąc.

No właśnie, kup klasyczny pakiet telewizyjny, a może damy za free "internet TV" lub każemy za to dodatkowo dopłacić. Dlaczego muszę płacić podwójnie lub raz, ale bardzo drogo by dostać gratis? Chcę płatną TV przez neta, nie chcę przez kabel antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kup klasyczny pakiet telewizyjny, a może damy za free "internet TV" lub każemy za to dodatkowo dopłacić. Dlaczego muszę płacić podwójnie lub raz, ale bardzo drogo by dostać gratis? Chcę płatną TV przez neta, nie chcę przez kabel antenowy.

 

Co Ci na to poradzę ;) Nie ma chyba ciekawej legalnej oferty na ten typ odbioru.

 

Co do samego problemu, jest jeszcze coś takiego jak Belkin TV, urządzenie do streamowania przez sygnał z dekodera.

Nie rozwiązuje to problemu ale zawsze jest jakimś substytutem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Jak to się podłącza? Pierwszy raz spotkałem się z takim urządzeniem..

Samo urządzenie podpinasz podpinasz pod sygnał który chcesz oglądać (może to być zwykły kabel antenowy, ja miałem pod upc box podpiętą - masz różne rodzaje wejść- hdmi , kablami rtv itp , ma wyjście i wejście antenowe), oczywiście musisz podpiąć internet i prąd :E .

Następnie logujesz się poprzez ich stronę , rejestrujesz urządzenie i od tego momentu masz swój login i hasło i na tej stronie konfigurujesz ustawienia jakości kanałów -a później możesz oglądać wszystko co masz w swoim pakiecie.Teraz są już opcje z specjalnymi programami na komórki albo FHD - ja mam tylko przez stronę internetową i tylko 720 p max.

Moja wersja kupiona 2 lata temu chyba kosztowała (kupiona na Amazon UK ) ok 100 £ z wysyłką.

 

Dodatkowo możesz udostępnić hasło do swojej strony jako administrator albo użytkownik który nie może nic zmieniać tylko oglądać (poprzez nadanie 2 haseł).

Ale na tym samym haśle jednocześnie może oglądać tylko jedna osoba.

 

Ta opcja jest legalna :D stworzono ją w USA i tam chyba jedna z większych kablówek tę firmę przejęła. Oczywiście legalne jest korzystanie dla swojego użytku a nie hostingu itp

 

Poniżej obecne ceny na AMAZON UK CENY

 

oraz Mój model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w momencie oglądania na TV , przez internet muszę oglądać to samo? I co pozostali użytkownicy - też są skazani na oglądanie tego samego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w momencie oglądania na TV , przez internet muszę oglądać to samo? I co pozostali użytkownicy - też są skazani na oglądanie tego samego?

Jeżeli masz przez kabel i kabel na początku do Slingbox a później do dekodera UPC(bo to urządzenie ma wejście i wyjście antenowe - czyli takie swojego rodzaju duża puszka która rozbija sygnał ) to oglądasz niezależnie. Natomiast jeżeli podłączysz do dekodera UPC a później do SLingbox to niestety moja wersja wymusza oglądanie tego co pokazuje dekoder - czyli wszyscy oglądają to samo.

Nie wiem jak działa to w przypadku nowych slingbox - oraz jak w przypadku innych sieci (ja miałem tylko UPC z dekoderem i kablówkę z UPC po kablu bez dekodera )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z podłączeniem do dekoderów typu NC+ itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z podłączeniem do dekoderów typu NC+ itd?

Z tego co mogę się domyślić jeżeli puścisz wcześniej sling box to wszystkie kanały niekodowane będziesz miał dostępne a kodowane już nie - nie wiem jakie złącza ma Twój dekoder N+ - jeżeli RGB to na pewno można podpiąć na początku dekoder NC+ a później slingbox bo w zestawie jest przejściówka z RGB na jedno z dostępnych w SLingbox - ale już wtedy oglądasz to co oglądają inni - albo inni oglądają to co Ty :E

 

Wrzucił bym Ci hasło do sprawdzenia ale obecnie w Krakowie (tam mam Slingbox) mam Netie a oni nie mają kabla antenowego tylko przez internet udostępniają programy (ich dekoder nie ma żadnych wyjść które pasują do Sling) więc nie mam jak podłączyć Slingbox .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się ruszyło w temacie?

 

Oraz druga sprawa, czy mamy już w naszym pięknym kraju wypożyczalnie filmów online?

 

Jestem w UK, mam taką usługę na youtube ale są to angielskie firmy co mi nie robi bo mogę na nie iść do kina a chciałbym obejżeć np. Służby specjalne czy coś takiego i jest lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...