Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GSlayeR

Crucial MX100 256GB - dostępność

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Pytanko do osób siedzących w temacie. Warto czekać na dostawę MX100 256 (będzie w lipcu?) i liczyć na standardową cenę czy lepiej kupić teraz płacąc zdziercom 430/440zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 to oczywiście przesada, jak się spieszy to lepiej po prostu kupić M500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych informacji odnośnie terminu dostaw. Bardzo mi się nie spieszy, ale liczyłem na zakup w lipcu. M500 też spoko, ale każdy wolałby większy i szybszy nośnik za te same pieniądze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem MX100 256GB 13 czerwca w redcoon i dopiero dzisiaj mi go wysłali. Mam nadzieję, że nie będę mieć z nim żadnych problemów, bo już wystarczająco mnie zdenerwowała obsługa sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby produkt na masową skalę a czeka się jak za komuny :E Szczerze mówiąc też przymierzam się do kupna. Wie ktoś kiedy będą jakieś dostawy i dlaczego jest przestój? Mam nadzieję, że nie będą kombinować jak Kingston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabiaja z produkcja. Tak to jest jak sie zaczyna sprzedawac 256GB w cenie 128GB. Bylo do przewidzenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na x-kom mieli te dyski na magazynie centralnym, zeszły w góra kilka godzin :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten mx100 kosztuje 400zł czyli tyle co konkurencja. Ludzie już chyba kupują tak z rozpędu ;) Goodram c40 240 GB jest za 380 zł. Cena za GB = (MX100)1.56 zł vs (C40)1.58 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Atak_Snajpera

 

Ale ten Goodram jest jednak trochę wolniejszy i mniej pojemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Atak_Snajpera

 

Ale ten Goodram jest jednak trochę wolniejszy i mniej pojemny.

 

Cena za 1 GB jest taka sama. Czy jest wolniejszy to nie wiadomo bo w necie nie ma żadnych rzetelnych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować przy premierze,ale że nie było mnie w kraju myślałem poczekam i tak sobie teraz czekam ;) miejmy nadzieję, że w niedługiej przyszłości przypłynie jakaś większa partia i rynek się nasyci przez co ceny spadną. Chociaż na spadek cen bym nie liczył, bo producent też podniósł cenę ze 108$ na chyba 118$ czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za 1 GB jest taka sama

 

Nie wliczając kosztu przesyłek:

  • C40 - 379 zł : 240 GB = 1.58 zł/GB
  • MX100 - 399 zł : 256 GB = 1.56 zł/GB (ja kupiłem za 359 zł z kw, czyli wyszło mi 1.40 zł/GB)
  • M500 - 389 zł : 240 GB = 1.62 zł/GB

 

MX100 wypada trochę korzystniej, bo jest o 16 GB pojemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wliczając kosztu przesyłek:

  • C40 - 379 zł : 240 GB = 1.58 zł/GB
  • MX100 - 399 zł : 256 GB = 1.56 zł/GB (ja kupiłem za 359 zł z kw, czyli wyszło mi 1.40 zł/GB)
  • M500 - 389 zł : 240 GB = 1.62 zł/GB

 

Żeś napisał dokładnie to samo co ja dwa posty wyżej :)Achievement unlocked !

 

Chociaż na spadek cen bym nie liczył, bo producent też podniósł cenę ze 108$ na chyba 118$ czy jakoś tak...

Zorientował się że przedobrzył i odrazu podniósł cenę do bardziej realnego poziomu ;) Teraz te 400 zł za MX100 już tak nie szokuje jak wcześniejsze 375 zł (i mniej jak to kolega wyżej napisał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe prawa rynku, jest popyt to podnoszą. Rynek się nasyci, może dojdzie konkurencja i wszystko wróci do poprzedniego poziomu.

 

A co do GoodRama, to chociaż bierzcie pod uwage C50 bo wiadomo jak to działa. C40 to budżetowa wersja budżetowego C50 więc bez recenzji i testów ja bym sie bał dotykać.

Sam kontroler Phison już należy do wolniejszych na rynku, więc jak jeszcze zrobili jakieś cięcia może być kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link kupione MX100 256GB. Kolejna zmiana dysku, tym razem na wolniejszy, teraz jest Plextor M5Pro 128GB, mam nadzieje, ze nie bedzie zbytnio odczuwalna strata szybkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie i ja, ciekawe czy to nie wałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze nic z tego nie bedzie, probowalem sie dodzwonic do nich i nie ma szans, napisalem i tez zero odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podpucha znajac życie. To powinno być karalne. Trzeba zrobić koło dupy na forach takiemu i będzie spokój. Za pewnie się czują takie sklepy po jakimś czasie na rynku i sobie pozwalają na takie zagrywki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już chciałem zamawiać ten dysk stamtąd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"towar chwilowo niedostępny" - a jutro doczekamy się odwołania naszych zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...