Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dipola

Połączenie dwóch routerów pomiędzy dwoma domami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałabym połączyć dwa domy jednym internetem z neostrady. Domy odległe są od siebie o ok. 100m. W pierwszym domu mam router Sagemcom WiFi-11n Router F@st 2704. Jaki powinnam dokupić router i jaki kabel użyć aby internet działał w obu domach? Słyszałam także o potrzebie zmiany IP i pewnych ustawień.

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję za każdą wskazówkę ;)

~ dipola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Mówisz o połączeniu kablowym czy bezprzewodowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam sprecyzowanego zdania. A jakie byłoby lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pewnie że kablowe, niestety ethernet ma ograniczenia do 100m tak i więc u ciebie może być już problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta odległość może być nieco zawyżona. A jeżeli byłoby to połączenie kablem, to w jaki sposób należałaby to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Nie polecam żadnych przewieszek (wyładowania elektryczne). Jak już to skrętka doziemna żelowana i położenie wszystkiego w ziemi. Na drugim końcu jakiś router bezprzewodowy. Od cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Przewód musi być doziemny żelowany.

 

A jeżeli chodzi o router w drugim domu, czy może być od dowolny? I

Tak może być dowolny. Najlepiej z portem WAN RJ45 lub typowy access point.

 

I czy router sam dostosuje ustawienia, aby połączyć się z drugim?

Trzeba będzie go skonfigurować w zależności od tego jak masz ustawiony główny router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam podobny problem, mianowicie mam modem od Vectry włączony w trybie routera (również posiada WiFi) i wszystko dziala bez zarzutu, jednak w drugim pokoju chciałbym postawić komputer który nie ma karty WiFi i dokupiony własny router który podłącze z tym wspomnianym komputerem kablem LAN. Vectra wyłączyła kompletnie możliwość konfiguracji ich routera więc pozostaje mi tylko włączenie ich modemu w trybie mostha (bridge) i wtedy w swoim nowym routerze wpinając kabel w port WAN mam możliwość jakiejkolwiek konfiguracji na własnym routerze. No właśnie - wpinając kabel w port WAN. A co jeśli chcę je połączyć jako dwa Access Pointy poprzez WiFi? Czy istnieje taka możliwość? W jakim trybie ma działać modem Vectry a w jakim mój w drugim pokoju?

 

Z góry dziękuję za pomoc i rozwikłanie łamigłówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz połączyć dwa routery portami lan, ustawić na obu tą samą maskę sieci i rózne ip. Ustawienie DHCP na jedym z routerów. Poszukaj trochę w google, czy nie ma możliwości zalogowania się jako admin do routera Vectry tak jak jest to w przypadku routera Netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz połączyć się przez WiFi z ruterem Vectry. Potrzebujesz rutera z trybie AP+Client np. najtaniej WR740 z softem OpenWRT np. Gargoyle. Wtedy WR740 ściąga internet przez wifi, rozsyła własną sieć po wifi i dodatkowo masz 4 porty LAn do dospozycji. Jak chcesz połączyć się mostem bezprzewodowym to ruter Vectry zosta w spokoju, ruter dodatkowy będzie widziany jako klient tak czy siak, a serwer DHCP może zostać tylko na ruterze głównym, ewentualnie podsieć + drugi serwer DHCP, al enie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Spróbuję tak jak mówisz. Nie może być to tak jak wcześniej przedmówca Budy napisał, żeby połączyć dwa routery LANem bo to dwa odrębne pokoje i nie będę ciągnął kabla LAN po mieszkaniu. Od stycznia do routera vectry nie ma wstepu :( Mogą co jedynie mi ustawić go jako Bridge ale rozumiem że w zaproponowanym rozwiązaniu mam tego nie wykorzystywać - zostawić sprzęt od Vectry standardowo w trybie routera...

 

Jak już coś zdziałam napiszę czy się udało:)

pozdrawiam

 

PS. rozumiem że to ten: http://www.x-kom.pl/p/52256-router-tp-link-tl-wr740n-80211n-150mb-s.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zrobiłem tak jak pisaliście, na tym routerku wgrałem OpenWRT Gargoyle, ustawiłem wszystko dobrze wg poradnika (chyba) twórców oprogramowania. Działa w trybie przekaźnika/mostka który pobiera sygnał z routera głównego i przekazuje sygnał dalej. Dodatkowo wpisałem hasło bo sieć z routera vectry jest zabezpieczona. Gdy zapiszę ustawienia wszystko działa ale... niestety po jakimś czasie nie mam neta na żadnym urządzeniu - wygląda na to jakby router vectry się zawieszał bo wszystkie diody są zapalone, żadna nie moga tylko sie palą. Po odłączeniu od prądu i ponownym połączeniu sieć działa dalej tak jak powinna, w drugim pokoju gdzie jest tp-link sygnał silniejszy więc na pewno działa, pytanie tylko dlaczego router vectry się zawiesza?:(

 

EDIT:

 

Jednak okazało się że to nie router vectry sprawia problem bo urządzenia w pokoju gdzie znajduje się router główny łączą się z nim bez problemu. Tylko w pokoju gdzie jest TP-LINK nie mogą się połączyć i jest informacja "Brak dostepu do Internetu" - hmm w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy wie ktoś co może byc przyczyną tego że sprzęt Vectry dobrze rozsiewa neta, natomiast gdy podłączę TPLINKa z OpenWRT Gargoyle to urządzenia (macbook i iphone) nie chca się połączyć z tym routerem TPLINK? Zauwżyłem że laptop z windows 8.1 łączy się i jest dostęp do Internetu, natomiast na macosx i ios nie chce:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Problem z DNS-ami w pierwszej kolejności lub formą zabezpieczenia - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziekuję za linka. Poradziłem sobie jednak w inny sposób:

 

zadzwoniłem do vectry aby przełączyli mi ich sprzęd w tryb Bridge. Wtedy podpiąłem w drugim pokoju router TP-LINK z softem Gargoyle i ustawiłem w tryb routera, który odbiera sygnał z mostka (Bridge) i rozsiewa po całym mieszkaniu neta aż miło, a że ma antenę zewnętrzną (w sensie nie wbudowaną tylko wystającą) to zasięg jest na full.

 

Jeszcze testuję rozwiązanie aby tp-linka podpiąc kablem do sprzętu vectry i do drugiego takiego samego (tyle że w trybie przekaźnika) puścić sygnał do drugiego pokoju. Co sądzicie o takim rozwiązaniu.

PS. mam 80Mbitów - jaki router zamiast tych tp-linka o których była mowa będzie wyciągał z tych 80 Mbitów od dostawcy jak największa prędkość? jaki polecacie do max 300zł? no i abym nie musiał tam gargoyle juz wgrywać tylko aby miał wszystko w swoim sofcie bo za 300zł to już bałbym się sam kombinować z wgrywaniem innego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie magic mouse i klawiatury od Apple'a które działają poprzez Bluetooth mam problem z dostępem do internetu, zrywa mi sieć, jak już coś działa to bardzo wolno. Rozumiem że gryzie się ten sprzęt z moją siecią WiFi która działa na 2,4GHz i zmienic nie mogę bo nowy router nie ma opcji. Tak samo z kanałami - zmieniam na inne ale nie pomaga. Ktoś zna rozwiązanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT i WiFi działają na tej samej częstotliwości. Spróbuj jakoś ekranowac antene, np folia aluminiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małą rewolucję - sprzedałem dwa routery TP-link'a o których pisałem, kupiłem AirPort Express, który działa na dwóch częstotliwościach 2,4GHz i 5GHz i automatycznie dobiera sobie najlepszą i TAK OTO moje problemy z siecią WiFi się skończyły. Routerek pokrywa swoim zasięgiem całe mieszkanie, w macbooku pro wyciągam po WiFi 72-74Mb/s z max. 80Mb/s które mam od ISP. Na mobilnych około 32-34MB/s także również spoko. AirPlay działa super, zero przycinek, generalnie mysz i klawiatura na BTooth oraz masa sieci WiFi (zapewne na 2,4GHz) wokoło w mieszkaniach w bloku były przyczynami problemów i koszmaru jakim było stworzenie wydajnej sieci WiFi w mieszkaniu.

 

Dziękuję zatem za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...