Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karole

Lenovo? a może MSI - spory ból głowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę kupić laptopa ( przebrałem z tych które mi się podobały i zostały te 2, cena to od 3600 do 4200 jaka mnie interesuje na zakup lapka, chyba że Wy mielibyście jakiś interesujący sprzęt do polecenia). Komputer raczej będę używał do nauki, lecz w starsze fify i call of duty chciałbym czasem może zagrać, może nawet jedne z nowszych wersji tychże gier. ( czy przy graniu w wymagające gry, istnieje spore ryzyko przegrzania lapka? )

 

Pierwszy z tych sprzętów który mi się podoba to sprzęcik od MSI:

www.x-kom.pl/p/188232-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-i7-4710hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx850m.html

Drugi od Lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/161569-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-16gb-1201000-win8x-gt750-sli-fhd.html

 

Ten sprzęt wydaję się trochę bardziej atrakcyjniejszy ( droższy o 200 zł ) ale lepsze ma podzespoły Wg. mnie)

Moje porównanie jest takie, że:

-sprzęcik Lenovo ma więcej ramu 16gb MSI 8,

-troszkę gorszy procek niewiele,

- lecz lepszą kartę ale też niewiele,

- ma kartę SLI ( jeżeli mógłbym prosić to proszę o opinie na temat tych kart czy nie powinny sprawiać problemów),

-jakimś mankamentem jest że brakuję mu napędu,

- Lenovo ma dysk SSD 120gb

- Lenovo ma system a sprzęt MSI go nie posiada,

- troszkę znaczna różnica w szybkości dysku MSI ma dysk z obrotami 7200, a Lenovo 5400 ( ale jak już pisałem ma dysk SSD) ,

- sprzęt MSI jest z lepszych materiałów wykonany ma Aluminiowe wnętrze laptopa, a w przypadku Lenovo tego niema,

 

Proszę was o opinie min. na temat lapków Lenovo.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4200 masz Lenovo y510p z i7 i 755 SLI

 

gt 755 SLI są wydajniejsze od GTX850m nawet gddr5 choćto zależy d gry i jak sięw niej zeskaluje sli. Wydajność kosztem sporych temperatur a pracy choć to akurat przypadłośćwiększości wydajnych laptopó z tego segmentu. NA plusSSD oraz HDD wewnątrz laptopa.

Opcja tego laptopa która sam podlinkowałęś ma SSD w wersji sata wrzuconązamiast dysku fabrycznego który został umieszczony w zewnętrznej obudowie. Bez sensu skoro laptop ma złacze m2..

 

Do grania w FIFE i COD-a to trochę przerost formy nad treścią. Za 4200 masz Asus-a z GTX850 w wersji DDR3. Do wymienionych gier w zupełności wystarczy

Asus g550 z i7 i gtx850 ddr3

 

Niezła obudowa oraz specyfikacja, matowa matryca FHD, w cenie z systemem. Minusem jest brak możliwości zamontowania wewnątrz dysku SSD

 

JEst jeszcze MSI ge60 apache z i7 i gt850 gddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo będzie sporo wydajniejszy, ale i "cieplejszy" - temperatury będą spore, karty będą się różnie skalować zależnie od gry. Poza tym 16GB RAM to przesada i trochę kasa w błoto na dzień dzisiejszy. Zresztą po co Ci SLI skoro będziesz grać w FIFE?

 

Jeśli nie potrzebujesz systemu to najwydajniej będzie z Lenovo Y50 z i7 i GTX860.

 

Z drugiej strony - jeśli nie jesteś jakimś zapalonym graczem to wystarczyłby w zupełności Acer V3 z i7 i GTX850 (gddr5) i wpakować mu SSD do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo y50 będzie w ofercie sklepu za 2 tygodnie .... :)

Sam jestem go ciekaw ale tak cienka obudowa nei zwiastuje zbyt dobrych temperatur pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem stypendium w wysokości 3600, więc kasa raczej nie w błoto, bo lapka muszę zakupić :D

narazie grałbym może czasem w FIFE, mam obecnie PC co gram na nim w FIFE11, przy zmianie WIN, musiałem podkręcać kartę i procka żeby gra nie cieła na optymalnej rozdzielczośći.

ten model wydaje mi się być ciekawy:

http://www.x-kom.pl/p/189326-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1281000-win8x-gt755m-sli-fhd.html?partnerid=100180188&sm12=MTA=&ts=1404758847&token=3215291d89413ff81f5fe8de782bd252

 

PS. Chcę żeby to był sprzęt na lata, bo ja raczej nie jestem typem, osoby która szybko kupuje/sprzedaje czy wymienia sprzęt:D PC mam od 5 lat :P

 

Więc jakaś chłodna karta DDR3 powinna być odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem stypendium w wysokości 3600, więc kasa raczej nie w błoto, bo lapka muszę zakupić :D

narazie grałbym może czasem w FIFE, mam obecnie PC co gram na nim w FIFE11, przy zmianie WIN, musiałem podkręcać kartę i procka żeby gra nie cieła na optymalnej rozdzielczośći.

ten model wydaje mi się być ciekawy:

http://www.x-kom.pl/p/189326-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1281000-win8x-gt755m-sli-fhd.html?partnerid=100180188&sm12=MTA=&ts=1404758847&token=3215291d89413ff81f5fe8de782bd252

 

PS. Chcę żeby to był sprzęt na lata, bo ja raczej nie jestem typem, osoby która szybko kupuje/sprzedaje czy wymienia sprzęt:D PC mam od 5 lat :P

 

Więc jakaś chłodna karta DDR3 powinna być odpowiednia?

 

masz kilka linków, sprzęty które dosłownie zmiataja konkurecje

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wybrać spośród MSI/Lenovo/ASUS nie będę brał lapka z firmy, której pierwszy raz nazwę widzę-,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę wybrać spośród MSI/Lenovo/ASUS nie będę brał lapka z firmy, której pierwszy raz nazwę widzę-,-
Firmy, która jest liderem w produkcji laptopów klasy DTR, a nie tych pseudogamingowych zabawek pomiędzy którymi wybierasz... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... ale czemu miałbym brać lapka specialnie przystosowanego do gier, skoro w gry albo nie będę grał wgl, albo będą to jakieś urywki wolnego czasu,

PS. nadal będę miał PC'ta na którym gry najnowsze na najniższych detalach działają :) więc raczej nie widzę sensu brać tego lapka min. ze względu na jego wagę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest sensowny argument ale o takich rzeczach trzeba pisać na samym początku :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być dobry, albo kupą.

Wyjdzie, pojawią się pierwsze testy, będziemy oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Albo jeden duży wentylator np. w Zalmanie ZM-NC11, albo CloolerMaster U2 lub U3, bo położenie wentylatorów można regulować.

Oczywiście podkładka ma sens jedynie jak w laptopie jakim zakupisz są jakieś dodatkowe otwory na spodzie, do których powietrze może być zatłoczone.

Choć nadal uważam, że laptop nie potrafiący się schłodzić nie powinien być produkowany i sprzedawany.

Owszem, mam podkładkę, aczkolwiek mam 3 dyski, które w lecie dostały ponad 10 stopni więcej i tylko dla bezpieczeństwa danych ją kupiłem. Chłodzenie samo w sobie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...